Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:11 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Płyty z muzyką CCM 
Autor Wiadomość
Patrzy z daleka
Patrzy z daleka

Dołączył(a): Cz mar 21, 2002 6:07 pm
Posty: 273
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Płyty z muzyką CCM
W nawiązaniu do strony poświęconej wymianie płyt CD-audio:
http://www.radiokatolik.pl/index.php?d=cale,6
Proponuje i zachęcam w tym miejscu by wpisywały się osoby, które są zainteresowane ew. wymianą, kupnem lub sprzedaniem płyt CD-audio z muzyką CCM. Chodzi nam tylko o legalne sposoby dokonywania transakcji tymi płytami czyli płyty muszą być oryginalne a nie ich kopie lub skompresowane do MP3-ek. W wątku tym prosze więc nie zamieszczać propozycji wymiany lub sprzedaży muzyki w innych formach niż oryginalne płyty CD-Audio.
Pozdrawiam!
admin.


Ostatnio edytowano Wt gru 13, 2005 8:40 pm przez Admin, łącznie edytowano 1 raz



So sie 20, 2005 1:29 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 16, 2005 11:07 pm
Posty: 1063
Lokalizacja: Świat
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post 
Wow !! Fajny pomysł :)

Skusiłabym się na kupno płyt Adiemusa, G.Turnaua, Ery, Hevii... Na razie :lol:

_________________
Cor unum et anima una :)


Wt sie 30, 2005 9:42 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post 
Panowie czytam skoro chcecie być legalni tak do końc a a piszecie
Cytuj:
proponuje i zachęcam w tym miejscu by wpisywały się osoby, które są zainteresowane ew. wymianą, kupnem lub sprzedaniem płyt CD-audio z muzyką CCM.

Mom zdaniem tak wymiana narusza Ustawę o Prawie Autorskim i Prawach pokrewnych.. Narusza w punkcie kto bez zgody i wiedzy prodecenta autora rozpowszechnia. . Wymiana sprzedaż etc. jest rozpowszechnieniem
To ż e mamy legalne utwory to nie znaczy ze je możemy sprzedawc.. ( jest to okreslone warunkami)
Zeby była sprawa jasna przestepstwa dokonuje ten który oferuje (zbywa płyte)
Art 24 wspomnianej ustawy wspomina ze możemy bez wiedzy i zgody autora posiadać słuchać muzyki ba nawet kopiowac na użytek własny .. W zadnym wypadku nie rozpowszechniac..
Pozdro


Pt lut 03, 2006 2:32 pm
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 08, 2006 4:48 pm
Posty: 3
Lokalizacja: Toruń
Odpowiedz z cytatem
Post 
to jak z ta muzyka w koncu?
Wiem ze ten temat znowu byl dawno podany ale nie mialam mozliwosci pisac..
wiec teraz pisze..
moze mi ktos napisac co z tym tematem?

Pozdrawiam :-)

_________________
Chodzi o to, by... mieć odwagę wyruszyć w tak trudną podróż, jaką jest poznawanie ludzkiej natury =)


So maja 13, 2006 2:10 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 19, 2006 8:55 am
Posty: 1
Odpowiedz z cytatem
Post 
godunow napisał(a):
Panowie czytam skoro chcecie być legalni tak do końc a a piszecie
Cytuj:
proponuje i zachęcam w tym miejscu by wpisywały się osoby, które są zainteresowane ew. wymianą, kupnem lub sprzedaniem płyt CD-audio z muzyką CCM.

Mom zdaniem tak wymiana narusza Ustawę o Prawie Autorskim i Prawach pokrewnych.. Narusza w punkcie kto bez zgody i wiedzy prodecenta autora rozpowszechnia. . Wymiana sprzedaż etc. jest rozpowszechnieniem
To ż e mamy legalne utwory to nie znaczy ze je możemy sprzedawc.. ( jest to okreslone warunkami)
Zeby była sprawa jasna przestepstwa dokonuje ten który oferuje (zbywa płyte)
Art 24 wspomnianej ustawy wspomina ze możemy bez wiedzy i zgody autora posiadać słuchać muzyki ba nawet kopiowac na użytek własny .. W zadnym wypadku nie rozpowszechniac..
Pozdro

Z tym bywa ciekawie wlasnie godunow :D
Można kopiowac a nawet rozdawc pod pewnymi warunkami
o to co pewien prawnik napisał
W tym miejscu

_________________
Lubię szperać :D www.google.pl


Wt cze 20, 2006 11:07 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post 
Moim zdaniem odsprzedanie (tudzież wymiana) płyty jest legalne. Nie analizowałem wprawdzie paragrafów, ale tak na zdrowy rozum nie jest to rozpowszechnianiem. Co rozumiem pod tym terminem? - Rozpowszechniamy wtedy, gdy zwiększamy liczbę nośników i te kopie przekazujemy innym, w konsekwencji powiększając na własną rękę grono osób posiadających tę płytę. Kiedy natomiast sprzedaję płytę, to sam już jej nie mam - liczba posiadaczy płyty nie ulega zmianie. Żeby było jasne: przy okazji powinniśmy się także pozbyć ewentualnych kopii zrobionych wcześniej na własny użytek.


Cz mar 27, 2008 5:08 pm
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 23, 2005 10:29 pm
Posty: 16
Lokalizacja: Lublin
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post 
Mam zasadnicze pytanie. Co to jest muzyka CCM?

_________________
Жыве Беларусь !


Śr kwi 09, 2008 11:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 28, 2006 6:22 pm
Posty: 1841
Lokalizacja: Oberschlesien
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post 
Folkatka napisał(a):
Mam zasadnicze pytanie. Co to jest muzyka CCM?

Muzyka chrzescijanska http://www.ccm.pl/

_________________
Wolnej myśli nie można spalić.


Cz kwi 10, 2008 9:51 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt cze 29, 2007 3:28 pm
Posty: 359
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Płyty z muzyką CCM
Rozpięty na ramionach

Jak sokół na niebie.

Chrystusie, Synu Boga,

Spójrz proszę na ziemię.



1. Na ruchliwe ulice,

Zabieganych ludzi.

Gdy dzień się już kończy,

A ranek się budzi.

Uśmiechnij się przyjaźnie

Z wysokiego krzyża.

Do ciężko pracujących,

Których głód poniża.



2. Pociesz zrozpaczonych, chleba daj głodującym.

Modlących Ciebie słuchaj i wybacz umierającym.

Spójrz cierpienia sokole na wszechświat, na ziemię.

Na cichy ciemny Kościół, dziecko wzywające Ciebie.



3. A gdy będziesz nas sądził, Boskie Miłosierdzie.

Prosimy, Twoje dzieci, nie sądź na miarę siebie.

Piękna piosenka :)

_________________
Jezus przez życie mnie wiedzie daje mi silne swe dłonie Jezus kroczy na przedzie i droge wskazuje mi ...


Pn maja 31, 2010 3:44 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt kwi 10, 2012 4:31 pm
Posty: 8
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re:
jokszysz napisał(a):
Moim zdaniem odsprzedanie (tudzież wymiana) płyty jest legalne. Nie analizowałem wprawdzie paragrafów, ale tak na zdrowy rozum nie jest to rozpowszechnianiem. Co rozumiem pod tym terminem? - Rozpowszechniamy wtedy, gdy zwiększamy liczbę nośników i te kopie przekazujemy innym, w konsekwencji powiększając na własną rękę grono osób posiadających tę płytę. Kiedy natomiast sprzedaję płytę, to sam już jej nie mam - liczba posiadaczy płyty nie ulega zmianie. Żeby było jasne: przy okazji powinniśmy się także pozbyć ewentualnych kopii zrobionych wcześniej na własny użytek.


Kontynuując tok twojego myślenia,można powiedzieć jeszcze więcej.
Sprzedając komuś swoją kupioną płytę to także popełniasz przestępstwo.
Bo ta osoba która kupiła od Ciebie płytę już nie kupi u producenta,a tym samym producent na tym traci.Jakbyś mu nie sprzedał,to on by musiał kupić u producenta i producent na tm by zarobił.
Powiedzieć mogę jeszcze więcej.
Twoją książkę także nie może sprzedać,ani dać swojemu koledze,bo kolega już nie kupi tej książki u wydawcy,a tym samym wydawca na tym traci bo nie sprzedał tej książki.
Czy taki świat ma być?


So kwi 28, 2012 6:37 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt kwi 10, 2012 4:31 pm
Posty: 8
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re:
godunow napisał(a):
Panowie czytam skoro chcecie być legalni tak do końc a a piszecie
Cytuj:
proponuje i zachęcam w tym miejscu by wpisywały się osoby, które są zainteresowane ew. wymianą, kupnem lub sprzedaniem płyt CD-audio z muzyką CCM.

Mom zdaniem tak wymiana narusza Ustawę o Prawie Autorskim i Prawach pokrewnych.. Narusza w punkcie kto bez zgody i wiedzy prodecenta autora rozpowszechnia. . Wymiana sprzedaż etc. jest rozpowszechnieniem
To ż e mamy legalne utwory to nie znaczy ze je możemy sprzedawc.. ( jest to okreslone warunkami)
Zeby była sprawa jasna przestepstwa dokonuje ten który oferuje (zbywa płyte)
Art 24 wspomnianej ustawy wspomina ze możemy bez wiedzy i zgody autora posiadać słuchać muzyki ba nawet kopiowac na użytek własny .. W zadnym wypadku nie rozpowszechniac..
Pozdro


Ty tak samo nie możesz dać swojej kupionej książki najlepszemu koledze,bo kolega już nie kupi tej książki,a tym samym działasz na szkodę producenta.bo zmniejsza się jemu sprzedaż książek.Biednemu na ulicy też nie możesz dać żadnych pieniędzy,bo inaczej musiałby zarobić i odprowadzić podatek do skarbu państwa,czyli działasz na szkodę państwa,a to jest karalne.Na tym ma polegać ludzkość?


So kwi 28, 2012 7:03 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): N paź 09, 2011 12:18 am
Posty: 68
Lokalizacja: Grudziądz
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Re:
zeimark napisał(a):

Ty tak samo nie możesz dać swojej kupionej książki najlepszemu koledze,bo kolega już nie kupi tej książki,a tym samym działasz na szkodę producenta.bo zmniejsza się jemu sprzedaż książek.Biednemu na ulicy też nie możesz dać żadnych pieniędzy,bo inaczej musiałby zarobić i odprowadzić podatek do skarbu państwa,czyli działasz na szkodę państwa,a to jest karalne.Na tym ma polegać ludzkość?


No pierwsze słyszę biblioteki to piraty!!!?


Cz sie 16, 2012 1:38 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt kwi 10, 2012 4:31 pm
Posty: 8
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Re:
A-Mail napisał(a):
zeimark napisał(a):

Ty tak samo nie możesz dać swojej kupionej książki najlepszemu koledze,bo kolega już nie kupi tej książki,a tym samym działasz na szkodę producenta.bo zmniejsza się jemu sprzedaż książek.Biednemu na ulicy też nie możesz dać żadnych pieniędzy,bo inaczej musiałby zarobić i odprowadzić podatek do skarbu państwa,czyli działasz na szkodę państwa,a to jest karalne.Na tym ma polegać ludzkość?


No pierwsze słyszę biblioteki to piraty!!!?


Mamy w polskim prawie wiele bzdurnych przepisów,ale na szczęście biblioteki w polskim prawie nie są piratami,gdyż w bibliotece możesz jedynie wypożyczyć jakąś książkę,a po pewnym czasie musisz ją oddać.Na szczęście polskie prawo nie karze osób które pożyczają.Chyba że pożyczając osiągasz jakiś dochód i nie odprowadzasz od tego dochodu podatku- wtedy to jest karalne.
Jest takie powiedzenie.-Dajcie mi człowieka a paragraf zawsze się znajdzie-Praktycznie przynajmniej 90% ludzi w Polsce można byłoby ukarać.
Dlatego jestem przeciwny jakiejkolwiek inwigilacji człowieka jaką chciał zaoferować mam rząd polski w postaci ACTA lub system INDECT


Cz sie 16, 2012 1:18 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL