Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 9:15 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 Piracki windows. 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz lis 16, 2017 10:46 am
Posty: 361
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Piracki windows.
1.Witam! Posiadam pirackiego windowsa ale zaczne wszystko od nowa:
Mialem oryginalnego windowsa, tyle ze nie dostalem plytki przy kupnie laptopa. Laptop (wg. kuzyna informatyka) przegrał się. Zostawilismy go u niego na ok jeden dzien(?) tak mi się zdaję. Po ok. miesiącu czy krócej okazało się, że windows nie jest oryginalny. Kuzyn przeslal program, ktory zhackowal system i ustawil go na oryginalny. Mam przestac w ogole korzystac z laptopa? Zaczalem temat z ojcem, ale on powiedzial, ze nie bedzie niczego kupowac.

2.Gdybym kiedys kupowal nowego laptopa, to musze najpierw kupic oryginalnego windowsa na starego laptopa? Jesli nie to co zrobic ze starym? Oddac komus? - chyba nie..


N gru 03, 2017 11:04 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Piracki windows.
Jakiej marki to jest laptop?
Jeżeli miał wgrany system na partycje recovery to można spokojnie odzyskać. Czasami warto skontaktować się z serwisem danej firmy. Często udostępniają do ściągnięcia wersje która powinna być na tym komputerze zainstalowana. Jak komputer był kupowany z windowsem to nie powinno się wgrywać pirata a spróbować dojść do oryginała.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N gru 03, 2017 11:08 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz lis 16, 2017 10:46 am
Posty: 361
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Piracki windows.
Laptop jest marki ASUS. Kupilem go ok w 2013r.


N gru 03, 2017 11:21 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Piracki windows.
Napisz do serwisu podając model i SN laptopa ze potrzebujesz kopie systemu. Na stronie Asusa znajdziesz informacje o serwisach autoryzowanych.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N gru 03, 2017 11:27 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz lis 16, 2017 10:46 am
Posty: 361
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Piracki windows.
Co do przywracania systemu... probowalismy ale nie zadzialalo tak jak powinno i dlatego dalismy ten laptop kuzynowi.


N gru 03, 2017 11:34 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz lis 16, 2017 10:46 am
Posty: 361
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Piracki windows.
To musiałby załatwić chyba mój tato a on się nie zgodzi...spyta się pewnie czy znowu cos kombinuję. Chciałbym mieć oryginalny system, ale tato się nie zgodzi na to wszystko... spyta się po co mi to, co kombinuję itp. Nie chce klamac, ale jak powiem prawde bedzie awantura, jak z tym ze kiedys do spowiedzi chcialem isc...


N gru 03, 2017 12:55 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Piracki windows.
Poczytaj o niebezpieczeństwa pirackich systemów

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N gru 03, 2017 1:33 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz lis 16, 2017 10:46 am
Posty: 361
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Piracki windows.
Jest to w ogóle potrzebne tzn. kupowanie nowego systemu? Mialem oryginalny ale sie zepsuł... A jesli bym juz kupowal nowego laptopa, to musialbym kupic pierw windowsa na tego co mam? Czy wystarczyło by go gdzies odstawic np na strych? Ojciec moglby go chciec.. ale co mam mu powiedziec? Tu jest piracki windows, nie moge ci go dac.. ojciec pogniewal by sie.

W ogóle nie wiem czy na pewno to jest piracki system.. Tzn, niby pisalo ze nieoryginalny a kuzyn wyslal program gdzie trzeba bylo cos kliknac, ale pisze mi ze system zostal aktywowany, powiem wiecej: jest nawet identyfikator produktu, ale wlasnie no... program a nie klucz.

Boje się, że z mojej winy będe trwał w grzechu.. ale nawet jakbym chciał mieć "oryginalke" to było by przy tym trochę zachodu... znalezienie SN itp. Ojciec by nie chcial, powiedzialby ze mam system i lepszego mi nie trzeba czy cos. Przeczytajcie wyzej, tam mam troche pytan.

http://zapytaj.wiara.pl/pytanie/pokaz/833e2 Proszę się z tym zapoznać. Nie wiem czy mam jakos dzialac i robic awanture czy zostawic to w spokoju..


Ostatnio edytowano N gru 03, 2017 3:21 pm przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

Scalenie postów



N gru 03, 2017 2:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 2:23 pm
Posty: 1284
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Piracki windows.
Sorry, chłopcze, możesz żyć w ogóle bez kompa. Od tego się nie umiera. Przynajmniej nie będziesz sobie robił krzywdy, przesiadując z tymi samymi odgrzewanymi problemami przez całe miesiące na różnych forach.

Ojca sprawa, z czego on korzysta. Za ojca i jego decyzje Ty nie odpowiadasz. Chciałbyś oryginalny system, nie kupi Ci go ojciec, to nie masz. Chciałbyś jacht, nie kupi Ci go ojciec, to nie masz. Ty nie musisz dobrowolnie korzystać z pirata (o ile taki masz), z kradzionych programów oraz jachtów. Nie masz innego, nie korzystaj i już. Po sprawie.


N gru 03, 2017 3:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Piracki windows.
Poza Windows jest Linux. Polecam Minta.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


N gru 03, 2017 3:48 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz lis 16, 2017 10:46 am
Posty: 361
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Piracki windows.
Zostane przy tym windowsie.. skoro to tylko grzech lekki to niech zostanie... (wiem ze moja postawa jest karygodna) przeciez ja nie zgodzilem sie dobrowolnie na kradziez.. moj laptop sie przegrzal. Linux odpada, nie chce go. Rozmawialem z ojcem o napisaniem do asusa, on mowi ze tego nie zrobi.. :(

A tą kopie systemu mogę dostac za darmo? Jeśli tak to postaram się jakoś namówić tate.


Ostatnio edytowano N gru 03, 2017 10:26 pm przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

Scalono 2 posty



N gru 03, 2017 7:49 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Piracki windows.
wygoogluj sobie zapytanie " przywracanie windowsa z partycji recovery po wymianie dysku"


N gru 03, 2017 9:38 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz lis 16, 2017 10:46 am
Posty: 361
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Piracki windows.
Tyle, że pirata mam od ok. 2 lat chyba.. nadal da sie cos zrobic?


N gru 03, 2017 9:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Piracki windows.
Krystian napisał(a):
Tyle, że pirata mam od ok. 2 lat chyba.. nadal da sie cos zrobic?

jakie 2 lata pisałes o miesiacu. Nie iwem czy sie da poszperaj umiesz korzystać z kompa? to nei graj tlyko na nim w gry, tylko ucz sie informatyki to poplany zawod w przyszłosci i spróbuj sam rzowiażać swoj problem. Googluj i sie ucz, pytaj na forach informatycznyh. Mze sie uda może nie. Ja nie będe przecież za Ciebie tego robić. Bo za łatwo byś mial


N gru 03, 2017 9:43 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz lis 16, 2017 10:46 am
Posty: 361
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Piracki windows.
A jeśli się nie uda to moge z czystym sumieniem korzystac z tego obecnego windowsa? Windows jest drogi.. moj tato go nie kupi, nawet jakbym juz mial prace i chcial kupic to musze oddac najpierw za przedmiot ktory kosztowal ok 373 zł...

I czy w takim wypadku, gdy mam pirackiego windowsa to w formie zadoscuczynienia mam go kupic, przestac korzystac z laptopa nawet jak bede mial kase na kupno? (Chce splacic najpierw reszte spraw a to zabierze mi duza czesc z wyplaty i rodzice pomysla ze zglupialem.)


N gru 03, 2017 9:46 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL