Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 4:27 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Jak przekonać znajomych że piractwo to kradzież? 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Wt lut 28, 2017 8:12 pm
Posty: 638
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak przekonać znajomych że piractwo to kradzież?
Piractwo to nie kradzież!!!

Zdarza mi się piracić gry, nawet mimo tego, że sam tworzę gry. Zazwyczaj robię to, aby móc dany tytuł przetestować. To, co nie ciekawe, szybko znika, a tytuły, które mi się spodobały zazwyczaj kupuję. Teraz zdarza mi się kupować gry, które piraciłem jako dzieciak, gdyż nie posiadałem funduszy na takie rzeczy.

Warto wspomnieć o tym, że często twórcy sami przykładają rękę do powiększania zjawiska piractwa. Wszelkiego rodzaju DRM utrudniają życie legalnym użytkownikom. Powodują, że nie możesz skopiować czegoś na użytek własny, mimo tego, że i tak płacisz za kopiowanie (patrz podatek od piractwa)! Zdarzyło mi się, że piraty działały dużo lepiej, niż oryginalne wersje. Gdzie tu logika? Same zabezpieczenia też kosztują i płacą za to klienci.


N mar 12, 2017 10:09 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 28, 2017 10:52 pm
Posty: 800
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak przekonać znajomych że piractwo to kradzież?
pytanie czy jeśli wcześniej używałem pirackich gier komputerowych, programów i albumów CD, i po nawróceniu przestałem to czy mam wykupić te wszystkie gry (wyjdzie z kilka tysięcy PLN) i albumy w ramach zadość uczynienia czy wystarczy jak przestanę kraść dalej wartość intelektualną?


N mar 12, 2017 11:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 03, 2011 5:20 am
Posty: 1909
Lokalizacja: EU
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak przekonać znajomych że piractwo to kradzież?
Mt 5 napisał(a):
29 Jeśli więc prawe twoje oko jest ci powodem do grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało być wrzucone do piekła. 30 I jeśli prawa twoja ręka jest ci powodem do grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało iść do piekła.
W przypadku pomylki pojawi sie Aniol i odbierze ci narzedzia. :)

_________________
The illiterate of the 21c. will not be those who cant read and write, but those who cant learn, unlearn, and relearn


Pn mar 13, 2017 7:21 am
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Wt lut 28, 2017 8:12 pm
Posty: 638
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak przekonać znajomych że piractwo to kradzież?
@Ludzik
Kradzież (art. 278 kk) – zabór cudzej rzeczy w celu przywłaszczenia. Pod pojęciem zaboru rozumie się fizyczne wyjęcie rzeczy spod władztwa właściciela.

Jeśli ściągając coś z internetu udało Ci się sprawić, że ktoś inny już tego nie ma, to jestem pod dużym wrażeniem.

Mam wrażenie, że wiele osób kompletnie nie zna tematu praw autorskich i swoją wiedzę czerpie jedynie z TV, gdzie właśnie mówi się takie bzdury, że nieuprawnione kopiowanie to kradzież. Organizacje takie jak ZAIKS bardzo lobbują za zaostrzeniem praw autorskich i sieją dezinformację. Po komentarzach tutaj widać, że dość dobrze im to wychodzi.


Pn mar 13, 2017 7:31 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Cz maja 26, 2016 12:19 am
Posty: 76
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak przekonać znajomych że piractwo to kradzież?
Swoją drogą Biblia została spisana w czasach gdzie nie było internetu i "niefizycznych" dóbr. Czyli ktoś mógł albo przedmiot ukraść od kogoś, albo go podrobić.


Pn cze 19, 2017 1:04 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak przekonać znajomych że piractwo to kradzież?
Jestem przeciwko obecnemu szaleństwu praw autorskich, które przyszło z USA. To są sztuczne prawa powstałe po to by bogaci właściciele "bitów" byli jeszcze bogatsi i mieli władzę nad "pospólstwem".

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Wt cze 20, 2017 11:34 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 11:16 am
Posty: 1
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak przekonać znajomych że piractwo to kradzież?
Andy72. napisał(a):
To są sztuczne prawa powstałe po to by bogaci właściciele "bitów" byli jeszcze bogatsi i mieli władzę nad "pospólstwem"


Otóż to. Jest teraz taka platforma STEAM, gdzie ludzie mogą kupować gry i mieć je w swojej bibliotece i najlepsze jest to, ze kupisz tam grę wartą 60 euro i tak naprawdę nie masz jej na własność. Nie możesz z nią nic zrobić oprócz grania w nią, ani pożyczyć, ani sprzedać komuś innemu. I posiadasz tą grę tylko do czasu aż ta platforma nie zbankrutuje lub po prostu zniknie.


Pt lip 14, 2017 11:22 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 04, 2008 1:11 am
Posty: 1747
Lokalizacja: Warszawa, Przyjaciele Oblubieńca
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak przekonać znajomych że piractwo to kradzież?
ale w tym przypadku to raczej jest pytanie CO kupujesz. Czy kupujesz grę jako przedmiot którego jesteś właścicielem, czy raczej kupujesz LICENCJĘ - czyli zezwolenie na pogranie w grę której nie jesteś właścicielem

_________________
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!


Pt lip 14, 2017 11:26 pm
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak przekonać znajomych że piractwo to kradzież?
Najlepiej to zostawic te gry wlascicielom niech sami sobie graja bo to przeciez ich gra.


Pt lip 14, 2017 11:48 pm
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL