Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 5:57 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1426 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96  Następna strona
 Kącik towarzyski 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
mniszek_pospolity napisał(a):
Jakby tam ktoś jeszcze nie zauważył, to wróciłem. Problem był we mnie, nie w forum (zresztą na to wskazywałem w poście z końca sierpnia). Miałem gdzieś tam z tyłu głowy wpis PeteraW, że gdybym wrócił i zmienił zdanie, to nikt nie będzie miał mi tego za złe... Jockey dodał, że może jeszcze wrócę, a merss napisała, żeby nigdy nie mówić nigdy.

Trzeba było przez te prawie cztery miesiące trochę rzeczy przepracować, przemodlić, poddać analizie, wziąć za siebie a z drugiej strony wrzucić na luz i wszystko w strefie wolności... ;)
Obyś był zimny albo gorący.


Wt gru 21, 2021 8:09 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz sty 28, 2021 12:49 am
Posty: 637
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
Barney,

Cytuj:
@Jockey - ja jestem przerażony zmianą, jaka zaszła w @Iustusie. Na początku potrafił przyjmować argumenty - teraz jest już to prawie niemożliwe. Siedzi w okopie i tylko razi naokoło we wszystkich - papieża, Kościół, sobór, "szczepionkowców" itd itp. Już nie ma możliwości zastanowienia się, jest już TYLKO wojna.
Piszę o tym nie żeby Go pognębić ani plotkować o osobie wyłączonej do jutra z dyskusji, ale trochę z nadzieją, że przeczyta i się cofnie, a trochę by dać wyraz własnym wątpliwościom co do własnej roli na forum -


Nieraz po prostu ujawnia się to co ukryte, bądź rozwija się to co się szykowało i tak. Zalążki mogły już być widoczne wcześniej.
To, że się ujawniło może być "paradoksalnie" na korzyść.
Jest bardziej widoczne.
A jeżeli coś i tak ma nastąpić, czasem lepiej niech już będzie szybko po wszystkim, żeby już przejść do kolejnego etapu rozwoju.
Czasem warto dynamicznie poddawać korekcie "strategie" by się dopasować.

Cytuj:
zaczynam się obawiać, że dyskusja z niektórymi osobami, choć ma naprostować pewne rzeczy, w praktyce im szkodzi.


To zależy od TYPU dyskusji.
Ale tak łatwo lepiej nie oceniać.
Czasem może być tak, że "najpierw będzie gorzej, zanim będzie lepiej".

Cytuj:
To trochę tak jak ze Świadkami Jehowy; jestem pewien, że wielu z nich, gdybyśmy z nimi nie dyskutowali, nie napędzali by się tak i być może już by wyszli z sekty


Taka "pewność" nie wiem czy pochodzi z dobrego źródła.
Może być próbą osłabienia duchowego.
Wykreowania wątpliwości, które mają dręczyć, aby zamiast zajmować się tym co Bóg chce, zamartwiać się nadmiernie.
Lepiej czasem "przeczekać falę" i się pomodlić długo zanim się wyciągnie wnioski.

Cytuj:
Muszę to przemyśleć odnośnie mojej roli na forum.


Masz Wolną Wolę.
Ale ja bym proponował, żebyś nie odchodził.
Twoje merytoryczne wpisy są cenne i wiele już z nich pomagało mi odpowiedzieć na różne istotne wątpliwości. Myślę, że są tacy co również tak uważają, ale mogą nie powiedzieć otwarcie. Masz dużo wartościowej, szczegółowej wiedzy i szkoda by było abyś odszedł.

Lepiej przemyśleć niektóre z metod niż rezygnować.

Jakub 1
2 Za pełną radość poczytujcie to sobie, bracia moi, ilekroć spadają na was różne doświadczenia.
3 Wiedzcie, że to, co wystawia waszą wiarę na próbę, rodzi wytrwałość.
4 Wytrwałość zaś winna być dziełem doskonałym, abyście byli doskonali, nienaganni, w niczym nie wykazując braków.


Cz sty 13, 2022 10:12 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
Cytuj:
Lepiej przemyśleć niektóre z metod niż rezygnować.

Dlaczego on ma zmienić metody i wchodząc w rozmowę mieć obawę, że znów wejdzie na pole minowe? On się naprawdę stara. A może znów komuś się narazi, bo chce mu zająć pierwsze miejsce? Ile razy wysyłał sygnały do moderacji, że toleruje się na tym forum osoby problematyczne i je chroni a on pozostaje sam? Nikt nie jest z żelaza. Ma robić to co dobrze robi to powinien być wolny od nieustannych ataków personalnych, które to ataki przypisywane są jemu właśnie. Nazywamy to patologicznymi mechanizmami obronnymi.
I miał rację w tym zakresie. Za mało mu pomagałam. I ty masz rację: to co okazało się jawne można zacząć leczyć. To co się próbuje ukryć w sobie i tak się przebija z ogromną siłą. W końcu trzeba to nazwać po imieniu: po to, by móc funkcjonować bez obaw o to, że znów wyleje się mu wiadro pomyj na głowę. Który z katolików mu pomógł a czasem to bardziej skuteczne niż reakcje moderatorskie. Zrobiono z niego i YZ beton i ośmieszano na każdym kroku.
Trzeba tu pewne sprawy wyprostować, by ewangelizacja nie była dalej zakłócana w tak patologiczny sposób. Nikt nie ośmieli się prosić o pomoc w takich okolicznościach, bo tu sami nauczyciele walczący między sobą.


Cz sty 13, 2022 10:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
Dzięki za dobre słowa, ale miałem trochę co innego na myśli; nie tyle to, że jestem atakowany (mam twardy ten, no... plecy) , co to, że skoro są osoby, które trzymają się kiepskich rzeczy dlatego, że zapalają się w dyskusji, to być może to, że z nimi dyskutuję (nawet dostarczając jakichś-tam argumentów) w rezultacie im szkodzi, zamiast pomagać.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz sty 13, 2022 10:54 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
Człowieka się niszczy i komuniści posiedli te umiejętności w stopniu doskonałym poprzez ośmieszanie człowieka, ataki kierowane pod jego adresem i te swoje ataki przypisane tej osobie. Osłabiony jest przekaz ewangeliczny, bo czytający nie musi znać się na patologicznych mechanizmach obronnych. Sprawa grubości skóry też jest ważna, inną tylko bronią zabijamy slonia.


Cz sty 13, 2022 11:05 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz sty 28, 2021 12:49 am
Posty: 637
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
Merss,

Możecie pomyśleć jak chcecie, by zaradzić temu, by pewne sytuacje przynajmniej się nie przeciągały, gdy rozmowa wchodzi w "tryb pół-monologiczny".
Trudne to jest zrobić tak by jednego chronić, a żeby inni się nie buntowali z poczuciem "sprawiedliwości" przeciw metodom tej ochrony.
Cała jest przestrzeń potencjalnych rozwiązań do wypróbowania.

Więcej "jednodniówek" i podobnych krótkich na ochłonięcie może? Trudno powiedzieć. Skutki krótkoterminowe, długoterminowe.

Jednak myślę, że jak ktoś dręczy kogoś tak, że ten planuje odejście, bo już ma dość, to może czas już pewne typy zachowań szybciej stopować.

Wasza rzecz.

====

Barney,

Cytuj:
trzymają się kiepskich rzeczy dlatego, że zapalają się w dyskusji, to być może to, że z nimi dyskutuję (nawet dostarczając jakichś-tam argumentów) w rezultacie im szkodzi, zamiast pomagać.


Nie wydaje mi się.
Raczej dla mnie to Szatańskie sztuczki by zasiać wątpliwości w Tobie.
Tak to dla mnie brzmi.



Ja wierzę, że da się przez to przebrnąć i znaleźć rozwiązanie.
Z niektórymi tak może być, że "z wyspy aby się wydostać to przez morze".

Naprawdę nie wydaje mi się to wielką niespodzianką, co się dzieje z niektórymi osobami. Dziwi mnie bardziej Twoje zdziwienie. Są pewne przybliżenia "standardowych trajektorii pewnych osobowości", przynajmniej w niektórych przypadkach. Jeżeli ktoś to tai, a ktoś nie szuka wystarczająco mniejszych sygnałów, to można się zaskoczyć i potem przypisywać coś sobie.

To, że coś wyszło to może być jak najbardziej lepiej.
Samo skłonienie by wyszło może być pewnym sukcesem.
Choć może się wydawać w chwilach zwątpienia, że jest gorzej, może być lepiej. Często to ukryty najwięcej szkodzi. Jak wyjdzie to może być już "pół-drogi".


Pt sty 14, 2022 12:46 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt lut 14, 2012 12:39 pm
Posty: 445
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
merss napisał(a):
Nie przyszedłeś po pomoc. Czytanie to za mało. Nigdy nie brałeś udziału w tego typu dyskusjach. Ty też wiesz. Nigdy ci nic nie wskazywałam, bo nie pytałeś.

A jednak miałem w 2012r ze trzy problemy.
1-szy to karate
2-gi to...jakieś zjawiska nadprzyrodzone
3- ci Jeremiasza 8/8


N sty 16, 2022 6:15 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
To są dla mnie czasy historyczne a problemy z typu rozwiązywalnych 'na dziś'. Gdybyś mnie zapytał o moje problemy sprzed lat to odpowiedziałabym, że ich nie konserwuję. Jestem zupełnie kimś innym niż 10. lat temu. Mnie dziwią pretensje do mnie sprzed roku, bo spraw drobnych nie pamiętam. Czasem ich nawet nie wrzucam do pamięci elektronicznej.


N sty 16, 2022 7:49 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt lut 14, 2012 12:39 pm
Posty: 445
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Dawno nie zaglądałem do regulaminu ale pamiętam, że kiedyś wymagane było używanie wyszukiwarki zanim się założy jakiś temat.
W 2012r nie ogarniałem waszej wyszukiwarki. Teraz idzie mi lepiej. Większość problemów, które mnie nurtowały zostało już dawno omówione na wszelkie możliwe sposoby. Ot cała tajemnica mojego czytania.
A jestem w dalszym ciągu na tym forum, ponieważ wielu problemów sobie nie uświadamiam dopóki jakiś Towarzyski Pelikan albo Iustus ich nie poruszy.


N sty 16, 2022 8:29 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
Na dziś to Iustusa nie ma a TW straszliwie rozmodlony i zapewnia, że to jedyny powód dla którego tu wchodzi. Po mojemu to dni twoje są policzone :beksa: :beksa: :beksa: , bo ile można czytać wątek modlitewny? Dam ci na pożegnanie księdza salwatorianina, ale on jakoś po ludzku gada, mimo że to jego spowiedź. O miłości też gada i to z siostrą zakonną


N sty 16, 2022 10:23 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt lut 14, 2012 12:39 pm
Posty: 445
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
Ze 45 minut obydwa. Innym razem obejrzę. Jutro mam do zrobienia ponad 500km a trudne warunki na drodze ponoć będą. Muszę się wyspać.
Wracając do rozchwiania emocjonalnego nie kupuję waszej narracji. Człowiek jest istotą emocjonalną. Szarpią nami różne namiętności. Mnie jeden Jockey potrafi mocno wytrącić z równowagi. Iustusa okładaliście bez miłosierdzia pluszowym krzyżem. I tak cierpliwie to znosił. Nie znam jego działalności na innym forum. Szukałem we wrześniu, kiedy miał bana a tu nic się nie działo. Znalazłem Małego Księcia, Yarpena, TW z ładniejszym avatarem, TS7, Andy72, starego dobrego berta, małgosiaaę w kropeczki...ale Iustusa nie znalazłem więc nie rejestrowałem się. Jak Iustus będzie chciał, sam mnie znajdzie. W sumie To on był mi potrzebny a nie ja jemu. Zadawał nurtujące mnie pytania i zbierał cięgi.


N sty 16, 2022 11:03 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
Mylisz pojęcia. Rozchwianie emocjonalne to nie to samo co emocje człowieka. Ja nie uważam ze by był rozchwiany. Ja uważam ze grał to na chłodno. Taki siewca nienawiści do wszystkiego co katolickie. Uważam ze zachowywał pozory dopóki mógł trollowac. Ale jak go przyciśnięty to nerwy mu puściły i okazał swoje prawdziwe oblicze.
Już chciałem coś o beatyfikacji Iustusa pisać ale dam luz.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N sty 16, 2022 11:23 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
Jeśli czegoś szukamy to należy wiedzieć czego się szuka. Ktoś kto nie rozumie, że emocjonalność to biologia i zwierzęta są emocjonalne to on niczego nie rozumie o różnicy między człowiekiem a zwierzęciem, myśleniem emocjonalnym i refleksyjnym. Czucie odbiera jako myślenie racjonalne. Jeśli nie zna technik manipulacji to da się złapać jak śliwka w kompot na piękne słówka. Jeśli ktoś wraca wspomnieniami dziesiątki lat to kompletnie nie rozumie, że dziś ci ludzie są zupełnie inni i mogli bardzo się rozejść. Jest im już nie po drodze, dawniej bliscy a dziś obcy. To myślenie starych ludzi. Na tym właśnie polega starość - wzrok zwrócony w przeszłość. Tak o. Leon tłumaczył, że on pozostał młody. Ma chyba 92 lata.


Pn sty 17, 2022 1:46 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2012 12:28 pm
Posty: 753
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Barney napisał(a):
Rozchwianie emocjonalne może się co najwyżej ujawnić.


Nie masz tu racji, Barneyu. Można spowodować stan rozchwiania emocjonalnego u osoby na wejściu emocjonalnie stabilnej.

Jest to kwestia czasu, wytrwałości, oraz dobrania sposobu do osoby. No i oczywiście podatności - z jednymi idzie prosto i szybko, nad innymi się trzeba solidnie napracować.
Ponadto da się doprowadzić kogoś do stanu rozchwiania emocjonalnego używając tylko słów. Można to zrobić nieświadomie i niechcący - to często jest wynikiem zwyczajnych i możliwych do bardzo prostego rozpisania na schemacie problemów w komunikacji werbalnej leżących po obu stronach, można też świadomie i z premedytacją. Oczywiście to drugie jest moralnie naganne i z etycznego punktu widzenia niedopuszczalne, ale to nie oznacza iż nie jest możliwe.

@Wespecjan

No nie jest chyba do końca tak, że "netykieta nie istnieje". Moim zdaniem istnieje tak samo jak istnieją zasady savoir-vivre"u - jako tworzący się w sposób spontaniczny, zmieniający się w czasie zbiór pewnych zasad ogólnych, które ułatwiają relacje międzyludzkie w danym czasie i miejscu. Na pewno błędem jest traktowanie netykiety tak, jak regulaminu czy przepisów prawa - zasady netykiety są bowiem znacznie bardziej (z natury swojej) elastyczne. Innymi słowy nie należy mylić netykiety z kodeksem wykroczeń :)


Pn sty 17, 2022 7:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Sansevieria napisał(a):
Barney napisał(a):
Rozchwianie emocjonalne może się co najwyżej ujawnić.


Nie masz tu racji, Barneyu. Można spowodować stan rozchwiania emocjonalnego u osoby na wejściu emocjonalnie stabilnej.
Nie. To jak w szpitalu: gdy przychodzi osoba podejrzana o schizofrenię (ale bez wyraźnych objawów), aplikuje się jej psychoterapię. I po kilku dniach, po tygodniu, objawy się pojawiają.
Ale to nie psychoterapia powoduje objawy.

Owszem, można kogoś rozchwiać emocjonalnie mieszkając z nim czy będąc jego przełożonym w pracy - niemal wyłączny i do tego długotrwały wpływ.

Oczywiście do sytuacji na forum ogólnie, a Iustusa szczególnie nie ma to nijakiego podobieństwa.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn sty 17, 2022 8:38 pm
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1426 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL