Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 10, 2024 8:45 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Jaka gra komputerowa dla 26-latka? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaka gra komputerowa dla 26-latka?
Gry tak jak filmy podzielone są na kategorie wiekowe. Ja wiem że większość graczy i rodziców graczy ma je głęboko w d... poważaniu. Tym niemniej te kategorie istnieją.
PEGI
Jest to co prawda jedynie wskazówka ale może być pomocna dla rodziców którzy interesują się tym co dziecko robi przy komputerze.

@dawidcobra
Rozważ pewną możliwość. To osobowość gracza wpływa na to jak zachowuje się on w grze. Twoi koledzy ze szkoły, sądząc z opisu tępe osiłki próbujące narzucić swoje zdanie słabszym, identycznie zachowywali się w grze "Tibia" w której mieli być może większe możliwości gnębienia innych.
Nawiasem mówiąc poszukałem trochę informacji o grze Tibia, i okazuje się można wybrać czy gra się na serwerach z możliwością atakowania innych graczy czy bez takich możliwości. Twoi koledzy zdaje się wybrali w realu sposób grania. A więc jak napisałem wcześniej: to osobowość gracza wpływa na to jak zachowuje się on w grze.

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Śr sie 01, 2012 11:38 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 11, 2007 11:20 pm
Posty: 2880
Lokalizacja:
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaka gra komputerowa dla 26-latka?
dawidcobra napisał(a):
Fakt ta akcja w kinie to naprawdę okropne.Ja myślę że to był jakiś fanatyk Batmana.


A może tylko cwaniak, który pomyślał, że przebranie się za Jokera zrzuci przynajmniej połowę odpowiedzialności na twórców filmu lub w najgorszym przypadku pozwoli mu ubiegać się o niepoczytalność?

Dlaczego 99,9999% innych fanatyków Batmana ogranicza się do pisania postów na filmwebie, noszenia fanowskich koszulek, robienia sobie avatarów z Batmanem na FB i chodzenia do kina w plastikowych pelerynach?

Cytuj:
A muzyka Bethovena to już zależy na każdym może oddziaływać inaczej.Jednej osobie może się kojarzyć z miłością a innym ze złością. Każdy ma wyobraźnię i jakby tak zrobić plamę atramentu na kartce i spytać co komu przypomina to było by przynajmniej z 5 różnych odpowiedzi bo każdy inaczej na to patrzy.


Czyli patrz... jak świr zabija ludzi w rytm muzyki Beethovena to znaczy, że "ta muzyka na każdego oddziałuje inaczej".

ALE:
Jak świr zabija ludzi w masce Jokera, to znaczy, że "ten film wywołuje w ludziach agresję".
Jak świr zabija ludzi w koszulce Megadeth, to znaczy, że "muzyka metalowa wywołuje w ludziach agresję".
Jak świr zabija ludzi, a w jego pokoju znajdą DVD z grą Diablo, to znaczy, że "gra wywołała w nim agresję".

Weź mi wytłumacz, dlaczego tak się uważa?

Cytuj:
Wracając do tego co napisałaś że chciała byś argumentów no cóż rozmawiałem z kilkoma osobami którzy bez przerwy grali w Metina lub Tibię i chcieli być najlepsi dochodziło nawet do bijatyk w realu.


Czyli ich agresja nie wynikała z grania w grę. Rywalizowali, by być jak najlepszymi w realu i gra stanowiła pretekst, by się skonfrontować. Jakby grali w szachy, toby się pewnie lali po mordach po szach macie.

Cytuj:
l właśnie w ten sposób chęć władzy w grach nie prowadzi tylko do wyżycia się na komputerze ale i na innych.


Nie, to chęć władzy w realu miała być przełożona na grę. Ponieważ najwidoczniej nie wychodziło, a chłopcy nie umieli sobie radzić z frustracją z tego wynikającą, wyżywali się w przemocy fizycznej.

Problem w tym, że mając takie problemy z samooceną, nieumiejętność przegrywania i brak panowania nad emocjami, napieprzaliby się pewnie także wtedy, gdyby rywalizowali o najpiękniejsze origami.

Podam dwa inne przykłady:

a. gry karciane - nie mają w sobie nic z przemocy, rozgrywka polega na intelektualnym przechytrzeniu przeciwnika i strategicznym planowaniu. Jednak gra wywołuje bardzo silne emocje, dochodzi nawet do pobić i morderstw nad karcianym stolikiem. Czemu? Czyżby widok trefli i pików wywoływał w ludziach agresję?

b. sztuki walki - ich brutalność jest bezdyskusyjna. Mimo to najwięksi mistrzowie sztuk walk to bardzo pokojowi ludzie, a cała idea polega na tym, aby swoich umiejętności używać dla sportu i harmonii duszy i ciała, a nie w celu dominowania i terroryzowania ludzi. Czemu nawalanie pięściami w worek lub matę niweluje agresję? Czemu facet po powrocie z treningu kung fu albo kendo jest wypompowany i nie ma nawet tyle testosteronu, by uprawiać seks z żoną (przykład autentyczny)? Z tego, co piszesz, wynika, że po takim intensywnym obcowaniu z agresją powinien idąc do domu rozwalać kosze i przystanki, a po wejściu w drzwi sprać żonę pasem od żelazka. Tymczasem praktyka dowodzi czegoś wręcz przeciwnego.

Jeśli kiedyś uprawiałeś jakiś agresywny sport, to zrozumiesz, o co chodzi.

_________________
Tak, to znowu ja. Wiem, że nie tęskniliście.


Śr sie 01, 2012 9:22 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 04, 2004 1:42 am
Posty: 535
Lokalizacja: Kran
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaka gra komputerowa dla 26-latka?
Katka
Cytuj:
Z tego, co piszesz, wynika, że po takim intensywnym obcowaniu z agresją powinien idąc do domu rozwalać kosze i przystanki, a po wejściu w drzwi sprać żonę pasem od żelazka. Tymczasem praktyka dowodzi czegoś wręcz przeciwnego.

Ja rozumiem, że ktoś po powrocie do domu możne żonę sprać paskiem od spodni, kablem od żelazka, a w ostateczności to nawet shinaiem lub bokkenem, ale żeby pasem od żelazka? Co to u diabła jest pas od żelazka?

_________________
O Lord, bless this thy hand grenade, that with it thou mayest blow thy enemies to tiny bits in thy mercy.


Cz sie 02, 2012 5:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 11, 2007 11:20 pm
Posty: 2880
Lokalizacja:
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaka gra komputerowa dla 26-latka?
Chodziło o kabel od żelazka, my bad :)

_________________
Tak, to znowu ja. Wiem, że nie tęskniliście.


Cz sie 02, 2012 10:32 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 12, 2012 8:24 pm
Posty: 64
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaka gra komputerowa dla 26-latka?
Cytuj:
Czyli patrz... jak świr zabija ludzi w rytm muzyki Beethovena to znaczy, że "ta muzyka na każdego oddziałuje inaczej".

ALE:
Jak świr zabija ludzi w masce Jokera, to znaczy, że "ten film wywołuje w ludziach agresję".
Jak świr zabija ludzi w koszulce Megadeth, to znaczy, że "muzyka metalowa wywołuje w ludziach agresję".
Jak świr zabija ludzi, a w jego pokoju znajdą DVD z grą Diablo, to znaczy, że "gra wywołała w nim agresję".

Weź mi wytłumacz, dlaczego tak się uważa?

Czemu tak jest? Poprostu gdy ktoś spojrzy że dana osoba się żle zachowuje to szuka się przyczyn które mogły to wywołać.Gdy komuś się coś nie podobało co robiła ta osoba i np był przeciwny grze Diablo albo muzyce matalowej bo twierdził że to zło wtedy łączył zachowanie tej osoby z grą lub muzyką której słuchał.


Pt sie 03, 2012 1:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 11, 2007 11:20 pm
Posty: 2880
Lokalizacja:
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaka gra komputerowa dla 26-latka?
dawidcobra napisał(a):
Czemu tak jest? Poprostu gdy ktoś spojrzy że dana osoba się żle zachowuje to szuka się przyczyn które mogły to wywołać.


Ale czemu nie wewnątrz, a na zewnątrz?
Gdyby problem tkwił na zewnątrz, wszyscy (lub prawie wszyscy) fani, fanatycy etc. by wpadali w morderczy szał. Skoro robi tak jeden na 3 miliony, to widocznie przyczyna tkwiła w nim.

Cytuj:
Gdy komuś się coś nie podobało co robiła ta osoba i np był przeciwny grze Diablo albo muzyce matalowej bo twierdził że to zło wtedy łączył zachowanie tej osoby z grą lub muzyką której słuchał.


Sam wytłumaczyłeś, dlaczego nie miałeś racji we wcześniejszych postach.

_________________
Tak, to znowu ja. Wiem, że nie tęskniliście.


Pt sie 03, 2012 1:47 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 11, 2009 8:36 am
Posty: 769
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaka gra komputerowa dla 26-latka?
michal_2 napisał(a):
Czy możecie polecić mi jakąś grę komputerową, niebrutalną, przyjazną i twórczą, która by nie powodowała żadnych negatywnych skutków u gracza?

Grałem już w wiele gier, ale teraz chciałbym zagrać w jakieś katolickie.


Idealną grą dla 26 latka jest gra o zbawienie świata i własnej duszy.

_________________
Totus tuus Maryjo. Jezu ufam Tobie.


Pt sie 03, 2012 2:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 11, 2007 11:20 pm
Posty: 2880
Lokalizacja:
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaka gra komputerowa dla 26-latka?
Super, znasz jakąś dobrą grę komputerową w zbawienie duszy? Najlepiej freeware albo online, bo mam kiepski sprzęt.

_________________
Tak, to znowu ja. Wiem, że nie tęskniliście.


Pn sie 06, 2012 12:28 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaka gra komputerowa dla 26-latka?
Katka napisał(a):
Super, znasz jakąś dobrą grę komputerową w zbawienie duszy? Najlepiej freeware albo online, bo mam kiepski sprzęt.

Ja znam, ja znam. Gra ma chyba status abadonware. Planescape Torment. Celem jest uratowanie siebie. W pewnym sensie można uznać że jest gra w zbawienie duszy. :D

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Pn sie 06, 2012 9:46 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 11, 2007 11:20 pm
Posty: 2880
Lokalizacja:
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaka gra komputerowa dla 26-latka?
Oooo stary :))) Grałam w Planescape'a X razy, świetna gierka, chociaż dzisiaj już nieco archaiczna graficznie. Czy o zbawienie duszy tam chodziło, hmmm... ale fakt, że ten trupi klimat był jedyny w swoim rodzaju. I przepięknie przetłumaczona, chyba jedyna gra, w której lokalizacja przebiła oryginał.

Szlag, narobiłeś mi smaka, a moje DVD dawno diabli wzięli :P Abadonware mówisz? Na czym to polega?

_________________
Tak, to znowu ja. Wiem, że nie tęskniliście.


Pn sie 06, 2012 12:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaka gra komputerowa dla 26-latka?
Katka napisał(a):
Szlag, narobiłeś mi smaka, a moje DVD dawno diabli wzięli :P Abadonware mówisz? Na czym to polega?

Abadonware jak sama nazwa wskazuje to jest takie oprogramowanie do którego twórca nie rości już sobie żadnych praw , nie zapewnia wsparcia, poprawek etc.
Ale sprawdziłem i jednak Torment nie jest abadonware.
Za to są łatki nieoficjalne poprawiające kilka błędów, również jest taka łatka dla wersji polskiej. Są też łatki umożliwiające grę w wyższych rozdzielczościach.

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Pn sie 06, 2012 4:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 11, 2007 11:20 pm
Posty: 2880
Lokalizacja:
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaka gra komputerowa dla 26-latka?
Aaach, abandonware, nie mogłam skojarzyć, bo zrobiłeś literówkę :)
Poguglałam trochę i znalazłam stronę Abandongames, gdzie można przejrzeć i ściągnąć sobie takie porzucone gry. Bardzo fajna sprawa.

_________________
Tak, to znowu ja. Wiem, że nie tęskniliście.


Pn sie 06, 2012 9:04 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 12, 2012 8:24 pm
Posty: 64
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaka gra komputerowa dla 26-latka?
Przypomniała mi się gierka pt: Przygoda z Świętym Piotrem.
Strona gdzie można ją zamówić to http://www.pasterz.pl/PrzygodaZeSwPiotrem/
Może gra trochę dla młodszych ale ma tematykę religijną.:-D


Wt sie 07, 2012 1:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 16, 2009 6:12 pm
Posty: 2377
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaka gra komputerowa dla 26-latka?
Bierki.
natomiast jak już ktoś chce coś odnośnie świętych to żywoty świętych czytać, aby móc się tym pokrzepiać.
Bóg powiedział swoje w Piśmie Świętym: "Bądźcie świętymi, bo Ja jestem święty".
ludzie, nie bójcie się świętości :) tak mawiał nasz wspaniały święty Rodak Jan Paweł II :)

_________________
"Bóg jest miłością" :) | Polecam dla katolickich małżeństw -> www.mamre.pl | Bądźmy Miłosierni


So sie 11, 2012 8:50 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn lip 16, 2012 11:31 am
Posty: 6
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaka gra komputerowa dla 26-latka?
Portal polecam - obie części.


So sie 11, 2012 10:40 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL