Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:54 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 80  Następna strona
 Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy 
Autor Wiadomość
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
to jest twoje zdanie


Śr cze 30, 2021 8:00 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Myślę, że nie masz nic do powiedzenia w kwestii omawianej w wątku. Nie znasz katolicyzmu i ostatnie wystąpienie to potwierdza. Masz swoje prawdy. Zaśmiecasz temat wytworami wyobraźni, tymczasem rozmowa dotyczy problemów KK a nie twoich wyobrażeń na tematy różne. Nie napisałeś nic na temat, więc proszę nie pisać w tym wątku.
1Antyk zakaz pisania w wątku


Śr cze 30, 2021 8:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Decyzja (ciach kłamstwa i pomówienia pod adresem papieża Franciszka -J) by zabić Mszę Trydencką w Kościele Nowego Adwentu (KNA) jest bardzo pozytywnym ruchem z punktu widzenia katolicyzmu. KNA zostanie od środka pozbawiony katolickiego skrzydła, kontrującego "progresywne" zapędy, a to spowoduje gwałtowne odchylenie w lewą stronę, w kierunku ekologizmu, tolerancji homoseksualizmu, indyferetyzmu religijnego, praktycznego niwelowania dogmatów, oraz ogólnej desakralizacji.

Żaden tzw "konserwatysta posoborowy" nie powie "nie" na jakieś antykatolickie nowości płynące z Watykanu, które teraz będą się lały niczym rzeka z pękniętej tamy, ponieważ nie pisnął słówkiem gdy (ciach kłamstwa i pomówienia pod adresem papieża Franciszka -J) likwidowała Mszę Tradycyjną. A nawet gdy piśnie, cicho jak mysz spod miotły, to nic nie zrobi, bo "Watykanu trzeba słuchać". Teraz od likwidacji Mszy Tradycyjnej w KNA, wszystko przejdzie. Jest to proces nie do odwrócenia, ponieważ nie ma kto tego odwrócić, jako, że w KNA zostaną osoby mierne i tchórzliwe akceptujące wszystkie antykatolickie bezeceństwa pod pozorem "jedności".

Jednak odradzający się katolicyzm jest także nie do zastopowania (dlatego doszło do tego nerwowego ruchu ze strony Watykanu i przegranych biskupów, szczególnie francuskich). W ostatnich dniach na mapie Polski przybyło siedem całkowicie nowych miejsc celebracji Mszy Świętych u Bractwa Św Piusa X a sześć dodatkowych kościołów jest budowane w miejscu gdzie Msze były już celebrowane. Ten wzrost nie byłby możliwy bez wiernych wracających do katolicyzmu z KNA.


N lip 18, 2021 5:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Jak widać rozłam ze strony tradycjonalistów postępuje. Nie dziwne, że papież odwołał decyzję Benedykta XVI odnośnie odprawiania Mszy Świętej w tym rycie, skoro spowodowała ona takie skutki.


N lip 18, 2021 5:44 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Cóż konieczne to było i tak papież za długo czekał. Można powiedzieć ze nareszcie Watykan zareagował. Skoro pozwolenie powodowało tylko inwektywy tzw. tradycjonalistów na papieża i msze święta to reakcja Watykanu spóźniona. Skoro lefebryści nie potrafili skorzystać z podanej im ręki aby mogli wrócić do pełnej jedności z Kościołem a jedynie wyciągnięta rękę uznali za objaw słabości Watykanu to musiało się to skończyć jak się skończyło. Teraz tak naprawdę stoją przed odpowiedzią na podstawowe pytanie. Czy chce być katolikiem i pozostaje w Kościele czy idę w stronę schizmy.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N lip 18, 2021 6:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Jockey napisał(a):
Cóż konieczne to było i tak papież za długo czekał. Można powiedzieć ze nareszcie Watykan zareagował. Skoro pozwolenie powodowało tylko inwektywy tzw. tradycjonalistów na papieża i msze święta to reakcja Watykanu spóźniona. Skoro lefebryści nie potrafili skorzystać z podanej im ręki aby mogli wrócić do pełnej jedności z Kościołem a jedynie wyciągnięta rękę uznali za objaw słabości Watykanu to musiało się to skończyć jak się skończyło. Teraz tak naprawdę stoją przed odpowiedzią na podstawowe pytanie. Czy chce być katolikiem i pozostaje w Kościele czy idę w stronę schizmy.

Może jeszcze w swoim ignoranctwie i zacietrzewieniu zbanujesz Franciszka, bo to on sam o sobie mówi "biskup Rzymu" a nie "papież" (dla osób które nie zdążyły przeczytać:: (ciach i ostrzeżenie. -J)

"Trzy myśli na temat posługi Piotrowej, kierowane czasownikiem "umacniać”. Do umacniania czego powołany jest Biskup Rzymu?"

"Biskup Rzymu jest powołany do życia i umacniania w tej miłości wobec Chrystusa i wobec wszystkich, bez wyjątku, ograniczeń i przeszkód."

"Paliusz, będący znakiem komunii z Biskupem Rzymu, z Kościołem powszechnym"

https://www.radiomaryja.pl/kosciol/homi ... a-i-pawla/

Homilia z czerwca 2013 roku, ani razu nie mówi o sobie "papież". Za to podaje, że jest "biskupem Rzymu".


N lip 18, 2021 6:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Widzisz, Wespecjanie, gdyby nie kierowała Tobą "niechęć" do Namiestnika Chrystusa, to nie poplatałbyś takich bzdur. Przyjąłbyś bowiem do wiadomości, że pierwszym i podstawowym tytułem Namiestnika Chrystusa jest właśnie "biskup Rzymu". "Papież" to tytuł wtórny, który pojawił się dopiero kilka wieków później, zaś jako jako przynależący wyłącznie biskupa Rzymu został ogłoszony dopiero w XI wieku. W efekcie papież Franciszek jak najbardziej właściwie używa wobec siebie tytułu "biskup Rzymu", a Twoje "wywody" to szukanie pretekstu do jego odrzucenia.


N lip 18, 2021 7:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Yarpen Zirgin napisał(a):
Widzisz, Wespecjanie, gdyby nie kierowała Tobą "niechęć" do Namiestnika Chrystusa, to nie poplatałbyś takich bzdur. Przyjąłbyś bowiem do wiadomości, że pierwszym i podstawowym tytułem Namiestnika Chrystusa jest właśnie "biskup Rzymu". "Papież" to tytuł wtórny, który pojawił się dopiero kilka wieków później, zaś jako jako przynależący wyłącznie biskupa Rzymu został ogłoszony dopiero w XI wieku. W efekcie papież Franciszek jak najbardziej właściwie używa wobec siebie tytułu "biskup Rzymu", a Twoje "wywody" to szukanie pretekstu do jego odrzucenia.

Z tytułu "Wikariusz Chrystusa" też zrezygnował:
https://dyskusje.katolik.pl/viewtopic.p ... 4#p1166084


N lip 18, 2021 8:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Wespecjanie, mordko, nawet gdyby papież Franciszek zrezygnował ze wszystkich tytułów, które są tradycyjnie powiązane z urzędem Namiestnika Chrystusa, to i tak niczego nie zmieni w fakcie, że nim jest. To nie tytuł papieża, wikariusza Chrystusa czy jakikolwiek inny czyni z biskupa Rzymu Namiestnika Chrystusa, tylko biskupstwo Rzymu.
Twoje "żale" to zwykłe szukanie dziury w całym w celu znalezienia "pretekstu" do odrzucenia aktualnego papieża.


N lip 18, 2021 8:45 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Fakty, które Wespecjan nie tylko przemilczał, ale nadał im ideologiczny i fałszywy charakter, taki prorocki.
Sprawdziłam sobie po tym wynurzeniu diecezję bydgoską szukając faktów dotyczących tradycji. Zwolennicy są skupieni wokół kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy. To 314 osób (prasa tak podaje). Rzecznik kurii wypowiada się, że biskup widzi zainteresowanie Mszą Trydencką i po powrocie z urlopu dostosuje się do zaleceń Franciszka. Sprawdzi zgodność teologiczną i w przypadku braku zastrzeżeń przydzieli im stosowne miejsce. Dziś mają przydzielonego kapłana i tak pozostanie. W Bydgoszczy istnieje kościół rektorski ( u Duchaczy), są też kaplice. Po podjęciu decyzji można się odnieść do sprawy. natomiast Wespecjan to prorok. On wie co kto myśli i jak postąpi, tyle, że to bajkopisarstwo.

Kraków to 1000 osób. Tam arcybiskup jest zapoznany z sytuacją, ponieważ pojawił się problem kościoła użytkowanego przez tę grupę, który należy do miasta i miasto chce go przejąć.

Edit
Coś mi się przypomniało z filmiku ks. Sz. Bańki. Mówił, ze powstające nowe kaplice lub zamierzenia ich powstania w Bractwie skutkują tym, że biskupi wydają zgody na msze w rycie nadzwyczajnym. Tak tworzą się grupy tradycji katolickiej i są przydzielani księża do sprawowania tych mszy.


N lip 18, 2021 9:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
merss napisał(a):
Fakty, które Wespecjan nie tylko przemilczał, ale nadał im ideologiczny i fałszywy charakter, taki prorocki.
Sprawdziłam sobie po tym wynurzeniu diecezję bydgoską szukając faktów dotyczących tradycji. Zwolennicy są skupieni wokół kościoła Najświętszego Serca Jezusa w Bydgoszczy. To 314 osób (prasa tak podaje). Rzecznik kurii wypowiada się, że biskup widzi zainteresowanie Mszą Trydencką i po powrocie z urlopu dostosuje się do zaleceń Franciszka. Sprawdzi zgodność teologiczną i w przypadku braku zastrzeżeń przydzieli im stosowne miejsce. Dziś mają przydzielonego kapłana i tak pozostanie. W Bydgoszczy istnieje kościół rektorski ( u Duchaczy), są też kaplice. Po podjęciu decyzji można się odnieść do sprawy. natomiast Wespecjan to prorok. On wie co kto myśli i jak postąpi, tyle, że to bajkopisarstwo.

Kraków to 1000 osób. Tam arcybiskup jest zapoznany z sytuacją, ponieważ pojawił się problem kościoła użytkowanego przez tę grupę, który należy do miasta i miasto chce go przejąć.
Ale o czym ty piszesz? -Decyzja Watykanu odnośnie grup tradycyjnych skupionych wokół Mszy Tradycyjnej przypomina mechanizm kasaty klasztorów w zaborze rosyjskim, kiedy zakonnikom pozwolono tam być, ale nie pozwolno przyjmować nikogo nowego. Upadły wraz z jednym pokoleniem. Ten sam mechanizm zastosował JPII, który chciał utrącić Bractwo Św Piusa X. Arcybiskup Lefebvre prosił go o pozwolenie na wyświęcenie tradycyjnego biskupa, bo czuł że niedługo umrze. JPII chciał go wziąć na przeczekanie, by zmarł i nie wyświęcił biskupa.

merss napisał(a):
Coś mi się przypomniało z filmiku ks. Sz. Bańki. Mówił, ze powstające nowe kaplice lub zamierzenia ich powstania w Bractwie skutkują tym, że biskupi wydają zgody na msze w rycie nadzwyczajnym. Tak tworzą się grupy tradycji katolickiej i są przydzielani księża do sprawowania tych mszy.
Kluczowym elementem ostatniej decyzji Watykanu jest zabronienie tworzenia nowych grup wokół Mszy Tradycyjnej. Co jest bardzo wymowne, bo to świadczy o tym, że Watykan uważa, że to sama Msza Trydencka produkuje kontestację reform posoborowych i NOM. A jeśli to sama Msza Trydencka jest "reakcyjna" to znaczy to, że Msza jak najbardziej katolicka, z katolickim treściami, celebrowana od kilkuset lat a może i od ponad tysiąca lat zaprzecza "reformom" posoborowym i NOM. Wg Watykanu wystarczy, że ksiądz celebruje MT a wierni jej słuchają i to zmienia i księdza i wiernych. I ja się z tym zgadzam!


N lip 18, 2021 10:26 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Pojawią się fakty to zobaczymy. Fakty mogę interpretować. Tylko tak można mieć wgląd w istotę spraw. Biskupi mają rozeznanie i jeśli wydają zezwolenia to widzą sens. Nie tylko duchowy. Skąd to wiem napisałam: od Bractwa Piusa X. Nie widzę powodu, by miało się to zmienić tam, gdzie funkcjonuje na zdrowych podstawach teologicznych.


N lip 18, 2021 10:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
merss napisał(a):
Pojawią się fakty to zobaczymy. Fakty mogę interpretować. Tylko tak można mieć wgląd w istotę spraw. Biskupi mają rozeznanie i jeśli wydają zezwolenia to widzą sens. Nie tylko duchowy. Skąd to wiem napisałam: od Bractwa Piusa X. Nie widzę powodu, by miało się to zmienić tam, gdzie funkcjonuje na zdrowych podstawach teologicznych.

W Bractwie Św Piusa X jest dziwny dualizm, nie wolno przy nich krytykować Franciszka, którego uznają za papieża i modlą się za niego na mszach, zapewniają że uznają papieża a jednocześnie w ogóle go nie słuchają. Są tak naprawdę w praktyce sedewakandystami, ale karzą zachowywać pozory i karzą tych co nie zachowują pozorów. Ja tego nie rozumiem, bo to takie dziwaczne i nieuczciwe dodajmy, stanie w rozkroku. Jeśli ktoś jest papieżem to trzeba go słuchać to jest katolicka zasada, a oni uznają a nie słuchają, ja np uważam że Franciszek to kompletny apostata i heretyk i celowy niszczyciel katolicyzmu, jestem przekonany, że zupełnie niewierzący, wiec go nie słucham, poza tym lepiej nawet dla higieny, bo to co on mówi to zupełny bełkot, np ta jego tzw encyklika Fratelli tutti to czytanie tego to jest tortura, rodzaj sadomasochizmu.


Pn lip 19, 2021 12:16 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Wygodne! Uznać że papież to nie papież i nie trzeba go słuchać..

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pn lip 19, 2021 12:20 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
PeterW napisał(a):
Wygodne! Uznać że papież to nie papież i nie trzeba go słuchać..
Ga 1, 8-9


Pn lip 19, 2021 12:22 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 80  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL