Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 08, 2024 7:57 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Kupno laptopa 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 13, 2004 5:06 pm
Posty: 1940
Lokalizacja: Dolny-Śląsk
Odpowiedz z cytatem
Post Kupno laptopa
Macie jakieś sugestie, rady ?
Planuję córce kupic laptopa, zdała do liceum będzie w internacie, obiecaem jej laptopa, na co zwracac uwagę na jakie parametry ?

_________________
- Gdyby trójkąty stworzyły sobie boga, miałby na pewno trzy boki.


Cz sie 05, 2010 9:39 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 30, 2009 11:42 pm
Posty: 310
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kupno laptopa
Napewno przydałoby się określic przeznaczenie takie lapka. Jeśli np. najbardziej liczyc się będzie możliwośc zabrania go wszedzie ze sobą to warto kupic netbooka. Jeśli będzie służył też do zabawy (gry filmy), to należałoby popatrzyc na ilośc pamięci/dysk twardy, procesor, karta graficzna. Jeśli ma pełnic rolę stacjonarnego, można pomyślec o większej matrycy...

_________________
http://areligijnie.blogspot.com/


Cz sie 05, 2010 10:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 28, 2006 6:22 pm
Posty: 1841
Lokalizacja: Oberschlesien
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kupno laptopa
Dluga gwarancja. (na sensownych warunkach, door-to-door lub cos w tym guscie) Ale na baterie raczej nie dostaniesz wiecej niz rok.
Firma. Napierw jest Dell potem dlugo, dlugo, dlugo nic i pojawiaja sie Toshiba, HP, Asus. Mocne konfiguracje za niewielkie pieniadze Acer, ale jest z reguly okupione jakoscia tworzyw a czasem tez wzornictwa i wykonania - wiec ostroznie. Daleko od sprzetu Fujitsu-Siemens, moze maja cos dobrego w ofercie ale latwo nadziac sie na jakis nieudany syf.
Nowym graczem na rynku laptopow jest Samsung i maja calkiem niezle sprzety, warto rowniez rozwazyc oferte Lenovo - to chinska firma ktora wykupila oddzial laptopow IBM-a.
Co do detali sprzetowych, tak pogladowo:
Nowoczesna architektura zeby wystarczyl na mozliwie dlugo, na dzien dzisiejszy to procesory intel i3 oraz i5 (i5 jest zwawszy od i3 jak sama nazwa wskazuje ale tez i drozszy). Jesli corka lubi w cos pograc trzeba jeszczec rozwazyc grafike i inne opcje. Z uwagi na ceny ukladow pamieci i wymagania nowoczesnych wybajerowanych systemow i aplikacji - 4 GB pamieci RAM. Fajnie byloby miec juz USB 3.0 ale chyba jeszcze za wczesnie na to.
System operacyjny Windows 7 nic starszego nie brac. Najlepiej zeby w pudelku byly plyty do reinstalacji systemu - zarowno 32 jak i 64-bit. W wielu przypadkach beda to plyty typu Recovery. Odradzam system preinstalowany i plyty Recovery do zrobienia samodzielnie, z doswiadczenia wiem ze niewprawny uzytkownik moze cos pomylic i w efekcie zepsuc, a takie nagrywane plyty maja tendencje do szybkiego gubienia sie i niszczenia, wiec jesli sie na taki wariant zdecydujesz trzeba zrobic kilka kopii na markowych nosnikach (Verbatim lub TDK)
Rozmiar
Dla dziewczyny najlepiej bedzie kupic cos w okolicach 15cali, 17 sa fajne ale klopotliwe w czestym przenoszeniu, to raczej komputer jak to nazywam "emigracyjny" latwy do spakowania ale nie do biegania na codzien. (chyba ze ktos jest cyfroj...em tak jak ja :wink: )

_________________
Wolnej myśli nie można spalić.


Cz sie 05, 2010 10:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 13, 2004 5:06 pm
Posty: 1940
Lokalizacja: Dolny-Śląsk
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kupno laptopa
Powiedzmy że mam jakieś trzy- cztery tysiące do wydania.
Przenoszony raczej będzie raz w tygodniu.
Zaciekawił mnie ten Dell, interesują mnie opinie na temat zasilania (akumulatory), grafiki (córka lubi grac a i się bawi troszkę grafiką),
system (dzięki Works ja zostałem na poziomie XP i nie chcę już tego zmieniac).

Jaką konfigurację byście zaproponowali?

_________________
- Gdyby trójkąty stworzyły sobie boga, miałby na pewno trzy boki.


Cz sie 05, 2010 11:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 16, 2005 11:07 pm
Posty: 1063
Lokalizacja: Świat
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kupno laptopa
Ja jestem wierna Asusowi - z wzajemnością, bo bezawaryjnie. Można kupić bez systemu. Jedyna wada jak dla mnie to serwis w Wawie, ja mam daleko i w razie naprawy czekałabym długo. Na szczęście była niepotrzebna. Może się mylę, ale gdy poprzednio w wyborze naradzało się 2 informatyków (przyjaciel i brat mój :D ), doszli do wniosku, że Dell dla takiego laika to trochę niewspółmierny wydatek. Te same parametry można znaleźć u innego producenta w niższej cenie. I wtedy padło na Asusa. Mam uraz do Fujitsu, z posiadanych w gronie znajomych 5 egzemplarzy 3 były awaryjne.

_________________
Cor unum et anima una :)


So sie 07, 2010 2:50 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 18, 2006 2:31 am
Posty: 171
Lokalizacja: Kontrreformacja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kupno laptopa
Potwierdzam. Asus do dobra jakość w przystępnej cenie :)

_________________
Objawienia.info: poznaj objawienia prywatne uznane przez Kościół katolicki


Pn sie 16, 2010 8:41 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 28, 2006 6:22 pm
Posty: 1841
Lokalizacja: Oberschlesien
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kupno laptopa
Nie przepadam za Asusem chociaz sam go akurat uzywam. Pracujac w serwisie mialem wielokrotnie doczynienia z produktami tej marki i rzadko byly do naprawde udane rzeczy, zawsze sa jakies drobne upierdliwosci, niedopracowane oprogramowanie itp.
Trzeba miec szczescie albo znajomego w branzy ktory zna Asusa na wylot zeby polecic konkretny model z minimalna iloscia felerow.

_________________
Wolnej myśli nie można spalić.


Pn sie 16, 2010 9:16 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 13, 2004 5:06 pm
Posty: 1940
Lokalizacja: Dolny-Śląsk
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kupno laptopa
Na razie rozważam:

Samsung R780-JS06PL
HP Pavilion dv7-4015
HP G72-a40ew i3-35m

Co o tym sądzicie ?
Sugestie, rady mile widziane.

PS. Puki co w takiej kolejności .

_________________
- Gdyby trójkąty stworzyły sobie boga, miałby na pewno trzy boki.


Pt sie 20, 2010 11:04 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kupno laptopa
Szajsunga odradzam, są potężne problemy z serwisem
Wybieraj z takich marek jak:
Toshiba, HP, Dell, Asus
Niektóre modele Sony są dobre,
W tej chwili używam ASUSa, to już 3 model w przeciągu ostatnich 7 lat i ogólnie jestem zadowolony.
Następny chciałbym mieć jednak Apple

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N sie 22, 2010 11:37 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 28, 2006 6:22 pm
Posty: 1841
Lokalizacja: Oberschlesien
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kupno laptopa
Samsung jest stosunkowo nowym graczem na rynku laptopow ale z tego co widze niezle sobie radzi, jeden z moich kolegow uzywa laptopa tej marki i bardzo go sobie chwali.
Nie wiem nic o problemach z ich serwisem. Produkty Samsunga generalnie sa malo awaryjne, jedynie kiedys robili niecbyt trwale napedy optyczne - bardzo szybkie ale rownie szybko sie rozregulowywaly.

Odradzam generalnie i w calosci sprzet Sony, jest bardzo awaryjny, a w dodatku Sony co chwile wymysla swoje wlasne standardy ktore nic nie standaryzuja a duzo kosztuja.
Wielka zaleta Sony jest swietny design ich produktow, chociaz ostatnie laptopy serii Vaio nie powalily mnie na kolana.

_________________
Wolnej myśli nie można spalić.


N sie 22, 2010 12:28 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 13, 2004 5:06 pm
Posty: 1940
Lokalizacja: Dolny-Śląsk
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kupno laptopa
Samsung jak na razie zdobył moje uznanie za wagę, parametry podobne a waga prawie o kilogram mniejsza.
Co do awaryjności i serwisu jak widzę opinie są podzielone.
Miał ktoś doświadczenie z tymi modelami ?

_________________
- Gdyby trójkąty stworzyły sobie boga, miałby na pewno trzy boki.


N sie 22, 2010 4:50 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kupno laptopa
spróbujcie zgłosić jakąkolwiek usterkę jakiegokolwiek produktu firmy Samsung to się przekonacie.

Pracując od wielu lat w informatyce odradzam firmy które wczoraj zaczęły produkować laptopy a raczej proponuję sprawdzone marki.

A dlaczego wybierasz 17"? Mało wygodne do przemieszczania się.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N sie 22, 2010 9:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 28, 2006 6:22 pm
Posty: 1841
Lokalizacja: Oberschlesien
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kupno laptopa
Serwis produktow IT Samsunga ma firma Telmark ktora faktycznie ma kiepskie opinie. Zaprzyjazniony sklep bardzo narzekal na serwis Toshiby a zadowoleni byli z obslugi Asusa wlasnie.
Nadal obstaje przy opinii ze Samsung ma dobre jakosciowo produkty, gdybym mial sie kierowac tylko opiniami o serwisie nigdy nie kupilbym lustrzanki Nikona ktory ma tez beznadziejny serwis i kiepskiego dystrybutora ktory wrecz poszedl na wojne z wlasnymi klientami.
http://nikoniarze.pl/stare-dobre-czasy/
http://nikoniarze.pl/oswiadczenie-nikon-polska/

@ Jockey
Nie kazdy potrzebuje ultra mobilnosci, ja wole komfort bo moj laptop pracuje glownie w domu czasem zabieram go do pracy lub w inne miejsce - na tyle rzadko ze nie jest to dla mnie uciazliwe.
Tak duze laptopy nazwalem kiedys "komputer emigracyjny" - wystarczajaco komfortowy a jednoczesnie o wiele latwieszy do przeprowadzki niz standardowy komputer stacjonarny.

_________________
Wolnej myśli nie można spalić.


Pn sie 23, 2010 8:40 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 13, 2004 5:06 pm
Posty: 1940
Lokalizacja: Dolny-Śląsk
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kupno laptopa
Jockey napisał(a):

A dlaczego wybierasz 17"? Mało wygodne do przemieszczania się.


Taki akurat zażyczyła sobie moja latorośl, a z przemieszczaniem się między domem a internatem chyba sobie poradzi.

_________________
- Gdyby trójkąty stworzyły sobie boga, miałby na pewno trzy boki.


Pn sie 23, 2010 4:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 13, 2004 5:06 pm
Posty: 1940
Lokalizacja: Dolny-Śląsk
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kupno laptopa
Swoją drogą te uwagi na temat serwisu dały mi troszkę do myślenia.

_________________
- Gdyby trójkąty stworzyły sobie boga, miałby na pewno trzy boki.


Pn sie 23, 2010 5:01 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL