Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 3:20 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5685 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 375, 376, 377, 378, 379
 Pytania do Świadków Jehowy 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 11, 2020 7:29 pm
Posty: 478
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Yarpen Zirgin napisał(a):
robertson napisał(a):
[Ciach pierwszy akapit]

Nadal nie ma tego, o co prosiłem, a za to mnóstwo lania wody. Co pokazuje, że jesteś świadomy faktu, że w Biblii zwyczajnie nie ma nawet jednego opisu głoszenia "od domu do domu", a Twój tekst, że tak jest, to zwykłe kłamstwo Ciała Kierowniczego, które bezmyślnie powtarzasz.

Cytuj:
A jeśli idzie o kwestię zburzenia żydowskiej świątyni, to (...)

Dziękuję. Tu też właśnie potwierdziłeś, że bezmyślnie powtarzasz nauczanie Ciała Kierowniczego i sam niczego w tej kwestii nie zgłębiłeś.

Jedna prośba: Jak już odsyłasz do źródeł, to daj namiar na historyka, a nie świadka Jehowy, który tworzy dzieło mające "potwierdzać" nauczanie Towarzystwa Strażnica. Jak będę chciał poczytać bzdury o tym, że np. piramida Cheopsa to "symboliczny ołtarz i świadectwo Boga", to otworzę sobie publikacje Ciała Kierowniczego.

Już wiem jedno, rozmowa z takimi jak ty, to zwyczajna starta czasu, i nigdy nic nie wnosisz do dyskusji. Nie znasz jej zasad, i jak zwykle "chowasz głowę w piasek". I tak arogancie, przytoczona przeze mnie wypowiedź, odnośnie metody głoszenia, to wywody ks. prof. nadzw. dr. nowotestamentowych i starotestamentowych sprawozdań NTIII/część1 Ewangelia według Świętego Łukasza, zespół red. ks.Antoni Paciorek (KUL)- przewodniczący, ks.Roman Bartnicki (UKSW), ks. Tadeusz Brzegowy (PAT), ks. Antoni Tronina (KUL), ks. Julian Warzecha (UKSW) str.533. Ta część omawia rozdz.1-11, druga 12-24. I w niej odnośnie komentarza do wer.1 z Łuk.10 rozdz.czytamy, co przytoczyłem, w tym i to, że w pierwotnym chrześcijaństwie:ustaliła się p r a k t y k a...,że apostołowie głosili ewangelię, c h o d z ą c po dwóch albo przynajmniej po d w ó c h". str.533. Tak to po raz kolejny zdradzasz swoją niewiedzę i występujesz przeciw oczywistej prawdzie odnośnie sposobu głoszenia pierwszych chrześcijan. To ty, po raz kolejny zdradzasz swoją niewiedzę i występujesz przeciw oczywistym wersetom, które nawet nie potrzebują komentarza. Tak to występując "W obronie wiary...", jak chociażby W.Bednarski, zrobicie wszystko, żeby dowieść swego, czy zaprzeczyć naszemu, wbrew prawdzie ukazanej w natchnionym słowie. I przypominam, że staram się zawsze uargumentować swoje zdanie w oparciu o wasze wywody, publikacje itp.świadomy, że egzegeci z zasady odczytują wiernie to, co jest napisane.


Cz paź 01, 2020 2:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
robertson napisał(a):
Już wiem jedno, rozmowa z takimi jak ty, to (...)

I mamy kolejną ucieczkę w argumentum ad personam, mutatio controversiae i argumentum ad verecundiam, aby tylko nie odnieść się do wskazanego faktu, że nie podałeś żadnego cytatu z Biblii, który zawiera opis głoszenia "od domu do domu" ani nie wyjaśniłeś głoszenia przez Ciało Kierownicze własnej wersji historii starożytnej.

Oj, wychodzi na to, że jesteś gotów do wyjaśnienia tego, co wierzą świadkowie Jehowy jedynie w gębie, a nie w praktyce. Praktyka, jak pokazuje nasza rozmowa, ogranicza się do kolejnych sztuczek erystycznych aby tylko nie odpowiedzieć na postawione pytania lub problemy. Proponuję jeszcze wstanie z kanapy i wyjście z pokoju mocno trzaskając drzwiami w celu wyrażenia oburzenia, że rozmówca nie daje się zwieść na manowce dyskusji, tylko konsekwentnie prosi o udzielenie odpowiedzi na rzeczywiście zadane pytania.


Ostatnio edytowano Cz paź 01, 2020 2:31 pm przez Yarpen Zirgin, łącznie edytowano 1 raz



Cz paź 01, 2020 2:27 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
robertson napisał(a):
Już wiem jedno, rozmowa z takimi jak ty, to zwyczajna starta czasu, i nigdy nic nie wnosisz do dyskusji.

Hm.. Chyba się z Tobą pokrętnie zgodzę.. Owszem. Słuchanie i czytanie Świadków Jehowy to owszem - strata czasu. Innymi słowy marnujesz prąd i klawiaturę.
To znaczy ja wiem że w kajeciku masz odhaczone że dzisiaj głosimy - byle dużo i obficie. No cóż. Trochę mi Ciebie żal.

Cytuj:
I w niej odnośnie komentarza do wer.1 z Łuk.10 rozdz.czytamy, co przytoczyłem, w tym i to, że w pierwotnym chrześcijaństwie:ustaliła się p r a k t y k a...,że apostołowie głosili ewangelię, c h o d z ą c po dwóch albo przynajmniej po d w ó c h". str.533.

Yyy.. Od domu do domu?

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Cz paź 01, 2020 2:28 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 11, 2020 7:29 pm
Posty: 478
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Yarpen Zirgin napisał(a):
robertson napisał(a):
Już wiem jedno, rozmowa z takimi jak ty, to (...)

I mamy kolejną ucieczkę w argumentum ad personam, mutatio controversiae i argumentum ad verecundiam, aby tylko nie odnieść się do wskazanego faktu, że nie podałeś żadnego cytatu z Biblii, który zawiera opis głoszenia "od domu do domu" ani nie wyjaśniłeś głoszenia przez Ciało Kierownicze własnej wersji historii starożytnej.

Oj, wychodzi na to, że jesteś gotów do wyjaśnienia tego, co wierzą świadkowie Jehowy jedynie w gębie, a nie w praktyce. Praktyka, jak pokazuje nasza rozmowa, ogranicza się do kolejnych sztuczek erystycznych aby tylko nie odpowiedzieć na postawione pytania lub problemy. Proponuję jeszcze wstanie z kanapy i wyjście z pokoju mocno trzaskając drzwiami w celu wyrażenia oburzenia, że rozmówca nie daje się zwieść na manowce dyskusji, tylko konsekwentnie prosi o udzielenie odpowiedzi na rzeczywiście zadane pytania.

Jedno z rzeczywistych zadanych przeze mnie pytań, to to:"Gdy do jakiegoś domu wejdziecie...
To co? wejdziecie
I co jeszcze?
zostańcie tam
i co dalej?
aż stamtąd wyjdziecie?
To znaczy:"Gdy do jakiegoś domu wejdziecie, pozostańcie tam i stamtąd będziecie wychodzić" BT.wyd.V
Zapytam ponownie, jak rozumieć ten werset?
Tak to człowieku powołujesz się na wersety zaprzeczające głoszeniu, od domu do domu, po domach, takich jak Łuk.10:7, chociaż nigdzie on na to nie wskazuje. Oszustwo. Zaprzeczasz oczywistej praktyce, która się ustaliła, co przyznał uznany katolicki wykładowca ks. prof. zwycz. dr. F.Mickiewicz, przedstawionej w Łuk.10:1:"wysłał ich po dwóch...". Tak to w tym przypadku mijasz się z prawdą, i w istocie możesz popłakać nad sobą i swoją niewiedzą. To ty występujesz przeciw oczywistym prawdom i tyle. To, że uczymy prawdy o "praktyce głoszenia" i jesteśmy jej wierni, ujawniają wasze uznane komentarze do natchnionego słowa. Przy czym i bez nich oczywiste jest oczywistym.


Cz paź 01, 2020 2:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
robertson napisał(a):
Jedno z rzeczywistych zadanych przeze mnie pytań, to (...)

A które to pytanie i dalszy ciąg Twojej wypowiedzi jest zastosowaniem metody erystycznej mutatio controversiae aby uciec od niewygodnej prośby o podanie cytatów z Biblii, w których znajduje się opis głoszenia przez chrześcijan "od domu do domu".
No przykro mi nie bardzo, bo mnie na nią nie złapiesz.


Cz paź 01, 2020 2:52 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 11, 2020 7:29 pm
Posty: 478
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Yarpen Zirgin napisał(a):
robertson napisał(a):
Jedno z rzeczywistych zadanych przeze mnie pytań, to (...)

A które to pytanie i dalszy ciąg Twojej wypowiedzi jest zastosowaniem metody erystycznej mutatio controversiae aby uciec od niewygodnej prośby o podanie cytatów z Biblii, w których znajduje się opis głoszenia przez chrześcijan "od domu do domu".
No przykro mi nie bardzo, bo mnie na nią nie złapiesz.

Tak to powtarzasz się w kółko, i nic z tego nie wynika.Opisanym sposobem głoszenia,praktykowanym przez uczniów jest ten opisany w Łuk.9:1:"wyznaczył innych siedemdziesięciu dwóch i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości...Kiedy więc do jakiegoś domu wejdziecie..."
W tej samej ewangelii mamy opisany pierwszy przypadek wysłania uczniów do głoszenia w 9 rozdz. wer.1-6. I w wer. 4 sugestię:"Gdy do jakiegoś domu wejdziecie, tam się zatrzymujecie i stamtąd wychodzicie". Co to znaczy?


Cz paź 01, 2020 3:03 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
robertson napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
robertson napisał(a):
Jedno z rzeczywistych zadanych przeze mnie pytań, to (...)

A które to pytanie i dalszy ciąg Twojej wypowiedzi jest zastosowaniem metody erystycznej mutatio controversiae aby uciec od niewygodnej prośby o podanie cytatów z Biblii, w których znajduje się opis głoszenia przez chrześcijan "od domu do domu".
No przykro mi nie bardzo, bo mnie na nią nie złapiesz.

Tak to powtarzasz się w kółko, i nic z tego nie wynika.Opisanym sposobem głoszenia,praktykowanym przez uczniów jest ten opisany w Łuk.9:1:"wyznaczył innych siedemdziesięciu dwóch i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości...Kiedy więc do jakiegoś domu wejdziecie..."


Pomogę Ci, bo widzę że masz problemy..

Gdy do jakiego domu wejdziecie, najpierw mówcie: Pokój temu domowi! 6 Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was. 7 W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co mają: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę. Nie przechodźcie z domu do domu.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Cz paź 01, 2020 3:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
robertson napisał(a):
Opisanym sposobem głoszenia,praktykowanym przez uczniów jest ten opisany w Łuk.9:1:"wyznaczył innych siedemdziesięciu dwóch i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości...Kiedy więc do jakiegoś domu wejdziecie..."

Nie na temat, waść.

Proszę o przytoczenie lub wskazanie sigli stosownych fragmentów Pisma Świętego, w których opisano głoszenie przez chrześcijan "od domu do domu", a nie o rozesłaniu 72 uczniów do głoszenia.

Kolejny raz wrzuciłeś wers dotyczący innej kwestii w nadziei, że się na niego złapiemy.


Cz paź 01, 2020 3:30 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 11, 2020 7:29 pm
Posty: 478
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Yarpen Zirgin napisał(a):
robertson napisał(a):
Opisanym sposobem głoszenia,praktykowanym przez uczniów jest ten opisany w Łuk.9:1:"wyznaczył innych siedemdziesięciu dwóch i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości...Kiedy więc do jakiegoś domu wejdziecie..."

Nie na temat, waść.

Proszę o przytoczenie lub wskazanie sigli stosownych fragmentów Pisma Świętego, w których opisano głoszenie przez chrześcijan "od domu do domu", a nie o rozesłaniu 72 uczniów do głoszenia.

Kolejny raz wrzuciłeś wers dotyczący innej kwestii w nadziei, że się na niego złapiemy.

Jeżeli masz problemy ze zrozumieniem sposobu głoszenia opisanego w natchnionym słowie i przedstawionym np. w Łuk.10:3-12, to już nic nie poradzę na "twoją ślepotę". I nie mam ochoty ponownie przytaczać wszystkich wersetów o tym mówiących. I przestań się ośmieszać w odrzucaniu opisu i nakazów, i zakazów odnośnie głoszenia, podanych w Łuk.10:1-12, czy 9:1-6, czy Mt.10:1-23, czy Mk.6:7-11. I tak Hugolin H.Langkammer w swoim komentarzu do Mat.wyd. Pollatinum. Dosł. Komentarz Teologiczno-Pastoralny do Biblii Tysiąclecia odnośnie Mt.10:11-13 napisał, że uczniowie mieli znaleźć sobie stałe zakwaterowanie, skąd mogą wyruszać i wracać np. na posiłki. Przy czym wer.12, ze zdaniem:"wchodząc do domu" tłumaczy, że idzie najprawdopodobniej o :"akcję misyjną z kwatery głównej od domu do domu". Tom1.1 str.116 A w swoim komentarzu do Łuk.Tom1.2 str.132 w odniesieniu do 10:3-11 przyznaje, że w 10:3 wyraźnie podkreślono "r o z k a z misyjny" "idźcie" gr. hypagete. Przy czym jak napisał czasownik ten :"pragnie podkreślić konieczność i pilność". A w odniesieniu do wer.10-11 napisał, ze "podobnie jak z ewangelizacją "w domu", tak i w mieście trzeba się liczyć z nieprzyjęciem". Tak to pewne jest, że uczniowie mieli znaleźć sobie zakwaterowanie, po to, żeby w swojej akcji misyjnej z kwatery głównej mieli sposobność iść:"od domu do domu". Jak i mieć świadomość, że mogą spotkać się z odrzuceniem tak w ewangelizacji prowadzonej "w domu", jak i w mieście. Tak to panowie i panie, nic nie zmieni prawdy, że głoszenie od domu do domu to praktyka pierwszych chrześcijan, praktykowana w naszej społeczności.


Cz paź 01, 2020 4:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
robertson napisał(a):
Jeżeli masz problemy ze zrozumieniem sposobu głoszenia opisanego w natchnionym słowie i przedstawionym np. w Łuk.10:3-12(...)

W Łk 10,3-12 (wbrew Twoim próbom wmówienia, że tak jest), nie zapisano informacji, że chrześcijanie głosili "od domu do domu". Ja zaś prosiłem o fragmenty Biblii, w których opisano praktykowanie takiego głoszenia Ewangelii, a nie np. z nakazami głoszenia.


Cz paź 01, 2020 4:28 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 11, 2020 7:29 pm
Posty: 478
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Yarpen Zirgin napisał(a):
robertson napisał(a):
Jeżeli masz problemy ze zrozumieniem sposobu głoszenia opisanego w natchnionym słowie i przedstawionym np. w Łuk.10:3-12(...)

W Łk 10,3-12 (wbrew Twoim próbom wmówienia, że tak jest), nie zapisano informacji, że chrześcijanie głosili "od domu do domu". Ja zaś prosiłem o fragmenty Biblii, w których opisano praktykowanie takiego głoszenia Ewangelii, a nie np. z nakazami głoszenia.

Jedno jest pewne, bezzasadnie i pozbawiony wiedzy n a temat znaczenia słów:"Nie przenoście się z domu do domu" Łuk.10:7, wykorzystujesz je na udowodnienie istnienia zakazu, chodzenia od domu do domu. Bezzasadnie , bezrozumnie i wbrew kontekstowi. Tylko po to, żeby przeciwstawić się prawdzie o sposobie głoszenia praktykowanego przez pierwszych chrześcijan. O tym, że było to powszechny zwyczaj - komentując wersety z Łuk.10:1+5 i 7 przyznał.ks.prof. F.Mickiewicz. Cytowany komentarz str.533. Twój upór świadczy tylko o twoim uporze, i niczym więcej. Oczywistej prawdy odnośnie głoszenia parami, nie kwestionują wasi uczeni. Ty? Ty zwyczajnie nie masz elementarnej wiedzy n a temat opisanego sposobu głoszenia. Podałem ci kilka wer. Z Dz.Ap.na które powołuje się ks. prof. F.Mickiewicz SAC, jako tego d o w ó d. To, że nie liczysz się z dowodami, to potwierdzenia potrzeby unikania z tobą rozmowy, jako stratę czasu. O tej praktyce w swoim komentarzu pisał o Hugolin Langkammer. O tym, że chodzili po domach. Zatrzymywali się w tym, który ich przyjął, i traktowali je jako miejsce do głoszenia. Jak nigdy z nikim, teraz zwycięsko ujawniam tego prawdę. Ty nie udowadniasz, że tak, nie było. Tak to nigdy nie ma uzasadnienia twierdzenie, że nie wolno im było przechodzić od domu do domu, ponieważ mieli, jeśli już to gdziekolwiek wejdziecie do domu, tam pozostańcie, aż do swego odejścia I tak np. ks.dr.hab.prof.Artur Malina w swoim komentarzu do Mk.z serii Nowy Komentarz Biblijny Tom II/ część 1 rozdz.1:1-8:26 odnośnie opisanego tam wysłania dwunastu 6b-13 napisał, że:"Jezus wzywa dwunastu...i co? i zaczyna wysyłać ich po dwóch". Napisał tak w odniesieniu do wer.7 Napisał, Też, że w tym miejscu mamy gr. czasownik tłum. na przywołać. Pierwszy, w przypadku wybrania ich na dwunastu. Tutaj w celu uświadomienia ich po co:"zostali ustanowieni apostołami". I odnośnie praktyki wysyłania ich po dwóch, napisał:
"Występowanie uczniów po dwóch jest zwyczajem... co? zwyczajem znanym już z kręgu Jana Chrzciciela (Łuk.7:18;J 1:37) i przyjętym w pierwszych wspólnotach działających zarówno na terenie Izraela (Dz.3:1-4,4:24;8:14), jak poza granicami (Dz 13:2.4;15:39-40)".str.370
Tak to znawco możesz wystąpić przeciw oczywistej prawdzie na temat "występowania uczniów po dwóch". Ta jednak jest oczywista i ujawniona na stronach natchnionego słowa. Tutaj czytamy o niej jako "znanym zwyczaju".Ks. dr.prof. zwycz. Franciszek Mickiewicz ustalonej w pierwotnym chrystianizmie "praktyce". I podał tego przykłady. Teraz przeczytaj sobie podane przykłady głoszenia po dwóch. Nawet występowałeś przeciw tak oczywistej prawdzie ukazanej na stronach ewangelii i Dz.Ap.
Tak to zwyczajnie nie pozostało ci nic, poza u p o r e m w domaganiu się zaprzeczenia oczywistej prawdy, którą ty, i tylko ty nie dostrzegasz. Nic nie zmieni jednak tego, że była to praktyka pierwszych chrześcijan. Przyznają to wasi wybitni egzegeci. I niema powodu twierdzić, że tak nie było. W każdym przytoczonym przypadku, prawda jest po mojej stronie. Jedyne co robisz to się ośmieszasz. Jesteś marnym dyskutantem, który niestety zabiera się za tematy wykraczające poza twoje możliwości. Nigdzie nie wykazujesz, że nie głosili po dwóch wchodząc do domów. Ponieważ wchodzili do domów, chodzili po domach. Tak, jak czyniliśmy to do tej pory. Tak naprawdę, gdybym był na twoim miejscu, posypałbym się w ramach pokuty popiołem, przyznał do uporu. I wydaje mi się, że gdybym poza zadawaniem w kółko jednego pytania, jako wyraz swojej argumentacji, nie używał niczego innego, zamknięto by mi usta.


N paź 04, 2020 3:28 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
I kolejny raz lanie wody na zupełnie inny temat w nadziei, że interlokutor się na to złapie i nie zauważy, że nie wskazałeś/zacytowałeś tego, o co byłeś proszony. Nie ze mną te numery, Brun..., przepraszam, robertson.

Wskaż wreszcie to:

Proszę o przytoczenie lub wskazanie sigli stosownych fragmentów Pisma Świętego, w których opisano głoszenie przez chrześcijan "od domu do domu".

Masz takie czy może dalej będziesz rżnął głupa i uciekał się do metod erystycznych aby tylko odwrócić uwagę od tego, o co proszę?


N paź 04, 2020 3:36 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 11, 2020 7:29 pm
Posty: 478
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Yarpen Zirgin napisał(a):
I kolejny raz lanie wody na zupełnie inny temat w nadziei, że interlokutor się na to złapie i nie zauważy, że nie wskazałeś/zacytowałeś tego, o co byłeś proszony. Nie ze mną te numery, Brun..., przepraszam, robertson.

Wskaż wreszcie to:

Proszę o przytoczenie lub wskazanie sigli stosownych fragmentów Pisma Świętego, w których opisano głoszenie przez chrześcijan "od domu do domu".

Masz takie czy może dalej będziesz rżnął głupa i uciekał się do metod erystycznych aby tylko odwrócić uwagę od tego, o co proszę?


Już wystarczy, zwyczajnie nie mam ochoty rozmowy z tzw."pożytecznym idiotą" tj.osobą, która kierując się własnymi poglądami i szlachetnymi intencjami, działa nieświadomie na rzecz czyichś interesów. Tak naprawdę, gdyby nie to, że swoim zachowaniem, bezrozumnym uporem, krnąbrnością, przysługujesz się polityce forum, zwyczajnie zostałbyś "sprowadzony na ziemię" i uznany że przejawiasz niepełnosprawność intelektualną przynajmniej w stopniu umiarkowanym.
Rozumiem więc, że nie pozostaje ci nic, "poza rżnięciem głupa i uciekania się do metod erystycznych". Teraz przypominam, o wyjaśnieniu mi wersetu z Łuk.9:4 i Mk.6:10Gdziekolwiek wejdziecie do domu, tam pozostańcie, dopóki z tego miejsca nie wyjdziecieNW
Ten sam w sobie mówi przecież, o wchodzeniu i wychodzeniu z domu, do którego się weszło podczas głoszenia dobrej nowiny.
I najwyższa pora, żebyś wyjaśnił, podane tam polecenie!!!


N paź 04, 2020 4:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Dziękuję. Kolejne ad personam i uniki aby tylko nie przyznać, że wbrew Twojej tezie, w Piśmie Świętym nie ma opisów głoszenia "od domu do domu", a w konsekwencji Twój tekst...
robertson napisał(a):
A jeśli idzie o kwestie głoszenia od domu do domu, to odrzucanie jej praktyki, zadaje gwałt, ukazanemu na stronach nowotestamentowej posługi pierwszych chrześcijan.

...to zwykłe kłamstwo.

Temat jest do ponownego zamknięcia. Nie ma sensu rozmowa z hipokrytą, który wzywa innych do tego, aby byli "zawsze gotowi by udzielić odpowiedzi każdemu, kto domaga się od was uzasadnienia waszej nadziei" (1 Pt 3,15), a sam robi wszystko, aby tylko nie odpowiedzieć na przedstawione kwestie lub pytania.


N paź 04, 2020 4:15 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Robi się...ponownie zamykam i odsyłam zainteresowanych do Archiwum.


N paź 04, 2020 4:28 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5685 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 375, 376, 377, 378, 379


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL