Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 7:07 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Twoja ulubiona przegladarka ;) 

Z jakiej przegladarki internetowej korzystasz na codzien?
Ankieta wygasła Cz cze 30, 2005 12:13 am
Mozilla/Firefox 56%  56%  [ 14 ]
Opera 7.x 12%  12%  [ 3 ]
Opera 8.x 8%  8%  [ 2 ]
Netscape 7.x 0%  0%  [ 0 ]
Netscape 8.x 0%  0%  [ 0 ]
Safari 4%  4%  [ 1 ]
Konqueror 4%  4%  [ 1 ]
iCab 0%  0%  [ 0 ]
Lynx/Links 4%  4%  [ 1 ]
Inna... 12%  12%  [ 3 ]
Liczba głosów : 25

 Twoja ulubiona przegladarka ;) 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 16, 2004 11:11 pm
Posty: 24
Lokalizacja: Lodz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: ...
gekon napisał(a):
arti040 napisał(a):
Tzn, w wersji 1.25GHz jest zwykly 3.5 calowy dysk a w 1,42Ghz 2.5"?


Nie :))))) Chodzi o obroty ;]

W 1.25 jest 7200 a w 1,42 4200 rpm.


Aha... ;) Nie wiedzialem ze sa laptopowe dyski roznej szybkosci.

_________________
http://10stycznia2009.pl/konkurs/praca/18 - głosik na moją żonkę :)


So lip 02, 2005 12:41 am
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt kwi 19, 2005 1:25 am
Posty: 13
Odpowiedz z cytatem
Post Re: ...
arti040 napisał(a):

Aha... ;) Nie wiedzialem ze sa laptopowe dyski roznej szybkosci.



Eee... Bo nie ma? :) Ja napisałem, że 1.4 ma dysk jak z laptopów a 1.2 jak ze stacjonarnych. Zobacz tych kilka postów wcześniej ;)


So lip 02, 2005 12:46 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N sty 23, 2005 11:38 am
Posty: 41
Odpowiedz z cytatem
Post 
Mam pytanie - czy są jakieś obiektywne testy porównujące wydajność Mac'ów i pecetów z górnej półki (np. z Athlonem 64, Pentium 4) ?? Mówiąc "obiektywne" mam na myśli nie przeprowadzane przez producenta sprzętu. Bardzo mnie ta kwestia ciekawi, bo na codzień słyszy się tylko ogólniki i obiegowe opinie na ten temat. Miałem okazję pracować przez jakiś czas na komputerach Apple'a, ale to była obróbka grafiki 2D, czyli zastosowanie do którego nie trzeba dużej mocy obliczeniowej więc nie byłem w stanie porównać.

...eh - niech będzie nawet porównanie nieobiektywne, w końcu nie widziałem żadnego ;)


So lip 02, 2005 9:48 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 16, 2004 11:11 pm
Posty: 24
Lokalizacja: Lodz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: ...
gekon napisał(a):
arti040 napisał(a):

Aha... ;) Nie wiedzialem ze sa laptopowe dyski roznej szybkosci.



Eee... Bo nie ma? :) Ja napisałem, że 1.4 ma dysk jak z laptopów a 1.2 jak ze stacjonarnych. Zobacz tych kilka postów wcześniej ;)


No tak, wtedy ja ci odpisalem, pytajac czy 1.2Ghz wersja ma 3.5 calowy dysk (jak w stacjonarnych) a 1.42Ghz 2.5" (jak w laptopach), to mi odpisales ze nie... wiec juz nic nie rozumiem :)

_________________
http://10stycznia2009.pl/konkurs/praca/18 - głosik na moją żonkę :)


So lip 02, 2005 11:52 am
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 16, 2004 11:11 pm
Posty: 24
Lokalizacja: Lodz
Odpowiedz z cytatem
Post 
Wojtek79 napisał(a):
Mam pytanie - czy są jakieś obiektywne testy porównujące wydajność Mac'ów i pecetów z górnej półki (np. z Athlonem 64, Pentium 4) ?? Mówiąc "obiektywne" mam na myśli nie przeprowadzane przez producenta sprzętu.


Generalnie nie. To sie sprawdza czysto empirycznie - odpalasz photoshopa czy inne narzedzie, ktore jest dla ciebie wazne i patrzysz na ktorym komputerze szybciej chodzi. Inaczej sie chyba nie da ;)

Cytuj:
Miałem okazję pracować przez jakiś czas na komputerach Apple'a, ale to była obróbka grafiki 2D, czyli zastosowanie do którego nie trzeba dużej mocy obliczeniowej więc nie byłem w stanie porównać.


To chyba nie pracowales nad naprawde duzym projektem. Sprobuj stworzyc plakat A2 do tego malujac pedzlem wielkosci 800px... nawet Athlon 2000 wysiada ;)

_________________
http://10stycznia2009.pl/konkurs/praca/18 - głosik na moją żonkę :)


So lip 02, 2005 12:00 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt kwi 19, 2005 1:25 am
Posty: 13
Odpowiedz z cytatem
Post Re: ...
arti040 napisał(a):
gekon napisał(a):

No tak, wtedy ja ci odpisalem, pytajac czy 1.2Ghz wersja ma 3.5 calowy dysk (jak w stacjonarnych) a 1.42Ghz 2.5" (jak w laptopach), to mi odpisales ze nie... wiec juz nic nie rozumiem :)


Aaa... O to Ci chodzi. Odpisałem o prędkościach bo tylko to wiem na pewno. Widziałem maca mini na żywo a bez obudowy tylko na zdjęciach w magazynie Mac Format. Ciężko mi stwierdzić jakie tam są dyski , na zdjęciach wyglądały na normalne, takie jak w stacjonarnych komputerach. Natomiast to, że różnią się prędkościami i jest to podyktowane różnicami w temperaturze procesorów wiem na pewno.


So lip 02, 2005 1:23 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt kwi 19, 2005 1:25 am
Posty: 13
Odpowiedz z cytatem
Post 
Wojtek79 napisał(a):
Mam pytanie - czy są jakieś obiektywne testy porównujące wydajność Mac'ów i pecetów z górnej półki (np. z Athlonem 64, Pentium 4) ??

...eh - niech będzie nawet porównanie nieobiektywne, w końcu nie widziałem żadnego ;)


http://www.apple.com/powermac/performance/


So lip 02, 2005 1:26 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 16, 2004 11:11 pm
Posty: 24
Lokalizacja: Lodz
Odpowiedz z cytatem
Post 
gekon napisał(a):
Wojtek79 napisał(a):
Mam pytanie - czy są jakieś obiektywne testy porównujące wydajność Mac'ów i pecetów z górnej półki (np. z Athlonem 64, Pentium 4) ??

...eh - niech będzie nawet porównanie nieobiektywne, w końcu nie widziałem żadnego ;)


http://www.apple.com/powermac/performance/


:D

_________________
http://10stycznia2009.pl/konkurs/praca/18 - głosik na moją żonkę :)


So lip 02, 2005 1:38 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt kwi 19, 2005 1:25 am
Posty: 13
Odpowiedz z cytatem
Post 
arti040 napisał(a):
gekon napisał(a):
Wojtek79 napisał(a):
Mam pytanie - czy są jakieś obiektywne testy porównujące wydajność Mac'ów i pecetów z górnej półki (np. z Athlonem 64, Pentium 4) ??

...eh - niech będzie nawet porównanie nieobiektywne, w końcu nie widziałem żadnego ;)


http://www.apple.com/powermac/performance/


:D


A jeśli jako szczęśliwy użytkownik PM G5 DP 1.8 powiem, że to co piszą to prawda to będę obiektywny???? :))))) :D :D :D


So lip 02, 2005 1:43 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 16, 2004 11:11 pm
Posty: 24
Lokalizacja: Lodz
Odpowiedz z cytatem
Post 
Cytuj:
A jeśli jako szczęśliwy użytkownik PM G5 DP 1.8 powiem, że to co piszą to prawda to będę obiektywny?? :) :D :D :D


Podaj mi wynik benchmarka rc5 (ewentualnie liczbe lamanych kluczy/sek.) to ci powiem ;)

_________________
http://10stycznia2009.pl/konkurs/praca/18 - głosik na moją żonkę :)


So lip 02, 2005 1:48 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N sty 23, 2005 11:38 am
Posty: 41
Odpowiedz z cytatem
Post 
Ja właśnie znalazłem test porównawczy Power Mac G5 Dual 2,7GHz, -II- G5 2,5GHz kontra Dual AMD Opteron 2.21GHz , Dual Intel Xeon 3,6GHz. Wyniki są bardzo wyrównane, jednak na korzyść Apple'a wypada cena bo dwuprocesorowe płyty główne do PC sa drogie.
http://www.digitalvideoediting.com/arti ... id=32620-1


So lip 02, 2005 2:24 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt kwi 19, 2005 1:25 am
Posty: 13
Odpowiedz z cytatem
Post 
Wojtek79 napisał(a):
Ja właśnie znalazłem test porównawczy Power Mac G5 Dual 2,7GHz, -II- G5 2,5GHz kontra Dual AMD Opteron 2.21GHz , Dual Intel Xeon 3,6GHz. Wyniki są bardzo wyrównane, jednak na korzyść Apple'a wypada cena bo dwuprocesorowe płyty główne do PC sa drogie.
http://www.digitalvideoediting.com/arti ... id=32620-1


Hehe... Wyrównane a mamy 2x2,7 kontra 2x3,6... :D :D :D


So lip 02, 2005 5:27 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N sty 23, 2005 11:38 am
Posty: 41
Odpowiedz z cytatem
Post 
No, AMD i IBM idą w tą samą stronę czyli zwiększanie wydajności bez przyśpieszania zegara. Intel z kolei szedł w zwiększanie taktowania co im ostatnio wyszło bokiem - zrobili procesor, którego nie dało się schłodzić wiatrakiem :lol: Po tym incydencie Intel zmienił politykę i już nie nazywa procków od ilości Megaherców tylko zwiększa wydajność przez dublowanie rdzeni procesora i implementowanie nowych instrukcji. Na to wygląda, że ciężko przekroczyć granicę 4GHz bez chłodzenia wodnego :D

P.S. Zarówno procesory Intela i AMD jak i IBM wysiadają przy układach CELL, z tym że te ostanie jak na razie będę montowane tylko w konsolach do gier a jedynym osem, który na tym pójdzie jest Linux ;)


N lip 03, 2005 10:14 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 02, 2004 1:03 am
Posty: 9
Odpowiedz z cytatem
Post 
Gdyby jeszcze porównywali najszybsze procki amd do najszybszych intelato byłoby pięknie. Bo opteron 2.2 to środek, a xeon 3.6 to górna półka...

_________________
uzurpator.com.pl: co nieco o rowerach i takich tam


N lip 03, 2005 10:40 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 17, 2004 10:54 pm
Posty: 14
Lokalizacja: Pszczyna/Kraków
Odpowiedz z cytatem
Post 
Wojtek79 napisał(a):
P.S. Zarówno procesory Intela i AMD jak i IBM wysiadają przy układach CELL, z tym że te ostanie jak na razie będę montowane tylko w konsolach do gier a jedynym osem, który na tym pójdzie jest Linux ;)


No tak, było Windows vs Linux to musi też w końcu być Intel vs PowerPC...
Jeśli dodamy jeszcze do tego AMD i CELL i fakt, że Maki w zasadzie też będą migrować na Intel-e to się robi niezła zupa :).

Prawda jest taka: nie ma jednego ewidentnego lidera. Każdy z tych prcesorów ma swoje mocne i słabe strony. PowerPC ma ciekawą architekturę, ale cóż z tego jeśli poza Photoshopem i programami do obróbki filmów niewiele softu potrafi ją wykorzystać. 64-bitowe AMD-ki mają też jeszcze wciąż niewykorzystany do końca potencjał, który w wielu testach syntetycznych potrafi przydusić PowerPC z podobnym zegarem - wszytsko tak naprawdę zależy od kodu i dla tego nie ma jednaoznacznych odpowiedzi.

Polecam: http://anandtech.com/mac/showdoc.aspx?i=2436
oraz oczywiście: http://www.spec.org/ - można sobie porównać wyniki benchmarków na różnych architekturach

Co do CELL-a to wciąż jest jeszcze wielką nowością i trudno prognozować jego przyszłość. Wbrew temu co napisał Wojtek79 Cell prawdopodobnie pojawi się w serwerach jeszcze zanim zadebiutuje w PlayStation3, w każdym razie takie plany przedstawił IBM - jego producent.
Z drugiej strony, to nie jest tak, że Cell "jest super ekstra cacy i wszytsko odstawia na kilometr". Cell ma dość oryginalną budowę, która jest szczególnie dedykowana zrównoleglonym obliczeniom zmiennoprzecinkowym, ale po pierwsze nie każdy program w ogóle to wykorzystuje a po drugie nie wszystko da się zrównoleglić więc, jeśli odpalimy zwykły pakiet Office na Cellu to może się okazać, że cała jego super moc poszła w gwizdek i pracuje tylko okrojony rdzeń PowerPC, który sam w sobie nie grzeszy wydajnością.
Do tego dochodzi stary jak sama informatyka problem synchronizacji między zrównoleglonymi jednostakmi obiczeniowymi, może się w pewnych przypdkach okazać, że poszczególne rdzenie SPE są po prostu zbyt szybkie w porównaniu z łączącą ją je szyną komunikacyjną i więcej czasu spędzają na wzajemnej rywalizacji o dane niż na rzeczywistych obliczeniach, itp.

W ogóle te dywagacje z procesorami to temat rzeka i trudno go ogranąć nawet naukowcom a co dopiero przeciętnemu Kowalskiemu, zagorzałemu fanowi marki X i zdeklarowanemu wrogowi marki Y ;).

Wojtek


N lip 03, 2005 5:23 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL