Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 8:57 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 400 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  Następna strona
 Gry komputerowe... 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Cz maja 26, 2016 12:19 am
Posty: 76
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gry komputerowe...
Ale księżek i filmów jest od groma, maja różne gatunki i każdy znajdzie cos dla siebie. Chciałem poprostu gry komputerowa porównać do innych mediów, bo zauważyłem nagonke telewizji na brutalne gry komputerowe a w swoim programie po 20 mają takie same a nawet bardziej brutalne filmy z żywymi aktorami. To jest według mnie hipokryzja.


Cz maja 26, 2016 11:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 04, 2008 1:11 am
Posty: 1747
Lokalizacja: Warszawa, Przyjaciele Oblubieńca
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gry komputerowe...
pewnie ze hipokryzja. Trzeba unikać wszystkiego co złe - nie ważne czy w grze komputerowej, czy w telewizji itd.

_________________
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!


Pt maja 27, 2016 2:40 pm
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Cz maja 26, 2016 12:19 am
Posty: 76
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gry komputerowe...
Musiałbyś się zamknąć w klasztorze żeby w 100 % uniknąć wszystkiego co złe. A i jeszcze pozostawały by nieczyste myśli.


Śr lis 02, 2016 1:27 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So lis 12, 2016 7:16 pm
Posty: 1
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Czy katolik może grać w minecrafta
Bardzo proszę o odpowiedż na moje pytanie. Mam dwóch synów i chcą grać w tą grę.Czy ona jest bezpieczna, nie ma związku z okultyzmem ?


So lis 12, 2016 7:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 04, 2008 1:11 am
Posty: 1747
Lokalizacja: Warszawa, Przyjaciele Oblubieńca
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy katolik może grać w minecrafta
magda81a napisał(a):
Bardzo proszę o odpowiedż na moje pytanie. Mam dwóch synów i chcą grać w tą grę [minecrafta].Czy ona jest bezpieczna, nie ma związku z okultyzmem ?
zasadniczo gra jest ok. graja w nią różni ludzie - więc pewnie można znaleźć i okultystów w nią grających. Ale to bardziej jak zabawa klockami - jedni ułożą zamek a inni szubienicę ;) jak dobrze wychowujesz dzieciaki to będą potrafiły się bawić w tą grę

_________________
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!


N lis 13, 2016 1:32 am
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gry komputerowe...
Tek de Cart napisał(a):
pewnie ze hipokryzja. Trzeba unikać wszystkiego co złe - nie ważne czy w grze komputerowej, czy w telewizji itd.

Hipokryzją jest głoszenie takich poglądów i zaprzeczanie im swoim stylem życia.
Ale nie bierz tego personalnie.
(Bonus: notka dla ciebie poniżej)
Zapomnianypaladyn napisał(a):
Musiałbyś się zamknąć w klasztorze żeby w 100 % uniknąć wszystkiego co złe. A i jeszcze pozostawały by nieczyste myśli.

Dla pana piwo, bo ma rację.
Współczesny świat jest już niestety tak skonstruowany, że aby się "odciąć od wszystkiego co złe" musiałbyś zostać pustelnikiem. Albo umrzeć. Albo zostaniesz pustelnikiem siłą rzeczy, bo zwariujesz nakładając na siebie zbyt dużą presję. Chorą presję. "Muszę być idealny" (pozdrawiam zagorzalych katoli). Ale jak ktoś ma takie hobby to spoko.
Tak to już jest ze modelka w bikini reklamuje okna. Można wszystko demonizowac, albo jakoś zdroworozsadkowo nauczyć się żyć i pozostać normalnym. Można się wszystkiego bać i oblewać wodą święconą, albo iść odważnie przez życie ze zdrowym systemem wartości.

Rozumiem @Tek de Cart, że na plażę nie chodzisz, produktów z Chin nie kupujesz (w końcu wschodnia kultura, kto wie jakie "złe moce" temu towarzyszą (nawiązując do wątku o "demonicznych wschodnich sztukach walki" ;)), chodzisz wpatrzony w chodnik, a jak komuś wyrwie się brzydkie słowo to napominasz, zakrywasz uszy i dajesz pokutę? Nie wydaje mi się. A więc czemu pozostajesz "bierny na zło"? Czekaj - to jest ta hipokryzja?
Chyba tak.
Bez obrazy.

magda81a napisał(a):
Bardzo proszę o odpowiedż na moje pytanie. Mam dwóch synów i chcą grać w tą grę.Czy ona jest bezpieczna, nie ma związku z okultyzmem ?

Nie widzę w niej niczego złego. Jak się nie uzależnią od grania (kilka h dziennie), to nie ma problemu.
Są tam jakieś elementy.. nie chce powiedzieć "magiczne". Np. robisz jakiś eliksir czy coś, i zwraca ci trochę zdrowia, albo daje przyspieszenie do biegania, dodatkowe obrażenia do rozwalnia potworków. Można to uznać za zło w czystej postaci, ale większość gier tak wygląda. Jak dziecko ma rozum (a zakładam że ma), to nie widzę problemu. Gdy umie odróżnić grę od rzeczywistości to niech sobie gra.
Bez obrazy, nie wiem jak pani wychowuje swoje dzieci, ale trzeba uważać żeby z synów nie zrobić dziewczynek, które będą się wszystkiego bać (nadmierna opieka rodziców, którzy prędzej wszystkiego zakaza zamiast wytłumaczyć, to dla mnie nie jest wychowanie). Ostateczny werdykt należy do pani. Powiedziałem co myślę na ten temat. Zachęcam też do głębszej lektury z różnych źródeł i własnej oceny sytuacji, a nie poleganie na jednej opinii kogoś z internetu, kto może być w błędzie, być trollem, lub być osobą skrajnie przewrażliwiona.

Jakby coś to jestem nastolatkiem.


So lis 26, 2016 1:45 pm
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 3:25 am
Posty: 1
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gry komputerowe...
Ja tam by nie zabraniał... Wszystkiego trzeba spróbować


Pn sty 16, 2017 3:26 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 04, 2008 1:11 am
Posty: 1747
Lokalizacja: Warszawa, Przyjaciele Oblubieńca
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gry komputerowe...
gmertak napisał(a):
Ja tam by nie zabraniał... Wszystkiego trzeba spróbować
narkotyków, morderstwa, cudzołóstwa, kradzieży i bałwochwalstwa też? ;) własnie nie wszystkiego trzeba próbować żeby wiedzieć że coś jest złe. I dlatego warto pytać zamiast od razu próbować samemu.

_________________
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!


Pn sty 16, 2017 11:10 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gry komputerowe...
Z grami komputerowymi jest ten problem ze głównie grają w nie dzieci i młodzież, osoby o nieukształtowanym ego i systemie wartości, nie potrafiącymi odróżniac fikcji od rzeczywistości, stąd wyjątkowo szkodliwy wpływ brutalnych gier oraz filmów realistycznie ukazujących brutalnośc, zawierających przekaz że zemsta popłaca, im kto bardziej brutalny tym lepiej bo tylko tacy przeżyją, oraz stępiające wrażliwosc na zło i przemoc, bo skoro tyle tego jest....

Tego typu gry powodują poważe zachwianie proporcji dobra i zła w młodym umyśle i prowadzic mogą do błędnego i tragicznego uznawania zła za dobro, jak wyżej. Nie znam gry o której dyskutujecie ale widziałem inne i przeraziłem się.

Dla przykładu jeśli zaczynam oglądac film i widzę że ocieka krwią albo nihilizmem wówczas przełączam na inny albo przestaję go oglądac bo nic dobrego mi z tego nie przyjdzie.

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Pn sty 16, 2017 12:07 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn gru 05, 2016 11:48 am
Posty: 4
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gry komputerowe...
Tak sobie czytałem ten temat i chciałbym go trochę odświeżyć.
Ja postanowiłem przestać grać w gry w których są nawiązania do okultyzmu czy magii i innych takich. Raz że chyba wyrosłem z tych gier to mi trochę łatwiej.
Oraz postanowiłem raczej nie grać w gry w których się zabija. Bo chyba wiemy jak to wygląda w tych współczesnych grach,bo tu już nie jest na tej samej zasadzie jak kiedyś bawiło się na podwórku w wojne czy w czterech pancernych.
Nieraz z ciekawości tych nowych gier włączam sobie te lets playe na YT i tak patrze i mnie to trochę śmieszy. Dorosły facet gra w jakieś gierki w pokoju która przypomina świątynie gier w słuchawkach na uszach i przeżywa to strasznie,krzyczy,podnieca się. Mnie to śmieszy jak może tak się zachowywać dorosły facet.

A i inna rzecz tak nieraz się zastanawiam że gdybym np grał w GTA i przejeżdżał ludzi na pasach,strzelał czy biegał ze sztucznym wiadomo czym (w GTA przecież tak można) to gdyby dzisiaj Chrystus chodził po tym świecie i wszedł do mnie do pokoju to co by powiedział. Czy by to pochwalił. Ja myślę że by tego nie pochwalił.
Świat tak się zmienił że my już nie potrafimy zrzec się niektórych złych czynności uważając że bez nich się nie da żyć a zapominamy że Słowo Boże nie tyczyło się tylko do czasów gdy Chrystus przebywał na ziemi ale jest aktualne aż do końca czasów. A my mówimy często dobra dobra jestem wierzący,modle się ale co to za facet co czasami sobie nie pójdzie na dziewczynki. Co się z nami dzieje (ze mną też) że z jednej strony chcielibyśmy być wielkimi katolikami a z drugiej "wiemy lepiej".

Prosta sprawa byłem niedawno zmienić opony w samochodzie i czekam w poczekalni a na ścianie w telewizorze leci kanał z muzyką i teledysk który zaczyna się jak dziewczyna leży na krzyżu,melodia fajna,fajne panienki na teledysku kto by tam zwracał uwagę na szczegóły,ja zwróciłem uwagę,a piosenka non stop leci na stacjach radiowych. I co jako Chrześcijanie mamy oglądać takie teledyski i uważac że wszystko jest okej,godzić się na taką profanacje? Gdybym powiedział komuś w klubie w moim wieku (25 lat) to uznaliby mnie za nawiedzeńca. Inna sprawa że do klubów nie chodzę (i żyje :))
Przecież tego w obecnych czasach jest MASA. Co druga gra co teraz wychodzi to jest o zombie podobnie z terściami w muzyce,filmach.

Można mówić że to wszystko to przesada ale jeszcze raz sobię zadaje pytanie czy gdyby Chrystusowi pokazać dzisiaj w Warszawie co leci na MTV czy gdyby z nim pójść do Saturna i zapytać się go o te wszystkie gry to co by odpowiedział. Pochwaliłby to? Wiem że On i tak to wszystko wie co się dzieje i szanuje naszą wolną wolę.



I przecież jak ktoś mówi że przez takie coś zrobi się z facetów dziewczynki to ja się pytam czy nie ma siłowni,boksu czy innego sportu. Koniecznie tzreba nabijać expa i uczyć się wirtualnej siły i wirtualnej męskości ( bo mam super postać).


Cz mar 02, 2017 3:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 03, 2011 5:20 am
Posty: 1909
Lokalizacja: EU
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gry komputerowe...
W MMA po walce zazwyczaj jest wywiad ze zwyciezca. Stoi facet ociekajacy krwia i mowi cos w stylu: W pierwszej kolejnosci chcialbym podziekowac Jezusowi... Publicznosc uwielbia takie. Mozliwe, ze uznaliby cie za nawiedzenca - wsrod chrzescijan prawdziwych szkotow chyba nigdy nie zabraknie.

Nie bardzo wiem o co w tym chodzi. Teraz jest chrzescijanska wersja 'wszystkiego'. Nie trzeba sie chowac w jaskini - sa gry, filmy, muzyka itp. Kwestia 'wysilku' by wybrac cos dla siebie zamiast chwytac pierwsze z brzegu?

Jest jeszcze te piec slow:
Paweł1992 napisał(a):
godzić się na taką profanacje?
Bedziesz nosil swoj krzyz, czy ja mam to za ciebie robic?

W Biblii tez zombie, przynajmniej w grach mogliby sie cos wysilic. ;)

_________________
The illiterate of the 21c. will not be those who cant read and write, but those who cant learn, unlearn, and relearn


Cz mar 02, 2017 5:34 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr lis 19, 2014 9:38 pm
Posty: 941
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gry komputerowe...
Paweł1992 napisał(a):
Oraz postanowiłem raczej nie grać w gry w których się zabija. Bo chyba wiemy jak to wygląda w tych współczesnych grach,bo tu już nie jest na tej samej zasadzie jak kiedyś bawiło się na podwórku w wojne czy w czterech pancernych.
Nieraz z ciekawości tych nowych gier włączam sobie te lets playe na YT i tak patrze i mnie to trochę śmieszy. Dorosły facet gra w jakieś gierki w pokoju która przypomina świątynie gier w słuchawkach na uszach i przeżywa to strasznie,krzyczy,podnieca się. Mnie to śmieszy jak może tak się zachowywać dorosły facet.


Battlefield. Online, wymusza podzielność uwagi, refleks, zalety które przydają się m in za kółkiem. A kręci - rywalizacja :lol:

Dorosły facet? 8-O Hmm... a kto to taki :mrgreen: :P ;)


Pt mar 03, 2017 1:49 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Wt lut 28, 2017 8:12 pm
Posty: 638
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gry komputerowe...
Derayes napisał(a):
Z grami komputerowymi jest ten problem ze głównie grają w nie dzieci i młodzież

Nie prawda. Graczami jest bardzo dużo osób dorosłych. Osoby, które kiedyś grało jako dzieci, teraz też grają.

Paweł1992 napisał(a):
Nieraz z ciekawości tych nowych gier włączam sobie te lets playe na YT i tak patrze i mnie to trochę śmieszy. Dorosły facet gra w jakieś gierki w pokoju która przypomina świątynie gier w słuchawkach na uszach i przeżywa to strasznie,krzyczy,podnieca się. Mnie to śmieszy jak może tak się zachowywać dorosły facet.

Te filmy robione są pod publikę. Te osoby muszą wyolbrzymiać swoje reakcje, aby podbijać oglądalność.

Paweł1992 napisał(a):
Co druga gra co teraz wychodzi to jest o zombie podobnie z terściami w muzyce,filmach.

Zwykłe kłamstwo lub ignorancja połączona z brakiem znajomości rynku gier.


Jestem graczem od jakiś 25 lat, a od kilku lat zajmuję się produkcją gier. Pierwsze masowe mordy popełniałem mając nieco ponad 10 lat i mimo tego nie wyrosłem na psychopatę latającego z karabinem po ulicy. Zwyczajnie rozumiałem różnicę pomiędzy fikcją gry, a realem. Mam jednak świadomość tego, że nie wszystkie gry są wartościowe i odpowiednie dla dzieci. Dziś twórcy gier lepiej opanowali zasady tworzenia gier i wiedzą jak przyciągnąć graczy na długie godziny. Dlatego kontroluję swoją córkę. Wiem w co gra i jak długo. Rozmawiam z nią o tym i czasami proszę ją, aby w konkretne produkcje nie grała, bo mam wrażenie, że mogą nie być dla niej odpowiednie. Czasami upewniam się, że wie, że to wszystko jest na niby i w realu nie można robić takich rzeczy.

Wiele gier jest bardzo wartościowych. Dla przykładu Europa Universalis. Na podstawie tej jednej gry można przerobić dużą część historii świata.
Wspomniany gdzieś wyżej Minecraft to istna bomba. Rozwija kreatywność, może nauczyć logiki, często prowadzi do zainteresowania się programowaniem, bardziej zaawansowaną informatyką, gdyż ludzie stawiają własne serwery, tworzą mody.

Powiem tak: grajcie w gry, ale wybierajcie dobrze, bo nie wszystkie gry są wartościowe.


N mar 12, 2017 9:56 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pt cze 16, 2017 8:02 pm
Posty: 79
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gry komputerowe...
Co sądzicie o ostatniej grze outlast 2? Moim zdaniem jest zła i tworzona była przez ateistów, którzy nie boją się Boga...


N cze 18, 2017 10:35 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Cz maja 26, 2016 12:19 am
Posty: 76
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gry komputerowe...
Tek de Cart napisał(a):
gmertak napisał(a):
Ja tam by nie zabraniał... Wszystkiego trzeba spróbować
narkotyków, morderstwa, cudzołóstwa, kradzieży i bałwochwalstwa też? ;) własnie nie wszystkiego trzeba próbować żeby wiedzieć że coś jest złe. I dlatego warto pytać zamiast od razu próbować samemu.


Wiem że trochę nie w temacie ale w końcu co to jest te cudzołóstwo? Seks z mężatką czy ogólnie kobietą z którą nie jesteśmy w małżeństwie.

Według mnie niektórych rzeczy nie powinno się próbować nigdy i nie chodzi mi tutaj o tak ekstremalne przypadki jak morderstwo, gwałt czy inne chore przykłady. Ale wracając. Trzeba też słowa Biblii brać przez pryzmat czasu. Była pisana bardzo dawno, wtedy ludzie mieli o wiele mniej możliwości rozrywki niż dzisiaj. Obstawiam że nawet książek nie czytali, zajmowali się pracą, rolą a jedyną rozrywką to było picie, jedzenie i pochędużka najczęściej po ciężkim dniu pracy w jakiejś gospodzie. Wtedy łatwiej było zrezygnować z czegoś bo po prostu było o wiele mniej możliwości. Teraz mamy filmy, książki, internet i gry. Jest wiele dróg (uważam że to jest złe) rozwoju, rozrywki, jesteśmy cały czas czymś atakowani. Jedyną opcją jest tylko klasztor, żeby się przed tym ochronić, inną opcje trudno mi znaleździ. Bo jeśli granie w grę, książke czy film fantasy gdzie istnieje magia, rycerze, smoki, odwieczna walka dobra ze złem w jakiś sposób zagraża zbawieniu człowieka to faktycznie mało kto zostanie zbawiony. Zresztą czytałem że jest jakaś liczba ludzi naznaczonych w księdze jest ich około 140 tysięcy na całą ziemie.


Pn cze 19, 2017 1:01 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 400 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL