Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 8:56 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Co sądzicie o pewnej mojej koncepcji. 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N lis 04, 2007 2:50 pm
Posty: 38
Odpowiedz z cytatem
Post Co sądzicie o pewnej mojej koncepcji.
Swego czasu w mojej głowie zalęgła się idea radia ewangelizacyjnego.Byłoby to radio wykorzystujące w miarę dobrej jakości syntezator mowy ivona buussines lub inny, tańszy ale też tej firmy.PObrałoby się od księzy pliki tekstowe z pisma świętego i przetworzło lektorem na ścieżkę dźwiękową.Dodałoby się jakąś fajną ścieżkę filmową z widokami Izraela i tak powstałyby serie filmów ewangelizacyjnych które możnaby puścić na youtube.Ludziska by sobie wchodzili i oglądali.Oczywiście jeśli ktoś ma dobrą dykcję to może sam nagrać swój głos jak czyta i do tego dołączyć czyli wmontować film z ziemi świętej.Dodać by można jeszcze reprodukce świętych obrazów które opisują te wydarzenia.Sam tego nie mogę się podjąć bo jestem jeszcze chory.Ale młodzież, czemu nie.


Cz lut 14, 2008 3:35 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So sty 05, 2008 12:21 pm
Posty: 3
Odpowiedz z cytatem
Post 
hmm.... ja nie wiem czy myślimy o tym samym...
Ale mi też się kojarzy idea radia ewangelizacyjnego :D Tylko zdecydowanie nie miało ono działać na zasadzie odczytywania przez syntezator mowy plików tekstowych z Pisma Świętego....
Miało to być radio internetowe, w którym ludzie wolontariacko mieli przeprowadzać różne audycje, nagrania, dawać świadectwa, EWANGELIZOWAć....
Gdzieś kiedyś przez moją wspólnotę przewinęło się chyba jakieś ogłoszenie z zaproszeniem do współpracy... I nie wiem czy nawet ktoś tam na jakimś nagraniu nie był... Szczerze mówiąc nie wiem, bo ja się tym jakoś szczególnie nie zainteresowałam z racji totalnego braku czasu :D
No tylko właśnie tak jak mówię - mi się to gdzieś tam obiło o uszy gdzieś w okolicach października chyba... i nie wiem co i jak dalej się działo...


Cz lut 14, 2008 8:12 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N lis 04, 2007 2:50 pm
Posty: 38
Odpowiedz z cytatem
Post 
Nie podoba ci się idea zastąpienia ludzkiego głosu głosem komputerowym?Na lekcjach religii ksiądz włonczał magnetofon ze swoimi kazaniami i wszystcy byli zadowoleni.Tylko jestem ciekaw kto będzie błogosławiony przez Boga za głoszenie ewangeli, producent czy maszyna :-P


Cz lut 14, 2008 8:21 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N lis 04, 2007 2:50 pm
Posty: 38
Odpowiedz z cytatem
Post 
fotex napisał(a):
Nie podoba ci się idea zastąpienia ludzkiego głosu głosem komputerowym?Na lekcjach religii ksiądz włonczał magnetofon ze swoimi kazaniami i wszystcy byli zadowoleni.Tylko jestem ciekaw kto będzie błogosławiony przez Boga za głoszenie ewangeli, producent czy maszyna :-P
Zresztą sam zobacz co ten program jest wart.Ciekawostką jest to że czyta w kilku językach co mogłoby prowadzić do tworzenia trzech stacji przy posiadaniu tegoż programu.Polskojęzycznej, amerykańskojęzycznej i rumuńskojęzycznej.Ty wpuszczasz tylko pliki z pismem świętym a reszta cię nie obchodzi.Koszt działania takiego radia byłby niewielki a samo radio byłoby pożyteczne.Oczywiście ażeby ktoś zaaceptował ten pomysł musiałby pożucić przesąd że ewangelizować można tylko za pomocą człowieka.Oczywiście można by dodatkowo wpuszczać artykuły z prasy katolickiej i powieści.Ten program lub jego udooskonalona wersja ma przyszłość.
http://www.ivo.pl/ivonaonline.html


Cz lut 14, 2008 8:27 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So sty 05, 2008 12:21 pm
Posty: 3
Odpowiedz z cytatem
Post 
Nie, nie chodzi mi o to, że mi się nie podoba ;P Po prostu pisałam o czym ja słyszałam :D
Acz swoją drogą do syntezatorów mowy nie jestem przekonana... ale może dlatego, że nie słyszałam do tej pory żadnego porządnego :D No i w sumie nie jestem w stanie wyobrazić sobie maszyny czytającej z odpowiednią intonacją, takim zaangażowaniem jak człowiek.... Ale nie wiem - może się da ;P Bo jeżeli by czytało tak jak człowiek - to w sumie spoko :D
Ktoś coś jeszcze słyszał?


Cz lut 14, 2008 8:29 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N lis 04, 2007 2:50 pm
Posty: 38
Odpowiedz z cytatem
Post 
Ziarenko, zobacz na
http://www.ivo.pl/ivonaonline.html :o i sama się przkonaj co ten program jest wart.


Cz lut 14, 2008 9:06 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post 
już widze jak ludzie tłumnie te filmiki oglądają...daje maksymalnie 10 sek :)


Wt lut 26, 2008 3:15 pm
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr sty 20, 2010 6:09 pm
Posty: 356
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co sądzicie o pewnej mojej koncepcji.
Jeśli chodzi o ścieżkę audio, robi to już Hiob.
http://katolik.us/viewtopic.php?t=774

W obrazkach nie pomogę, w szkole za rysunek zająca w bardzo wysokiej trawie dostawałem trzy z dwoma ;)

_________________
Bóg nie zapyta o Twoje wyznanie, zapyta o Twoją MIŁOŚĆ do bliźniego.
Osobiście wolę żeby pytał o wyznanie...


Wt sty 26, 2010 10:54 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL