Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 7:33 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 VHS na DVD - pytanie 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 19, 2006 10:09 pm
Posty: 65
Lokalizacja: Iława
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post 
Witam.

Potrzebuje namiarów na to, jak spiąć magnetowid z kompem, by móc zawartość kaset VHS przeładować na DVD.
Co do tego będzie potzrebne? Jak powpinac kabelki? Czy potrzebny jest jakiś sofcik?

_________________
Wiesz, dlaczego dzwon głośny? Bo wewnątrz jest próżny.
Zapraszam do mojego bloga http://www.pretremarc.wordpress.com


N lip 23, 2006 2:03 am
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N sty 23, 2005 11:38 am
Posty: 41
Odpowiedz z cytatem
Post 
Będzie Ci do tego potrzebna karta telewizyjna z opcją zapisu wideo. Dobrze by było gdyby owa karta miała sprzętową kompresję MPEG. W innym wypadku będziesz potrzebował ogromnego dysku twardego.
Nieskompresowana klatka zajmuje (w dużym przybliżeniu) 1MB, co daje 24MB/s :-P


Cz lip 27, 2006 3:51 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz kwi 20, 2006 9:39 pm
Posty: 7
Odpowiedz z cytatem
Post 
Magnetowidy najczęściej mają wyjście w postaci złącza EURO.
Można dokupić przejściówke. Z jednej strony będzie EURO a z drugiej złącza:S-Video, Compozite(Chinch od obrazu) i dwa chinche od dźwięku(stereo-lewy i prawy). Naturalnie w komputerze musi być zainstalowana karta telewizyjna(tuner telewizyjny) lub karta graficzna VIVO(musi posiadać wejście S-video lub Compozite).
Bierzemy pod uwagę że mamy zainstalowaną w komputerze karte telewizyjną. Wtedy kablem S-Video lub compozite (chinch) łączymy magnetowid z kartą telewizyjną (w ten sposób przesyłamy obraz) oraz kablem o końcówkach: z jednej strony 2xchinch, a z drugiej jack(podłączany do karty telewizyjnej) przesyłamy dźwięk.
Ja tak mam podłączony tuner satelitarny do komputera, ale magnetowid tak samo można.
Czyli potrzeba:
-przejściówka EURO/S-Video,1xchinch(wizja),2xchinch(fonia)
-kabel do obrazu (np. z dwóch stron chinch)
-kabel do dźwięku (z jednej strony 2xchinch, z drugiej strony końcówka typu Jack)

A najtaniej i najprościej to połączyć magnetowid z kartą telewizyjną zwykłym okrągłym kablem antenowym (takim jak przy antenach szerokopasmowych), tyle że wtedy trzeba się liczyć ze słabszą jakością obrazu i dźwięku.

Każde oprogramowanie dołączone do karty telewizyjnej poradzi sobie ze zgraniem materiału z kasety na dysk.
Także sposobów jest kilka na tą operacje VHS>>HDD a potem HDD>>DVD.
Nie jest to trudne, ale trzeba wiedzieć jakie złącza mamy w magnetowidzie, a jakie w karcie telewizyjnej. Wtedy można wybrać rodzaj połączenia.

Pozdrawiam!


Pn wrz 04, 2006 5:13 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post 
polecam wersję Wojtka
można też jeśli masz dostęp do odtwarzacza VHS/DVD to on ma mozliwość jakby konwertowania z VHS na DVD

w innym przypadku potrzeba taki jak pisał Wojtek
w wypadku rady Mikhael to musisz mieć specjalne programy do zgrywania z VHS i mówiąc ogólnie przerabianiem tego na format czytany przez DVD (chodzi o kodowanie dźwięku i obrazu)

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn wrz 04, 2006 5:27 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 19, 2006 10:09 pm
Posty: 65
Lokalizacja: Iława
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post 
Na razie dzieki wam wszystkim. Ale to nie pojdzie tak szybko. Pogadamy jeszcze na ten temat

_________________
Wiesz, dlaczego dzwon głośny? Bo wewnątrz jest próżny.
Zapraszam do mojego bloga http://www.pretremarc.wordpress.com


Pn wrz 04, 2006 10:30 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz kwi 20, 2006 9:39 pm
Posty: 7
Odpowiedz z cytatem
Post 
Z mojego doświadczenia...
Nie ma żadnego problemu ze zgrywaniem materiału czy to z telewizji czy to z wideo (kasety VHS), jeśli jest sposób podłączenia jak napisałem.
Każdy soft jaki dostaje się razem ze "współczesną" kartą telewizyjną pozwala banalnie prosto zgrywać materiał z odtwarzacza wideo czy TV (czy z czegokolwiek innego podłączonego do wejścia karty telewizyjnej) na dysk w postaci pliku wideo.
Wybiera sie tylko format, jakość i jedno kliknięcie i się nagrywa.
Nie posiadając żadnych kompresorów i kodeków zainstalowanych w systemie można zgrywać materiał do plików:mpeg, mpeg2, avi.
Objętość pliku zależy od formatu i ustawień jakości.
Można to skompresować jakimś kodekiem ale niekoniecznie, wszystko zależy od objętości. (Nie jest tak źle, da się bez kompresji uzyskać plik o dobrej jakości i "przyzwoitej" objętości, a jeśli chodzi o VHS to wiadomo że ten standard sam w sobie ma słabą jakość, tymbardziej można ustawić "słabą" jakość zgrywania w sofcie od karty TV i nie odczuje się pogorszenia jakości a wielkość pliku mocno spadnie)
A wrzucić to na płyte DVD czy to jako dane>>plik *.avi czy też jako format DVD-Video to już chyba najmniejszy problem.

Niemniej ten sposób, chodź u mnie "działa" wcale nie musi być "najlepszy" a już na pewno nie jest to jedyny sposób na taki montaż.
Pozdr. :)
Szczęść Boże!


Pn wrz 04, 2006 11:41 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 19, 2006 10:09 pm
Posty: 65
Lokalizacja: Iława
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post 
Cytuj:
;****************************************************************************
;* Module : TVCARD.INI
;* Description : TV Capture card hardware description file
;* Copyright : TelSignal Co., Ltd.
;* Version : 5.00.3128.3
;****************************************************************************

;****************************************************************************
;* Support TV card
;****************************************************************************
[TV Card]
;01=Prolink 878TV
;02=Prolink PV-BT848P+
;03=Prolink PV-BT878P+2E
;04=Prolink PV-BT878P+4E
;05=Prolink PV-BT878P+4T
;06=Prolink PV-BT878P+4X
;07=Prolink PV-BT878P+9X
;08=Prolink PV-CX881
;09=Prolink PV-NT1004+

01=Prolink PV-BT878P+9X
Default =Prolink PV-BT878P+9X
DefExec=1

[Prolink 878TV]
HKey = Software\TelSignal\BTTV
Copyright = TelSignal Co., Ltd.
Company = Prolink
Product = 878TV
Function = TV+FM
VideoSrc = Conexant Capture

To dane mojej karty TV. Pixel View się zwie.
Pytanko: czy karta TV musi być jakims kabelkiem speta z grafą? Czy wystarczy sama sprzętowa akceleracja?
Pytanko2:mam kartę Gigabyte z serii GForce FX 5700 LE. Ma wyjście S-video, czy ona też obsługuje przechwytywanie video? Jeśłi tak, to co za program jest potzrebny, buy coś z nia wykręcić?

_________________
Wiesz, dlaczego dzwon głośny? Bo wewnątrz jest próżny.
Zapraszam do mojego bloga http://www.pretremarc.wordpress.com


Pn wrz 04, 2006 11:51 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz kwi 20, 2006 9:39 pm
Posty: 7
Odpowiedz z cytatem
Post 
jak rozumiem jest to ta karta:
http://www.prolink-usa.com/english/prod ... +fmrc.html
http://www.prolink.pl/trade/productview/460/129/

Nie trzeba nic spinać z grafiką.
Sposób podłączenia i zgrywania na dysk tak jak wyżej pisałem.
Na tej "amerykańskiej" stronie jest też fajnie rozrysowane co jak podłączyć.
Grafika GF 5700LE jeśli ma wyjście S-Video to nie da się nim nic zgrać. Bo do zgrania na kompa potrzebne jest wejście a nie wyjście.
Wyjściem wiadomo można "wypuścić" sygnał do urządzenia zewnętrznego np. do telewizora.

Myślę, że zgrywane to będzie na komputerze o "współczesnych" parametrach procesor, pamięć, dysk etc.?
Kwestia jest taka, że zgrywając np. na format mpeg2 przy najwyższych ustawieniach jakości, próbkowania, etc. trzeba mieć koło 2Ghz procesor, z 512 pamięci i w "miarę"dysk, zależy ile minut trwa materiał i ile mamy miejsca. W każdym razie przy słabszym sprzęcie też się da tyle że nie da się oglądać w czasie rzeczywistym, po prostu podczas zgrywania obraz na monitorze "tnie", ale po zgraniu odtwarza się "normalnie".
To już trzeba intuicyjnie wyczuć, pokombinować po prostu i dostosować format pliku, jakość itd. do warunków technicznych. :)
Jak coś to sie pytać, to będziemy się z forumowiczami zastanawiać co poradzić :)
Z Bogiem


Wt wrz 05, 2006 12:23 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz lis 09, 2006 12:34 am
Posty: 1
Odpowiedz z cytatem
Post Z Kasety VHS na Kompa Bez Karty TELEWIZYJNEJ
Witam
Mam taki Problem Ostatnio Chciałem sobie wszystko zgrac z VHS NA kompa :o :o , ale sie okazało ze nie mam karty telewizyjnej . :o :o
Jest jakas mozliwosc zgrania bez karty tv. ???
Jesli tak to co tza zrobic i jakie kable tza posiadać .
Pozdrawiam
Ps. Dodam do tego ze mam karte graficzna Radeona 9250.

_________________
Mennnnnnnnnnnnn


Cz lis 09, 2006 12:45 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So lis 25, 2006 2:52 am
Posty: 1
Odpowiedz z cytatem
Post 
witam, mam problem z karta Prolink TV Pro FM. kiedy chce nagrywac filmy wyskakuje mi zielone tlo i na gorze takie paski (mrowki) ?
mam tak samo z TV ale kiedy recznie przelacze na COMPOSITE wszystko dziala. co to moze byc ? :?


So lis 25, 2006 2:59 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL