Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 6:16 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80  Następna strona
 Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Jakaś nowa historia a może histeria? A nie histeria to jest odnośnie postanowienia papieża a nowa historia tworzona ze ryt mszy zatwierdzonym trydencie powstał w wieczerniku. Zaiste ciekawa wersja.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn lip 26, 2021 12:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Suzuja napisał(a):
Proszę zauważyć że w Watykanie mogą swoje modły uprawiać schizmatycy https://www.gosc.pl/doc/6884751.Pierwsz ... -Piotra-na Ale nie można odprawiać Mszy która swoimi korzeniami sięga czasów Apostolskich. Benedykta XVI będziemy wspominać jako papieża który po soborze zrobił najwięcej dla zachowania chociaż części wiary katolickiej. Ale jak widać to za mało

Czystość wiary, Suzuja, to nie jest kwestia tego, jaką liturgię sprawuje się w kościele. Chyba nie wiesz, że tzw. Boską Liturgię sprawują np. grekokatolicy, zaś ekskomunika nałożona w roku 1054 na prawosławie została cofnięta już 56 lat temu przez Pawła VI.

Aha... To jak tam z posłuszeństwem papieżowi? Zapoznałeś się już z tym, co Ci wrzuciłem odnośnie tej kwestii?

Cytuj:
Barney napisał(a):
Biedny Chrystus, biedni apostołowie, Matka Boska i papieże pierwszych wieków. Byli Żydami, więc Wespecjan ich wiuuuu


Ale nie wyznawali judaizmu

Jak nie wyznawali, skoro Pismo Święte jest pełne świadectw na temat tego, że wyznawali i praktykowali?


Pn lip 26, 2021 12:25 pm
Zobacz profil
Online
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Suzuja napisał(a):
Barney napisał(a):
Biedny Chrystus, biedni apostołowie, Matka Boska i papieże pierwszych wieków. Byli Żydami, więc Wespecjan ich wiuuuu

Ale nie wyznawali judaizmu
Serio? A czemu na ósmy dzień św.Maria i Józef poszli złożyć ofiarę w Świątyni i obrzezać Jezusa? Czemu chodzili na przepisane pielgrzymki do Jerozolimy (w czasie jednej z nich Jezus się zgubił)?
Dla żartu?!

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn lip 26, 2021 7:30 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
O wa... Chrystus, co chyba Suzuja przegapił, nie tylko praktykował święto Paschy, ale także nakazał zapłacenie podatku na świątynię tzw. dwudrachmę za niego.


Pn lip 26, 2021 8:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Suzuja napisał(a):
Ale nie wyznawali judaizmu
Oni non-stop utożsamiają judaizm biblijny czyli religię biblijnych Hebrajczyków, z tą dzisiejszą nową religią czyli tzw judaizmem talmudycznym.


Pn lip 26, 2021 8:07 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N lip 12, 2020 12:12 pm
Posty: 372
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Pierwsi papieże wyznawali judaizm? ciekawe


Pn lip 26, 2021 8:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Suzja, to jak tam z posłuszeństwem papieżowi? Dalej uważasz, że nie ma obowiązku posłuszeństwa Namiestnikowi Chrystusa, a odmowa wykonania jego poleceń nie jest zagrożona ekskomuniką?


Pn lip 26, 2021 9:17 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Yarpen Zirgin napisał(a):
Suzja, to jak tam z posłuszeństwem papieżowi? Dalej uważasz, że nie ma obowiązku posłuszeństwa Namiestnikowi Chrystusa, a odmowa wykonania jego poleceń nie jest zagrożona ekskomuniką?

Św Robert Bellarmin, wybitny intelektualista, inkwizytor i Doktor Kościoła Katolickiego namawiał do grzechu?
https://dyskusje.radiokatolik.pl/viewto ... d#p1053925


Skończcie już z tym sekciarstwem czyli wywyższaniem posłuszeństwa wobec guru ponad Prawdę. Doktor Kościoła przemówił już wieki temu: papież może być heretykiem i takiemu nie należy się posłuszeństwo.
W katolicyźmie nie ma innej opcji, bo katolicyzm jest religią rozumną, a nie bezmyślną.

Skoro na katolika nakłada się obowiązek wychowywania dzieci po katolicku to znaczy, że przyznaje mu się prawo do rozumnego rozstrzygania co jest herezją a co doktryną katolicką.


Pn lip 26, 2021 9:51 pm
Zobacz profil
Online
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Wespecjan napisał(a):
Oni non-stop utożsamiają judaizm biblijny czyli religię biblijnych Hebrajczyków, z tą dzisiejszą nową religią czyli tzw judaizmem talmudycznym.
Jedyny tu na forum, który czyni takie utożsamienie, ma ksywę "Wespecjan".
Suzuja napisał(a):
Pierwsi papieże wyznawali judaizm? ciekawe
Nie, nie "pierwsi".. Wszyscy.
Bo chrześcijaństwo to naturalny, zgodny z Bożą wolą kierunek rozwoju judaizmu (czy, jesli wolisz, mozaizmu).
Judaizm współczesny (i w ogóle judaizm rabiniczny) to efekt odłamania się fałszywej gałęzi judaizmu, które nie uznała Chrystusa za Syna Bożego.

Wespecjan napisał(a):
Skoro na katolika nakłada się obowiązek wychowywania dzieci po katolicku to znaczy, że przyznaje mu się prawo do rozumnego rozstrzygania co jest herezją a co doktryną katolicką.

Jaaasne. Analogicznie - skoro nauczycielowi matematyki przyznaje się obowiązek nauczania uczniów podstawówki, to znaczy, że przyznaje mu się prawo do decydowania, czy 2+2 =4 czy może 5 ? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt lip 27, 2021 1:56 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Wespecjan napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Suzja, to jak tam z posłuszeństwem papieżowi? Dalej uważasz, że nie ma obowiązku posłuszeństwa Namiestnikowi Chrystusa, a odmowa wykonania jego poleceń nie jest zagrożona ekskomuniką?

Św Robert Bellarmin, wybitny intelektualista, inkwizytor i Doktor Kościoła Katolickiego namawiał do grzechu?
https://dyskusje.radiokatolik.pl/viewto ... d#p1053925

Ile razy jeszcze to przytoczysz? W całej historii Kościoła tylko raz uznano papieża za heretyka, a i to wynikało z jego błędu, bo był kiepsko obeznany z teologią grecką - vide Honoriusz I.
Jak masz zamiar wypowiadać posłuszeństwo aktualnemu papieżowi, ponieważ jest heretykiem, to najpierw wykaż, że zaprzecza jakiejś prawdzie, w którą należy wierzyć wiarą boską i katolicką, albo uporczywe powątpiewa o niej (por. Kan. 751 KPK).


Wt lip 27, 2021 7:47 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Yarpen Zirgin napisał(a):
wykaż, że zaprzecza jakiejś prawdzie, w którą należy wierzyć wiarą boską i katolicką, albo uporczywe powątpiewa o niej (por. Kan. 751 KPK).

https://dyskusje.radiokatolik.pl/viewto ... 6#p1172640


Wt lip 27, 2021 9:09 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Wespecjan napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
wykaż, że zaprzecza jakiejś prawdzie, w którą należy wierzyć wiarą boską i katolicką, albo uporczywe powątpiewa o niej (por. Kan. 751 KPK).

https://dyskusje.radiokatolik.pl/viewto ... 6#p1172640

Miałeś wykazać, że papież jest heretykiem, a nie wskazywać na już obalone oskarżenia (vide mój post pod tym, który podlinkowałeś), które pokazują Twoją ignorancję na temat treści dogmatu o Niepokalanym Poczęciu NMP.

Masz jakiś inny dowód?


Wt lip 27, 2021 9:16 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Yarpen Zirgin napisał(a):
Miałeś wykazać, że papież jest heretykiem, a nie wskazywać na już obalone oskarżenia (vide mój post pod tym, który podlinkowałeś), które pokazują Twoją ignorancję na temat treści dogmatu o Niepokalanym Poczęciu NMP.

Masz jakiś inny dowód?
https://dyskusje.radiokatolik.pl/viewto ... 0#p1197691


Wt lip 27, 2021 10:57 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Baju, baju, będzie wiosna. Jak zwykle uciekasz z dyskusji kiedy uświadomiłeś sobie, że nie masz argumentów na poparcie swoich tez, bo to co wskazałeś zostało obalone i w efekcie Twoje "oskarżenia" pod adresem papieża, to zwykłe pomówienia i obrzucanie błotem typowe dla odstępców od wiary i heretyków, którzy szukają uzasadnienia dla swojego odrzucenia Kościoła Chrystusa.
Przykro patrzeć. :(


Wt lip 27, 2021 11:09 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz sty 28, 2021 12:49 am
Posty: 637
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Ale o które to prawa/przykazania konkretnie chodzi, które musiał wypełniać Jezus, aby mógł powiedzieć, że jest bez grzechu?

Mateusz 5
17 Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. 18 Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. 19 Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim. 20 Bo powiadam wam: Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego.

Jan 8
46 Kto z was udowodni Mi grzech? Jeżeli prawdę mówię, dlaczego Mi nie wierzycie?

Łukasz 24
44 Potem rzekł do nich: «To właśnie znaczyły słowa, które mówiłem do was, gdy byłem jeszcze z wami: Musi się wypełnić wszystko, co napisane jest o Mnie w Prawie Mojżesza, u Proroków i w Psalmach».

Marek 14
49 Codziennie nauczałem u was w świątyni, a nie pojmaliście Mnie. Ale Pisma muszą się wypełnić».

1 Jan 5
17 Każde bezprawie jest grzechem,
są jednak grzechy,
które nie sprowadzają śmierci.

1 Jan 3
4 Każdy, kto grzeszy, dopuszcza się bezprawia,
ponieważ grzech jest bezprawiem.

Np. jest taka lista Maimonidesa. Czy należy rozumieć, że wszystkie te zalecenia (które Jezusa dotyczyły) wypełniał On idealnie calutkie swoje życie, bez jednego potknięcia?

Lista Maimonidesa - 613 przykazań znajdujących się w Starym Testamencie
https://translate.google.com/translate? ... ical_order
(trzeba rozwinąć)

A co tam jest m.in.?
1) jeść macę w pierwszą noc Paschy
2) Aby zapalić Menorah codziennie
3) Odpoczywać na Szawuot
4) Odpoczywać na Rosz Haszana
5) Nie jeść ani nie pić w Jom Kippur
6) Odpocznij od zakazanej pracy w Jom Kippur
7) Odpoczynek na Sukkot
8) Odpoczywać na Szemini Atzeret
9) Nie obrażać ani nie krzywdzić nikogo słowami
10) Aby przynieść dodatkowe ofiary na Rosz Chodesz („Nowy miesiąc”)
11) Każdy mężczyzna musi napisać zwój Tory

Obrazek

Czy mam rozumieć, że Jezus, Maryja, Józef i wszyscy Apostołowie uczestniczyli w tych świętach?


Wt lip 27, 2021 10:25 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL