Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 1:46 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Jak przekonać znajomych że piractwo to kradzież? 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N cze 07, 2015 2:39 pm
Posty: 213
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak przekonać znajomych że piractwo to kradzież?
Verbal napisał(a):
Dawno nie czytałem równie absurdalnego usprawiedliwienia dla pospolitego złodziejstwa. :-D
A jaką to rzecz ukradziono nieśpiewającemu śpiewakowi, przez co przestał ją posiadać?


So lut 06, 2016 1:31 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): N mar 13, 2016 9:45 pm
Posty: 63
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak przekonać znajomych że piractwo to kradzież?
Piractwo to grzech , ale nie grzech kradzieży. Piractwo to zatrzymywanie zapłaty pracownikom. A pracownik godny jest swej zapłaty.To jeden z grzechów wołających o pomstę do nieba.


Wt kwi 12, 2016 7:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak przekonać znajomych że piractwo to kradzież?
Obrazek

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Wt maja 24, 2016 1:17 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 29, 2015 1:30 am
Posty: 1492
Lokalizacja: Syracuse
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak przekonać znajomych że piractwo to kradzież?
You are harming all of people above not just an artist. Also producers, recording studio, lawyers, graphics designers etc...

They are harming musicians the most though.

Skoro po angielsku gadamy :)

_________________
Świat jest mostem. Przechodźcie przez niego, ale nie zatrzymujcie się na nim, aby zamieszkać.


Śr maja 25, 2016 1:25 am
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So lip 02, 2016 4:25 pm
Posty: 4
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Piractwo - co robić?
Zpiraciłem kilka gier i programów. Wiem, że to grzech, ale czy teraz muszę te programy i gry kupić czy nie? Szczególnie chodzi mi o camtasię, która kosztuje 1400zł


N lip 03, 2016 10:19 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak przekonać znajomych że piractwo to kradzież?
W obecnych czasach mamy przegięcie tak zwanej "intelektualnej własności" i praw autorskich. Idzie to ze Stanów, które narzucają to całemu światu. Chodzi o to by szatańskie korporacje mogły jeszcze więcej miliardów zarobić. Na szczęście nie udało się wdrożyć ACTA, czeka teraz w kolejce TTIP.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


N lip 03, 2016 11:29 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 29, 2015 1:30 am
Posty: 1492
Lokalizacja: Syracuse
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak przekonać znajomych że piractwo to kradzież?
Mamy przekręcone sumienia owszem:

Kradzież to grzech..
Piractwo - też jakkolwiek by to nie owijać.
Łamanie prawa jakiegokolwiek kraju - też! Wjeżdżając na jego terytorium jesteś zobowiązany aby je wypełniać ...

Mamy tendencję do szukania wymówek a bo ten bogaty i nic mu nie ubędzie - owszem tą mentalnością nie zranisz potężnych firm - za to zranisz śmiertelnie te mniejsze a czasem ich majmniejszych pracowników jak będą cięcia.
Lubisz grać w Assasin's Creed? Wiesz ile godzin koderzy siedzieli nad tą platformą a ile nad grafą??
Troche szacunku dla czyjejś pracy i innego człowieka. To samo dla Microsoft.
Te firmy "szatańskie" zatrudniają tysiące ciężko pracujących zwykłych ludzi którzy też mają rodziny do nakarmienia. Jeśli uważamy Microsoft za firmę szatańską - to pasowałoby natychmiast odinstalować ten soft - przecie diabelski jest . Pffffff....

Alternatywnie można użyć jakiegokolwiek Linucha (ubuntu, kubuntu, mint,suse,mandriva,red hat,fedora itd....).

Jestem uczulony na gwałcenie praw autorskich. W sumie spora część mojej płacy w dużej mierze od nich zależy - powinno to być po prostu karalne - już od dawna.

Skoro masz kontrakt wypisany jak byk na samym początku instalacji - i ignorujesz go - łamiesz przepisy.

Dobra koniec tematu - widzę że i tak nić nie dociera....

_________________
Świat jest mostem. Przechodźcie przez niego, ale nie zatrzymujcie się na nim, aby zamieszkać.


Pn lip 04, 2016 6:03 am
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt sty 27, 2015 11:34 am
Posty: 16
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak przekonać znajomych że piractwo to kradzież?
Jeżeli nie obowiązują uregulowania szczegułowsze ...

- Odsłuchanie pliku mp3 przez internet na własny użytek nie jest przestępstwem
- Odsłuchanie go w sposób, że słyszą go inni dookoła np na plaży (w sklepie itp) jest przestępstwem nielegalnego rozpowszechniania
- Ściągnięcie i zapisanie pliku mp3 na nośniku pamięci na czas powyżej 24h jest przestępstwem nielegalnego kopiowania. (nie znam jednak przypadku sporządzenia za to a/o)
- posiadanie nielegalnej kopii mp3 w urządzeniu z zainstalowanym programem typu p2p jest przestępstwem nielegalnego rozpowszechniania i za takowe jest uznawane przez organy ścigania nawet bez udowodnienia chociażby jednego pobrania (szczególnie jako następny punkt a/o w poważniejszych sprawach)
-nie jest przestępstwem wykonanie jednej kopii w celu zabezpieczenia przed utratą danych plików, których posiada się oryginalny nośnik lub dowód zakupu.

Uregulowania takie zostały wypracowane przez zainteresowane podmioty dla zabezpieczenia praw do własności intelektualnej i osobiście nie widzę tu rozbieżności ani luk w stosunku do zasad etyki chrześcijańskiej.


Cz sie 25, 2016 7:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak przekonać znajomych że piractwo to kradzież?
Atakitam napisał(a):
- Ściągnięcie i zapisanie pliku mp3 na nośniku pamięci na czas powyżej 24h jest przestępstwem nielegalnego kopiowania. (nie znam jednak przypadku sporządzenia za to a/o)

W polskim prawie nie ma takiego przepisu.


Cz sie 25, 2016 7:40 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt sty 27, 2015 11:34 am
Posty: 16
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak przekonać znajomych że piractwo to kradzież?
Yarpen Zirgin napisał(a):
Atakitam napisał(a):
- Ściągnięcie i zapisanie pliku mp3 na nośniku pamięci na czas powyżej 24h jest przestępstwem nielegalnego kopiowania. (nie znam jednak przypadku sporządzenia za to a/o)

W polskim prawie nie ma takiego przepisu.


Dziękuję za zwrócenie uwagi.
Uznałem, że dla przejrzystości właściwszym będzie tu miast przepisów ustawy przytoczemie najczęściej spotykanej przezemnie interpretacji stanu prawnego dla tego czynu, tj. uznającej, iż ściągnięcie pliku przy jednoczesnym przyjęciu ustalonego praktyką kontradyktoryjności i ostrożności procesowej na conajmniej 24h czasu bez usunięcia kopii jako mającego wykluczyć nieumyślność zapisu pliku a poprzez realną możliwość uprawdopodobnić zamiar jego odsłuchania jest jego rozpowszechnianiem przez i dla ściągającego plik. Sprawdziłem....nie jest to interpretacja powszechna.


Pt sie 26, 2016 12:59 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak przekonać znajomych że piractwo to kradzież?
Hades napisał(a):
Mamy przekręcone sumienia owszem:

Kradzież to grzech..
Piractwo - też jakkolwiek by to nie owijać.
Łamanie prawa jakiegokolwiek kraju - też! Wjeżdżając na jego terytorium jesteś zobowiązany aby je wypełniać ...

Mamy tendencję do szukania wymówek a bo ten bogaty i nic mu nie ubędzie - owszem tą mentalnością nie zranisz potężnych firm - za to zranisz śmiertelnie te mniejsze a czasem ich majmniejszych pracowników jak będą cięcia.
Lubisz grać w Assasin's Creed? Wiesz ile godzin koderzy siedzieli nad tą platformą a ile nad grafą??
Troche szacunku dla czyjejś pracy i innego człowieka. To samo dla Microsoft.
Te firmy "szatańskie" zatrudniają tysiące ciężko pracujących zwykłych ludzi którzy też mają rodziny do nakarmienia. Jeśli uważamy Microsoft za firmę szatańską - to pasowałoby natychmiast odinstalować ten soft - przecie diabelski jest . Pffffff....

Alternatywnie można użyć jakiegokolwiek Linucha (ubuntu, kubuntu, mint,suse,mandriva,red hat,fedora itd....).

Jestem uczulony na gwałcenie praw autorskich. W sumie spora część mojej płacy w dużej mierze od nich zależy - powinno to być po prostu karalne - już od dawna.

Skoro masz kontrakt wypisany jak byk na samym początku instalacji - i ignorujesz go - łamiesz przepisy.

Dobra koniec tematu - widzę że i tak nić nie dociera....



Dobra, moze ja dodam cos z innej strony.
Sorki ze akurat ciebie cytujje, ale tek po prostu mi pasuje by wyjasnic to co chce wyjasnic.
Otoz piiszesz o godzinach spedzonych nad programowanniiem, ale czy nie miales zapllacone za te spedzone nad taka praca godziny?
Czy sadzisz ze godziny pracy innych osob "kozystajacych" z twojej pracy sa mniej warte?
Jaki dochod z twojej pracy maja ci ktorzy marnuja czas grajac w te gry?
Dlaczego ostatnnimi czasy jest coraz wiecej programow dostepnych jedynie do sciagniecia z sieci?
Dlaczego nowe systemy utrudniaja uzywanie starych programoow zakupionych kiedys na CD?
Jesli program, muzyka itp. kupione kiedys na dysku CD czy innym nosniku daja prawo do uzywania to jesli dysk ulegl uszodzeniu to nadal mamy prawo do uzywania programow na mim kupionych praktycznie dozywotnio. Jesli nie ma mozliwosci zakupienia-wymiany uszkodzonego nosnika mozesz legalnie sciagnac z sieci i nadal uzywac. Malo tego, jesli miales kompa kupionego wraz z oprogramowaniem to mimo ze komp zniszczony i nie dziala to nadal masz prawo do uzywania programow na nim zainstalowanych przez producenta.
Z drugiejj strony czy horendalne ceny za programy, gry i muzyke nie sa piractwem?
Czy odebranie (zapobiegniecie grabierzy) swej wlasnosci zlodziejowi jest kradzierza?


Cz wrz 15, 2016 11:33 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak przekonać znajomych że piractwo to kradzież?
Koncerny tez nie są uczciwe, obecnie produkuje się sprzęt o krótkim okresie zdatnosci do działania, a częsci zamiennych nie ma więc klient musi kupic nowe urządzenie. Sklepy wymyślły tzw. przedłużoną gwarancję co w praktyce tylko podbija cenę produktu, podobnie bzdurne ubezpieczenia np. za kompa aby tylko wycyckac klienta.

W co Wy kuźwa gracie???? :no: :roll:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Assassin%E2%80%99s_Creed

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Cz wrz 15, 2016 11:41 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 29, 2015 1:30 am
Posty: 1492
Lokalizacja: Syracuse
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak przekonać znajomych że piractwo to kradzież?
Cytuj:
Otoz piiszesz o godzinach spedzonych nad programowanniiem, ale czy nie miales zapllacone za te spedzone nad taka praca godziny?


Owszem miałem. Mam tez płatne za siedzenie i myślenie nad następną grą czy strona - zanim cokolwiek się sprzeda. Na koszt firmy rozumiesz?
Jeśli każdy będzie kradł - żaden biznes się nie utrzyma i polecą na p..sk miejsca pracy co głównie da w kość nam samym. Musisz na całość popatrzeć z punktu widzenia pracodawcy nie pracownika tez.

_________________
Świat jest mostem. Przechodźcie przez niego, ale nie zatrzymujcie się na nim, aby zamieszkać.


Cz wrz 15, 2016 5:34 pm
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Cz maja 26, 2016 12:19 am
Posty: 76
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak przekonać znajomych że piractwo to kradzież?
Wiesz piracenie to nie do końca kradzież. Bo tak na prawdę nikt fizycznie tego nie traci. To jest kopiowanie a nie zabieranie pojedynczej rzeczy osobie. Poza tym to jest tak popularne że większość ludzi to robi, obstawiam 90 % jak nie więcej. Każdy kto wydaje grę, program czy muzykę musi się liczyć z tym że ktoś to skopiuje.


Śr lis 02, 2016 1:33 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt lis 01, 2016 3:25 am
Posty: 7
Płeć: mężczyzna
wyznanie: religia niechrześcijańska
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak przekonać znajomych że piractwo to kradzież?
Jak napisał zapomnianypaladyn piractwo to nie kradzież a kopiowanie, pragnąbym dodać też że tak naprawde osoba bądź osoby które stworzyły dany program nie tracą nic oprócz potencjalnego klienta.


Śr lis 02, 2016 9:08 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL