Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 3:18 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Wniosek do właścicieli forum 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Wniosek do właścicieli forum
Zwracam się z wnioskiem i prośbą do właścicieli forum o rozważenie sensu jego dalszego funkcjonowania.
Związane jest to z utrzymującą się od miesięcy (a właściwie już od lat) sytuacją niemal całkowitego braku na nim budujących dyskusji.
Nie będę wymieniał nicków, ale forum stało się trybuną głoszenia różnych dziwacznych herezji zaprzeczających natchnieniu Pisma, ataków na Kosciół katolicki, a w największej mierze ciągłego plucia (przepraszam za to słowo, ale nie znajduję lepszego) na "posoborowy Kościół", "odstępców w Watykanie" a także głoszenia antyszczepionkowych koncepcji spiskowych i demonstrowania nienawiści politycznej.

To wszystko być może warte byłoby znoszenia, gdyby nie to, iż powyższemu towarzyszy niemal całkowity brak budujących, merytorycznych rozmów na tematy związane z naszą wiarą.

O ile forum pomocy na katoliku jest inicjatywą bardzo dobrze funkcjonującą, o tyle - tak kiedyś ważne i znaczące - forum katolika niestety zdegenerowało się w znacznym stopniu - mimo ofiarnej pracy moderacji.

Warto się zastanowić, czy nalezy utrzymywać coś, co czyni więcej zamieszania niż pożytku.

Zdaję sobie sprawę, że jest to moje spojrzenie na sprawę - być może nie jestem obiektywny - jednak wydaje się że dobrze byłoby od czasu do czasu dokonać refleksji, czy prowadzone dzieła są nadal pożyteczne.

z poważaniem
Marek Piotrowski (nick Barney)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn sty 02, 2023 2:25 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wniosek do właścicieli forum
Nasza ocena dotycząca pożytku prowadzonego dzieła jest rzeczywiście subiektywna. Oznacza to, że nigdy nie wiadomo jakie słowa stają się dla kogoś ważne. Słowo bowiem pada, jak wskazuje nam Ewangelia na rozmaity grunt. Nawet Arcykapłan żydowski wypowiedział - poza swoja świadomością - proroctwo. A chodziło o pozbycie się Boga, który mu przeszkadzał.

Nie zmienisz też pewnych ludzi, bo czytając w jaki sposób formułują swe myśli (inna logika, przekonanie w wybraństwie, parcie na szkło) mamy do czynienia z problemami innej natury niż duchowej lub jednocześnie zły duch siadł na chorą naturę. Inni są przymuszani, by krytykować katolicyzm, bo tylko w ten sposób liczą na zwolenników a to daje im poczucie, że mają rację. Zwraca się uwagę na to, że są bezsilni w swej krytyce - irracjonalnej i szukają w niej siły dla siebie.

Czasem zamykałam tematy, bo wydawały mi się infantylne i pozamerytoryczne, Tymczasem otrzymywałam prośby od tych, którzy chcieli rozmawiać. Czytałam, że ktoś trzy godziny opracowywał odpowiedź na wypowiedź, która była dla mnie bezsensowna., więc temat zamknęłam na rozbiegu. Prośby o otwarcie jednak uwzględniałam, bo moje oczy są subiektywne.

Sprawa zamknięcia forum to jednak nie mój zakres kompetencji. W zasadzie adresatem tego wpisu nie jest też moderator.


Pn sty 02, 2023 4:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wniosek do właścicieli forum
To nie jest pretensja do moderatorów, Merss. Robiliście co mogliście.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn sty 02, 2023 4:56 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wniosek do właścicieli forum
Benedykt XVI bardzo przeżył oskarżenie go o kłamstwo związane z ukrywaniem pedofilii. Oskarżyciele powołali się na błąd redakcyjny podczas gdy mieli możliwość sprawdzenia u źródeł jak wyglądają fakty. Prawnicy nie skorzystali jednak z opcji bezstronności. Oskarżenie o kłamstwo bardzo zabolało Benedykta XVI i odniósł się do tego. Nie chodziło jednak w oskarżeniach o prawdę. Raz wyjaśnił i oświadczył, że więcej na ten temat wypowiadać się nie będzie. Zawsze w takich przypadkach chodzi o podważenie autorytetu osoby, by móc samemu wejść na ten tron.
Kiedy rozmawiasz z osobą i interesują was argumenty to rozwijasz się, bo szukasz coraz nowych sposób argumentowania, by one przekonywały. Kiedy spotykasz osobę, która chce, bo musi, prezentować swe racje i używa do tego argumentacji pozamerytorycznej to należy jej pomóc wrócić z poziomu ośmieszania (ona odczuwa to jako podniesienie siebie ponad mistrza) do poziomu argumentów. Szybko się zwykle okazuje, że ona jest pusta jak wydmuszka. Wychwalając Boga jednocześnie czyni Go swym podnóżkiem, bo każdy odstępca legitymizuje się Bożą delegacją.

Nie wiem czy na forum pojawią się jeszcze ludzie, którzy są ciekawi innych ludzi, ich odrębnego zdania, by móc zmierzyć się ze sobą. Ja obserwuję nawet popularne blogi (bardzo ograniczone obserwacje) katolickie i dostrzegam w nich to, że to rodzaj pracy zarobkowej a nie ewangelizacja. Sprzedają katolicyzm i siebie jako uczących się pokory. Po krótkim czasie widzę jednak dominację ego. Zachęcają do komentowania, ale te komentarze zliczają i przeliczają na zainteresowanie. Ludzie piszą, piszą, piszą....czują się dowartościowani.
Na forum muszą liczyć się z ripostą a to przyjąć znacznie trudniej.


Wt sty 03, 2023 1:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wniosek do właścicieli forum
Czy na pewno celem - tym najwyższym, "strategicznym" - forum "katolika" powinna być ciekawość zdania innych ludzi?
Gdybyśmy mówili o - ja wiem - samochodach, urokach Italii czy modzie, wówczas taki cel byłby zrozumiały.
Myślę jednak jednak, że cel tego forum jest wyższy niż "mierzenie się" adwersarzy (co może być - ale już chyba być przestało - co najwyżej środkiem do celu).

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt sty 03, 2023 2:00 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wniosek do właścicieli forum
Dyskusja jest możliwa tylko wówczas, gdy mamy do czynienia z ciekawością. Inaczej jesteś samowystarczalny i przekonany o swych racjach. Przemawiasz z pozycji mistrza. Mnie takie forum katolickie (istnieje) drażni, ale innym się podoba. Są siedzący w fotelach nauczyciele i maluczcy przyjmujący nauki. Tak się dobrali na forum i dobrze im z tym. To nie są jednak moje klimaty. Kiedy słuchasz innego człowieka, starasz się dochodzić do jego przedzałożeń i z tego wyprowadzać rozumienie innego człowieka. W takich przypadkach odpowiadając widzisz pole do ewangelizacji, ale nie tracisz z oczu człowieka, który z jakiegoś powodu rozmawia z tobą. Ja widzę najpierw człowieka i pytam siebie: o co mu chodzi? Potem przychodzi jednak prysznic, czasem po długim czasie obserwacji.
Kiedy czytamy opowiadania Pana Jezusa to najpierw mamy zaciekawienie człowiekiem, obserwowanie tego człowieka. Nie z każdym rozmawiał, bo On widział całościowo. Wyżej wskazałam, że my możemy potrzeć inaczej.
Wyrzucić kogoś z forum jest bardzo proste...


Wt sty 03, 2023 2:16 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wniosek do właścicieli forum
Merss, dobrze wiesz, że nie to się dzieje na forum, które się stało po prostu trybuną do najdziwniejszych i najgłupszych opowiastek różnych nawiedzeńców.

Kiedy tu ostatnio widziałaś pożyteczną, merytoryczną, budującą dyskusję czy nawet rozmowę?
Czy naprawdę przekonywanie zapaleńca, że Księżyc nie jest - jak mówi - zbudowany z zielonego sera wzmocni znajomość astronomii?

Forum stało się po prostu głupią zabawą oraz trybuną hejtu. I cała Twoja empatia i psychologiczne podejście tego nie naprawią.
A nazwa "katolik" zobowiązuje.

NIgdy nie było łatwo, ale tak bezwartościowo jak teraz (a nawet antywartościowo) jeszcze nie było. Poważnie myślę, czy mam prawo przykładać jeszcze rękę do istnienia forum.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt sty 03, 2023 5:24 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wniosek do właścicieli forum
To, że rozumiem nie oznacza w żadnej mierze akceptacji dla poziomu prezentowanych przez niektóre osoby treści. Rozumienie nie oznacza akceptacji.
Po prostu katolik zobowiązuje mnie, ale nie innych. Pracuję w warunkach jakie są a nie o jakich bym marzyła. Jedni pracują w warunkach komfortowych, inni tam, gdzie diabeł mówi dobranoc. Nie należy więc odwracać rół i wskazywać innym, że źle pełnią swoją powinność tylko dlatego, że na innym forum dobrze się maja mistrzowie i dobrze ułożone i słuchające z otwartymi buziami katolickie dzieci. Odchodzono stąd, by tam wdrapać się na mędrcowską kanapę. Nie wiedziałeś, że zupełnie inaczej dyskutujesz z tą sama osobą.
Zechce Admin to forum zamknie, ale będzie miał ku temu swe racje.


Wt sty 03, 2023 5:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wniosek do właścicieli forum
Nie chodzi o nauczanie z pozycji nauczyciela - zupełnie niepotrzebnie do tego groteskowego obrazu uparcie wracasz. Chodzi o skutki działania forum.
Tu nie chodzi o to, że "trudno pracować". Tu chodzi o efekty tej pracy.
A niestety, w obecnym stanie forum, efekty nie mogą być dobre.
Więc po co komu taka "praca"?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr sty 04, 2023 1:34 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wniosek do właścicieli forum
Podbijam wniosek. Chyba, że intencją forum jest danie trybuny osobom lżącym Kościół, propagującym teorie spiskowe i rzucającym niewybredne epitety wobec rządzących wyłonionych w wyborach.

Żadnej budującej dyskusji dotyczącej wiary od dawna tu nie było.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn maja 01, 2023 4:07 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lis 18, 2015 10:14 pm
Posty: 1326
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wniosek do właścicieli forum
To forum jest już dawno martwe. Po co pudrować trupa?

Jeśli już, to po usunięciu tego forum, założyć na tej domenie nowe, na nowoczesnym silniku i dopuszczać tylko tematy dotyczące duchowości. Żadnej polityki, bzdur, hideparku, itd. Dbać potem o kulturę wypowiedzi i będzie ok.

Ze starego forum przenieść ewentualnie tylko merytoryczne, wartościowe treści nie zawierające kłótni i tym podobnych i tyle.

Skupiać się na istocie, czyli na drodze do Boga.


Pn maja 08, 2023 9:30 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wniosek do właścicieli forum
Miałem okazję obserwować jak to forum stawało się coraz mniej otwarte, coraz bardziej podążało w kierunku zamkniętej bańki. Kilkanaście lat temu zauroczyło mnie m.in. kulturą i poziomem dyskusji niespotykanymi na żadnym innym portalu. Dziś to hasło na samej górze "portal katolicki dla wierzących, wątpiących i poszukujących" jest tylko pustą, nic nie znaczącą deklaracją.
Cytuj:
O ile forum pomocy na katoliku jest inicjatywą bardzo dobrze funkcjonującą, o tyle - tak kiedyś ważne i znaczące - forum katolika niestety zdegenerowało się w znacznym stopniu - mimo ofiarnej pracy moderacji.
Niemal zgadzam się z opinią Barneya, z małą uwagą: nie mimo ofiarnej pracy moderacji, ale z niemałym wkładem tejże moderacji w obecny stan forum.
Trzeba też pamiętać że forum jako internetowa forma komunikacji o pewnego czasu powoli odchodzi w niebyt, trzymają się jej tylko stare pryki które tak zaczynały przygodę z internetem.

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Wt maja 09, 2023 10:49 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wniosek do właścicieli forum
Bo przecież ogólnie wiadomo ze najlepsze dyskusje, na najwyższym poziomie i bez hejtu to tylko na Facebooku albo Twitterze. Bo tam nie ma żadnych trolli rozważających dyskusje i długość wpisu pozwala na dokładne omówienie tematu.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt maja 09, 2023 8:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lis 18, 2015 10:14 pm
Posty: 1326
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wniosek do właścicieli forum
A gdyby tak (choćby na próbę) właściciel tego forum wyzerował je całkowicie i utworzył jeden dział "duchowość"?

I zamieściłby jeden wymóg:
"Piszemy i odpowiadamy na posty wyłącznie po to aby dodać do świata coś wartościowego, coś co da drugiemu jakąś inspirację, dobrą myśl, zachwyt, coś co będzie miłe, pozytywne, skieruje w stronę dobra."


Pn maja 15, 2023 3:08 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wniosek do właścicieli forum
Wątki dotyczace duchowości możesz zakładać w kilku działach, w zależoności od tego kogo chcesz jako adwersarza: chrześcijanina, katolika czy każdego. Duchowość możesz bowiem rozmaicie definiować i formą definicji jest dekretyzacja wątku w dziale.
Nie ma obiektywnych narzędzi do oceniania wartości postów. To co jednej osobie wydaje się wartościowe, inna uzna za dno Na straży super dolnej granicy stoi moderacja. Zawsze można taki nieciekawy wpis zignorować.

Inczuczuna
Cytuj:
trzymają się jej tylko stare pryki które tak zaczynały przygodę z internetem.

O czym rozmawiasz ze swoją panią pyta kumpel w reklamie? Dzielą ich dziesiątki lat. Porozumiewamy się za pomocą mowy ciała. Zachwyt szybko minął. Są nieprzekraczalne granice. Trudno dowartościowywać się dzięku komuś innemu i żyć zludzeniami, że młoda osoba obok to jakby mnie odjęto ileś tam lat. Zapytano prof J. Bralczyka czy rozumie język wnuczek. Odpowiedział, że one starają się dostosować do dziadka. To naturalna kolej rzeczy a nie krytykowanie wieku dojrzałego, gdzie moda dyktuje pogoń ludzi dojrzałych za młodością, czyli złudzeniami. Młodość to stan ducha i o. L.Knabit definiuje starość jako spoglądanie wstecz a nie widzenie przyszłości.
To chyba naturalne, że w życiu mamy grono znajomych, z którymi da się wymienić poglądy. Ci znajomi odpowiadają nam najczęściej wiekowo.


Pn maja 15, 2023 3:50 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL