Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 6:19 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1815 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94 ... 121  Następna strona
 Nasze zbawienie 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
sahcin napisał(a):
Czyli co...wg ciebie na okres wcielenia przestał być Bogiem, jedynym Zbawcą ?

Jezus nauczał, że przeszedł od Ojca i że wraca do Ojca. Syn Boży, to niebiańska istota duchowa pochodząca od Boga Ojca.
Czyli Ojcem Jezusa jest Bóg, a nie Józef...no chyba, że wg ciebie Jezus(Bóg) przyszedł na ziemię i zajął ciało syna spłodzonego przez Józefa...
Cytuj:
Przyjął ludzkie ciało nie przez to, że jego ciało było spektakularnie spłodzone lecz przyjął je poprzez wcielenie Ducha.
Czyli co...do czasu owego "wcielenia Ducha" Syn Maryi miał wg ciebie innego niż Bóg Ojca ?
Cytuj:
Całe Bóstwo zamieszkało w człowieku.
Na ziemi nazywał siebie synem człowieczym, bo z ciała był wpełni człowiekiem.
Zgadzam się..

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Śr lis 09, 2022 3:00 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Aczkolwiek... W Księdze Daniela:
Dn 7
13 Patrzałem w nocnych widzeniach:
a oto na obłokach nieba przybywa
jakby Syn Człowieczy6.
Podchodzi do Przedwiecznego
i wprowadzają Go przed Niego.
14 Powierzono Mu panowanie,
chwałę i władzę królewską,
a służyły Mu wszystkie narody, ludy i języki.
Panowanie Jego jest wiecznym panowaniem,
które nie przeminie,
a Jego królestwo nie ulegnie zagładzie.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Śr lis 09, 2022 3:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
sahcim napisał(a):
wybrana napisał(a):
Jezus nauczał, że przeszedł od Ojca i że wraca do Ojca. Syn Boży, to niebiańska istota duchowa pochodząca od Boga Ojca.
Czyli Ojcem Jezusa jest Bóg, a nie Józef...no chyba, że wg ciebie Jezus(Bóg) przyszedł na ziemię i zajął ciało syna spłodzonego

Ciało pochodziło od ziemskich rodziców. Dusza pochodziła z Nieba. Człowiek to połączenie duszy i ciała.
Ciało pochodzi z ziemi i należy do ziemi. Dusza jest nadana z Nieba.
To dusza człowieka jest nieśmiertelna a nie jego ziemskie ciało, bo to ciało z prochu powstało i staje się prochem.
Zasadnicze znaczenie ma to, by ziemskie ciało uświęcać w Duchu Bożym aby z formy śmiertelnej przeoblekło się w nieśmiertelną formę życia.
Jezus również potwierdził, że Jan Chrzciciel jest wcieleniem istoty niebiańskiej.
My wszyscy jesteśmy duszami ubranymi w ziemskie ciało.
Naszym celem jest zamieszkanie w domu naszego Ojca w Niebie.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Śr lis 09, 2022 4:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18243
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Ciało pochodziło od ziemskich rodziców.
A twierdziłaś przed chwilą, że nie odrzucasz świadectwa ksiąg biblijnych...
Ech...

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr lis 09, 2022 4:20 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Ciało pochodziło od ziemskich rodziców.

Wybrana - czy Ty nie rozumiesz że jest to Twój wymysł? Że Biblia opisuje to inaczej? Podałem Ci trop, ale nie - wolisz z uporem maniaka po swojemu. Skoro negujesz narodziny z Maryi Dziewicy, jako "niebiologiczne", to u licha ciężkiego, skąd Twoja wiara w Zmartwychwstanie Chrystusa????? Skąd wiesz że Chrystus zmartwychwstał???? Bo biologia jakoś nie przewiduje...
Możesz to wyjaśnić, czy nie za bardzo?

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Śr lis 09, 2022 4:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
PeterW napisał(a):
wybrana napisał(a):
Ciało pochodziło od ziemskich rodziców.

Wybrana - czy Ty nie rozumiesz że jest to Twój wymysł? Że Biblia opisuje to inaczej? Podałem Ci trop, ale nie - wolisz z uporem maniaka po swojemu. Skoro negujesz narodziny z Maryi Dziewicy, jako "niebiologiczne", to u licha ciężkiego, skąd Twoja wiara w Zmartwychwstanie Chrystusa????? Skąd wiesz że Chrystus zmartwychwstał???? Bo biologia jakoś nie przewiduje...
Możesz to wyjaśnić, czy nie za bardzo?

Czy twoja wiara przeczy temu, że Jezus był pierwszym zmartwychwstałym człowiekiem. Przecież my jako wpełni ludzie, też dostąpimy zmartwychwstania.
Ta jest wiara chrześcijańska, że człowiek otrzymał możliwość zmartwychwstania przez pojednanie człowieka z Bogiem Ojcem.
Albo uznaje się wiarę w zmartwychwstanie albo się w to nie wierzy.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Śr lis 09, 2022 5:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
sahcim napisał(a):
wybrana napisał(a):
Jezus nauczał, że przeszedł od Ojca i że wraca do Ojca. Syn Boży, to niebiańska istota duchowa pochodząca od Boga Ojca.
Czyli Ojcem Jezusa jest Bóg, a nie Józef...no chyba, że wg ciebie Jezus(Bóg) przyszedł na ziemię i zajął ciało syna spłodzonego

Ciało pochodziło od ziemskich rodziców. Dusza pochodziła z Nieba.
A to ciało, to wg ciebie połączyło się z tą duszą z Nieba w łonie Maryi, matki Jezusa w momencie poczęcia, czy do jakiegoś tam czasu to ciało istniało bez duszy ?

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Śr lis 09, 2022 5:42 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16881
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Jezus zmienił swoją bytowość na okres wcielenia.
Słowo stało się ciałem I zamieszkało między nami.

Nie wiesz co to jest byt oraz tego, że bytowości się nie zmienia. To ,że tobie się zmienia to iluzja. Mógł więc przyjąć naturę ludzką, ale nie mógł stać się osobą ludzką.
Cielesność to umiejscowienie życia. Kto ma ciało, ten żyje. Co to znaczy? Co jest rdzeniem życia? Pożądanie. Ono wyraża się w ciele i poprzez ciało. W realizacji pożądania uczestniczy też duch człowieka, w służbę wciągnięty jest cały człowiek. U Hegla pożądania są odpowiedzialne za realizm tego świata. Tylko to jest realne co jest w stanie 'realnie' zaspokoić pożądanie. Wskazuje ono na to co łączy człowieka ze zwierzętami, co ogranicza wolę człowieka. Wola Jezusa nie była niczym ograniczona.

Rdzeniem działania Jezusa nie było pożądanie, ale miłość. Czytał świat inaczej. Iluzja nie miała do niego dostępu, widział rzeczy jakimi są a nie poprzez okulary pożądliwości. Nic mu się nie wydawało, ale widział sprawy jakimi są.

Gdyby Jezus był człowiekiem to nie byłby w stanie zmartwychwstać. Pytam po raz kolejny i nie tylko ja: kto jeszcze zmartwychwstał, że głosisz swoje bajania?


Śr lis 09, 2022 6:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
merss napisał(a):
Gdyby Jezus był człowiekiem to nie byłby w stanie zmartwychwstać. Pytam po raz kolejny i nie tylko ja: kto jeszcze zmartwychwstał, że głosisz swoje bajania?

Z tego co wiem, to katolicy wierzą w zmartwychwstanie ludzi skoro się do nich modlą jako świętych.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Śr lis 09, 2022 7:01 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
sahcin napisał(a):
Czyli co...wg ciebie na okres wcielenia przestał być Bogiem, jedynym Zbawcą ?

Jezus nauczał, że przeszedł od Ojca i że wraca do Ojca.
Syn Boży, to niebiańska istota duchowa pochodząca od Boga Ojca.
Przyjął ludzkie ciało nie przez to, że jego ciało było spektakularnie spłodzone lecz przyjął je poprzez wcielenie Ducha.
Całe Bóstwo zamieszkało w człowieku.
Na ziemi nazywał siebie synem człowieczym, bo z ciała był wpełni człowiekiem.

A to ciekawe bo Biblia mówi tak:
Mt 1,18-24
18 Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego. 19 Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem sprawiedliwym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie. 20 Gdy powziął tę myśl, oto anioł Pański ukazał mu się we śnie i rzekł: «Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. 21 Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów». 22 A stało się to wszystko, aby się wypełniło słowo Pańskie powiedziane przez Proroka: 23 Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel, to znaczy: "Bóg z nami". 24 Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański: wziął swoją Małżonkę do siebie, 25 lecz nie zbliżał się do Niej, aż porodziła Syna, któremu nadał imię Jezus.
Łk1,26-38
26 W szóstym miesiącu9 posłał Bóg anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, 27 do Dziewicy poślubionej mężowi, imieniem Józef, z rodu Dawida; a Dziewicy było na imię Maryja. 28 Anioł wszedł do Niej i rzekł: «Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą, ».
29 Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co miałoby znaczyć to pozdrowienie. 30 Lecz anioł rzekł do Niej: «Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. 31 Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. 32 Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida. 33 Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca». 34 Na to Maryja rzekła do anioła: «Jakże się to stanie, skoro nie znam męża?» 35 Anioł Jej odpowiedział: «Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym. 36 A oto również krewna Twoja, Elżbieta, poczęła w swej starości syna i jest już w szóstym miesiącu ta, która uchodzi za niepłodną. 37 Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego». 38 Na to rzekła Maryja: «Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!» Wtedy odszedł od Niej anioł.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr lis 09, 2022 7:25 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16881
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Z tego co wiem, to katolicy wierzą w zmartwychwstanie ludzi skoro się do nich modlą jako świętych.

Znów przypisujesz katolikom swoje wyobrażenia a nie podajesz stan faktyczny. Katolicy modlą się tylko do Boga. On jest adresatem modlitw. Modlitwy wstawiennicze mają adresata Boga a nie świętych.
Święci to ludzie obcujący z Bogiem a Kościół cierpiący, pielgrzymujący i chwalebny stanowią ten sam Kościół i system naczyń połączonych przez który przepływają łaski.

Skoro nie wierzysz w zmartwychwstanie to nie jesteś chrześcijanką. Na każdym kroku to udowadniasz, że podszywasz się pod religię, którą odrzucasz. Paweł bowiem napisał:

Zmartwychwstanie wszystkich wiernych na wzór Chrystusa

Jeżeli zatem głosi się, że Chrystus zmartwychwstał, to dlaczego twierdzą niektórzy spośród was, że nie ma zmartwychwstania? Jeśli nie ma zmartwychwstania, to i Chrystus nie zmartwychwstał. A jeśli Chrystus nie zmartwychwstał, daremne jest nasze nauczanie, próżna jest także wasza wiara. Okazuje się bowiem, żeśmy byli fałszywymi świadkami Boga, skoro umarli nie zmartwychwstają, przeciwko Bogu świadczyliśmy, że z martwych wskrzesił Chrystusa. Skoro umarli nie zmartwychwstają, to i Chrystus nie zmartwychwstał. A jeżeli Chrystus nie zmartwychwstał, daremna jest wasza wiara i aż dotąd pozostajecie w swoich grzechach. Tak więc i ci, co pomarli w Chrystusie, poszli na zatracenie. Jeżeli tylko w tym życiu w Chrystusie nadzieję pokładamy, jesteśmy bardziej od wszystkich ludzi godni politowania.
1Kor 15, 12-19)


Śr lis 09, 2022 8:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
merss napisał(a):
wybrana napisał(a):
Z tego co wiem, to katolicy wierzą w zmartwychwstanie ludzi skoro się do nich modlą jako świętych.

Znów przypisujesz katolikom swoje wyobrażenia a nie podajesz stan faktyczny. Katolicy modlą się tylko do Boga. On jest adresatem modlitw. Modlitwy wstawiennicze mają adresata Boga a nie świętych.
Święci to ludzie obcujący z Bogiem a Kościół cierpiący, pielgrzymujący i chwalebny stanowią ten sam Kościół i system naczyń połączonych przez który przepływają łaski.

Skoro nie wierzysz w zmartwychwstanie to nie jesteś chrześcijanką. Na każdym kroku to udowadniasz, że podszywasz się pod religię, którą odrzucasz. Paweł bowiem napisał:

Zmartwychwstanie wszystkich wiernych na wzór Chrystusa

Jeżeli zatem głosi się, że Chrystus zmartwychwstał, to dlaczego twierdzą niektórzy spośród was, że nie ma zmartwychwstania? Jeśli nie ma zmartwychwstania, to i Chrystus nie zmartwychwstał. A jeśli Chrystus nie zmartwychwstał, daremne jest nasze nauczanie, próżna jest także wasza wiara. Okazuje się bowiem, żeśmy byli fałszywymi świadkami Boga, skoro umarli nie zmartwychwstają, przeciwko Bogu świadczyliśmy, że z martwych wskrzesił Chrystusa. Skoro umarli nie zmartwychwstają, to i Chrystus nie zmartwychwstał. A jeżeli Chrystus nie zmartwychwstał, daremna jest wasza wiara i aż dotąd pozostajecie w swoich grzechach. Tak więc i ci, co pomarli w Chrystusie, poszli na zatracenie. Jeżeli tylko w tym życiu w Chrystusie nadzieję pokładamy, jesteśmy bardziej od wszystkich ludzi godni politowania.
1Kor 15, 12-19)

A ty zastanawiasz się co piszesz?
To ty twierdzisz, że Jezus żyjąc w ziemskim ciele jako człowiek - nie zmartwychwstał.
Przypisujesz mi to, co ja bronię a ty to negujesz.
Wątpisz, że Jezus jako pierwszy człowiek - zmartwychwstał?
Wątpisz, że wyznawcy Jezusa - ludzie zmartwychwstają w pierwszym zmartwychwstaniu i żyją w domu Boga Ojca w Niebie?
W takim razie mnie na religii czegoś innego uczono.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Śr lis 09, 2022 8:42 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16881
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gdzie napisałam to co mi zarzucasz wyżej? Proszę o konkrety. Inaczej potraktuję to jako oszczerstwo. Kolejne dzisiaj.
Każdy zarzut ma być potwierdzony krótkim dowodem, że napisałam to co mi zarzucasz. Brak odpowiedzi do jutra będzie potraktowane jako odpowiedż.


Śr lis 09, 2022 9:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
merss napisał(a):
Gdzie napisałam to co mi zarzucasz wyżej? Proszę o konkrety. Inaczej potraktuję to jako oszczerstwo. Kolejne dzisiaj.
Każdy zarzut ma być potwierdzony krótkim dowodem, że napisałam to co mi zarzucasz. Brak odpowiedzi do jutra będzie potraktowane jako odpowiedż.

Przeczytaj sama siebie w zacytowanym przeze mnie poście.
Wykluczasz zmartwychwstanie jako żyjącego człowieka Jezusa?
Wykluczasz zmartwychwstanie ludzi będących wyznawcami Jezusa?
Może szczerze odpowiedz na te dwa pytania, to w końcu poznam twoje poglądy.
Skoro to wyznajesz, to czemu mnie ciągle oskarżasz skoro ja to potwierdzam i wyznaję?

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Śr lis 09, 2022 9:45 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16881
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
merss napisał(a):
Gdzie napisałam to co mi zarzucasz wyżej? Proszę o konkrety. Inaczej potraktuję to jako oszczerstwo. Kolejne dzisiaj.
Każdy zarzut ma być potwierdzony krótkim dowodem, że napisałam to co mi zarzucasz. Brak odpowiedzi do jutra będzie potraktowane jako odpowiedż.

Przeczytaj sama siebie w zacytowanym przeze mnie poście.
Wykluczasz zmartwychwstanie jako żyjącego człowieka Jezusa?
Wykluczasz zmartwychwstanie ludzi będących wyznawcami Jezusa?
Może szczerze odpowiedz na te dwa pytania, to w końcu poznam twoje poglądy.
Skoro to wyznajesz, to czemu mnie ciągle oskarżasz skoro ja to potwierdzam i wyznaję?


OSTRZEŻENIE
Za oszczerstwa, czyli przypisywanie adwersarzowi niezgodnego z prawdą powiedzenia. Zamiast wyjaśnienia lub przeproszenia wybrana odsyła pomówionego, by sobie sprawdził sam co napisał a w rzeczywistości niczego takiego nie napisał. (merss)


Śr lis 09, 2022 10:05 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1815 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94 ... 121  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot], lajkonik.2 i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL