Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 6:59 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Żeby Polska była Polską 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Żeby Polska była Polską
Żeby Polska była Polską

Niemiecka Europa z Tuskiem w tle

Rozbiory Polski usprawiedliwiało to co o niej pisano. Używając współczesnego języka - znajdowała się w cywilizacyjnym rozkładzie. Fryderyk II proponował, by obrać ją jak karczocha, listek po listku. Czarna legenda Polski trwa, polityka dyfamacyjna wobec Polski uprawiana przez Hohenzollernów i Rosję ma głębokie korzenie.
Kant prorokował: ten naród trzeba wychowywać siłą.

Jedna z trzech teorii mówiących o nazwie Polska to sprawa chrztu w 966r. Miał on charakter zbiorowy i udzielali go mnisi czescy. Pytali mieszkańców: polani? Tak, jesteśmy polani. Polani wodą chrztu. Jest faktem niezbitym historycznie, że nazwa pojawia się w 1000r - na Awentynie w Rzymie.

O Polsce i Polakach będzie, jeśli zechcecie o tym pisać.


N kwi 10, 2022 9:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Żeby Polska była Polską
Merss, ja wspierałem pod kościołami, wrzucałem do puszek. Mam zaufanie do Kościoła, parafii, niekoniecznie do pojedynczych osób z puszkami pod Biedronką czy Lidlem. Doszły mnie słuchy, że te pieniążki idą bezpośrednio do osoby, która je zbiera a nie do innych i być może bardziej potrzebujących uchodźców. Niestety w Lublinie nie jest się w stanie rozróżnić kto jest uchodźcą a kto mieszka tu już kilka lat...czasem w autobusie nie usłyszysz ani jednego słowa po polsku, ani jednego, tylko język ukraiński.

Co do polityki historycznej, to wczoraj słuchając Sumlińskiego, który PRAWDZIWĄ agenturę rosyjską ujawnił (Komorowski, WSI), i przypłacił to targnięciem się na swoje życie coś mnie uderzyło. Otóż nie myślałem do wczoraj tak jak on to widzi. Otóż zaznaczył, że teraz jest czas na ruch Ukrainy. Nam jako Polsce nie wypada w tym momencie o tym mówić, czy też domagać się, to oczywiste.

Jednak podobnie jak Cejrowski uważa, że wojna nie stoi i w niczym nie przeszkadza, żeby prezydent Zełenski, który wygłosił setki długich i płomiennych przemówień do narodu ukraińskiego, przemawiał do polityków kongresu USA, niemieckich polityków Bundestagu, Parlamentu Europejskiego itd zwrócił się do Polaków w dosłownie 5 zdaniach,

Dziękujemy za pomoc i przepraszamy za to czego Ukraińcy dopuszczali się podczas II wojny światowej na Waszych przodkach . Przepraszamy za Wołyń, Bandera nie jest dla nas bohaterem, prosimy o przebaczenie i dziś mając wspólnego wroga w postaci imperialistycznej i zbrodniczej Rosji Putina na nowo zacznijmy naszą wspólną drogę ku walce w obronie wolności, suwerenności i bezpieczeństwa Europy.

Według mnie to byłaby przełomowa chwila i nasze relacje stałyby się jeszcze bliższe, bardziej szczere i otwarte. Pamiętamy, ale przebaczamy i razem z Wami Bracia Ukraińcy sprzeciwiamy się zbrodniczemu państwu jakim jest Rosja. Koniec kropka.

Przez 30 lat nic się w tejże kwestii nie zdziałało, teraz wojna, po wojnie też nie będzie dobry czas, więc osobiście coraz mniej wierzę w ten może i symboliczny, ale jakże potrzebny gest... choć nie tracę nadzei. Ta zawsze umiera ostatnia. W każdym bądź razie teraz faktycznie jest czas na krok Ukrainy, myśmy wykazali się już nieprzeciętnym heroizmem w pomocy narodowi ukraińskiemu. Pozostaje czekać, bo Bóg wie kiedy wojna się skończy i co nas jeszcze czeka. Moment oczyszczenia relacji polsko-ukraińskich bardzo wyczuwalny jest na wschodzie, ale tak jak wspomniał Sumliński, czas na krok Ukrainy . W ogóle zachęcam do przesłuchania całości...

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Śr maja 11, 2022 9:06 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Żeby Polska była Polską
Obejrzałam sobie filmiki z parad wojskowych na Ukrainie i to oglądałam oczekując na flagi banderowskie. Pojawiły się na filmiku. Myślę, że to jest wpisane w mentalność Ukraińców i potrzeba zmiany historii a nie deklaracji, której Ukraińcy nie zrozumieją. Przemówienia prezydenta w warunkach wojennych? Dopiero czas pokoju to zweryfikuje. Dziś każdy nacjonalizm jest tam na wagę złota. On pozwala im walczyć. Nasze narody kiedyś połączy współpraca, ale to chyba nie ten czas. Chciałabym się mylić.

Nasz czas też jest, ale inny. Zanim rozpoczęły się rozbiory przygotowywano grunt pod nie. Oczywiście działo się to na salonach europejskich pod patronatem symbiotycznych do dziś: Fryderyka II i Katarzyny II. Szkalowanie Polski i obraz barbarzyńskiej chołoty, ciemnogrodu katolickiego i zacofania jawi się dziś jako inny. Nas trzeba tylko wychowywać, uczynić z nas Europejczyków i wbić system wartości europejskich. Pomogli nam Amerykanie określając Polskę jako mocarstwo humanitarne. Oby tego nie zmarnować. To jest nasz czas, by to mądrze zagospodarować, ten PR.
Mamy iść swoją drogą. Kiedy tworzyliśmy kraj obejmujący pięć narodów to nie była to droga podboju. Taka jest nasza droga, inna niż wszystkich innych, inna niż Rosji, która uzurpuje sobie prawo do bycia trzecim Rzymem. Mamy cięższą wojnę niż Ukraina, bo walczymy nie z jednym wrogiem i nie bardzo widać pomoc kogokolwiek. Tak jak obce pieniądze skreśliły nas z map świata, tak też teraz te same pieniądze mają zdusić nasz opór. Ukraińcy otrzymują pomoc zewsząd a my? Rosyjski marksizm się rozlał i wróg stał się wszechobecny, ale niewidoczny dla niewprawnego oka. Ostatni bastion oporu to Polska. Jest rzeczywiście kimś ważnym w planach Opatrzności.
Zajmijmy się więc sobą...Dobro zawsze wraca, więc mądrze pomagajmy tym, którzy tej pomocy od nas potrzebują.


Śr maja 11, 2022 10:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Żeby Polska była Polską
Wojna, polskość, interes, pomoc, solidarność, realia i rzeczywistość oczami prostego człowieka....

https://youtu.be/EonYO4fYkVs

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


So maja 14, 2022 2:23 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL