Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:41 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5685 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 374, 375, 376, 377, 378, 379  Następna strona
 Pytania do Świadków Jehowy 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt cze 14, 2019 10:17 am
Posty: 172
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
ja napisał(a):
Może przypomnę temat wątku.
Pytania do SJ
Czyli jeśli macie pytania to je zadajcie. Chętnie odpowiadam.


Ja mam pytanie: Czy wierzysz, że Jezus istniejąc w postaci Bożej miał równość z Ojcem jak mówi Pismo ?


Wt lip 02, 2019 11:11 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Deklaracje wiary już mamy i wiem, że się nie uchylasz od tego od czego uchylić się nie chcesz. Ignorujesz natomiast to na czym adwersarzom zwykle zależy. Techniki uniku w wątku wskazywano i to wielokrotnie. Stąd te filmiki. Ukryta rozmowa ze śJ i komentarz do tego filmiku to nie magiel, to natrafienie na żywą a nie śniętą rybę. Takimi się nie zajmujecie. Mnie to ogromnie interesuje jak bardzo człowiek potrafi wyłączać się od tego czego dowiedzieć się nie chce. Ogarnia mnie przerażenie, bo widzę takiego człowieka w chwili śmierci.

Cytuj:
Ja mam pytanie: Czy wierzysz, że Jezus istniejąc w postaci Bożej miał równość z Ojcem jak mówi Pismo

To pytanie padło w filmiku. @ja uznał to za magiel a świadkowie filmowani ukrytą kamerą po prostu uciekli. Wyjaśnień nie przyjęli.


Wt lip 02, 2019 11:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So kwi 19, 2003 2:32 pm
Posty: 2461
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
merss napisał(a):
Deklaracje wiary już mamy i wiem, że się nie uchylasz od tego od czego uchylić się nie chcesz. Ignorujesz natomiast to na czym adwersarzom zwykle zależy. Techniki uniku w wątku wskazywano i to wielokrotnie. Stąd te filmiki. Ukryta rozmowa ze śJ i komentarz do tego filmiku to nie magiel, to natrafienie na żywą a nie śniętą rybę. Takimi się nie zajmujecie. Mnie to ogromnie interesuje jak bardzo człowiek potrafi wyłączać się od tego czego dowiedzieć się nie chce. Ogarnia mnie przerażenie, bo widzę takiego człowieka w chwili śmierci.

Cytuj:
Ja mam pytanie: Czy wierzysz, że Jezus istniejąc w postaci Bożej miał równość z Ojcem jak mówi Pismo

To pytanie padło w filmiku. @ja uznał to za magiel a świadkowie filmowani ukrytą kamerą po prostu uciekli. Wyjaśnień nie przyjęli.

Od niczego się nie uchylam.
Odpowiadam na wszystko oprócz opowieści usłyszanych w maglu.
Filmików nie oglądam z zasady bo nie dyskutuje z linkami filmów.
Dyskutuje z ludźmi a nie z filmami.
Nie zauważyłem aby Pismo Swiete mówiło o równości z Ojcem zatem nie ma w co wierzyć.
A nikt dobrej pory nie pokazał mi takiego wersetu.

_________________
Na pytanie czy ty jesteś JA?
odpowiadam : JA JESTEM


Wt lip 02, 2019 11:44 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt cze 14, 2019 10:17 am
Posty: 172
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
ja napisał(a):
Od niczego się nie uchylam.
Odpowiadam na wszystko oprócz opowieści usłyszanych w maglu.


Skoro odpowiadasz na wszystko, to dlaczego nie odpowiedziałeś na moje pytanie ?

ja napisał(a):
Nie zauważyłem aby Pismo Swiete mówiło o równości z Ojcem zatem nie ma w co wierzyć.
A nikt dobrej pory nie pokazał mi takiego wersetu.


Niestety, ale piszesz nieprawdę.Wielokrotnie cytowałem Ci werset, który mówi o równości Chrystusa z Ojcem.Zacytuję więc jeszcze raz:

Flp 2,5-8
"(5) To bowiem w sobie czujcie co i w Chrystusie Jezusie, (6) który będąc w postaci Bożej, nie uważał za grabież równości swej z Bogiem, (7) ale wyniszczył sam siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi i postawą znaleziony jak człowiek.(8) Sam się uniżył, stawszy się posłusznym aż do śmierci, a śmierci krzyżowej."


Śr lip 03, 2019 12:00 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Myślę, że po latach prowadzonych sporów czas je zakończyć. Nie wniosą już nic nowego. Świadek sobie zaplanował, że to będą tylko pytania a nauczyciel będzie śJ. Nie udało się to sprytne założenie i mamy dokumentację nie tylko nauk śJ, ale i sposobów w jaki prowadzą swe 'rozmowy'.
Jeden z ciekawszych wątków, bo wiele interesujących osób w nim się pojawiło. Dziękuję wszystkim.


Śr lip 03, 2019 12:18 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
viewtopic.php?p=1179521#p1179521


So wrz 19, 2020 2:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Robertsonie, korzystając z przywrócenia tematu do życia, mam takie pytanie:


W którym miejscu Pisma Świętego zapisano informację, że tzw. Modlitwa Pańska jest "modlitwą wzorcową"?


N wrz 20, 2020 12:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So kwi 19, 2003 2:32 pm
Posty: 2461
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Simon napisał(a):
ja napisał(a):
Od niczego się nie uchylam.
Odpowiadam na wszystko oprócz opowieści usłyszanych w maglu.


Skoro odpowiadasz na wszystko, to dlaczego nie odpowiedziałeś na moje pytanie ?

Nie zauważyłem aby Pismo Swiete mówiło o równości z Ojcem zatem nie ma w co wierzyć.
A nikt dobrej pory nie pokazał mi takiego wersetu.

Niestety, ale piszesz nieprawdę.Wielokrotnie cytowałem Ci werset, który mówi o równości Chrystusa z Ojcem.Zacytuję więc jeszcze raz:

Flp 2,5-8
"(5) To bowiem w sobie czujcie co i w Chrystusie Jezusie, (6) który będąc w postaci Bożej, nie uważał za grabież równości swej z Bogiem, (7) ale wyniszczył sam siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi i postawą znaleziony jak człowiek.(8) Sam się uniżył, stawszy się posłusznym aż do śmierci, a śmierci krzyżowej."



Niestety ten werset wziałeś z jakiego tłumaczenia któr nic nie mówi. Tutaj jest BT:
5 To dążenie niech was ożywia; ono też było w Chrystusie Jezusie.
6 On, istniejąc w postaci2 Bożej,
nie skorzystał ze sposobności2,
aby na równi2 być z Bogiem,


BG 5 To bowiem zrozumcie w was, co jest także w Chrystusie Jezusie; 6 który będąc w postaci Boga, nie torował sobie rabunku, aby być równym Bogu, 7

BW(5) Takiego bądźcie względem siebie usposobienia, jakie było w Chrystusie Jezusie, (6) który chociaż był w postaci Bożej, nie upierał się zachłannie przy tym, aby być równym Bogu



BO(5) Postępujcie względem siebie na wzór Chrystusa Jezusa. (6) On to, istniejąc w naturze Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby być na równi z Bogiem

A zatem Biblia mówi jasno i wyraźnie że Jezus nie był równy Bogu.
I sam Jezus o tym mówił.(28) Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie.
(Ewangelia Jana 14:28)

_________________
Na pytanie czy ty jesteś JA?
odpowiadam : JA JESTEM


N wrz 20, 2020 12:33 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
ja napisał(a):
Simon napisał(a):
ja napisał(a):
Od niczego się nie uchylam.
Odpowiadam na wszystko oprócz opowieści usłyszanych w maglu.


Skoro odpowiadasz na wszystko, to dlaczego nie odpowiedziałeś na moje pytanie ?

Nie zauważyłem aby Pismo Swiete mówiło o równości z Ojcem zatem nie ma w co wierzyć.
A nikt dobrej pory nie pokazał mi takiego wersetu.

Niestety, ale piszesz nieprawdę.Wielokrotnie cytowałem Ci werset, który mówi o równości Chrystusa z Ojcem.Zacytuję więc jeszcze raz:

Flp 2,5-8
"(5) To bowiem w sobie czujcie co i w Chrystusie Jezusie, (6) który będąc w postaci Bożej, nie uważał za grabież równości swej z Bogiem, (7) ale wyniszczył sam siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi i postawą znaleziony jak człowiek.(8) Sam się uniżył, stawszy się posłusznym aż do śmierci, a śmierci krzyżowej."



Niestety ten werset wziałeś z jakiego tłumaczenia któr nic nie mówi. Tutaj jest BT:
5 To dążenie niech was ożywia; ono też było w Chrystusie Jezusie.
6 On, istniejąc w postaci2 Bożej,
nie skorzystał ze sposobności2,
aby na równi2 być z Bogiem,


BG 5 To bowiem zrozumcie w was, co jest także w Chrystusie Jezusie; 6 który będąc w postaci Boga, nie torował sobie rabunku, aby być równym Bogu, 7

BW(5) Takiego bądźcie względem siebie usposobienia, jakie było w Chrystusie Jezusie, (6) który chociaż był w postaci Bożej, nie upierał się zachłannie przy tym, aby być równym Bogu



BO(5) Postępujcie względem siebie na wzór Chrystusa Jezusa. (6) On to, istniejąc w naturze Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby być na równi z Bogiem

A zatem Biblia mówi jasno i wyraźnie że Jezus nie był równy Bogu.
Niczego takiego Biblia nie mówi, bo inaczej nie twierdził byś że
ja napisał(a):
Nikt nie przeczy że jest Bogiem i Panem . tak o nim mówi Biblia wielokrotnie.
no chyba że twoim Bogiem i Panem nie jest ten sam Bóg i Pan którego wyznał Ap.Tomasz

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


N wrz 20, 2020 12:56 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 11, 2020 7:29 pm
Posty: 478
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
joannaa napisał(a):
To ja mam pytanie. Macie jakieś statystyki, że takie nagabywanie ludzi w ich własnych domostwach ma jakiś sens. Tzn, że jakoś strasznie dużo ludzi przyłącza się do waszych szeregów przez te "łapanki"? Dużo więcej niż przystępuje do innych wyznań. Mnie się osobiście nie wydaje żeby ten rodzaj hm... zachęty był aż tak efektywny i w ogóle uważam, że do Wiary można nakłaniać jakoś zupełnie inaczej... ciszej i bardziej... przez świadectwo niż wykłady ale właśnie, jak wyżej, czy ciekawe czy macie jakieś wymierne dane, że to prowadzi do pożądanego skutku?

Jest to metoda stosowana w pierwotnym chrześcijaństwie. Nie stanowiła ona jedynego sposobu nawracania, niemniej była praktykowana. W naszych czasach apatii religijnej, synkretyzmu, antyklerykalizmu itp. wydaje się, że żadna metoda nie stanowi gwarancji skuteczności. Rozumiem, że metoda ta nie stanowi gwarancji sukcesu. Pewne jest jednak, że W Mt.28:18 mamy wezwanie zmartwychwstałego:Idźcie więc i nauczajcie I jak czytamy w przypisie do BJ "W tym dziele powszechnego nawracania, tak długim i pracowitym, jak tylko ono może być, zmartwychwstały będzie zawsze ze swoimi - żywy i działający". Przy czym słowa "Idźcie" można rozumieć, - "i d ą c nauczajcie i czyńcie uczniów...". I to ten nakaz stawia nas w pozycji "idących" do ludzi. Przy czym o tym, że była to metoda nawracania świadczy wer. 20 z 20 rozdz. DZ.Ap.Jak nie uchylałem się tchórzliwie od niczego i nauczałem was publicznie i po d o m a c hB.T wyd.V głosiłem jawnie i udzielałem nauk po domach Roman Brandstaetter


N wrz 27, 2020 11:35 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 25, 2018 9:59 am
Posty: 1271
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
joannaa napisał(a):
To ja mam pytanie. Macie jakieś statystyki, że takie nagabywanie ludzi w ich własnych domostwach ma jakiś sens. Tzn, że jakoś strasznie dużo ludzi przyłącza się do waszych szeregów przez te "łapanki"? Dużo więcej niż przystępuje do innych wyznań. Mnie się osobiście nie wydaje żeby ten rodzaj hm... zachęty był aż tak efektywny i w ogóle uważam, że do Wiary można nakłaniać jakoś zupełnie inaczej... ciszej i bardziej... przez świadectwo niż wykłady ale właśnie, jak wyżej, czy ciekawe czy macie jakieś wymierne dane, że to prowadzi do pożądanego skutku?

Akurat tego Swiadkom Jehowy nie można zarzucić. Kiedyś ich aktywność rzeczywiście ograniczała się do wizyt w domach. Dziś śmielej wychodzą na ulicę stawiając na przekaz bezpośredni. A co do skutku, to jest on jak najbardziej dostrzegalny. Widać to po znacznej przewadze w ilości wyznawców w porównaniu z innymi wyznaniami protestanckimi.


N wrz 27, 2020 12:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
robertson napisał(a):
Przy czym o tym, że była to metoda nawracania świadczy wer. 20 z 20 rozdz. DZ.Ap.Jak nie uchylałem się tchórzliwie od niczego i nauczałem was publicznie i po d o m a c hB.T wyd.V głosiłem jawnie i udzielałem nauk po domach Roman Brandstaetter

A może sprawdzimy w Biblii jak to nauczanie po domach miało wyglądać?

Łk 10,5-7
5 Gdy do jakiego domu wejdziecie, najpierw mówcie: Pokój temu domowi! 6 Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was. 7 W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co mają: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę. Nie przechodźcie z domu do domu.


Jak się to ma do praktyki świadków Jehowy, którzy chodzą od domu do domu i pukają do coraz to kolejnych drzwi?


N wrz 27, 2020 12:34 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
@Feelek
Wejdź po statystyki liczby wiernych na forum świadkowskie. Podają je w odniesieniu do różnych państw, łącznie ze sprzedażą sal królestwa i sprawami finansowymi oraz argumentacją. Spadek w obrębie katolicyzmu jest wskaźnikiem, ale nie mówi najważniejszego, to co ujęto biblijnie jako pobożność oderwaną od wyborów życiowych. Świadkowie też pisują o hipokryzji w ramach organizacji, ale są to już byli świadkowie.
U nas zniknęli z przestrzeni publicznej ze stojakami. Nie wiem dlaczego, bo mnie to nie interesowalo.


N wrz 27, 2020 1:23 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 11, 2020 7:29 pm
Posty: 478
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Yarpen Zirgin napisał(a):
robertson napisał(a):
Przy czym o tym, że była to metoda nawracania świadczy wer. 20 z 20 rozdz. DZ.Ap.Jak nie uchylałem się tchórzliwie od niczego i nauczałem was publicznie i po d o m a c hB.T wyd.V głosiłem jawnie i udzielałem nauk po domach Roman Brandstaetter

A może sprawdzimy w Biblii jak to nauczanie po domach miało wyglądać?

Łk 10,5-7
5 Gdy do jakiego domu wejdziecie, najpierw mówcie: Pokój temu domowi! 6 Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was. 7 W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co mają: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę. Nie przechodźcie z domu do domu.


Jak się to ma do praktyki świadków Jehowy, którzy chodzą od domu do domu i pukają do coraz to kolejnych drzwi?


Nie żyłem w tamtych czasach i nie przedstawię metody głoszenia "po domach".
Najpierw wer.3 Idźcie, oto posyłam was... I wer.5Gdy w e j d z i e c i e do d o m u...
Wyjaśnij mi stwierdzenia: hypagete tłum. w B.T wyd.V:idźcie wer.3 i wer.5 eis hen d an eiselthete oikon...do którego zaś domu w e j d z i e c i e...".
Wyjaśnij czy ci , których:wysłał po dwóch chodzili po domach, czy nie? ...Rozumiem, że idzie ci o stwierdzenie me metabainete eks oikias eis oikian tzn.nie przechodźcie z domu do domu. Przed tym nakazem, mamy jednak: "idźcie... i [gdy] wejdziecie do domu, najpierw mówcie...". Chodzili po domach, czy nie? Najpierw to, potem rozważymy to :nie przechodźcie z domu do domu...


N wrz 27, 2020 1:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
robertson napisał(a):
(...)[Ciach lanie wody - YZ]

A teraz, jak już dałeś upust swojej tendencji do lania wody, odpowiedz na moje pytanie:

robertson napisał(a):
Przy czym o tym, że była to metoda nawracania świadczy wer. 20 z 20 rozdz. DZ.Ap.Jak nie uchylałem się tchórzliwie od niczego i nauczałem was publicznie i po d o m a c hB.T wyd.V głosiłem jawnie i udzielałem nauk po domach Roman Brandstaetter

A może sprawdzimy w Biblii jak to nauczanie po domach miało wyglądać?

Łk 10,5-7
5 Gdy do jakiego domu wejdziecie, najpierw mówcie: Pokój temu domowi! 6 Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was. 7 W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co mają: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę. Nie przechodźcie z domu do domu.


Jak się to ma do praktyki świadków Jehowy, którzy chodzą od domu do domu i pukają do coraz to kolejnych drzwi?


A jak już to zrobisz, to odpowiedz na to pytanie:

W którym miejscu Pisma Świętego zapisano informację, że tzw. Modlitwa Pańska jest "modlitwą wzorcową"?


N wrz 27, 2020 1:49 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5685 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 374, 375, 376, 377, 378, 379  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL