Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:52 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5685 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 372, 373, 374, 375, 376, 377, 378, 379  Następna strona
 Pytania do Świadków Jehowy 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
@ja
Nie strzeliłam sobie w kolano, ale słucham tego co istotne a z reszty wyłania się człowiek. Jak się łowi ryby w mętnej wodzie to i potem są problemy.
Dwadzieścia lat u śJ robi swoje. Na razie zrozumial, że Organizacja to ściema, bo to podawał członek Ciala Kierowniczego i jest dostępne w necie. Różnice biblijne są podawane przez samych byłych śJ. Mamy tego mnóstwo w necie. Chyba nie wierzy, bo uważa, że oszustwo Organizacji rozciąga się na prawdę i nie wie, że ona jest w określonym miejscu. Uznał, że może głosić ją sam. Mamy człowieka jak na obrazku. Wszystko mu się miesza. To jest etap w życiu lub pozostaje się w argumentacji: mi się wydaje. Mamy więc przejście od kłamstw organizacji do próby korzystania tylko z własnych umiejętności intelektualnych. Nie potrafiłeś tego dostrzec, tak silne jest u ciebie zamknięcie na myślenie.
Rozmowy biblijne ze śJ są bezcelowe, bo oni wybiórczo myślą i szukają w zasobach pamięci odpowiedzi na tak a nie inaczej sformułowane pytanie (to szkolenia marketingowców na okoliczność kontrargumentacji, klasyczny instrukaż sprzedawców) a jak ich nie ma to mamy jak na filmiku o.leona - zapytam starszych jest eksponowaniem całkowitej zależności od starszych. Całkowite zamknięcie na to co napisano w PŚ. . Nie koncentrują się na fakcie, ale podanej im odpowiedzi. Kod jest wdrukowany.
Osobiście nie widzę specjalnego sensu kontynuowania tego tasiemca.

https://www.youtube.com/watch?v=oiBoYdsW-3M
https://www.youtube.com/watch?v=aSc3vCVnQAw


Wt lip 02, 2019 10:31 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt cze 14, 2019 10:17 am
Posty: 172
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
ja napisał(a):
Zatem piszcie sobie dalej skarżypyto czepiaający sie rzeczy mało istotnych.Pisze z telefonu i nieraz nie widze co napisałem . Czepainaie sie takich rzeczy to juz jakaś paranoja .


Od kiedy regulamin jest mało istotną rzeczą ? Dziwnym jest, że jeśli chodzi o Boga Ojca, to zawsze piszesz Go z wielkiej litery, natomiast jeśli chodzi o Ducha Świętego czy Trójcę Świętą, to potrafisz w tym samym zdaniu, w której Ojca napisałeś z wielkiej, Duch Św. i Trójcę Św. napisać z małej.Co świadczy o tym, że masz pełną świadomość tego, co robisz, i robisz to celowo.

ja napisał(a):
Zatem ignoruje rozmowę z Tobą.


Ignorujesz rozmowę za mną, ponieważ wykazałem Ci, że Biblia zaprzecza temu co głosisz.

ja napisał(a):
(...) nigdzie tak nie twierdzilem że Jezusowi nie okazuje szacunku albo że nie naklży mu takowego szacunku i czci oddawać.


Czy oddajesz Synowi taką samą cześć jaką oddajesz Ojcu ?


Wt lip 02, 2019 10:37 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So kwi 19, 2003 2:32 pm
Posty: 2461
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
sam2 napisał(a):
Tak myslac i twierdac stawiasz takze Jezusa w roli inkwizytora bo przeciez nazywal Faryzeuszy plemie zmijowe i napominal Apostolow by strzegli sie przed kwasem Faryzeuszy.


Jezus był doskonały i bezgrzeszny.
Jezus znał myśli i serca .
Niedoskonały człowiek nie ma takiej mozliwości a zatem nie może innych oceniać na odległość zwłaszcza nie znając człowieka.
Zreszta sam Jezus powiedział:
nie sądzcie abyście nie byli sądzeni.
I Biblia jasno mówi że Bóg władze sądzenia przekazał Synowi.
Konkludując . Jezusowi wolno oceniać i sądzić innych poniewaz dostał taka władzę od Boga a ludziom nie wolno osądzać ponieważ jak zaczynają sądzic ludzie to powstają stosy, tortury , wyrywanie paznokci i morderstwa i wojny w imie Jezusa Chrystusa..

_________________
Na pytanie czy ty jesteś JA?
odpowiadam : JA JESTEM


Wt lip 02, 2019 10:59 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So kwi 19, 2003 2:32 pm
Posty: 2461
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
merss napisał(a):
@ja
Nie strzeliłam sobie w kolano, ale słucham tego co istotne a z reszty wyłania się człowiek. Jak się łowi ryby w mętnej wodzie to i potem są problemy.
Dwadzieścia lat u śJ robi swoje. Na razie zrozumial, że Organizacja to ściema, bo to podawał członek Ciala Kierowniczego i jest dostępne w necie. Różnice biblijne są podawane przez samych byłych śJ.


On na razie ma problemy z głową wiec nie wiem co zrozumiał.
Opowiada bajki o niebocentryźmie i Jezusie z Krymu .
Dokładnie tak jak to czynił Apostoł Judasz . Czyli najblizszy współpracownik Jezusa.
To że Judasz był kłamcą i złodziejem nie oznacza że inni apostołowie tez byli kłamcami i złodziejami.
A Ty wrzucajac wszystkich dojednego worka uwazasz nawet że sam Jezus był taki jak Judasz poniewaz to On osobiscie wybrał tego kłamce i złodzieja na apostoła.
Członka ciała kierowniczego to ty widziałaś tylko na obrazku zatem nie masz pojecia o czym mówisz.
Zreszta tak jak wszystko o SJ widziałaś tylko na obrazku i w necie i stąd
czerpiesz swoją wiedzę.
Dlatego takie argumenty że ktoś coś w necie powiedział można od razu wsadzić do kosza na śmieci a nie podawac jako argument.

_________________
Na pytanie czy ty jesteś JA?
odpowiadam : JA JESTEM


Wt lip 02, 2019 11:07 am
Zobacz profil
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
ja napisał(a):
sam2 napisał(a):
Tak myslac i twierdac stawiasz takze Jezusa w roli inkwizytora bo przeciez nazywal Faryzeuszy plemie zmijowe i napominal Apostolow by strzegli sie przed kwasem Faryzeuszy.


Jezus był doskonały i bezgrzeszny.
Jezus znał myśli i serca .
Niedoskonały człowiek nie ma takiej mozliwości a zatem nie może innych oceniać na odległość zwłaszcza nie znając człowieka.
Zreszta sam Jezus powiedział:
nie sądzcie abyście nie byli sądzeni.
I Biblia jasno mówi że Bóg władze sądzenia przekazał Synowi.
Konkludując . Jezusowi wolno oceniać i sądzić innych poniewaz dostał taka władzę od Boga a ludziom nie wolno osądzać ponieważ jak zaczynają sądzic ludzie to powstają stosy, tortury , wyrywanie paznokci i morderstwa i wojny w imie Jezusa Chrystusa..

Wiesz, stosy, tortury itp. to jak klaps na tylek w porownaniu z wiecznym potepieniem i ogniem piekielnym.
Zwlaszcza dla tych ktorzy zwodza innych i nauczaja po swojemu ignorujac tresci Pism.
Jesli ktos jest w bledzie to pol biedy ale jak do swoich bledow przekonuje i naucza tak innych to nie uniknie ognia piekielnego.


Wt lip 02, 2019 11:29 am
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn sie 18, 2014 7:51 pm
Posty: 655
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
ja napisał(a):
Insynuacje że:"Święci w Biblii oporu nie mają, ty masz" są oszczerstwem wobec mnie ponieważ nigdzie tak nie twierdzilem że Jezusowi nie okazuje szacunku albo że nie naklży mu takowego szacunku i czci oddawać.

Napisałem, że święci w Biblii nie mają oporu, by upaść przed Jezusem, a ty masz. Ja wiem, że szanujesz Jezusa. Ale my tu rozmawiamy, że nie szanujesz Go na tyle, na ile nakazuje to Biblia (Jana 5:23). Diabelską trucizną jest to, że nie jesteś w stanie zrobić tego, co robią święci w Biblii - upaść przed Panem Jezusem. A jeśli się mylę, to upadnij przed Jezusem i oddaj mu chwałę jak starsi w Obj. 5, a następnie napisz, że to zrobiłeś. W ten sposób przełamiesz władzę Diabła i jestem pewien, że Bóg pomoże ci uwolnić umysł spętany duchem sekty.


Wt lip 02, 2019 11:41 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Cytuj:
A Ty wrzucajac wszystkich dojednego worka uwazasz nawet że sam Jezus był taki jak Judasz poniewaz to On osobiscie wybrał tego kłamce i złodzieja na apostoła.

Nie o Jezusie skąś tam była mowa i nieboskłonie, ale o faktach, ktore dotyczyły specyfiki Organizacji. Nie pisnąłeś na ten temat słowa, więc miał rację. Zaatakowaleś człowieka przypisując mu psychozę podczas, gdy ona objawia się nie we wszystkich obszarach działania człowieka. To oczywiście przemilczysz, bo interesuje tylko obrzucenie kogoś błotem, zdyskredytowanie. Nie o psychice była mowa. Kiedy czytam tłumaczenie o telefonie, który gubi wielkie litery zaczynam sprawdzać jaki ma system ten telefon. Widzę, że kolega dostrzegł to samo kłamstwo, więc dał osta. Świadomie nie stosujesz się do nazewnictwa, więc o uczciwości nawet nie ma co wspominać. Reszta wpisuje się w schemat. ŚJ pasują ci więc nie z powodów tego, że tam znalazłeś prawdę. To logiczny ciąg myślowy. Nie ty jeden wykorzystujesz religię, są kardynałowie, którzy czynią to samo.
Należalo odeprzeć argumentację owego byłego śJ i wykazać, że się myli a nie obrzucać go błotem i wskazywać na potrzebę leczenia psychiatrycznego. Jestem doskonala w tym zakresie i mogłabym codziennie cię pytać o zażyte leki, bo tak 'niedowidzisz' wszelkiej faktografii biblijnej i wmawiasz nienapisane tam, gdzie było napisane. Mialbyś mnie za ogon. Jakoś trawię jednak twoją pisaninę, jeszcze trawię. Nie mam jednak sentymentów do ludzi, którzy świadomie mijają się z prawdą.
Poczekam na kilka jeszcze wpisów zanim definitywnie zamknę ten żenujący wątek o unikach śJ, gdy zaczynają się zapytania o prawdę biblijną.


Wt lip 02, 2019 12:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So kwi 19, 2003 2:32 pm
Posty: 2461
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
sam2 napisał(a):
Wiesz, stosy, tortury itp. to jak klaps na tylek w porownaniu z wiecznym potepieniem i ogniem piekielnym.

Dobre.
Gratuluje zrozumienia Biblii i miłości Boga który mialby mnie meczyć w ogniu piekielym.
Naprawdę umiesz wymyslać.
No cóż całe szczęcie że inkwizycja minęła a ja nie żyje w kraju gdzie za inne poglądy religijne od obowiązujacych nadal kamienują.
Ale ty masz szanse . Tam takich jak ty cenią.

_________________
Na pytanie czy ty jesteś JA?
odpowiadam : JA JESTEM


Wt lip 02, 2019 12:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So kwi 19, 2003 2:32 pm
Posty: 2461
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
merss napisał(a):

Należalo odeprzeć argumentację owego byłego śJ i wykazać, że się myli a nie obrzucać go błotem i wskazywać na potrzebę leczenia psychiatrycznego. .

On mówił bzdury na które nie ma argumentacji. To tak jakbym odpowiadał na opisy schizofrenika. Co ja mogę wiedzieć co siedzi w głowie schizofrenika?
Nic.

Poza tym nie dyskutuję z argumentami z linków.

_________________
Na pytanie czy ty jesteś JA?
odpowiadam : JA JESTEM


Wt lip 02, 2019 12:34 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt cze 14, 2019 10:17 am
Posty: 172
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
ja napisał(a):
sam2 napisał(a):
Wiesz, stosy, tortury itp. to jak klaps na tylek w porownaniu z wiecznym potepieniem i ogniem piekielnym.

Dobre.
Gratuluje zrozumienia Biblii i miłości Boga który mialby mnie meczyć w ogniu piekielym.
Naprawdę umiesz wymyslać.


Sam2 niczego nie wymyśla, taka jest nauka Pisma świętego:

Ap 14,10
"(10) To i on pić będzie samo czyste wino gniewu Bożego z kielicha jego gniewu i będzie męczony w ogniu i w siarce wobec świętych aniołów i wobec Baranka."


Wt lip 02, 2019 1:07 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
ja napisał(a):
Poza tym nie dyskutuję z argumentami z linków.
Z argumentami z Biblii też nie rozmawiasz.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt lip 02, 2019 2:08 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt cze 14, 2019 10:17 am
Posty: 172
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
No właśnie, nie odnosi się on do żadnych argumentów w postaci fragmentów biblijnych, ale je ignoruje tak, jakby ich nie było.


Wt lip 02, 2019 2:10 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So kwi 19, 2003 2:32 pm
Posty: 2461
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Jockey napisał(a):
ja napisał(a):
Poza tym nie dyskutuję z argumentami z linków.
Z argumentami z Biblii też nie rozmawiasz.

Na potwierdzenie swoich słów zawsze przytaczam Biblię.

_________________
Na pytanie czy ty jesteś JA?
odpowiadam : JA JESTEM


Wt lip 02, 2019 2:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So kwi 19, 2003 2:32 pm
Posty: 2461
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
jotef napisał(a):
ja napisał(a):
Insynuacje że:"Święci w Biblii oporu nie mają, ty masz" są oszczerstwem wobec mnie ponieważ nigdzie tak nie twierdzilem że Jezusowi nie okazuje szacunku albo że nie naklży mu takowego szacunku i czci oddawać.

Napisałem, że święci w Biblii nie mają oporu, by upaść przed Jezusem, a ty masz. Ja wiem, że szanujesz Jezusa. Ale my tu rozmawiamy, że nie szanujesz Go na tyle, na ile nakazuje to Biblia (Jana 5:23). Diabelską trucizną jest to, że nie jesteś w stanie zrobić tego, co robią święci w Biblii - upaść przed Panem Jezusem. A jeśli się mylę, to upadnij przed Jezusem i oddaj mu chwałę jak starsi w Obj. 5, a następnie napisz, że to zrobiłeś. W ten sposób przełamiesz władzę Diabła i jestem pewien, że Bóg pomoże ci uwolnić umysł spętany duchem sekty.

Ty masz jakąś paranoję. ?
Jak mam upaść ? Na podłogę na łóżko ?
O co chodzi ?
Może na ulicy. ?
Może jakoś sprecyzuj bo takie ogólniki nic nie mówią.

_________________
Na pytanie czy ty jesteś JA?
odpowiadam : JA JESTEM


Wt lip 02, 2019 2:45 pm
Zobacz profil
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
ja napisał(a):
sam2 napisał(a):
Wiesz, stosy, tortury itp. to jak klaps na tylek w porownaniu z wiecznym potepieniem i ogniem piekielnym.

Dobre.
Gratuluje zrozumienia Biblii i miłości Boga który mialby mnie meczyć w ogniu piekielym.
Naprawdę umiesz wymyslać.
No cóż całe szczęcie że inkwizycja minęła a ja nie żyje w kraju gdzie za inne poglądy religijne od obowiązujacych nadal kamienują.
Ale ty masz szanse . Tam takich jak ty cenią.


Dlaczego mialbys sie bac inkwizycji?
Czyzbys mial cos na sumieniu co inkwizycja mogla by ci zarzucic?
Bog kocha wszystkich, ale zbawia tylko tych ktorzy mu sa wierni i nie sprowadzaja na manowce innych ktorych kocha.
Nawet jak jestes pewny ze dobrze rozumiesz Pisma, nie bierz sie za nauczanie innych jesli nie masz do tego prawdziwego powolania.
Jesli kierowany pycha swojej wiedzy nauczasz i zwiedziesz choc jedna osobe to nie bedzie dla ciebie ratunku od ognia piekielnego.


Wt lip 02, 2019 3:58 pm
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5685 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 372, 373, 374, 375, 376, 377, 378, 379  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL