Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 4:00 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Gdzie poznaliście swoje przyszłe żony/mężów? 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Cz lut 25, 2021 6:59 pm
Posty: 55
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gdzie poznaliście swoje przyszłe żony/mężów?
Maciek napisał(a):
Zgadzam się z Tobą , ale też wydaje mi się, że i para ateistów, gdy żyje na gruncie samego Prawa Naturalnego( no ale to wtedy i tak wychodzi na to, że dzięki Bogu- czy tego chcą czy nie) może wielu tego typu sytuacjom zapobiec, tylko oczywiście znacznie trudniej.


W związek małżeński powinno wejść dwoje kochających się, gotowych do pracy nad sobą ludzi, a reszta to już wola Boga i trochę loteria, jakie wydarzenia życiowe spotkają tę parę. Z Bogiem jest łatwiej nie tylko dlatego, że Bóg pomaga i błogosławi, ale też dlatego, że dał zestaw zasad i wskazówek co do miłości i gdyby obie strony żyły na 100%, jak nakazuje Pismo, związek uniknąłby wielu tragedii. Choć i bez wiary ludzie dobrze sobie radzą. Duża część mojego otoczenia to agnostycy i ateiści i nie przypominam sobie ani jednego rozwodu. Nie ma co od razu nastawiać się na najgorsze.

Gorzej ma się sytuacja, jeżeli jeden z partnerów, oboje albo ich rodziny mają historię aktywnych zaburzeń psychicznych, konfliktów i uzależnień, wtedy faktycznie trudniej o dobrą relację, ale to już temat na oddzielny wątek. Wtedy jeżeli komuś zależy na rodzinie, warto udać się na terapię i zasięgnąć pomocy specjalisty.


Śr mar 24, 2021 7:49 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 08, 2017 10:59 am
Posty: 736
Lokalizacja: W myśli Boga, w mamie i tacie, później przez chwilę w brzuchu, a teraz w Warszawie i oby do Nieba ;)
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gdzie poznaliście swoje przyszłe żony/mężów?
Peter, tak, przepraszam za zamieszanie, pamiętam że kilka lat temu zwracałeś mi uwagę, ale zapomniałem, że italiki nie można używać ot tak. A róż dlatego, bo przedwczoraj na dworze było tak smętnie i buro (wydawało mi się, że tylko błękit i czerwień zastrzeżone, ok, już wiem, że tylko czarny ma być).


Joanno
, dodałbym tylko, że loteria w sensie zdarzeń na które nie miało się bezpośredniego wpływu (ale czy nie na wszystko w czym każdy z nas jest uczestnikiem, każdy z nas może mieć wpływ? (Według mnie) Można mieć wpływ na wszystko, każdy człowiek może być takim małym bogiem.) Ale, w zaufaniu Bogu, nic nie dzieje się z przypadku, bez celu. Tak to rozumiem, bo dzięki Bogu i przecież dla człowieka jest rzeczywistość, więc nie ma tego złego co by na dobre nie mogło wyjść. 

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=k86d1-2lQEU
https://youtu.be/x2p6pmm3_zQ


Cz mar 25, 2021 9:20 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr paź 19, 2022 8:28 am
Posty: 2
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gdzie poznaliście swoje przyszłe żony/mężów?
Ja swojego męża poznałam na studiach. Studiowaliśmy ten sam kierunek i zaczęło się od przyjaźni. Byliśmy razem 6 lat zanim zdecydował się oświadczyć :-D Ale byliśmy zawsze bardzo blisko i wiedziałam, że ten związek to już na zawsze, bez względu na to czy ślub będzie teraz czy za kilka lat.


So paź 22, 2022 8:35 pm
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL