Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 5:18 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Odsprzedaż gry na PSP 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt wrz 19, 2006 8:09 pm
Posty: 14
Odpowiedz z cytatem
Post Odsprzedaż gry na PSP
Witam. Na pudełku z grą na PSP jest napis:

WYŁĄCZNIE DO UŻYTKU OSOBISTEGO: (...). Zabrania się nieautoryzowanego udostępniania lub rozpowszechniania produktu (...). Pełne prawa dot. użytkowania produktu można znaleźć na stronie http://eu.playstation.com/terms. (...) ZABRANIA SIĘ ODSRZEDAŻY I WYNAJMU PRODUKTU, CHYBA, ŻE SCEE WYRAZI NA TO ZGODĘ. (...).

Na innych grach też jest napisane, po angielsku, że nieautoryzowane kopiowanie, ODSPRZEDAWANIE, itp., są zabronione.

"Twórcy i jego spadkobiercom przysługuje prawo do wynagrodzenia w wysokości 5% ceny dokonanych zawodowo odsprzedaży ...."

Jako tako jest to (odsprzedawanie gier) zgodne z POLSKIM prawem, ale... Czy jest to moralne? Nie kupuje się nowej gry - autor nie dostaje za nią więcej pieniędzy, gdzieś w internecie był nawet o tym artykuł.

Poza tym, chcę kupić w SKLEPIE używaną grę. A na jednym z for dyskusyjnych ktoś podał fragment przepisu, że twórcy i jego spadkobiercy przysługuje prawo do wynagrodzenia w wysokości 5% ceny dokonanych ZAWODOWO odsprzedaży.

(http://forumprawne.org/prawo-autorskie/ ... lwosc.html -> mam nadzieję, że legalne jest podawanie takich linków :().


Cz lip 16, 2009 2:55 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 9:15 pm
Posty: 507
Lokalizacja: Stolica
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post 
Temat ten nie pasuje do Duszpasterstwa, dlatego przenoszę go tam gdzie jest wg mnie jego miejsce.

_________________
Boże, użycz mi Pogody Ducha!


Cz lip 16, 2009 5:48 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 24, 2006 12:53 pm
Posty: 362
Lokalizacja: z miasta nad Rawą
Odpowiedz z cytatem
Post 
Szczerze mówiąc, działalność bojowników o tzw. prawa autorskie jest kompletną bzdurą. Dokonałeś zakupu płyty, właściciele otrzymali swoją dolę. Skoro płyta jest Twoja, to możesz zrobić z nią co chcesz. Napis na pudełku jest absurdalny. Wyobraź sobie sytuację, że producenci samochodów nagle konstruują przepis, w myśl którego pierwszy właściciel samochodu nie ma prawa go odsprzedać, chyba że otrzyma zgodę producenta.

_________________
Obrazek


Cz lip 16, 2009 11:00 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL