Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:45 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1815 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118 ... 121  Następna strona
 Nasze zbawienie 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Z Jahwe. W ST nie mamy objawione z którą Osobą.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr lut 01, 2023 12:43 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
TS7 napisał(a):
Kwestionujesz istnienie Trzech Osób Boskich w Jednym Bogu?
A może jesteś na etapie wybierania sobie, które fragmenty Biblii są prawdziwe,a które nieprawdziwe?

Czy moje pytanie kwestionuje cokolwiek w tej materii?
Swój pogląd na ten temat przedstawiłem tu jasno. Poza tym zobacz co mam w opisie swojego wyznania.
TS7 napisał(a):
Czy ten fragment jest prawdą
czy Twoim zdaniem jest do usunięcia z Biblii:
Mateusz 28
19 Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody,
udzielając im chrztu
w imię
Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

A jaką prawdę przedstawia ten fragment?
TS7 napisał(a):
A Twoje równanie jest zupełnie losowe
czy kto Ci je przekazał?

A co to ma za znaczenie?
Jest taką samą próbą obrazowania tematu jak diagram.
Jak popatrzysz na przyrodę to zobaczysz, że Pan Bóg kocha matematykę więc: 1 x 1 x 1 = 1 jest ok.
TS7 napisał(a):
Filtruj lepiej myśli, zanim je upublicznisz.

Odnosisz to również do siebie?
TS7 napisał(a):
Czy dla Ciebie "detale" Trójcy są "nieistotnymi szczegółami Boga"?

Co masz na myśli?


Ostatnio edytowano Śr lut 01, 2023 12:58 am przez Gregor, łącznie edytowano 1 raz



Śr lut 01, 2023 12:53 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Barney napisał(a):
Z Jahwe. W ST nie mamy objawione z którą Osobą.

Czyli dopuszczona jest każda opcja.


Śr lut 01, 2023 12:56 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Opcja czego niby?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz lut 02, 2023 12:55 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Jak więc widzisz Chrystus nosił odwieczne imię JHWH...no chyba, że będziesz zaprzeczał iż Ojciec Chrystusa jest JHWH.
No ale ty sam też zresztą potwierdzasz wyżej, że:
- JHWH mówi "Jestem"
- Jezus mówi "Jestem"

Wszystko się zgadza tylko jak to się ma do Mojżesza przy krzaku?
Skoro ci się zgadza, że Jezus Chrystus nosi odwieczne imię JHWH, to słowa o chrzcie w to samo Imię, będącym JEDNYM IMIENIEM tak Ojca jak i Syna i Ducha Świętego(tekst z Mt 28,19-20) nie mogą być słowem napisanym samowolnie, tzn bez natchnienia Ducha Świętego i nie trzymać się prawdy Ewangelii...
Cytuj:
I jeszcze jedno: rozumiem, że uznajesz iż Duch Św. to JHWH?
Z kim więc wg Ciebie rozmawiał Mojżesz:
- tylko z Ojcem - JHWH
- tylko z Synem - JHWH
- tylko z Duchem Św. - JHWH

Czy rozmawiał z [Ojciec w Synu, Syn w Ojcu i to w Duchu Św.] - JHWH
Barney już ci odpowiedział zgodnie z prawdą...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Cz lut 02, 2023 1:32 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
sahcim napisał(a):
Skoro ci się zgadza, że Jezus Chrystus nosi odwieczne imię JHWH, to słowa o chrzcie w to samo Imię, będącym JEDNYM IMIENIEM tak Ojca jak i Syna i Ducha Świętego(tekst z Mt 28,19-20) nie mogą być słowem napisanym samowolnie, tzn bez natchnienia Ducha Świętego i nie trzymać się prawdy Ewangelii...

Niestety, ale ten tekst jest samowolnym dopisanym zdaniem - bez odniesienia gdziekolwiek w innym tekście.
Poza tym wszystkim JHWH to nie imię tylko stwierdzenie - opis natury/charakteru.
Tu jednak nie chodzi nawet o samo imię tylko o osobę, która je nosi. Chrzest ma się odbyć w imieniu Pana Jezusa, a nie w imieniu Pana Ducha Św., czy w imieniu Pana Ojca.
Ap. Paweł napisał [I Kor.1.6]:
Wszakże dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec, z którego pochodzi wszystko i dla którego istniejemy, i jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko istnieje i przez którego my także istniejemy.
sahcim napisał(a):
Barney już ci odpowiedział zgodnie z prawdą...

Nie pytałem Barney`a tylko Ciebie, więc powtórzę i proszę o Twoją odpowiedź:

Z kim więc wg Ciebie rozmawiał Mojżesz?

- tylko z Ojcem - JHWH
- tylko z Synem - JHWH
- tylko z Duchem Św. - JHWH

czy

rozmawiał z [Ojciec w Synu, Syn w Ojcu i to w Duchu Św.] - JHWH

Tak mocno krytykowałeś moje rozumienie, więc przedstaw swoje.


So lut 04, 2023 7:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Barney napisał(a):
Opcja czego niby?

Z kim rozmawiał Mojżesz.


So lut 04, 2023 7:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Skoro ci się zgadza, że Jezus Chrystus nosi odwieczne imię JHWH, to słowa o chrzcie w to samo Imię, będącym JEDNYM IMIENIEM tak Ojca jak i Syna i Ducha Świętego(tekst z Mt 28,19-20) nie mogą być słowem napisanym samowolnie, tzn bez natchnienia Ducha Świętego i nie trzymać się prawdy Ewangelii...

Niestety, ale ten tekst jest samowolnym dopisanym zdaniem - bez odniesienia gdziekolwiek w innym tekście.
Niestety ale to twój wymysł jakoby tekst ten był samowolnie dopisanym zdaniem niemający z prawdą ewangeliczną nic wspólnego gdyż przytaczana z Dz.Ap. praktyka chrztu w imię Tego, który sam o Sobie powiedział iż otrzymał/nosił imię Ojca(który Go posłał) jest tylko potwierdzeniem, że dla opisującego praktykę chrztu w to Imię jasne było, że jest ono imieniem Ojca i Syna, działających przez tenże chrzest w jednym i tym samym Duchu Świętym, pochodzącym od obydwu...
Cytuj:
Poza tym wszystkim JHWH to nie imię tylko stwierdzenie - opis natury/charakteru.
Już to mówiłeś...
Cytuj:
Tu jednak nie chodzi nawet o samo imię tylko o osobę, która je nosi. Chrzest ma się odbyć w imieniu Pana Jezusa, a nie w imieniu Pana Ducha Św., czy w imieniu Pana Ojca.
Chłopie...ale czy nie dociera do ciebie, że noszący to Imię(Syn) sam mówi, że jest to imię Tego, który Go posłał(Ojciec), i że każde działanie Posłanego(Syna) jest działaniem Posyłającego(Ojca)...?
Toż skoro jest tylko jeden chrzest, to Bóg i Ojciec wszystkich, który [jest i działa] ponad wszystkimi, przez wszystkich i we wszystkich, w chrzcie działa właśnie przez Tego, którego posłał, no nie ?
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Barney już ci odpowiedział zgodnie z prawdą...

Nie pytałem Barney`a tylko Ciebie, więc powtórzę i proszę o Twoją odpowiedź:

Z kim więc wg Ciebie rozmawiał Mojżesz?

- tylko z Ojcem - JHWH
- tylko z Synem - JHWH
- tylko z Duchem Św. - JHWH

czy

rozmawiał z [Ojciec w Synu, Syn w Ojcu i to w Duchu Św.] - JHWH

Tak mocno krytykowałeś moje rozumienie, więc przedstaw swoje.
Chłopie...krytykowałem twoje rozumienie jakoby to ŻADNA z osób boskich stanowiących JHWH nie uczestniczyła w objawieniu się Mojżeszowi...dociera to do ciebie ?
Gdybyś na moje pytanie odpowiedział Ojciec w Synu, Syn w Ojcu i to w Duchu Św czyli "cały Bóg"(JHWH) to nie byłoby żadnej krytyki...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


N lut 05, 2023 12:29 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
sahcim napisał(a):
Niestety ale to twój wymysł jakoby tekst ten był samowolnie dopisanym zdaniem niemający z prawdą ewangeliczną nic wspólnego gdyż przytaczana z Dz.Ap. praktyka chrztu w imię Tego, który sam o Sobie powiedział iż otrzymał/nosił imię Ojca(który Go posłał) jest tylko potwierdzeniem, że dla opisującego praktykę chrztu w to Imię jasne było, że jest ono imieniem Ojca i Syna, działających przez tenże chrzest w jednym i tym samym Duchu Świętym, pochodzącym od obydwu...

To nie mój wymysł tylko zdanie katolickich biblistów/ księżny profesorów. A to co tu przedstawiasz to Twoje własne zdanie.
Poza tym uczniowie nie chrzcili w imię Ojca i Syna ....
Tylko w imieniu Pana Jezusa.
Chrześcijaństwo jest proste, a Ty znowu je komplikujesz.
sahcim napisał(a):
Toż skoro jest tylko jeden chrzest, to Bóg i Ojciec wszystkich, który [jest i działa] ponad wszystkimi, przez wszystkich i we wszystkich, w chrzcie działa właśnie przez Tego, którego posłał, no nie ?

Tylko jest wyraźne rozróżnienie na Boga Ojca i Pana Jezusa [I Kor.1.6]
Więc nie mieszaj tu wszystkiego w jednym kotle.
sahcim napisał(a):
Chłopie...krytykowałem twoje rozumienie jakoby to ŻADNA z osób boskich stanowiących JHWH nie uczestniczyła w objawieniu się Mojżeszowi...dociera to do ciebie ?

Znowu piszesz o mnie - odwracanie kota ogonem.
Konkret proszę.
Jakie jest Twoje zdanie - kto rozmawiał z Mojżeszem?


N lut 05, 2023 1:17 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Niestety ale to twój wymysł jakoby tekst ten był samowolnie dopisanym zdaniem niemający z prawdą ewangeliczną nic wspólnego gdyż przytaczana z Dz.Ap. praktyka chrztu w imię Tego, który sam o Sobie powiedział iż otrzymał/nosił imię Ojca(który Go posłał) jest tylko potwierdzeniem, że dla opisującego praktykę chrztu w to Imię jasne było, że jest ono imieniem Ojca i Syna, działających przez tenże chrzest w jednym i tym samym Duchu Świętym, pochodzącym od obydwu...

To nie mój wymysł tylko zdanie katolickich biblistów/ księżny profesorów.
No to zacytuj zdanie któregoś z katolickich biblistów/księży profesorów, który stwierdził tak jak ty, że te słowa nie są napisane z natchnienia Ducha Świętego tylko samowolnie...
Cytuj:
Poza tym uczniowie nie chrzcili w imię Ojca i Syna ....
Tylko w imieniu Pana Jezusa.
Chrześcijaństwo jest proste, a Ty znowu je komplikujesz.
No to jeszcze raz...
1) czy Imię, które nosił Chrystus jest imieniem Tego, który Chrystusa posłał ?
2) czy nauka, która głosił była nauka, Tego, który Chrystusa posłał ?
3) czy wszelkie działanie Chrystusa było działaniem Tego, który Chrystusa posłał ?
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Toż skoro jest tylko jeden chrzest, to Bóg i Ojciec wszystkich, który [jest i działa] ponad wszystkimi, przez wszystkich i we wszystkich, w chrzcie działa właśnie przez Tego, którego posłał, no nie ?
Tylko jest wyraźne rozróżnienie na Boga Ojca i Pana Jezusa [I Kor.1.6]
Więc nie mieszaj tu wszystkiego w jednym kotle.
No i co z tego, że jest rozróżnienie na dwie Osoby skoro jedna z nich mówi, że nosi Imię Osoby, która ją posłała(drugiej), i że jej działanie jest działaniem tej drugiej...
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Chłopie...krytykowałem twoje rozumienie jakoby to ŻADNA z osób boskich stanowiących JHWH nie uczestniczyła w objawieniu się Mojżeszowi...dociera to do ciebie ?
Znowu piszesz o mnie - odwracanie kota ogonem.
Konkret proszę.
Jakie jest Twoje zdanie - kto rozmawiał z Mojżeszem?
Już odpowiedziałem ale do ciebie nie dociera, że JHWH nie istnieje/nie objawia się bez tych trzech Osób, które Go stanowią...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


N lut 05, 2023 1:32 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Sachcin, Gregor
Już przez kilka stron tego tematu o tytule - Nasze zbawienie, rozważacie między innymi - z kim rozmawiał Mojżesz?
Chciałabym też wyrazić swoje zdanie.
Mojżesz nie mógł rozmawiać ani z Bogiem Ojcem ani z Aniołem przysłanym przez Boga.
Owszem mogła mu się ukazać emanacja duchowa ale ona nie była z woli Bożej.
Dlaczego nie była z woli Bożej?
Bo nie mogła być, ponieważ zasłona grzechu jeszcze wisiała do czasu przyjścia Syna Bożego na świat.
Człowiek był oddzielony od Boga Ojca.
Pojednanie człowieka z Bogiem dokonało się na krzyżu. Wczasie tego pojednania zasłona grzechu została rozdarta od góry w dół. Światło Boże zaczęło wypełniać duszę ludzi, którzy do czasu przyjścia Zbawiciela - żyli w duchowej ciemności i ta ciemność ich prowadziła.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


N lut 05, 2023 10:50 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Sachcin, Gregor
Już przez kilka stron tego tematu o tytule - Nasze zbawienie, rozważacie między innymi - z kim rozmawiał Mojżesz?
Chciałabym też wyrazić swoje zdanie.
Mojżesz nie mógł rozmawiać ani z Bogiem Ojcem ani z Aniołem przysłanym przez Boga.
Owszem mogła mu się ukazać emanacja duchowa ale ona nie była z woli Bożej.


Czyli Biblia kłamie, a wybrana zna prawdę? Wybrana - powiedz że tak jest...

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


N lut 05, 2023 3:04 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
PeterW
A wątpisz w to że wybrana zna prawdę? W końcu to wybrana do tego żeby przekazać jej samą prawdę.
Najzabawniejsze jest to że Gregor również coraz bliżej sekciarskiego dowodzenia i kombinowania z tekstami biblijnymi jak to u wybranej

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N lut 05, 2023 3:45 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Problem widzę w innym miejscu. Ona podała linki do bardzo ciekawych wykładów, które prowadzi na YT dr hab. M. Majewski. W ostatnim linku, z którego nie potrafiła skorzystać wyjaśniał sprawę boskości Jezusa podając zmianę tekstu biblijnego dokonaną przez śJ, by im wyszło, pod doktrynę, że Jezus był tylko człowiekiem (Flp2, 6-7). Poza tym zatrzymał się na Ewangelii Jana jako na najbardziej mistycznej i teologicznej. Jezus w niej wszystko wie. Ukazuje go nie jako człowieka, ale jako Boga, który nad wszystkim ma kontrolę. U Jana więc stwierdzenie : Ja Jestem jako odpowiedź żołnierzom oznacza przedstawienie się Boga a nie odpowiedź, że jestem tym kogo szukacie. Wspomniał też, że łamanie się chlebem: Trwali oni w nauce Apostołów, w łamaniu się chlebem, w modlitwach (Dz2, 42) to techniczne określenie na Eucharystię. Łamanie się chlebem to wczesnochrześcijański idiom oznaczający Agape.
Problem jest tej natury, że ten teolog to nie tylko katolik, ale prezentuje naukę biblijną wskazując wciąż na katolicyzm. Zachwyt więc wybranej mnie zastanowił i doszłam do przekonania, po odsłuchaniu prawie wszystkich wykładów, że chodzi o pogłębioną analizę tekstów biblijnych, której wybrana nie rozumie i uważa, że to bajki a sam biblista demaskuje katolickie nauczanie, czyli takie, które wybrana pamięta z lekcji religii. Dodam jedynie, że pamięć długotrwała ma charakter twórczy (to już psychologia) i mogła zapamiętać nie to co jej przekazywano i do dziś Kościół przekazuje. Z wypowiedzi biblisty, do których podawała linki sama nie skorzystała, ale nadal, pełna uniesienia wrzucała kolejne na forum. Spójność wybranej da się zachować jedynie w przypadku, gdy czytała wybiórczo i analizowała wybiórczo. Zapożyczenia wcześniejszych tekstów pochodzących z innych kultur to dla niej podróba tekstów biblijnych i oznacza fałsz ST oraz niektórych tekstów NT. Na pewno odrzuci wszystkie teksty świadczące o boskości Jezusa, bo przekonanie o braku boskości jest dla niej niepodważalne.

Wykłady biblisty odebrałam jako pogłębienie swej wiedzy, skorzystałam. Można jednak to samo odsłuchiwać zupełnie inaczej. Wiara rodzi się ze słuchania (Izajasz, Paweł w Dz10), ale można też usłyszeć to czego nie powiedziano.


N lut 05, 2023 10:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
merss napisał(a):
Problem widzę w innym miejscu. Ona podała linki do bardzo ciekawych wykładów, które prowadzi na YT dr hab. M. Majewski. W ostatnim linku, z którego nie potrafiła skorzystać wyjaśniał sprawę boskości Jezusa podając zmianę tekstu biblijnego dokonaną przez śJ, by im wyszło, pod doktrynę, że Jezus był tylko człowiekiem (Flp2, 6-7). Poza tym zatrzymał się na Ewangelii Jana jako na najbardziej mistycznej i teologicznej. Jezus w niej wszystko wie. Ukazuje go nie jako człowieka, ale jako Boga, który nad wszystkim ma kontrolę. U Jana więc stwierdzenie : Ja Jestem jako odpowiedź żołnierzom oznacza przedstawienie się Boga a nie odpowiedź, że jestem tym kogo szukacie. Wspomniał też, że łamanie się chlebem: Trwali oni w nauce Apostołów, w łamaniu się chlebem, w modlitwach (Dz2, 42) to techniczne określenie na Eucharystię. Łamanie się chlebem to wczesnochrześcijański idiom oznaczający Agape.
Problem jest tej natury, że ten teolog to nie tylko katolik, ale prezentuje naukę biblijną wskazując wciąż na katolicyzm. Zachwyt więc wybranej mnie zastanowił i doszłam do przekonania, po odsłuchaniu prawie wszystkich wykładów, że chodzi o pogłębioną analizę tekstów biblijnych, której wybrana nie rozumie i uważa, że to bajki a sam biblista demaskuje katolickie nauczanie, czyli takie, które wybrana pamięta z lekcji religii. Dodam jedynie, że pamięć długotrwała ma charakter twórczy (to już psychologia) i mogła zapamiętać nie to co jej przekazywano i do dziś Kościół przekazuje. Z wypowiedzi biblisty, do których podawała linki sama nie skorzystała, ale nadal, pełna uniesienia wrzucała kolejne na forum. Spójność wybranej da się zachować jedynie w przypadku, gdy czytała wybiórczo i analizowała wybiórczo. Zapożyczenia wcześniejszych tekstów pochodzących z innych kultur to dla niej podróba tekstów biblijnych i oznacza fałsz ST oraz niektórych tekstów NT. Na pewno odrzuci wszystkie teksty świadczące o boskości Jezusa, bo przekonanie o braku boskości jest dla niej niepodważalne.

Wykłady biblisty odebrałam jako pogłębienie swej wiedzy, skorzystałam. Można jednak to samo odsłuchiwać zupełnie inaczej. Wiara rodzi się ze słuchania (Izajasz, Paweł w Dz10), ale można też usłyszeć to czego nie powiedziano.

Nigdy nie zaprzeczałam Boskości Jezusa a wręcz przeciwnie zawsze pisałam, że Jezus był na ziemi wpełni człowiekiem w ciele i w pełni Bogiem w Duchu.
Każdy wykład dr hab.Marcina Majewskiego, który udało mi się znaleźć Odsłuchałam i w tym temacie podawałam linki do jego wykładów. Ostatni link jaki podałam, ty przeniosłaś do kosza uważając, że nie jest on związany z tematem.
Wszystko, co możemy poznać poprzez wykłady tak mądrego biblisty, myślę, że może być ujęte w tym temacie, bo poznanie prawdy jest najważniejsze dla naszego zbawienia. Jaki owoc może dać człowiekowi chodzenie w nieświadomości. Mamy słowa Jezusa, który powiedział uczonym w Piśmie I faryzeusze - Biada wam.
Lub to, że Boga Ojca nie znają a ich Bogiem jest szatan.
Wiem marss, że już wielokrotnie próbowałaś mnie ogłupić i zdyskredytować poprzez twoje wielokrotne oskarżenia mojej osoby i fałszywe wyciągnięte na temat mojej wiary wnioski.
Ta metoda oskarżeń w katolicyzmie jest znana od wieków. Wiele mądrych ludzi dawniej swoje oświecenie przepłaciło nawet życiem.
Wykłady Marcina Majewskiego bardzo polecam, bo są bardzo rzeczowe i mądre. To wspaniałe, że biblista katolicki głosi tak mądre prawdy.
Na koniec podam pouczenie:

" Wiara, to Słowo Boże, to prawda nam dana przez Jezusa Chrystusa.
Religia, to sposób wyrażania i głoszenia wiary"
oraz
" Chrześcijanin strzeże swojej wiary jak oka w głowie.
Posila się nią, bo ona jest celem jego życia"

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Pn lut 06, 2023 12:00 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1815 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118 ... 121  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL