Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 8:42 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 400 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 27  Następna strona
 Gry komputerowe... 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 18, 2011 4:37 pm
Posty: 23
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gry komputerowe...
Nic, nie potwierdziłem, a jakbyś był jeszcze bardziej spostrzegawczy to i doszedłbyś do tego, że nic nie porównałem, tylko przytoczyłem różnego rodzaju nałogi jakimi mogą być: papierosy, komputer i jedzenie dżemu morelowego, jednak nie są one równe sobie... tak mam problem, ale wyjątek nie potwierdza reguły... tak czy inaczej wytrzymać bez komputera jestem w stanie...


So lis 05, 2011 11:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 13, 2004 5:06 pm
Posty: 1940
Lokalizacja: Dolny-Śląsk
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gry komputerowe...
paniczdomi napisał(a):

Nie mam problemu, za to chciałem ci uświadomić, że jeśli ty będąc dinozaurem gieroholikiem, to nie zauważysz tego, że masz problem z tym i nie tylko z tym.
to tak jak z alkoholem i alkoholikiem, alkoholik niestety nie widzi doczesnej sfery swojego problemu to jest alkoholizmu, który go toczy, o sferze duchowej nie wspomnę.
innymi słowy, zrób eksperyment - wyłącz wszystkie gry na 2-3 miesiące, albo dobra na 2-3 tygodnie chociaż, sobie i swoim dzieciom w takim razie.
jak dasz radę nie tknąć komputera w celu zagrania w jakąś grę, wróć i się pochwal :)


Bez problemowo Paniczdomi, rezygnacja z gier na jakiś czas nie jest żadnym problemem, raczej odwrotnie ciężko mi teraz znaleźc grę która by mnie na dłużej zainteresowała.
A bywały czasy że spędzałem jednorazowo nawet po 48 godzin non top przy grze (dawno bo dawno).

Bardziej by mi doskwierał brak czegoś do czytania.

_________________
- Gdyby trójkąty stworzyły sobie boga, miałby na pewno trzy boki.


N lis 06, 2011 10:33 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gry komputerowe...
Katka napisał(a):
Zniewolenie na pewno - w te wakacje od Wiedźmina oderwać się nie mogłam ;)
Uch, aż czasem wstyd, że człowiek tyle czasu na takie głupoty traci...

To chyba lekka przesada pisać o zniewoleniu i traceniu czasu na głupoty. Gry to tylko jedna z form rozrywki. Rozrywki której chyba każdy potrzebuje. A że forma bywa różna i zmieniała się na przestrzeni wieków to inna sprawa. Kiedyś ludzie dla rozrywki oglądali jak inni ludzie tłuką się na arenie. To też było tracenie czasu na głupoty :-) .
paniczdomi napisał(a):
zatem skoro porównujesz gry do papierosów, to są to tak samo formy zniewalające ciebie. czyli ogólnie w takim razie wychodzi na to, że to generuje problem, swoją wypowiedzią to tylko potwierdziłeś.
O zniewoleniu czy nałogu można mówić wtedy jeśli dla gier i grania zaniedbuje się to co naprawdę ważne, czyli rodzinę , dzieci , pracę , naukę... A tak nie rozumiem w czym poświęcenie pewnej ilości czasu na rozrywkę w postaci gry różni się od poświęceniu czasu na książkę czy film. W czym ma być gorsze lub lepsze?

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Pn lis 07, 2011 11:09 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 16, 2009 6:12 pm
Posty: 2377
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gry komputerowe...
Inczuczuna napisał(a):
Katka napisał(a):
Zniewolenie na pewno - w te wakacje od Wiedźmina oderwać się nie mogłam ;)
Uch, aż czasem wstyd, że człowiek tyle czasu na takie głupoty traci...

To chyba lekka przesada pisać o zniewoleniu i traceniu czasu na głupoty. Gry to tylko jedna z form rozrywki. Rozrywki której chyba każdy potrzebuje. A że forma bywa różna i zmieniała się na przestrzeni wieków to inna sprawa. Kiedyś ludzie dla rozrywki oglądali jak inni ludzie tłuką się na arenie. To też było tracenie czasu na głupoty :-) .
paniczdomi napisał(a):
zatem skoro porównujesz gry do papierosów, to są to tak samo formy zniewalające ciebie. czyli ogólnie w takim razie wychodzi na to, że to generuje problem, swoją wypowiedzią to tylko potwierdziłeś.
O zniewoleniu czy nałogu można mówić wtedy jeśli dla gier i grania zaniedbuje się to co naprawdę ważne, czyli rodzinę , dzieci , pracę , naukę... A tak nie rozumiem w czym poświęcenie pewnej ilości czasu na rozrywkę w postaci gry różni się od poświęceniu czasu na książkę czy film. W czym ma być gorsze lub lepsze?


To czy coś jest nałogiem już, albo jeszcze nie, to może tylko stwierdzić ktoś z zewnątrz, wiarygodna osoba, jakiś autorytet.
Co do zaś zniewoleń i nałogów, to to są rzeczy teoretycznie te same, w praktyce nie bardzo.
Co do zaś "gorsze vs. lepsze" to powiem ci tak, święty Ojciec Pio mówił, że Pan Bóg ma za złe ludziom to, że za mało się modlą, a poświęcają czasu sporo na telewizję i inne tego typu rozrywki.
W takim razie sobie wydedukuj, co i jak.
Czasy mamy bardzo zabiegane, zapracowani ludzie, mnóstwo osób nie wytrzymuje tempa, są też tacy którzy opływają w dostatku i marnują czas i pieniądze na przyjemności, pytanie tylko czy idą drogą Zbawienia?
Bycie chrześcijaninem stawia przed nami wiele wyzwań, oraz wiele wymagań. Nihilizm w tej kwestii to jakby bycie 'letnim', trzeba się jakoś wykazywać.

_________________
"Bóg jest miłością" :) | Polecam dla katolickich małżeństw -> www.mamre.pl | Bądźmy Miłosierni


Wt lis 08, 2011 9:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gry komputerowe...
paniczdomi napisał(a):
To czy coś jest nałogiem już, albo jeszcze nie, to może tylko stwierdzić ktoś z zewnątrz, wiarygodna osoba, jakiś autorytet.
A kto oceni jakość tego autorytetu?
paniczdomi napisał(a):
Co do zaś "gorsze vs. lepsze" to powiem ci tak, święty Ojciec Pio mówił, że Pan Bóg ma za złe ludziom to, że za mało się modlą, a poświęcają czasu sporo na telewizję i inne tego typu rozrywki.
W takim razie sobie wydedukuj, co i jak.
W modlitwie też można przesadzić. Co za pożytek z człowieka który tylko się modli? Jeśli Bóg ma coś za złe ludziom , to prędzej to że za słowami nie idą czyny, albo to że klepią paciorki zamiast zrobić coś pożytecznego?
paniczdomi napisał(a):
Czasy mamy bardzo zabiegane, zapracowani ludzie, mnóstwo osób nie wytrzymuje tempa, są też tacy którzy opływają w dostatku i marnują czas i pieniądze na przyjemności, pytanie tylko czy idą drogą Zbawienia?
Skoro dorobili się jakiegoś dostatku to powinni założyć włosienicę i okładać się biczem? A może rozdać leniom i obibokom to czego się w pocie czoła dorobili? I dlaczego poświęcanie czasu i pieniędzy rozrywce nazywasz marnowaniem? Marnowanie jest wtedy kiedy się przesadza, przegina pałę, posuwa za daleko... albo kiedy nie robi się nic innego.

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Śr lis 09, 2011 11:38 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 16, 2009 6:12 pm
Posty: 2377
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gry komputerowe...
Inczuczuna napisał(a):
paniczdomi napisał(a):
To czy coś jest nałogiem już, albo jeszcze nie, to może tylko stwierdzić ktoś z zewnątrz, wiarygodna osoba, jakiś autorytet.
A kto oceni jakość tego autorytetu?
paniczdomi napisał(a):
Co do zaś "gorsze vs. lepsze" to powiem ci tak, święty Ojciec Pio mówił, że Pan Bóg ma za złe ludziom to, że za mało się modlą, a poświęcają czasu sporo na telewizję i inne tego typu rozrywki.
W takim razie sobie wydedukuj, co i jak.
W modlitwie też można przesadzić. Co za pożytek z człowieka który tylko się modli? Jeśli Bóg ma coś za złe ludziom , to prędzej to że za słowami nie idą czyny, albo to że klepią paciorki zamiast zrobić coś pożytecznego?
paniczdomi napisał(a):
Czasy mamy bardzo zabiegane, zapracowani ludzie, mnóstwo osób nie wytrzymuje tempa, są też tacy którzy opływają w dostatku i marnują czas i pieniądze na przyjemności, pytanie tylko czy idą drogą Zbawienia?
Skoro dorobili się jakiegoś dostatku to powinni założyć włosienicę i okładać się biczem? A może rozdać leniom i obibokom to czego się w pocie czoła dorobili? I dlaczego poświęcanie czasu i pieniędzy rozrywce nazywasz marnowaniem? Marnowanie jest wtedy kiedy się przesadza, przegina pałę, posuwa za daleko... albo kiedy nie robi się nic innego.


Autorytet legitumuje się mądrością, a mądrość sama się obroni, bo z Ducha Świętego pochodzi, każda inna pseudo-mądrość się może zdyskredytować i skompromitować w oczach ludzi, którzy mają dobrze uformowane sumienia i mądre postrzeganie świata. A chyba mądrzy powinni oceniać mądrość, prawda?


co do pracy i modlitwy, dobrze piszesz modlitwa + praca.
wielu świętych bardzo ciężko pracowało, zaraz po tym jak się modlili, tutaj jest potrzebne wyczucie, każdy inaczej rozmawia(modli się) z Bogiem :)

co do włosienicy, to niekoniecznie, ale mogliby czas i pieniądze spożytkować na krzewienie Słowa Bożego wśród Ludu, było by to miłe Bogu,a Bóg by nadal błogosławił, ale jeśli czujesz taką potrzebę i dorobiłeś się czegoś, to możesz wszystko rozdać ubogim i obrać życie zakonne, też jest taka opcja, ale rozważ to z kierownikiem duchowym lepiej najpierw :)

_________________
"Bóg jest miłością" :) | Polecam dla katolickich małżeństw -> www.mamre.pl | Bądźmy Miłosierni


N lis 13, 2011 2:42 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 18, 2011 4:37 pm
Posty: 23
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gry komputerowe...
Wczoraj byla premiera the elder scrolls skyrim ;)


N lis 13, 2011 9:49 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gry komputerowe...
paniczdomi napisał(a):
co do włosienicy, to niekoniecznie, ale mogliby czas i pieniądze spożytkować na krzewienie Słowa Bożego wśród Ludu, było by to miłe Bogu,a Bóg by nadal błogosławił, ale jeśli czujesz taką potrzebę i dorobiłeś się czegoś, to możesz wszystko rozdać ubogim i obrać życie zakonne, też jest taka opcja, ale rozważ to z kierownikiem duchowym lepiej najpierw :)
Perspektywa spędzenia odrobiny wolnego czasu przy grze komputerowej jest dla mnie na pewno bardziej pociągająca niż bezsensowne umartwianie się albo rozdawanie swojego dorobku darmozjadom - bo wtedy przynajmniej jedna osoba będzie miała chwilę zasłużonego relaksu. :D

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


N lis 13, 2011 10:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 16, 2009 6:12 pm
Posty: 2377
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gry komputerowe...
Inczuczuna napisał(a):
paniczdomi napisał(a):
co do włosienicy, to niekoniecznie, ale mogliby czas i pieniądze spożytkować na krzewienie Słowa Bożego wśród Ludu, było by to miłe Bogu,a Bóg by nadal błogosławił, ale jeśli czujesz taką potrzebę i dorobiłeś się czegoś, to możesz wszystko rozdać ubogim i obrać życie zakonne, też jest taka opcja, ale rozważ to z kierownikiem duchowym lepiej najpierw :)
Perspektywa spędzenia odrobiny wolnego czasu przy grze komputerowej jest dla mnie na pewno bardziej pociągająca niż bezsensowne umartwianie się albo rozdawanie swojego dorobku darmozjadom - bo wtedy przynajmniej jedna osoba będzie miała chwilę zasłużonego relaksu. :D



relaks i odpoczynek jest OK.
wyobraź sobie, że i święci odpoczywali, a to co napisałem to jest kwestia wzrostu w świętości i opowiedzenia się za takim stylem życia, który do niej prowadzi.
nie kpij sobie i nie żartuj z tak ważnych materii, jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia. więcej jest takich, co nie mają do gara włożyć, niźli darmozjadów jak to ujęłaś, którzy mają realne szanse na to by zarobić na tę michę strawy, a nic z tym nie zrobią.
odrobina miłosierdzia w serca, a nie zatwardziałości mile widziana. nie ma co zaraz szukać darmozjadów, tylko ludzi szukających realnej pomocy, bo się znajdują w realnej skrajnie beznadziejnej sytuacji, bo i takie osoby bywają prawda? :)

_________________
"Bóg jest miłością" :) | Polecam dla katolickich małżeństw -> www.mamre.pl | Bądźmy Miłosierni


Pn lis 14, 2011 11:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gry komputerowe...
paniczdomi napisał(a):
relaks i odpoczynek jest OK.
To w czym problem ?
paniczdomi napisał(a):
wyobraź sobie, że i święci odpoczywali, a to co napisałem to jest kwestia wzrostu w świętości i opowiedzenia się za takim stylem życia, który do niej prowadzi.
Więc kiedy zwykły szary człowiek zafunduje sobie trochę rozrywki też nic się nie stanie.
paniczdomi napisał(a):
nie kpij sobie i nie żartuj z tak ważnych materii, jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia. więcej jest takich, co nie mają do gara włożyć, niźli darmozjadów jak to ujęłaś, którzy mają realne szanse na to by zarobić na tę michę strawy, a nic z tym nie zrobią.
odrobina miłosierdzia w serca, a nie zatwardziałości mile widziana. nie ma co zaraz szukać darmozjadów, tylko ludzi szukających realnej pomocy, bo się znajdują w realnej skrajnie beznadziejnej sytuacji, bo i takie osoby bywają prawda? :)
Mam wrażenie że to Ty kpisz sobie wstawiając takie świętobliwe teksty w temacie o grach :?

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Pn lis 14, 2011 11:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 16, 2009 6:12 pm
Posty: 2377
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gry komputerowe...
Inczuczuna napisał(a):
paniczdomi napisał(a):
relaks i odpoczynek jest OK.
To w czym problem ?
paniczdomi napisał(a):
wyobraź sobie, że i święci odpoczywali, a to co napisałem to jest kwestia wzrostu w świętości i opowiedzenia się za takim stylem życia, który do niej prowadzi.
Więc kiedy zwykły szary człowiek zafunduje sobie trochę rozrywki też nic się nie stanie.
paniczdomi napisał(a):
nie kpij sobie i nie żartuj z tak ważnych materii, jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia. więcej jest takich, co nie mają do gara włożyć, niźli darmozjadów jak to ujęłaś, którzy mają realne szanse na to by zarobić na tę michę strawy, a nic z tym nie zrobią.
odrobina miłosierdzia w serca, a nie zatwardziałości mile widziana. nie ma co zaraz szukać darmozjadów, tylko ludzi szukających realnej pomocy, bo się znajdują w realnej skrajnie beznadziejnej sytuacji, bo i takie osoby bywają prawda? :)
Mam wrażenie że to Ty kpisz sobie wstawiając takie świętobliwe teksty w temacie o grach :?


W tym problem, że luz może byc konstruktywny dla ciebie i twojego organizmu, albo i też nie.

Praca nie tylko fizyczna, ale też i duchowa. A co dobrego jest w luzowaniu się przed monitorem przed grą? No chyba, że nie siedzisz przez 8 godzin dziennie w pracy przed nim i grasz czasami w pasjansa, to spoko :)

Chciałem tylko zwrócić uwagę na to, że ludzie się nie modlą, za mało się modlą, nie poszczą, nie składają jałmużny, to są rzeczy o które się Niebo ciągle doprasza za pośrednictwem Matki Boskiej.
To nie ma znaczenia gdzie się jest i kiedy się o tym powie, warto sobie to wziąć do serca i rozważyć.
W tak zlaicyzowanym świecie nawet wątek o grach jest dobry, żeby o tym przypomnieć, może ktoś się obudzi.

_________________
"Bóg jest miłością" :) | Polecam dla katolickich małżeństw -> www.mamre.pl | Bądźmy Miłosierni


Cz lis 17, 2011 6:36 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 18, 2011 4:37 pm
Posty: 23
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gry komputerowe...
Rozmowa zeszła do poziomu "kto powie ostatnie zdanie ten wygra".


Cz lis 17, 2011 9:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 16, 2009 6:12 pm
Posty: 2377
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gry komputerowe...
Konserwatywny napisał(a):
Rozmowa zeszła do poziomu "kto powie ostatnie zdanie ten wygra".



Dlaczego?
Znajdź dobry argument, albo kontr-argument, który coś nowego wniesie do rozmowy i będzie zgodny z prawdą.
czy poniższe argumenty nie są argumentami zgodnymi z prawdą i nawet z tym co nauka mówi i rozsądek?

_________________
"Bóg jest miłością" :) | Polecam dla katolickich małżeństw -> www.mamre.pl | Bądźmy Miłosierni


So lis 19, 2011 7:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gry komputerowe...
paniczdomi napisał(a):
Chciałem tylko zwrócić uwagę na to, że ludzie się nie modlą, za mało się modlą, nie poszczą, nie składają jałmużny, to są rzeczy o które się Niebo ciągle doprasza za pośrednictwem Matki Boskiej.
A ja chciałem zauważyć że wszystkie rozrywki są dla ludzi. Na przykład wiadomo powszechnie że alkohol to zguba ludzkości, a jednak Jezus (czyli twój Bóg) zamienił wodę w wino by ludzie mogli się zabawić na imprezie, w której zresztą sam brał udział :D. Więc skoro Jezusowi nie przeszkadzała odrobina rozrywki to dlaczego miałaby przeszkadzać komukolwiek :D

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


So lis 19, 2011 7:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 16, 2009 6:12 pm
Posty: 2377
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gry komputerowe...
Inczuczuna napisał(a):
paniczdomi napisał(a):
Chciałem tylko zwrócić uwagę na to, że ludzie się nie modlą, za mało się modlą, nie poszczą, nie składają jałmużny, to są rzeczy o które się Niebo ciągle doprasza za pośrednictwem Matki Boskiej.
A ja chciałem zauważyć że wszystkie rozrywki są dla ludzi. Na przykład wiadomo powszechnie że alkohol to zguba ludzkości, a jednak Jezus (czyli twój Bóg) zamienił wodę w wino by ludzie mogli się zabawić na imprezie, w której zresztą sam brał udział :D. Więc skoro Jezusowi nie przeszkadzała odrobina rozrywki to dlaczego miałaby przeszkadzać komukolwiek :D



Nie wszystkie.
Narkotyków na tej imprezie weselnej nie było, wiesz o tym? :)
Alkohol to osobny temat, ale święty Paweł pisał: "nie upijajcie się winem, ale napełniajcie się Duchem Świętym".
W każdym razie jak napijesz się raz na jakiś czas odrobinę alkoholu, nic ci się nie stanie, gorzej jak będzie ci to przeszkadzać w normalnym funkcjonowaniu i przerodzi się w nałóg, a o to nie trudno.

A na "tej imprezie", na której był Pan Jezus" komputerów z grami też nie było, wziąłeś to pod uwagę?
Jak nie, to już wiesz.
Pewnie też już będziesz wiedział, że nie wszystko jest dla ludzi.

_________________
"Bóg jest miłością" :) | Polecam dla katolickich małżeństw -> www.mamre.pl | Bądźmy Miłosierni


Wt lis 22, 2011 7:21 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 400 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 27  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL