Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 6:37 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 400 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 27  Następna strona
 Gry komputerowe... 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 28, 2006 6:22 pm
Posty: 1841
Lokalizacja: Oberschlesien
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post 
Daven napisał(a):
A za bajkę "Zaczarowany Ołówek" też do piekła się idzie?

No ba! To przeciez gorsze od Harry Pottera boz komunistycznym rodowodem. :D

_________________
Wolnej myśli nie można spalić.


Śr kwi 04, 2007 1:11 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 23, 2006 6:56 pm
Posty: 9
Lokalizacja: Fields of rape
Odpowiedz z cytatem
Post 
Uważam, że do grania w DIABLO trzeba być odpowiednio przygotowanym i byle kto za to się brać nie powinien, bo w tej grze kryje się Szatan. A tym, co bez przygotowania grają - już diabli smołę w piekle gotują!

_________________
Prawo, logikę i Szwajcarów wynając można do walki po każdej stronie.


Śr kwi 04, 2007 1:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 05, 2007 9:56 pm
Posty: 3829
Odpowiedz z cytatem
Post 
Daven napisał(a):
Cierpieć wiecznie za Pokemony? :lol: Niezły hardkor. Widocznie Bóg nie lubi Mangi... A za bajkę "Zaczarowany Ołówek" też do piekła się idzie?

przecież wiesz , że nie o pokemony tutaj chodzi...ale o styl życia , bycia, możlwiosci które posiadaja, definicje wygranej-przegranej, wreszcie czary-mary....itd. Przekazywane przez bajkę treści... nie są dla dzieci obojetne.


Śr kwi 04, 2007 6:41 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 27, 2002 10:19 pm
Posty: 62
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post 
No właśnie nie wiem... Jak byłem dzieckiem to oglądałem "Czarodziejkę Sally", "Królestwo Kalendarza"; grałem w mnóstwo gier RPG i gram do dzisiaj; na komputerowych cRPG uwielbiałem grać magiem albo kapłanem; listę potworów AD&D znałem na pamięć co do strony - i jakoś cholercia ani do ksiąg magii nie zaglądałem, ani satanistą nie jestem, ani mnie nawet nic nie opętało.
A o co chodzi z wygraną-przegraną? Przecież właśnie o to chodzi w RPG, że wygrywa się razem, a nie osobno. No a komputerowe strategie to nic innego jak chłopięca "zabawa w wojnę", tyle że na monitorze i z lepszymi efektami.

_________________
It is better to die for the Emperor than live for yourself!


Śr kwi 04, 2007 6:46 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pt mar 30, 2007 12:55 pm
Posty: 12
Odpowiedz z cytatem
Post 
Są rachunki sumienia w których można przeczytać przy pierwszym przykazaniu np. "Czy grałem w gry (np. Diablo, D&D...)...".
Widziałem taki rachunek sumienia gdy byłem na Mszy świętej organizowanej przez pewną Wspólnotę gdzie były min. odprawiane egzorcyzmy a tam się raczej znają na takich rzeczach


Śr kwi 04, 2007 9:25 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 27, 2002 10:19 pm
Posty: 62
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post 
Grałem w Diablo...
Słuchałem Metallici...
Oglądałem "Zaczarowany ołówek"...
a u dziadka głaskałem kozę (a to przecież symbol diabła!)...

Na pewno się znają. Nie wątpię w ich specjalistyczną wiedzę. Gdzieżbym śmiał. Przecież wiadomo, że każdy gracz to satanista, tyle że się nie przyznaje.

wielkie lol :lol:

_________________
It is better to die for the Emperor than live for yourself!


Śr kwi 04, 2007 9:28 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 01, 2006 11:08 pm
Posty: 30
Odpowiedz z cytatem
Post 
Cytuj:
wielkie lol LOL


Wiesz, nie żebym Ci życzył, ale zachęcam do powściągnięcia nieco swego entuzjazmu do wyśmiewania egzorcyzmów. Zazwyczaj ludzie bawiący się rzeczami kryptosatanistycznymi mają wielkie LOL do czasu pierwszej manifestacji demonicznej.

_________________
Obrazek


Śr kwi 04, 2007 9:59 pm
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 27, 2002 10:19 pm
Posty: 62
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post 
Cytuj:
Wiesz, nie żebym Ci życzył, ale zachęcam do powściągnięcia nieco swego entuzjazmu do wyśmiewania egzorcyzmów.

Nie wyśmiewam egzorcyzmów jako takich - dybuki też potrzebują pomocy i podczas egzorcyzmów też trzeba im pomagać - ale wyśmiewam się z piętnowania takich rzeczy jak RPG czy Pokemony :P Dla mnie to zwykła kulturowa reakcja alergiczna na innowacje do tej kultury wprowadzane - zjawisko normalne acz zbyt wydumane w tym wypadku.

Cytuj:
Zazwyczaj ludzie bawiący się rzeczami kryptosatanistycznymi mają wielkie LOL do czasu pierwszej manifestacji demonicznej.

Na szczęście ja się w satanizm nie bawię, a tylko gram w RPG.

_________________
It is better to die for the Emperor than live for yourself!


Śr kwi 04, 2007 10:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 05, 2007 9:56 pm
Posty: 3829
Odpowiedz z cytatem
Post 
Daven napisał(a):
No właśnie nie wiem... Jak byłem dzieckiem to oglądałem "Czarodziejkę Sally", "Królestwo Kalendarza"; grałem w mnóstwo gier RPG i gram do dzisiaj; na komputerowych cRPG uwielbiałem grać magiem albo kapłanem; listę potworów AD&D znałem na pamięć co do strony - i jakoś cholercia ani do ksiąg magii nie zaglądałem, ani satanistą nie jestem, ani mnie nawet nic nie opętało.
A o co chodzi z wygraną-przegraną? Przecież właśnie o to chodzi w RPG, że wygrywa się razem, a nie osobno. No a komputerowe strategie to nic innego jak chłopięca "zabawa w wojnę", tyle że na monitorze i z lepszymi efektami.

w pierwszym moim poście w tym wątku , napisłem....
Cytuj:
Nie każdy, Daven, ma "ducha" silnego potrafiącego sobie poradzić z poddawaniem go codziennej fascynacji rzeczami/czynami dla nas złudnymi i złymi, odległymi...


Cz kwi 05, 2007 6:18 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 18, 2005 8:52 pm
Posty: 89
Odpowiedz z cytatem
Post 
Zgadzam się z kosiarzem. RPG to zło wszelakie i paskudztwo wszeteczne. Przez ostatnią sesję właśnie zaspałam i spóźniłam się na pociąg... &"^%*! ;/

_________________
Nel mezzo del cammin di nostra vita
mi ritrovai per una selva oscura,
ché la diritta via era smarrita.


Cz kwi 05, 2007 6:36 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 05, 2007 9:56 pm
Posty: 3829
Odpowiedz z cytatem
Post 
Ile ja czasu "zmarnowałem" przez strategie... :D , ogame i inne gierki ;)....
Może troszkę cytatów z forum ogame...

Cytuj:
-Czy jestem zły gdy ktoś zniszczy Ci flote ...
Jestem cholernie nerwowy, nadpobudliwy itp.. klnę, walę w klawiature nawet jak mam małego laga na tym forum ;) heh jako dowód dodam że rok temu '' klatka mojej świnki morskiej rozłożyła się na atomy a sama świnka osiągnęła naprzestrzenną ... ''


Cytuj:
- Czy jestem roztrzęsiony gdy nie mam prądu . . .
Dosyć nie dawno, z 2 miechy temu wiał silny wiatr, zerwało parę lini i lipa, nie ma prądu. Wtedy się utwierdziłem że jestem cholernie uzależniony... Po prostu musze mieć komputer, musze mieć internet, musi być cały czas włączony nawet gdy robie lekcje.


Cytuj:
quote:
Ile czasu spędzasz przy komputerze.

minimum 12H

quote:
Czy kiedyś nie spałeś bo pilnowałeś floty (ile razy).

Kilka razy sie zdarzylo ;) zle zrobiony fs i nie spalem do 2-3 w nocy przez to czasami nie poszedlem do budy.

Cytuj:
Czy jesteś roztrzęsiony gdy nie masz przez kilka dni prądu i nie możesz odpalić komputera.

ojj i to bardzo Podstępny lepiej do mnie nic nie mowic a najlepiej wogle nie podchodzic
Cytuj:
Czy jesteś bardzo zły gdy ktoś zniszczy Ci flotę, zabije postać w grze?

zniszczenie floty bywa conajwyzej irytujace ;p <- troche laciny pod nosem i spowrotem do lozka [; -> gorzej jak jakas łajza na mnie poluje i co chwila kampi/spawnuje czy podobne frajerstwa ;p wtedy moge zabic [;


Cytuj:
od 6 - 17 godzin dziennie (w porywach do 20)
- :D a jak myślisz ? nagminnie i notorycznie :P
- nie , nigdy nie zapomniałam :)
- co do przyjaciół to...... moi jedyni są na ogame :P i wystarczy :D
- kiedy coś stanie się z moją flotą przepłacam to prawie chorobą:( . całe szczęście że nie zdarza mi się to często ;)
-kiedy ostatnio nie miałam neta popadłam w apatię prawie....:/
- ogame to dla mnie rozrywka , obowiązek , przyjemność , WSZYSTKO !!

rasumując...... choroba ! najwyższy czas skończyć z tym nałogiem :D
Książki , znajomi , tv poszły na bok . ale z drugiej strony zaczęłam robić rzeczy o których wcześniej nawet nie przypuszczałam , że potrafię.
i jeszcze jedno: z rozmów z graczami wywnioskowałam że największym atutem tej akurat gry jest kontakt z ludźmi..... w moim przypadku to się potwierdza w 100%
powodzenia ! :)


Jest tam wiele teamtów..typu , co straciłeś dla ogame w tym przypadku..
czyałem także o rozbitcy małeżeństwach czy nażeczeństawach...
W światku ogame także krążą filmiki na których jest uwidocznione zachowanie ludzi po porazkach...wirtualnych porazkach.
Minimalizowanie zagrożeń i kpiny nic tu nie zmienią ;)


Cz kwi 05, 2007 7:09 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 27, 2002 10:19 pm
Posty: 62
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post 
To akurat jest uzależnienie, a uzależnić się można od wszystkiego. Gdzie tu satanizm i masowe opętania?

_________________
It is better to die for the Emperor than live for yourself!


Cz kwi 05, 2007 7:12 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 05, 2007 9:56 pm
Posty: 3829
Odpowiedz z cytatem
Post 
Daven napisał(a):
To akurat jest uzależnienie, a uzależnić się można od wszystkiego. Gdzie tu satanizm i masowe opętania?

nie wiem co nazywasz "opetaniem" ale czy "choroba" np ogame , grajacy miliony osob na swiecie przez 24h na dobe, pilnujący swoich wirtualnych flot...klnący na siebie, tworzący klany, bandy, to chyba masowe szaleństwo?, a jak to nazwiesz...?


Cz kwi 05, 2007 7:16 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 18, 2005 8:52 pm
Posty: 89
Odpowiedz z cytatem
Post 
kosiarz napisał(a):

Jest tam wiele teamtów..typu , co straciłeś dla ogame w tym przypadku..
czyałem także o rozbitcy małeżeństwach czy nażeczeństawach...
W światku ogame także krążą filmiki na których jest uwidocznione zachowanie ludzi po porazkach...wirtualnych porazkach.
Minimalizowanie zagrożeń i kpiny nic tu nie zmienią ;)

W Ogame nigdy (jeszcze) nie grałam, więc trudno mi się wypowiadać w tym konkretnym przypadku. Nie zamierzam jednak specjalnie minimalizować zagrożenia. Zgoła oczywistym jest, że spędzanie czasu przed komputerem przez kilka godzin dziennie raczej nie służy zdrowiu i psychicznemu, i fizycznemu. Ale między graniem non stop przez 12 godzin dziennie na ogame a nieuruchamianiem żadnej gry komputerowej w obawie przed satanizmem, magią, schizofrenią i ślepotą rozciąga się całkiem szeroka sfera zwyczajnego, pozbawionego satanistyczno-okultystycznego podtekstu, użytkowania najróżniejszych, całkowicie niepraktycznych programów komputerowych, pod którą podpada znakomita większość graczy...
Ale oczywiście lepiej pędzać przy grach czasu za mało niż za dużo. Jest to prawda niewątpliwa i głęboka, którą będę musiała niebawem jakoś przekazać swojemu młodszemu rodzeństwu. W przeciwnym razie nie mam najmniejszych szans na sprawdzenie swojej poczty przez najbliższy tydzień. ;)

_________________
Nel mezzo del cammin di nostra vita
mi ritrovai per una selva oscura,
ché la diritta via era smarrita.


Cz kwi 05, 2007 7:23 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 05, 2007 9:56 pm
Posty: 3829
Odpowiedz z cytatem
Post 
Ja też kupuję swoim dzieciom gierki...ale to nie znaczy , że wszystkie, i bez ograniczeń czasowych z nich mają korzystać...
Piszemy tu przecież o wyjątkowych sytuacjach....które mogą zaistnieć , ale także o specyficznych grach czy programach....


Cz kwi 05, 2007 7:29 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 400 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 27  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL