Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 6:41 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Firefox - wtyczki i inne drobiazgi 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Firefox - wtyczki i inne drobiazgi
Moje wtyczki (i w użyciu):
  • Adblock Plus - usuwanie reklam.
  • Easy YouTube Video Downloader - do pobierania materiałów z YouTube. Ci, którzy z niego korzystają raczej nie powinni zgłaszać akcesu do UUK ;)
  • FireGestures - pozwalają na nawigację myszą, bez używania klawiatury. Najczęściej używane przeze mnie gesty to skok na górę i na dół strony. Tu można je zdefiniować bez problemów.
  • HyperTranslate - tłumaczenie partii tekstu w menu kontekstowym, bez odrywania ręki od myszki.
  • LastPass - trzyma moje hasła. Dzięki temu mogę sobie pozwolić na czterdziesto- i więcej znakowe hasła do witryn. Hasło główne warto zmieniać co pewien czas [1], według jakiejś sprawdzonej metody [2].
  • Polski słownik poprawnej pisowni - bardzo przydatne rozszerzenie.
  • Tab Preview - umożliwia podgląd strony w karcie drugoplanowej.
_________________
  1. Przed zmianą hasła głównego należy zawsze zarchiwizować zawartość bazy haseł, aby niczego nie utracić. LastPass przy archiwizacji także używa TLS. Zarchiwizowane bazy haseł można bezpiecznie przechowywać na dyskach tworzonych przez TrueCrypt. Zaletą tej metody jest możliwość tworzenia dysków otwieralnych nawet w systemach, gdzie TrueCrypt nie jest zainstalowany.
  2. Dzięki uprzejmości TrendMicro:
      Rik Ferguson z Trend Micro proponuje metodę stworzenia skutecznego hasła. Jego sposób polega na wymyśleniu łatwego do zapamiętania zdania, jak: Faith No More, Guns N’ Roses i Oasis to muzyka mojej młodości. Następnie należy spisać pierwsze litery i niektóre uczynić wielkimi: FnMGnRiOtmMm. Za część znaków można podstawić cyfry (np. 0 zamiast "O"), a spójniki zamienić na symbole (np. "&" lub "+" zamiast "i"). Efekt końcowy wygląda następująco: FnMG&R+0tmMm.


N sie 12, 2012 11:38 am
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Firefox - wtyczki i inne drobiazgi
Jeszcze dwie pomocne wtyczki:
  • Docs Online Viewer - pozwala na bezpośrednie odczytywanie popularnych rozszerzeń (PDF, DOC, DOCX, XLS, PPT, RTF, ODT, ODP, CSV itd.) przy użyciu Google Docs i Zoho Viewer. Przed linkiem do takiego dokumentu pojawia się charakterystyczna ikonka Obrazek, a po kliknięciu na nią zawartość dokumentu zostaje wczytana w nowej karcie.
  • Speed Dial - tworzy tablicę, do której można przypiąć ulubione zakładki. W tym rozszerzeniu można utworzyć wiele zakładek do takiej tablicy, dzięki czemu zawartość można pogrupować, np. tematycznie.


N sie 12, 2012 1:38 pm
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 11, 2009 8:36 am
Posty: 769
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Firefox - wtyczki i inne drobiazgi
Moje wtyczki i drobiazgi:
-
-
-
-
-
-
-

Bardzo dobre, wszystkim polecam.

_________________
Totus tuus Maryjo. Jezu ufam Tobie.


N sie 12, 2012 2:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 20, 2011 11:24 am
Posty: 1602
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Firefox - wtyczki i inne drobiazgi
Ja polecam ad blocka i firebuga. I dziękuję za podsunięcie hyper translate, czegoś takiego szukałem.

_________________
"I don't know about heaven, but i do believe in angels."


Pn sie 20, 2012 10:37 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 03, 2013 1:04 am
Posty: 66
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Firefox - wtyczki i inne drobiazgi
Super temat! :)
Jako że czasy są ponure (bez aluzji do nikogo ;) a manipulacji i inwigilacji przybywa, warto PRZEDE WSZYSTKIM uzbroić się w te podstawowe, nie ingerujące w naszą pracę czy relax wtyczki skupiające się na bezpieczeństwie.
- Ghostery
ukraca śledzenie przez natrętne firmy
-NoScript
podstawa podstaw! Blokuje groźne skrypty na stronach.
-WOT
system oceny bezpieczeństwa i zaufania jakim obdarzyli daną stronę inni internauci- bezcenna pomoc w ciężkich chwilach
-Google Privacy
niczym wypisanie się z listy śledzonych - nie wiem na ile skuteczne jednak
-No Google Analytics
blokuje automatyczne komercyjne zapędy Googla, które nas śledzi wszędzie i zawsze
-BetterPrivacy
specjalizuje się w tzw. flash cookies (ciasteczka 2giej generacji), które ciężko usunąć bez pomocy skryptów
-eCleaner
pochodna CCleneara, czyści tymczasowe jeśli coś pójdzie nie tak
-Facebook Disconnect
mało ludzi zapewne wie, że Facebook śledzi swych użytkowników nawet sprawdzając im inne otwarte karty w ich przeglądarkach, Facebook Disconnect służy zakończeniu tego procederu
-HTTPS Everywhere
najbezpieczniejsze strony internetowe to strony działające w protokole bezpieczeństwa (HTTPS, jak bankowe, wielkich korporacji itd.), ten mały skrypt implementuje takie zabezpieczenie na niemal każdej odwiedzanej stronie, sprawiając ze nasze surfowanie staje się o niebo bezpieczniejsze
-genialny MaskMe
genialna usługa generująca tymczasowe, realne adresy internetowe, które można podać w licznych formularzach rejestracyjnych. Po co otrzymywać masę spamu? Podaj adres stworzony przez MaskMe / lub opcjonalnie też Spamavert, odbierzesz maila na swoim koncie, a spam zginie wraz z kontem MaskMe / Spamavertu po pewnym czasie!
- Youtube Adbloker
jak w nazwie, youtube bez reklam!
-AnonymoX
chcesz uniknąć sprofilowania przez megakorporacje? AnonymoX bezpłatnie to umożliwi ukrywając Twoje dane przed korporacjami. Łatwy w obsłudze, w odróżnieniu od mnogości innych skryptów.
-Piigeon
pozwala sprawdzić na ile dana strona dba o poufność Twoich danych
- oczywiście wspomniane wyżej Adbloki, itp. itd.

_________________
Jeśli Ci pomogłem, nie zapomnij westchnąć za mną do Boga.
________________________________

Elen síla lúmenn' omentielvo


Wt sie 12, 2014 1:35 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Firefox - wtyczki i inne drobiazgi
Ja bym dodał do tej listy User-Agent Switcher - pozwala ukrywać i zmieniać zarówno system operacyjny, jak i przeglądarkę, przed wszelkimi tracerami, serwerami, systemami zbierania danych etc.


Pn sie 15, 2016 11:22 pm
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL