Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:16 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Filmy religijne 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr kwi 17, 2013 5:45 pm
Posty: 49
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Filmy religijne
Bardzo podoba mi się film "Jezus" z 1999 roku, w którym gra m.in. Jeremy Sisto i Gary Oldman. Podoba mi się film o Ojcu Pio z Michele Placido, jak również włoski film o księdzu Bosko. I uwielbiam musical "J. Ch. Superstar"!


Śr gru 11, 2013 9:24 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So kwi 04, 2015 1:57 am
Posty: 2
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Filmy religijne
Kilka dni temu ogladałem w kinie film: "Bóg nie umarł"
Polecam bardzo gorąco.
https://www.youtube.com/watch?v=tmeUMujDgmA


So kwi 04, 2015 2:13 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Filmy religijne
Allatar napisał(a):
-Władca Pierścieni (zamień pierścień(koło) na krzyż, wiedz że Gandalf jest sługą Ducha Świętego i stąd ma charyzmaty- nie moce magiczne!, Aragorn, Frodo i Gandalf to 3 role Chrystusa: król, prorok i kapłan, tematem książek jest upadła natura ludzkiej sztuki która prowadzi do magii=żądzy władzy, w odróżnieniu od czystej elfiej sztuki, która prowadzi do Bożej sztuki=kreacji, elfy to Adam i Ewa- nieśmiertelni, nieskażeni grzechem, Sauron to my ludzie którzy chcemy zdominować wszystko i wszystkich, a jedną z głównych postaci jest Bóg, ujawniający się poprzez 'dziwne zbiegi okoliczności' = Opatrzność jak ta, która sprawiła że pierścień trafił w ręce hobbita, nie człowieka; zatem we Władcy można dostrzec działalność Boga w Trójcy: Boga Ojca, Ducha Świętego i Jezusa, a do tego występuje postać maryjna, galadriela, jako dalekie echo NMP; droga Froda przez Mordor jest zapowiedzią Drogi Krzyżowej Jezusa, Gandalf to jakby anioł, który umiera i zostaje wskrzeszony by wypełnić swą misję, czyli zapowiedź Zmartwychwstania itp. itd.);

)

Chyba jednak się zapędziłaś. Film religijny bez krzyża? chyba, że coś zamienimy? Pisz co chcesz, ale "Władca" z pewności,a do filmów religijnych nie należy. W ten sposób można zamieniać wszystkich i wszystko.Pierścień na krzyż, białe na czarne (tylko u Ciebie) :no:

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Wt kwi 07, 2015 11:20 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 05, 2015 5:06 pm
Posty: 31
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Filmy religijne
Mr.Lunatic napisał(a):
Film nie jest co prawda stricte religijny, ale raczej historyczno - kostiumowy. Niemniej, moim zdaniem warto obejrzeć. :-)
http://www.youtube.com/watch?v=fS7UPqIJcSM


Ano nie jest. Raczej mamy w nim typowy dla kina amerykańskiego przypadek demokratyzacji świata przedstawionego, bez względu na to, jakich czasów by on dotyczył. A jeśli nie świata przedstawionego, to warstwy ideowej. Główny bohater to po prostu dobry ranczer, który chce wnieść ideały rodem z Ameryki XX i XXI w. w świat średniowieczny. Ot, jechanie na anachronizmie kulturowym.

_________________
Bellum, sacrum bellum.


Pt kwi 17, 2015 6:08 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 04, 2008 1:11 am
Posty: 1747
Lokalizacja: Warszawa, Przyjaciele Oblubieńca
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Filmy religijne
mareta napisał(a):
Chyba jednak się zapędziłaś. Film religijny bez krzyża? chyba, że coś zamienimy? Pisz co chcesz, ale "Władca" z pewności,a do filmów religijnych nie należy. W ten sposób można zamieniać wszystkich i wszystko.Pierścień na krzyż, białe na czarne (tylko u Ciebie) :no:

akurat w filmie to może ciężko to wszystko zobaczyć, ale dla prawdziwych fanów Tolkiena jest to oczywiste - bo Tolkien specjalnie to tak napisał i sam o tym mówił (np. w listach do synów czy znajomych)
Film siłą rzeczy jest 'zamerykanizowany' parę wątków jest zupełnie pominiętych, inne przetworzony pod publikę lubiącą ciągłe gonitwy i bijatyki, ale na szczęście niektóre fragmenty oddają to co Tolkien chciał przekazać

_________________
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!


Wt wrz 15, 2015 6:52 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr kwi 14, 2010 6:28 pm
Posty: 42
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Filmy religijne
czy ktoś mi pomoże znaleźć film "Rodzinne święta" USA 2013, nigdzie go nie ma, a bardzo mi zależy, pozdrawiam


N lis 29, 2015 3:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Filmy religijne
ela_mela napisał(a):
czy ktoś mi pomoże znaleźć film "Rodzinne święta" USA 2013, nigdzie go nie ma, a bardzo mi zależy, pozdrawiam

Jeśli masz Canal+, to możesz obejrzeć jutro lub 6 grudnia:
http://www.canalplus.pl/film-rodzinne-swieta_44553

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


N lis 29, 2015 9:12 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr kwi 14, 2010 6:28 pm
Posty: 42
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Filmy religijne
nie mam Canalu+...... Może ktoś nagrał? "Rodzinne święta" USA 2013?


Cz gru 17, 2015 5:13 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Filmy religijne
A YouTube szukałaś?

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Cz gru 17, 2015 7:25 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt lis 20, 2015 1:06 am
Posty: 226
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Filmy religijne
Poszukuje filmu.

Mam na myśli konkretny film religijny. Oglądałem tylko fragment. Opiszę co zapamiętałem:

Przeprowadzono ponowne badania jakiegoś materiału z hostii. Wcześniej myślano że to fragment mięśnia sercowego, jednak później okazało się że to fragment jakiegoś innego mięśnia bądź części ciała która nie wiadomo skąd pochodzi. Film nie był polski, ale był w wersji polskiej. Pamiętam scenę jak przy stole pewna kobieta(być może badaczka) pytała kilkoro osób jak to odkrycie wpływa na ich wiarę. Pamiętam że ktoś odpowiedział że uważają się za racjonalistów. I nwm co jeszcze powiedział. Wiem że to nie dużo informacji ale może ktoś skojarzy.


Cz lut 11, 2016 1:00 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 9:09 pm
Posty: 6
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Filmy religijne
Goraco polecam:
- Najwiekszy z Cudow (bajka ktora porusza kazdego w kazdym wieku, rowniez dzieci)
- Bog nie umarl 2014 (film)
- Bog nie umarl 2 2016
- Bog cudow (dokument)


Śr mar 30, 2016 9:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 04, 2008 1:11 am
Posty: 1747
Lokalizacja: Warszawa, Przyjaciele Oblubieńca
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Filmy religijne
a ja w wielkanocny poniedzialek byłem na "Zmartwychwstały" - bardzo dobry film i polecam :)
http://www.filmweb.pl/film/Zmartwychwst ... 016-699641
Cytuj:
Poncjusz Piłat zleca rzymskiemu centurionowi rozwiązanie zagadki zniknięcia ciała Chrystusa po ukrzyżowaniu.

_________________
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!


Cz mar 31, 2016 10:58 am
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 05, 2015 5:06 pm
Posty: 31
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Filmy religijne
Jakieś dwa miesiące temu miałem okazję obejrzeć „Bernadettę”, film nieepatujący kiczem, dość stonowany i subtelny, ale też – co wypada uznać za egzotykę w kinie francuskim – nie wikłający się zanadto w uniwersalny, mdły i rozmiękczający religię humanizm.

Nie, żeby walnęło człowiekiem o glebę ortodoksją – w żadnym razie – ale obejdzie się bez zgorszeń. Szczęśliwie też bez zgorszeń estetycznych, a bez wywoływania tych ostatnich kino religijne nieczęsto sobie radzi. Dobra rola aktorki wcielającej się w postać Bernadetty. Bardzo naturalna.

_________________
Bellum, sacrum bellum.


N maja 15, 2016 10:53 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 03, 2011 5:20 am
Posty: 1909
Lokalizacja: EU
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Filmy religijne
A matter of faith wyborny. Troche jak God's not dead.

http://m.imdb.com/title/tt2587914/

_________________
The illiterate of the 21c. will not be those who cant read and write, but those who cant learn, unlearn, and relearn


Pn maja 16, 2016 12:09 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So maja 21, 2016 3:42 pm
Posty: 1
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Filmy religijne
Bardzo polecam film"Wyspa". Nie zdradzę o czym, ale piękny i głęboki, taki który mieszka we mnie cały czas.


So maja 21, 2016 3:48 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL