Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 5:14 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Co Cię trzyma przy Windows ? 

Co Cię trzyma przy windows ?
Nic - mam tylko Linuksa 10%  10%  [ 7 ]
Niekompatybilność - linuksowe programy nie czytają wszystkich formatów z windows 10%  10%  [ 7 ]
Sprzęt - jedno z moich urządzeń nie działa pod Linuksem 7%  7%  [ 5 ]
Linux jest dla mnie zbyt trudny 4%  4%  [ 3 ]
Jeszcze nie nauczyłem się linuksowych zamienników aplikacji spod windows 4%  4%  [ 3 ]
Brak linuksowego zamiennika programu, którego używam 17%  17%  [ 12 ]
Nie chce mi się i nie będę się uczył ani tego systemu ani oprogramowania pod pingwina 17%  17%  [ 12 ]
Wolę komercyjne oprogramowanie - jak coś jest za darmo to jest kiepskie 3%  3%  [ 2 ]
Nie chcę się ograniczać do jednego systemu - wolę mieć zarówno Linux jak i windows 18%  18%  [ 13 ]
Windows i komercyjne programy też mam za darmo - piraty 11%  11%  [ 8 ]
Liczba głosów : 72

 Co Cię trzyma przy Windows ? 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N sty 23, 2005 11:38 am
Posty: 41
Odpowiedz z cytatem
Post 
spectator napisał(a):
Nie chce mi się szukać, a jestem ciekaw, jaki plejerek linuksowy odtwarza muzykę w formacie .ape. Wiem że można dokonać konwersji np. na flac, ale wolałbym podejście bardziej straight-forward.

Wiem, że jest do tego celu specjalny plugin do Xmms ale nie wiem skąd go ściągnąć (poszukaj).


Cz lis 03, 2005 7:18 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 03, 2007 3:58 pm
Posty: 11
Odpowiedz z cytatem
Post 
Ja mam w tej chwili Linuxa, trochę się nim pobawie, a potem wymienię na Windowsa. Mam tu problemy z instalacją czego kolwiek.


Wt lip 03, 2007 6:05 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 31, 2005 8:42 pm
Posty: 164
Lokalizacja: Ze Zupy
Odpowiedz z cytatem
Post 
Windowsów używam od zawsze a że nie miałem z nimi nigdy większych kłopotów, nie widzę powodów, by przesiadać się na mniej przystępne linuchy. Właściwie poza IE nie mam w stosunku do nich żadnych poważnych zarzutów. Wszystko jest być może kwestią przyzwyczajenia, ale nie wiem po co się katować przesiadaniem na nowy SO, skoro można zrobić tyle ciekawszych rzeczy... :)

_________________
"I nie pytaj, o czym ja chcę powiedzieć, bo ja sam tak naprawdę nie mam NIC do powiedzenia!"


Wt lip 03, 2007 6:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 28, 2006 6:22 pm
Posty: 1841
Lokalizacja: Oberschlesien
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post 
Windowsa znam juz bardzo dobrze a Linuxa ledwie 'po lebkach' no i nie uruchomie pod linuxem wielu programow czy gier ktore chcialbym uzywac.

_________________
Wolnej myśli nie można spalić.


Wt lip 03, 2007 7:06 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 28, 2006 3:53 pm
Posty: 80
Lokalizacja: Olsztyn
Odpowiedz z cytatem
Post 
Cytuj:
Windowsa znam juz bardzo dobrze a Linuxa ledwie 'po lebkach' no i nie uruchomie pod linuxem wielu programow czy gier ktore chcialbym uzywac.


Podobnie jest w moim przypadku (pomijając fakt, że 'na żywo' tylko raz widziałem komputer z Lunuxem).
Z programów (poza grami oczywiście :P) najważniejsze są dla mnie graficzne, a Photoshop (i Painter, i Open Canvas...) jest pod Windowsa.

_________________
Obrazek


Wt lip 03, 2007 7:35 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr maja 26, 2004 8:54 am
Posty: 10
Odpowiedz z cytatem
Post 
Eeee... Przy czym, przy czym? ;)


(Stanowisko pracy w robocie, HoMM, Settlersi :P)

Linux nie jest nieprzystępny. Jest poza tym wygodniejszy. Nie lubię używać myszy, a w linuxie praktycznie nie muszę - alt+F2 i mam firefoxa ;)

Wiem, że nie tylko tu są przypisane skróty klawiszowe, ale mimo wszystko - czuję do linuxa mmmmmiłość

_________________
"(...) uchowaj, Panie Boże, takiej pobożności"


Cz sie 30, 2007 6:22 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 18, 2007 2:00 am
Posty: 99
Odpowiedz z cytatem
Post 
Przy windows trzyma mnie monopolizm microsoftu. Praktycznie wszystko jest przystosowywane do działania w tym systemie, ewentualnie potem myśli się o innych. Gry komputerowe to już całkowita masakra. Niedługo zaczną pojawiać się gry wymagające DirectX10. Który jest obsługiwany jedynie przez kartę graficzną NVidia GeForce8800 (kosztuje około dwóch tysięcy złotych), a DirectX10 działa JEDYNIE pod Windows Vista. NVidia nie monopolizuje rynku kart graficznych, bo jak na razie po prostu nikt inny nie dorównał im osiągnięciami technologicznymi, ale microsoft? Vista jest tak beznadziejna, że wolałbym używać Millenium Edition. "Zabezpieczenia" przed piractwem jakie posiada nie mogą działać, bo według teorii informacji są sprzeczne z prawami fizyki(?). Ale w końcu będę się musiał przesiąść na ten kawałek śmiecia, bo Bill Gates musi być najbogatszym człowiekiem świata, a więc w Crysisa na Linuksie nie pośmiga nikt raczej.

A mysz komputerową stworzyło Apple Computers. Która to z kolei firma twierdzi, że stworzyła odtwarzacz mp3, co jest kompletną nieprawdą. Oglądałem program bodajże na Discovery, który mnie zraził do tego kanału. Program składał się z wypowiedzi ludzi mówiących o szefie Apple jak o panu bogu, a narrator zachwycał się tym, jak iPod zmienił oblicze świata w dziedzinie komputerów i muzyki. Bullshit. Ale to już inna historia (choć przyznaję, że ten temat wydaje się być idealny do narzekania :) ).


So wrz 01, 2007 7:31 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post 
a próbowaliście instalować drivery na całkiem nowym sprzęcie? takim z górnej półki. to jest zabawa. mowa oczywiście o pingwinie. w tym w tej chwili podobna jest VISTA. Ale wiadomo że nowego produktu MS nie wolno instalować przed 2 poprawką

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So wrz 01, 2007 12:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 28, 2006 6:22 pm
Posty: 1841
Lokalizacja: Oberschlesien
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post 
Jockey napisał(a):
a próbowaliście instalować drivery na całkiem nowym sprzęcie? takim z górnej półki. to jest zabawa. mowa oczywiście o pingwinie. w tym w tej chwili podobna jest VISTA. Ale wiadomo że nowego produktu MS nie wolno instalować przed 2 poprawką

Mialem taki problem gdy chcialem zaczac przygode z linuxem, zadna dystrybucja nie miala sterownikow do mojej grafiki (nie az tak nowej) wiec nic z nauki linuxa nie wyszlo bo moglem sie dostac tylko i wylacznie do trybu znakowego w ktorym sobie nie radze (za mala wiedza) a doinstalowywanie sterownikow w linuxie to makabra.
Gdyby chociaz instaler umial sie polaczyc z internetem zeby pobrac uaktualnienia to by zalatwilo sprawe.

_________________
Wolnej myśli nie można spalić.


So wrz 01, 2007 12:31 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post 
w zasadzie to nie znam dystrybucji w której instalator nie łączyłby się
ale wcześniej trzeba skonfigurować instalatora

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So wrz 01, 2007 12:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post 
Mam kłopot , nie znajdują mi witryn przeglądarki Explorer i Firefox, jedynie Opera i z niej korzystam teraz na komputerze syna. Co to mioże być ?


N lis 25, 2007 7:29 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr sty 20, 2010 6:09 pm
Posty: 356
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co Cię trzyma przy Windows ?
Do czasu jak maluchy poszły do szkoły używałem tylko linuxa. Ale jak kupiłem książki do 1 klasy, okazało się że pod linuxem nie uruchomię załączonych płyt i musiałem wywalić 700 PLN na "oprogramowanie" najjaśniejszego, superoświeconego Billa Gatesa.
Programy na płytkach wyglądają na zwykły flasch, ale do odtwarzania potrzebują playera którego nie udało mi się odpalić pod wine.
Od tego czasu mam problemy z wirusami, nieuprawnionym dostępem do komputera, grzebaniem w plikach systemowych przez 11 letnie dziecko (uczy się, a tatuś naprawia).
Wielkie dzięki że jest przynajmniej opcja przywracania systemu.

_________________
Bóg nie zapyta o Twoje wyznanie, zapyta o Twoją MIŁOŚĆ do bliźniego.
Osobiście wolę żeby pytał o wyznanie...


So lut 06, 2010 8:18 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 11, 2007 11:20 pm
Posty: 2880
Lokalizacja:
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re:
Gulik napisał(a):
Windowsa znam juz bardzo dobrze a Linuxa ledwie 'po lebkach' no i nie uruchomie pod linuxem wielu programow czy gier ktore chcialbym uzywac.


Podobnie jest w moim przypadku (pomijając fakt, że 'na żywo' tylko raz widziałem komputer z Lunuxem).
[/quote]

Ja nawet miałam Linuxa na kompie (Ubuntu i Fedorę), kiedy była awaria dysku i Windows w ogóle się nie uruchamiał. Niestety mój nie pierwszej świeżości laptok rzęził pod tymi systemami niesłychanie. Podobnie jak inni, nie mam motywacji przesiadania się na Linux. Nie wchodzę na stronki xxx, do netu używam Mozilli a nie IE, praktycznie cały soft poza Windowsem i MS Office mam freeware - te dwa pierwsze mam legalne. Wszystko bangla, szczególnie Windows XP, bo Vista to ból w dupie.

Cytuj:
a próbowaliście instalować drivery na całkiem nowym sprzęcie? takim z górnej półki. to jest zabawa. mowa oczywiście o pingwinie. w tym w tej chwili podobna jest VISTA. Ale wiadomo że nowego produktu MS nie wolno instalować przed 2 poprawką


Z górnej półki? Człowieku, na Viście były elementarne problemy z instalacją głośników... bo system zgłaszał problemy. Niech was Bóg czy w co tam wierzycie broni przed Vistą Business.
Jeśli podobne problemy są na Linuksie, to ja bardzo dziękuję. Dla mnie komputer jest narzędziem pracy i komunikacji ze światem, ma być optymalnie sprawny i funkcjonalny. Czas na dłubanie się w maszynie i poznawanie jej tajników miałam, jak byłam młodsza. Teraz mi zależy, żeby zrobić to, co muszę najszybciej i najwygodniej.

_________________
Tak, to znowu ja. Wiem, że nie tęskniliście.


Śr lut 10, 2010 10:21 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 3:27 pm
Posty: 200
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co Cię trzyma przy Windows ?
To jest akurat mit ;)

Kiedyś tak było, a teraz większość sprzętu pod Linuksem śmiga zaraz po instalacji (tak z komercyjnymi sterownikami, a nie tylko "podróbami").

Jedyne co może nie chodzi to jakaś absolutnie droga (taka na którą kowalskiego nie stać) nowość, ale to nie trwa zwykle więcej niż parę miesięcy.

_________________
http://wolnyateista.cba.pl/index.php - Nowe Forum ateistyczne. Zapraszam.


Śr lut 10, 2010 10:39 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 05, 2008 11:15 pm
Posty: 248
Lokalizacja: Bartoszyce
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co Cię trzyma przy Windows ?
Cytuj:
To jest akurat mit ;)

Kiedyś tak było, a teraz większość sprzętu pod Linuksem śmiga zaraz po instalacji (tak z komercyjnymi sterownikami, a nie tylko "podróbami").


Może z tym mitem to nie do końca. Nadal są spore braki w sterownikach.
Piszę z doświadczenia - instalowałem Ubuntu na kilkudziesięciu laptopach i nie zawsze jest różowo (np. w Asusach odwraca wbudowaną kamerę). Przeciętny Kowalski często nie ma pojęcia jak instalować programy, że o konsoli nie wspomnę. I tu wkracza Microsoft.
Osobiście używam modyfikacji Xp - Malcolmx 8. Oryginalny windows xp, leży nierozpakowany, na wszelki wielki.

_________________
"Religion is excellent stuff for keeping common people quiet."
-- Napoleon Bonaparte


Cz lut 11, 2010 2:35 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL