Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 12:37 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Mój ulubiony Linux 

Mój ulubiony Linux to:
Slackware 13%  13%  [ 7 ]
Mandriva/Mandrake 19%  19%  [ 10 ]
Ubuntu 20%  20%  [ 11 ]
Aurox 4%  4%  [ 2 ]
Fedora 4%  4%  [ 2 ]
Debian 15%  15%  [ 8 ]
Gentoo 11%  11%  [ 6 ]
Red Hat 4%  4%  [ 2 ]
Suse 7%  7%  [ 4 ]
Knoppix 4%  4%  [ 2 ]
Liczba głosów : 54

 Mój ulubiony Linux 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post 
siloam napisał(a):
Jockey napisał(a):
ale znam takich co konfigurowali kompa do pracy przez tygodnie.

X-y w ubuntu działają tuż po starcie. U siebie mam NVIDIA GeForce Go 8600GS i wszystko działało na domyślnym sterowniku Archos. Nie miałem tylko obsługi Compiz-Fusion. Doinstalowałem więc z repozytorium nvidia-gfx i wszystko śmiga.
Żeby konfigurować "tygodnie" to naprawdę trzeba mieć "talent"...
to był jeden z zagorzałych linuxowców
człowiek który wie bardzo duzo o linuxie
więc delikatnie mowiąc sie ośmieszyłeś
dla większości linuxowców (mówie o fachowcach a nie dyletantach) ubuntu czy suse to nie linux a coś pośredniego pomiedzy linuxem a windowsem

bum juz ci pisał na wstępie że są konflikty że program x potrzebuje wersję 1.0 a program y uzywa już wersji 2.0 i masz problem

pomijam ciągłe problemy po ubgrade kernela z serwerem X i z Alsą i okazywało się że dla tego kernela nie ma napisanych jeszcze drivów pod tą konkretnie kartę dzwiękową i graficzną
i jest super bo przez parę dni musisz funkcjonować na konsoli
dlatego windows jest ciekawszym rozwiązaniem pod warunkiem że potrafisz skonfigurować system a z tego co piszesz to nie masz o tym pojęcia

zakup sobie skaner który nie jest jednym z popularnych na rynku i zadaj pytanie na grupach gdzie znajdziesz drivery... ja zadałem i dowiedziałem się że powinienem sobie napisać

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So paź 25, 2008 8:58 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 18, 2006 2:31 am
Posty: 171
Lokalizacja: Kontrreformacja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post 
Jockey napisał(a):
dla większości linuxowców (mówie o fachowcach a nie dyletantach) ubuntu czy suse to nie linux a coś pośredniego pomiedzy linuxem a windowsem

Przez długi czas używałem debiana Sid. Różnice jakie występują między dystrybucjami to różnice w domyślnych konfiguracjach, domyślnie instalowanych programach i ich ilości w repo oraz przyjętym standardzie pakietowania. Jeżeli czymś honorowym jest instalator tekstowy zamiast graficznego to ja przepraszam. Dyletanctwem są wojny między dystrybucjami.
Cytuj:
bum juz ci pisał na wstępie że są konflikty że program x potrzebuje wersję 1.0 a program y uzywa już wersji 2.0 i masz problem

Dlatego ubuntu ma tzw. zamknięte repozytoria tzn. dla danej wersji dystrybucji istnieje dane repozytorium. Dzięki temu unika się sytuacji o jakiej mówisz. Jeżeli chcesz doinstalować nowszą wersję programu konieczne jest dist-upgrade. Owszem zależności to wada(?) Linuxa, ale związana jest ona z szybkim rozwojem systemu (samych bibliotek). W Windows nowsze programy powstają często pod te same biblioteki co starsze.
Cytuj:
dlatego windows jest ciekawszym rozwiązaniem pod warunkiem że potrafisz skonfigurować system a z tego co piszesz to nie masz o tym pojęcia

Z tego co piszę defragmentacja plików tuż po instalacji to absurd. Niby co mam jeszcze konfigurować? Windows jest właśnie tak popularny z powodu takiego, że mało co się w nim konfiguruje.
Cytuj:
ja zadałem i dowiedziałem się że powinienem sobie napisać

Czy mała ilość driverów na Linuxa to wina systemu czy dystrybutorów sprzętu?

_________________
Objawienia.info: poznaj objawienia prywatne uznane przez Kościół katolicki


So paź 25, 2008 2:05 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post 
linuxa a w zasadzie tego że jest darmowy a jak wiadomo nikt za darmo pracować nie chce
spróbuj sprzedać jakikolwiek sprzęt bez oprogramowania (nie mowie już o driverach) pod Windę

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So paź 25, 2008 2:37 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 18, 2006 2:31 am
Posty: 171
Lokalizacja: Kontrreformacja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post 
Jockey napisał(a):
linuxa a w zasadzie tego że jest darmowy a jak wiadomo nikt za darmo pracować nie chce

Ekm... zatkało mnie. A Linux dotąd jak powstawał jak nie na zasadzie wolontariatu?
Poza tym jak to ma się do samych sterowników? Za sterowniki pod Windows płacisz czy może są freeware?

_________________
Objawienia.info: poznaj objawienia prywatne uznane przez Kościół katolicki


So paź 25, 2008 3:30 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post 
sterowniki produkuja firmy sprzedajace sprzęt a nie fanatyczni przeciwnicy Microsoftu
Kupujac buty placisz za sznurówki
czyli sugerujesz że powinienem zamówić sobie sterowniki pod Linuxa? a znasz jakieś sterowniki pasujące do każdej wersji kernelu? i do każdej dystrybucji?
bo z moich doświadczeń jest z tym różnie

kiedyś z ciekawości szukałem sterowników do jednego skanera i okazało się że jest dystrybucja która je ma i to Mandriva ale okazalo się że nie ma w darmowej wersji a w wersji za która trzeba zapłacic... i tak wygląda darmowość linuxa

myslisz że mormoni którzy zainwestowali w Suse zrobili to z czystej dobroczynności czy po to aby zarobić bo ich produkt coraz gorzej się sprzedawał?

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So paź 25, 2008 3:39 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 18, 2006 2:31 am
Posty: 171
Lokalizacja: Kontrreformacja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post 
Cytuj:
sterowniki produkuja firmy sprzedajace sprzęt a nie fanatyczni przeciwnicy Microsoftu
Kupujac buty placisz za sznurówki

Używam Linuxa
Kupuję sprzęt
Gdzie moje sznurówki? Przecież MS nie pisze sterowników dla każdego sprzętu a robią to jego twórcy.

Cytuj:
myslisz że mormoni którzy zainwestowali w Suse zrobili to z czystej dobroczynności czy po to aby zarobić bo ich produkt coraz gorzej się sprzedawał?

Gdyby kupili akcje MS to byłby jakiś argument? Dystrybucja to jedno, a programy na licencji GPL to drugie.

_________________
Objawienia.info: poznaj objawienia prywatne uznane przez Kościół katolicki


So paź 25, 2008 4:22 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post 
siloam napisał(a):
Kupuję sprzęt
Gdzie moje sznurówki? Przecież MS nie pisze sterowników dla każdego sprzętu a robią to jego twórcy.

a potrafisz czytać ze zrozumieniem? przecież napisałem:
Jockey napisał(a):
sterowniki produkuja firmy sprzedajace sprzęt a nie fanatyczni przeciwnicy Microsoftu
Kupujac buty placisz za sznurówki
czyli sugerujesz że powinienem zamówić sobie sterowniki pod Linuxa? a znasz jakieś sterowniki pasujące do każdej wersji kernelu? i do każdej dystrybucji?
bo z moich doświadczeń jest z tym różnie



widze że ty nic nie slyszaleś o sprzedaży linuxów
są tańsze od Windy ale bardziej problematyczne w obsłudze
pomijam juz chociażby aplikacje do łączenia się z ZUS
OO to totalna porażka
nie wspominając o środowiskach programistycznych

jak się chłopaki od pingwina dogadają to moze będą mogli wymusić na producentach aby pisali dla nich drivery jak na razie nie mogą... oprócz tego co kernel to inne drivery i zapewne nie będzie nigdy dodawanych driverów do pingwina

Linux ma jedna zaletę nic nie kosztuje
ale jak to zwykle bywa to co jest darmowe jest warte swojej ceny
większość poważnych firm obawia się OS'ów chociażby dlatego że obawiają się procesów o prawa autorskie. Wola zapłacić i wiedzieć że to do nich należy. Nie znam żadnej poważnej firmy która opierałaby się na pingwinach jako stacjach roboczych, jako serwery tak ale nie stacje robocze

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So paź 25, 2008 11:45 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 18, 2006 2:31 am
Posty: 171
Lokalizacja: Kontrreformacja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post 
Tak wygląda mój Gnu/Linux (spersonalizowane Ubuntu 8.10)

Obrazek

_________________
Objawienia.info: poznaj objawienia prywatne uznane przez Kościół katolicki


Pn lis 10, 2008 6:27 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So sty 17, 2009 3:20 pm
Posty: 2
Odpowiedz z cytatem
Post 
Cytuj:
widze że ty nic nie slyszaleś o sprzedaży linuxów
są tańsze od Windy ale bardziej problematyczne w obsłudze
pomijam juz chociażby aplikacje do łączenia się z ZUS
OO to totalna porażka
nie wspominając o środowiskach programistycznych

jak się chłopaki od pingwina dogadają to moze będą mogli wymusić na producentach aby pisali dla nich drivery jak na razie nie mogą... oprócz tego co kernel to inne drivery i zapewne nie będzie nigdy dodawanych driverów do pingwina


Linuksy nie są sprzedawane. Każda dystrybucja jest darmowa, jedynie, jeżeli masz takie chęci, możesz zapłacić danej firmie za pomoc techniczną.
OO w domu sprawdza się b. dobrze, a na pewno lepiej niż konkurencyjny (również darmowy) MS Works.
O środowiskach programistycznych nie wspominasz tylko dlatego, że tutaj Linux właśnie przoduje, taki Windows nie może się pochwalić np. Emacs'em.
Nieprawdą jest, że sterowniki zmieniają się z każdym wydaniem kernela, co najwyżej ulegają aktualizacji. Co więcej niektóre firmy tworzą sterowniki dla systemów Uniksowych np.: HP, Intel, AMD/ATI, nVidia.


So mar 14, 2009 1:38 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2004 11:34 pm
Posty: 3891
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post 
Linuxy bywają sprzedawane. Co więcej bywają na nich prawa autorskie. Na binarkach bowiem można takowe położyć pod warunkiem, że źródła będą wolne. Pomoc techniczna oczywiście jest w przypadku takiej sprzedaży największą wartością dla kupującego, co jednak nie oznacza, że nie doszło tutaj do sprzedaży systemu opartego na Linuxie.

Co do driverów, to jest coraz coraz lepiej. Ja mam Ubuntu Intrepid na Lenovo 3000 N200 i chodzi mi pięknie wszyściutko oprócz czytnika linii papilarnych (do którego ponoć można zainstalować sterownik spoza dystrybucji, ale na grzyba mi).

_________________
Użytkownik nieaktywny na skutek nieregulaminowej działalności modów. Szukać na wierze i ateiście.


So mar 14, 2009 3:31 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So sty 17, 2009 3:20 pm
Posty: 2
Odpowiedz z cytatem
Post 
zefciu napisał(a):
Linuxy bywają sprzedawane. Co więcej bywają na nich prawa autorskie. Na binarkach bowiem można takowe położyć pod warunkiem, że źródła będą wolne. Pomoc techniczna oczywiście jest w przypadku takiej sprzedaży największą wartością dla kupującego, co jednak nie oznacza, że nie doszło tutaj do sprzedaży systemu opartego na Linuxie.

1. Co masz na myśli pisząc "system oparty na Linuksie".
2. Na każdym GNU/Linuksie są (a nie bywają) prawa autorskie, każdy pakiet, a także sam kernel jest objęty prawem autorskim
Cytuj:
Developers that use the GNU GPL protect your rights with two steps:
(1) assert copyright on the software, and (2) offer you this License
giving you legal permission to copy, distribute and/or modify it.
GNU GENERAL PUBLIC LICENSE
Version 3, 29 June 2007


N mar 15, 2009 1:06 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 3:27 pm
Posty: 200
Odpowiedz z cytatem
Post 
Cytuj:
sterowniki produkuja firmy sprzedajace sprzęt a nie fanatyczni przeciwnicy Microsoftu


Ale ty się uspokój wśród twórców linuksa jest mało takich fanatyków. W większości są to duże firmy, które często współpracują z MS. Zresztą MS robi się coraz bardziej otwarty.

Ostatnio nawet wprowadził do pakietu biurowego obsługę otwartego formatu przed swoim własnym formatem.

Ta święta wojna istnieje tylko w umysłach użytkowników.

Firmy na linuksie świetnie zarabiają i nie w głowie im wojowanie.

poza tym firmy produkujące popularny sprzęt często wypuszczają stery nie tylko pod windowsa,mac'a , ale także i linuksa i nie ma się w tym co dziwić, bo ostatnio bardzo szybko rośnie rynek tych mini-laptopów z zainstalowanym linuksem i nawet jak jest on tam nie długo to jednak jest presja ze strony producentów tych laptopów na sterowniki.

_________________
http://wolnyateista.cba.pl/index.php - Nowe Forum ateistyczne. Zapraszam.


Pt mar 20, 2009 12:03 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 18, 2006 2:31 am
Posty: 171
Lokalizacja: Kontrreformacja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post 
Powiem tylko, że na moim laptopie obecnie świetnie działa sterownik Nvidii.

_________________
Objawienia.info: poznaj objawienia prywatne uznane przez Kościół katolicki


Pt mar 20, 2009 1:16 pm
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 06, 2008 8:00 pm
Posty: 56
Lokalizacja: Wellington
Odpowiedz z cytatem
Post 
Nie widzę w ankiecie mojego ulubionego PLD :(
Trudno.
Poza tym zmuszony jestem w pracy działać na dystrybucjach z rodziny red Hat i nowszych opartych na Redhacie jak Centos, ale tego nie polecam nikomu :)
Generalnie jestem zwolennikiem konsoli.

_________________
Jezu Ufam Tobie...


Pt mar 20, 2009 3:57 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 14, 2004 8:06 am
Posty: 34
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post 
siloam napisał(a):
Tak wygląda mój Gnu/Linux (spersonalizowane Ubuntu 8.10)

a tak moje ubuntu 8.10 ale z desktopem xfce4

Obrazek


So mar 21, 2009 1:28 pm
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL