Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 12:21 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 Co Cię trzyma przy Windows ? 

Co Cię trzyma przy windows ?
Nic - mam tylko Linuksa 10%  10%  [ 7 ]
Niekompatybilność - linuksowe programy nie czytają wszystkich formatów z windows 10%  10%  [ 7 ]
Sprzęt - jedno z moich urządzeń nie działa pod Linuksem 7%  7%  [ 5 ]
Linux jest dla mnie zbyt trudny 4%  4%  [ 3 ]
Jeszcze nie nauczyłem się linuksowych zamienników aplikacji spod windows 4%  4%  [ 3 ]
Brak linuksowego zamiennika programu, którego używam 17%  17%  [ 12 ]
Nie chce mi się i nie będę się uczył ani tego systemu ani oprogramowania pod pingwina 17%  17%  [ 12 ]
Wolę komercyjne oprogramowanie - jak coś jest za darmo to jest kiepskie 3%  3%  [ 2 ]
Nie chcę się ograniczać do jednego systemu - wolę mieć zarówno Linux jak i windows 18%  18%  [ 13 ]
Windows i komercyjne programy też mam za darmo - piraty 11%  11%  [ 8 ]
Liczba głosów : 72

 Co Cię trzyma przy Windows ? 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 03, 2013 1:04 am
Posty: 66
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co Cię trzyma przy Windows ?
@ zefciu
PS: małe sprostowanie! Przepraszam za przekręcenie nieumyślne nick'a, nie wiem skąd taki błąd u mnie, może się po prostu tak skojarzyło ;) Pardon! :)

_________________
Jeśli Ci pomogłem, nie zapomnij westchnąć za mną do Boga.
________________________________

Elen síla lúmenn' omentielvo


Wt sie 12, 2014 7:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2004 11:34 pm
Posty: 3891
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co Cię trzyma przy Windows ?
Allatar napisał(a):
Nie wiem czy jesteś czasem Adresatem mojej odpowiedzi na powyżej zadane pytanie ankietowe?
Na pytanie ankietowe odpowiadamy w ankiecie. Ja skomentowałem wypowiedź w wątku.
Cytuj:
Nie widzę też nigdzie dopisku w temacie wątku w podobie do 'TYLKO DLA INFORMATYKÓW' itp. więc stwierdziłem, że jak każdy to nawet taki adept w tej dziedzinie jak i ja może się wypowiedzieć.
Też nie widzę takiego dopisku. I nie piszę nigdzie, ani nawet nie sugeruję, że temat jest "tylko dla informatyków". Jest on natomiast, jak każdy dla tych, którzy mają coś do powiedzenia. Teza "nie używam Ubuntu bo to syf" nie ma wartości w dyskusji.
Cytuj:
Instalowałem Ubuntu u siebie parokrotnie
Proszę więc wskazać, jaka konkretnie cecha, lub brak jakiej konkretnie cechy sprawił, że uważasz o Ubuntu to co uważasz. Nie wymagam wiedzy informatycznej. Może być "chciałem mieć taki guzik, który kliknę i robi mi to i to, a nie było". Byle konkretnie, a nie "Ubuntu to syf".

Allatar napisał(a):
@ zefciu
Przepraszam za przekręcenie nieumyślne nick'a
Niczego nie przekręciłeś. Po prostu zlikwidowałeś zdrobnienie.

_________________
Użytkownik nieaktywny na skutek nieregulaminowej działalności modów. Szukać na wierze i ateiście.


Śr sie 13, 2014 7:55 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So paź 04, 2014 5:33 pm
Posty: 19
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co Cię trzyma przy Windows ?
Obecnie używam tylko Linuxa (Ubuntu). Świetne, wspaniałe oprogramowanie z cudowną bazą darmowych programów instalowanych jednym kliknięciem (lub komendą w termianlu).

Ale NIE wierzcie ludziom, którzy mówią, że Linux jest równie prosty i wszystko pod nim działa jak pod Windowsem. Nie licząc specjalistycznego oprogramowania na Windowsa, rzeczywiście pod Linuksem zrobisz WIĘCEJ... Ale jeśli nie potrzebujesz więcej, tylko mniej, to trzymaj się Windowsa, bo to mniej działa pewniej. Nie raz nie dwa biedziłem się godzinami, bo nie znałem głupiej komendy. Instalacja drukarki to nie było tylko podłączenie USB. Moja wspaniała klawiatura Logitech Wave 350K nie będzie pod linuksem w pełni obsługiwana, jakiekolwiek sztuczki bym nie robił, bo po prostu Linuks nie bierze pełnej informacji (przyciski o numerach powyżej np. 160 po prostu nie są "czytane".

Więc czemu korzystam tylko z Linuksa? Bo jest lepszy. Tym bardziej dla mnie i dla tego co robię. Ale nie wierzcie fanatykom, którzy Wam powiedzą "daj, zainstaluję Ci, co z tego, że nie znasz się na tym w ogóle, tu wszystko jest tak łatwe a nawet łatwiejsze niż w Windowsie".
Nie. Nie jest.

@Zefciu
Czytam Twoje posty i nie zgadzam się z nimi. Jesteś stronniczy. Wielokrotnie. Ktoś Ci mówi "mi nie działa to i to" a Ty odpowiadasz "no co Ty, na Linuxie wszystko działa". Może Tobie, bo świetnie sobie radzisz z konfiguracją, ale to nie znaczy, że wszystko działa od tak. Jak na Windowsie większość rzeczy.

Przykład jeden, nie mam czasu na więcej. Ktoś napisał, że miał na Linuxie problemy z przeglądarkami. A Ty odpisałeś "nie nie, na Linuxie wszystkie przeglądarki działają". Jak mówi, że miał, to chyba jednak miał. I ja miałem. Po pierwsze, flash już odmówił na Linuxie posłuszeństwa. W tym celu, żeby jednak z niego korzystać musiałem ściągnąć na Ubuntu Chorme (nie Chromium! To jednak NIE jest to samo) co wcale nie było takie łątwe i oczywiste, bo Chrome w domyślnym repozytorium nie ma. Zresztą nadal mi tu nie działa Unity3D. Więc musiałem ściągnąć pipelight'a, co zajęło trochę czasu bo nie miałem pojęcia z czym to się je, po czym okazało się, że nie jest on kompatybilny z Chromem, więc ściągnąłem Firefoxa tylko po to, żeby mi tam wszelkie wtyczki pipelightowe działały. I nieźle sobie radzi, chociaż bez tego nieoczywistego pluginu firefox jest trochę biedny, bo nie licząc stron z gierkami flashowymi, inne strony też potrafią coś tam z jakichś dodatków używać i oryginalnie to mi się brzydko sypało. Zresztą, do dziś nic nie napisałem na forum wiara.pl, bo nie widzę przycisku "odpowiedź" który widzę jeśli jestem niezalogowany. Ocenia, że na 75% coś mi się w przeglądarce sypie, i to i w Chromie i w Firefoxie z pipelight odpalonym.

Więc Zefciu... Nie. Po prostu nie. Jak ktoś mówi "nie działa mi to" proszę, nie odpowiadaj "mylisz się, na linuxie to działa". Bo kurczę nie działa mu to.


Ostatnio edytowano Wt paź 14, 2014 6:23 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

scalenie postów, na prośbę autora



Wt paź 14, 2014 6:03 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL