Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 02, 2024 1:18 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 OpenOffice.org 2.0! 

Jakiego pakietu biurowego używasz?
OpenOffice.org 76%  76%  [ 13 ]
MS Office 18%  18%  [ 3 ]
inny 0%  0%  [ 0 ]
w ogóle nie używam 6%  6%  [ 1 ]
Liczba głosów : 17

 OpenOffice.org 2.0! 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr paź 26, 2005 4:48 pm
Posty: 8
Odpowiedz z cytatem
Post OpenOffice.org 2.0!
Jest już wersja 2.0 darmowego pakietu OpenOffice.org! Oczywiście jest do pobrania z Internetu, adresu strony chyba nie trzeba podawać :)


So paź 29, 2005 3:41 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post 
tak samo beznadziejna jak poprzednie? czy może coś w końcu poprawili?
czy dalej się rozłazi wszystko co nie zapisane w ich wlasnym formacie? to samo dotyczy arkuszy kalkulacyjnych

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So paź 29, 2005 5:15 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N sty 23, 2005 11:38 am
Posty: 41
Odpowiedz z cytatem
Post 
Co prawda jeszcze 2.0 nie zainstalowałem ale tą wersję reklamują że już nie ma żadnych problemów z kompatybilnością z MS Office (znaczy ponoć się nie rozłażą).


So paź 29, 2005 9:35 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr paź 26, 2005 4:48 pm
Posty: 8
Odpowiedz z cytatem
Post 
No patrząc taką miarą, to MS Office jest dużo gorszy, bo nic innego nawet w nim nie otworzysz. A w OOo chociaż sobie podejrzysz.


So paź 29, 2005 10:08 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post 
powiedz to jakiejkolwiek firmie żeby przeszli na OpenOffice z MS Office
a potem opowiedz to na forum myślę że będziemy mieli niezłą zabawę...
problem OpenOffice jest taki że to MS Office ma największą część rynku programów biurowych i jeśli chcą konkurować czy wyrwać kawałek ciasteczka to muszą zaproponować coś co będzie równie dobre jak MS a na pewno musi być kompatybilne z MS Office. Zwłaszcza że wuiele dokumentów jest pisana w .doc i .xls. A jesli ja widzę że w OpenOffice coś mi się wyświetla tak a na wydruku wygląda inaczej to sorki ale nie będę używał takiego softu...

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N paź 30, 2005 8:55 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 17, 2005 5:16 pm
Posty: 28
Lokalizacja: Łódź
Odpowiedz z cytatem
Post 
Korzystam z OOo od maja (różne wersje testowe) i muszę powiedzieć, że nastąpiła znacząca poprawa, program jest szybsz, mniej ramożerny, ma znacznie poprawioną kompatybilność z innymi formatami (przy czym jedyny problem ze znikającym formatowanie nie był związany z używanem żadnego formatu MSO tylko AbiWordem). Aktualnie można spokojnie stwierdzić, że Writer (tekstowy) i Impress (prezentacje) są na poziomie _conajmniej_ takim jak ich odpowiedniki z MSO, nadal o wiele uboższy jest Calc (arkusz kalkulacyjny), ale jeśli ktoś nie korzysta z makr, to dużej różnicy nie zauważy, poza tym teraz właśnie to Calc będzie intensywnie poprawiany, więc myślę, że nie jesteśmy daleko od momentu gdy OOo stanie się po prostu równoprawną alternatywą względem MSO.

Btw kompatybilności, to kompatybilność OOo z dokumentami stworzonymi w starszych wersjach MSO jeste lepsza niż backward compatibility samego MSO. ;]


N paź 30, 2005 6:37 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr paź 19, 2005 5:12 pm
Posty: 4
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Odpowiedz z cytatem
Post 
Witam,
wykorzystuję OpenOffice od czasów 1.x i nie widzę potrzeby wydawania sporych pieniędzy na pakiety komercyjne. Oczywiście piszę o zastosowaniach domowych. Można wyszukiwać mankamenty w poszczególnych modułach pakietu, ale proszę pamiętać, że OO jest darmowy.
Co do firm, to proponuję i instaluję wielu małym firmom właśnie OpenOffice. W każdym miejscu, gdzie nie jest wymagana wymiana plików z jedynie słusznym MS$, pakiet sprawdza się doskonale. W wiekszych firmach problemem jest głównie mentalność (po co uczyć się czegoś nowego, jeśli za "niczyje pieniądze" - czyt. firmowe - kupi się MS$).
Na komputerach domowych natomiast w większości dominują pirackie wiersje - czyli argument o cenie odpada...:(
Pozdrawiam
Wojtek

_________________
Gentoo, KDE, OpenOffice...


Cz lis 03, 2005 4:14 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post 
mieszacz napisał(a):
Co do firm, to proponuję i instaluję wielu małym firmom właśnie OpenOffice. W każdym miejscu, gdzie nie jest wymagana wymiana plików z jedynie słusznym MS$, pakiet sprawdza się doskonale. W wiekszych firmach problemem jest głównie mentalność (po co uczyć się czegoś nowego, jeśli za "niczyje pieniądze" - czyt. firmowe - kupi się MS$).
Na komputerach domowych natomiast w większości dominują pirackie wiersje - czyli argument o cenie odpada...:(
Pozdrawiam
Wojtek

używanie do celów komercyjnych darmowej wersji OO jest nielegalne... mówię oczywiście o wersji windows... z linuxem jest inaczej
nie używam OO tylko dlatego że są z nim wciąż problemy z rozjechanymi dokumentami...

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Cz lis 03, 2005 6:42 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post 
Jockey napisał(a):
używanie do celów komercyjnych darmowej wersji OO jest nielegalne... mówię oczywiście o wersji windows... z linuxem jest inaczej
nie używam OO tylko dlatego że są z nim wciąż problemy z rozjechanymi dokumentami...

Mógłbyś to rozwinąć ? - Czy to znaczy, że wersja pod Linuksa jest rozprowadzana z inną licencją ?
Nawet jeśli używanie do celów komercyjnych jest płatne to i tak jest śmiesznie tanie (w porównaniu z MS Office).

P.S. Nie wiem czy wiecie, że conajmniej kilka rządów zachodnich krajów uznało format Open Office2 (czyli "open document" *.odt) za oficjalny standard urzędowy.


Cz lis 03, 2005 7:06 pm
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N sty 23, 2005 11:38 am
Posty: 41
Odpowiedz z cytatem
Post 
Kurcze! - znowu zapomniałem się zalogować ;/
Między innymi postanowiono tak we Francji ...ale tam też wiele urzędów przerzuciło się na Linuksa (w końcu mają własną, dobrą dystrybucję - Mandriva).


Cz lis 03, 2005 7:10 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post 
ja w zasadzie rozumię francję
jest to rozgrywka antyamerykańska..

w zasadzie z Linuxem masz prawo do używania wszelkiego oprogramowania natomiast wersje pod windows nalezałoby zakupić...

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Cz lis 03, 2005 9:07 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr paź 19, 2005 5:12 pm
Posty: 4
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Odpowiedz z cytatem
Post 
W portage oczywiście jest, choć jako ~x86 - ja kompilowałem równe 6 godzin..:)
Co do legalności to nie rozumiem, dlaczego rozróżniasz wersje Windows i Linux, prawdą jest natomiast że Urzędy Skarbowe różnie interpretują wciągnięcie takiego oprogramowania do środków firmy...;(
Myślę jednak, że to jest temat na inny wątek....

_________________
Gentoo, KDE, OpenOffice...


Cz lis 03, 2005 9:36 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 17, 2004 10:54 pm
Posty: 14
Lokalizacja: Pszczyna/Kraków
Odpowiedz z cytatem
Post 
Wolt napisał(a):
Ciekawe czy w portage juz jest

Jest i to nawet po polsku :) (trzeba sobie tylko ew. słowniki dociągnąć, ale co to za problem jak się ma DicOOo.sxw ;))


Pt lis 04, 2005 12:10 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 17, 2004 10:54 pm
Posty: 14
Lokalizacja: Pszczyna/Kraków
Odpowiedz z cytatem
Post 
Jockey napisał(a):
używanie do celów komercyjnych darmowej wersji OO jest nielegalne... mówię oczywiście o wersji windows... z linuxem jest inaczej
nie używam OO tylko dlatego że są z nim wciąż problemy z rozjechanymi dokumentami...

Bzdura, proponuję doczytać dokładnie warunki licencyjne:

Pakiet OpenOffice jest dystrybuowany przez firmę Ux Systems na zasadzie podwójnej licencji: GNU General Public License (GPL) wraz z GNU Lesser General Public License (LGPL), lub Umowy Licencyjnej Użytkownika oprogramowania biurowego OpenOffice licencjonowanego przez firmę Ux Systems. Licencje te wzajemnie się uzupełniają: z jednej strony użycie GPL/LGPL daje licencjobiorcy możliwość dostępu do kodu źródłowego oraz nieodpłatnego wykorzystania oprogramowania, z drugiej zaś, przyjęcie Umowy Licencyjnej Ux Systems pozwala na uniknięcie restrykcji, niewygód i niejednoznaczności prawnych będących konsekwencją zastosowania GPL/LGPL, zwłaszcza na polu szeroko rozumianego biznesu. Wybór rodzaju zastosowanej licencji zależy od wymagań, możliwości i preferencji Użytkownika.


Wojtek


Pt lis 04, 2005 12:14 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 65 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL