Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 02, 2024 1:50 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Sciaganie programów? 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr sty 20, 2010 6:09 pm
Posty: 356
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sciaganie programów?
Ściąganie pirackich programów i muzyki jest niewątpliwie kradzieżą dóbr intelektualnych. Jednak producenci oprogramowania sami się o to proszą swoimi monopolistycznymi praktykami.
Nie gram w gry więc używam linuxa który mi wystarczał do wszystkich zadań.
Jednak kiedy dzieci poszły do szkoły MUSIAŁEM kupić windowsa bo programy "Wesoła szkoła" są tylko pod ten system.
Widziałem w tym temacie wielu informatyków, więc może ktoś mi powie czy programy na kilometr wyglądające jak zwykły flasch nie mogą być napisane pod DOWOLNĄ przeglądarkę tylko muszą być pod windowsa.
Druga sprawa, ile w łapę wzięli urzędnicy dopuszczający windowsa do wklepywania danych w formularze zamiast darmowego linuxa. Owszem linuxy są darmowe w postaci "bierz co jest" a za serwis się płaci, ale serwis windy też kosztuje.
Widząc takie praktyki pazernych programistów i brak jakichkolwiek gwarancji że produkt kupiony za ciężkie pieniądze nie rozwali mi komputera (zapis w każdej licencji) sam mam coraz większe problemy z "nie kradnij".

_________________
Bóg nie zapyta o Twoje wyznanie, zapyta o Twoją MIŁOŚĆ do bliźniego.
Osobiście wolę żeby pytał o wyznanie...


Pn sty 25, 2010 7:06 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 3:27 pm
Posty: 200
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sciaganie programów?
Cytuj:
Widziałem w tym temacie wielu informatyków, więc może ktoś mi powie czy programy na kilometr wyglądające jak zwykły flasch nie mogą być napisane pod DOWOLNĄ przeglądarkę tylko muszą być pod windowsa.


Jeśli to jest flash to nie powinno być problemu z przeniesieniem tego pod Linuksa. To zwykłe lenistwo programistów ;)
Cytuj:
Druga sprawa, ile w łapę wzięli urzędnicy dopuszczający windowsa do wklepywania danych w formularze zamiast darmowego linuxa. Owszem linuxy są darmowe w postaci "bierz co jest" a za serwis się płaci, ale serwis windy też kosztuje.

To wcale nie jest tak drogo. Szkoły mają dużo tańsze systemy podobnie jak internet.

Ogólnie nie próbowałeś uruchomić tej wesołej szkoły pod wine? Darmowy programik open source do otwierania programów windowsowych pod Linuksem.

_________________
http://wolnyateista.cba.pl/index.php - Nowe Forum ateistyczne. Zapraszam.


Śr sty 27, 2010 7:02 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr sty 20, 2010 6:09 pm
Posty: 356
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sciaganie programów?
Cytuj:
Ogólnie nie próbowałeś uruchomić tej wesołej szkoły pod wine? Darmowy programik open source do otwierania programów windowsowych pod Linuksem.


Próbowałem, porażka.

_________________
Bóg nie zapyta o Twoje wyznanie, zapyta o Twoją MIŁOŚĆ do bliźniego.
Osobiście wolę żeby pytał o wyznanie...


Śr sty 27, 2010 8:09 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 3:27 pm
Posty: 200
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sciaganie programów?
Ogólnie to zostaje jeszcze cedega, ale to już już lepie windows kupić niż to. Szczególnie, że to tylko właściwie wine + DirectX. No, ale do flasha to za wiele nie pomoże.

_________________
http://wolnyateista.cba.pl/index.php - Nowe Forum ateistyczne. Zapraszam.


Śr sty 27, 2010 8:15 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr sty 20, 2010 6:09 pm
Posty: 356
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sciaganie programów?
sielakos napisał(a):
Ogólnie to zostaje jeszcze cedega, ale to już już lepie windows kupić niż to. Szczególnie, że to tylko właściwie wine + DirectX. No, ale do flasha to za wiele nie pomoże.

I kupiłem, za kawalerskich czasów bawiłem się wszystkimi popularnymi odmianami linuxa, ale teraz nawet na pisanie na forum czasu mało.
Jeszcze jedno pytanie, jak na forum wkleić link w postaci LINK
a nie http:\www.sdgsbsdbdfbsdlgjhlgs/sefsdgfsdgf........................................................sesegs.index.html
Dzięki za odpowiedzi.

_________________
Bóg nie zapyta o Twoje wyznanie, zapyta o Twoją MIŁOŚĆ do bliźniego.
Osobiście wolę żeby pytał o wyznanie...


Śr sty 27, 2010 8:23 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 3:27 pm
Posty: 200
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sciaganie programów?
Kod:
[url=http://onet.pl]Link[/url]


efekt: Link

_________________
http://wolnyateista.cba.pl/index.php - Nowe Forum ateistyczne. Zapraszam.


Śr sty 27, 2010 8:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 11, 2007 11:20 pm
Posty: 2880
Lokalizacja:
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sciaganie programów?
Przeczytałam dyskusję od początku z dużym zainteresowaniem. Moja opinia jest taka, że niezależnie od tego, czy uważamy prawo za słuszne czy nie, uczciwość nakazuje nam przyznać, że łamiemy to prawo. Nieważne ile mamy ku temu szlachetnych powodów i usprawiedliwień.

Ja zaczynałam tak jak masa ludzi w Polsce, ze składanym pecetem i spiraconym windowsem. W połowie lat 90. był to chyba taki standard w pewnej grupie zamożności. Na takim sofcie, ciągle psującym się i zawieszającym z powodu entego kopiowania, opanowałam podstawy Windy, MS Office, tak, pirackiego Corela też miałam. Z czasem zaczęłam instalować coraz więcej programów freeware lub z CD dodawanych do gazet. Podobnie było z grami - najpierw kopiowane z dyskietek (kto to pamięta? ;)), potem kopiowane z płyt, wreszcie oryginalne płyty z pism. Z czasem przekonałam się, że dążenie do legalności nie musi być bardzo trudne ani drogie. W tej chwili mam w domu 2 komputery (stacjonarkę i laptopa), na nich 2 legalne systemy (vista i xp), legalny office na obu stanowiskach, reszta oprogramowania to freeware. Serio. Do prostej obróbki zdjęć używam Gimpa (jest zresztą łatwiejszy niż Corel Photo Paint, którego używałam kiedyś w pirackiej wersji). To fakt, nie mam zbyt dużych wymagań software'owych, nie montuję na komputerze filmów ani nie robię projektów w Cadzie. Gram w gry, które kosztują 19,99 w Media Markt lub Biedronce (mój rekord cenowy to chyba 29,99 za 2 części Fallout + Tactics :P), a uruchamiam jedną na rok-dwa. Jak mi potrzebny jakiś specjalny program, którego nie mogę kupić, to ściągam shareware'a.

Jeśli chodzi o filmy i empetrójki - problem legalnych filmów zaczyna się pomału normować przez przeceny i sprzedaż tanich płyt z gazetami i rozmaitymi seriami. Mam w domu koło 50 filmów kupionych wyłącznie na wyprzedażach archiwalnych edycji gazetowych. Szybciej i wygodniej kupić sobie 5 filmów za 6 zeta sztuka niż ściągać je tygodniami. Szkoda tylko, że nie ma jeszcze takich możliwości w przypadku muzyki - w PL ciężko kupić mp3 na sztuki, zagraniczne serwisy nie honorują polskich kart itd. A oryginalne płyty w sklepach mają ceny nawet do 70 zł, większych przecen praktycznie nie ma.

_________________
Tak, to znowu ja. Wiem, że nie tęskniliście.


Cz sty 28, 2010 3:47 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 02, 2005 4:05 pm
Posty: 105
Lokalizacja: zachodnia Polska
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sciaganie programów?
Katka napisał(a):
Przeczytałam dyskusję od początku z dużym zainteresowaniem.

Ja również :)

Katka napisał(a):
Moja opinia jest taka, że niezależnie od tego, czy uważamy prawo za słuszne czy nie, uczciwość nakazuje nam przyznać, że łamiemy to prawo.

Zgadzam się. Prawo jest jakie jest i ściągając gry czy soft, łamiemy je.
Natomiast moim zdaniem nie jest to kradzież. To tak jakbym poszedł do galerii i przemalował sobie obraz (albo skserował) a ktoś by powiedział, że go ukradłem - no bez przesady :)

_________________
"Miłujący Boga nie mają religii, tylko samego Boga."
- Dżalaluddin Rumi (Celâleddin Rumi, 1207 - 1273)


Pn lut 15, 2010 9:02 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn kwi 20, 2009 10:11 am
Posty: 8
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sciaganie programów?
Odrysowywanie? Gdy byłam małą dziewczynką, ojciec odrysowywał mi moje ulubione postacie z kreskówek. Robił to w ten sposób, że dokładnie przyglądał się np. obrazkowi przedstawiającemu Myszkę Miki, i rysował to samo na kartce bloku tekturowego. Wychodziło mu to świetnie, postacie były identyczne jak w oryginale:)no to takie trochę było naruszanie praw autorskich;)
Wracając do tematu, gry mnie nie interesują, nie ściągam ich ani nie kupuję, w ten sposób przynosząc straty przemysłowi gier;)


Śr lut 17, 2010 1:46 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So lut 27, 2010 2:23 am
Posty: 7
Lokalizacja:
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sciaganie programów?
Lex napisał(a):
Katka napisał(a):
Przeczytałam dyskusję od początku z dużym zainteresowaniem.

Ja również :)

Katka napisał(a):
Moja opinia jest taka, że niezależnie od tego, czy uważamy prawo za słuszne czy nie, uczciwość nakazuje nam przyznać, że łamiemy to prawo.

Zgadzam się. Prawo jest jakie jest i ściągając gry czy soft, łamiemy je.
Natomiast moim zdaniem nie jest to kradzież. To tak jakbym poszedł do galerii i przemalował sobie obraz (albo skserował) a ktoś by powiedział, że go ukradłem - no bez przesady :)

To sobie napisz program, grę na obraz i podobieństwo tego co widzisz ;] ... powodzenia ;]

_________________
"Tune your mind, reach inside, peel away. Come on, show me. Touch, Taste, Feel, Saturation."


So lut 27, 2010 3:11 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 02, 2005 4:05 pm
Posty: 105
Lokalizacja: zachodnia Polska
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sciaganie programów?
Wiesz... wszystkiego można się nauczyć ;)
Ale tak poważnie - napisałem też o "skserowaniu" (niech będzie nawet sfotografowanie) - niby wierną kopię mam a jednak jej nie ukradłem, bo oryginał nienaruszony jest tam gdzie był.

_________________
"Miłujący Boga nie mają religii, tylko samego Boga."
- Dżalaluddin Rumi (Celâleddin Rumi, 1207 - 1273)


N lut 28, 2010 12:17 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr sty 20, 2010 6:09 pm
Posty: 356
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sciaganie programów?
Nawet kserowanie książki jest kradzieżą, kradniesz "dochodzik" autora oraz wielkie pieniądze organizacji zarządzającej prawami autorskimi.
To że organizacje zarządzające prawami autorskimi i wytwórnie medialne działają w sposób bandycki, nie upoważnia nas byśmy łamali prawo.
Na szczęście są jeszcze programy o których Gates mówi że są "Rakiem na rynku oprogramowania", oraz artyści udostępniający część swojej twórczości za free.

_________________
Bóg nie zapyta o Twoje wyznanie, zapyta o Twoją MIŁOŚĆ do bliźniego.
Osobiście wolę żeby pytał o wyznanie...


N lut 28, 2010 1:05 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 02, 2005 4:05 pm
Posty: 105
Lokalizacja: zachodnia Polska
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sciaganie programów?
neolin napisał(a):
Nawet kserowanie książki jest kradzieżą, kradniesz "dochodzik" autora oraz wielkie pieniądze organizacji zarządzającej prawami autorskimi.

Dobra dobra, (dochodzik, który jest wyimaginowany, bo większość ludzi by po prostu z tej rzeczy zrezygnowała, a nie kupiła oryginał), ale nie o to chodzi. Chciałem tylko wytłumaczyć co ja rozumiem pod pojęciem "kradzież" - zabranie komuś rzeczy, którą posiadał (to ważne! dochód się pod to nie kwalifikuje, bo producent jeszcze go nie posiada) tak, że już jej nie ma - z resztą ktoś gdzieś w tym temacie to lepiej opisał.
Myślę, że nie ma sensu drążyć tego tematu, dla mnie jest to taka definicja, dla kogoś najwidoczniej inna.

neolin napisał(a):
Na szczęście są jeszcze programy o których Gates mówi że są "Rakiem na rynku oprogramowania", oraz artyści udostępniający część swojej twórczości za free.

Dokładnie :) Lub przynajmniej tańsze odpowiedniki.

_________________
"Miłujący Boga nie mają religii, tylko samego Boga."
- Dżalaluddin Rumi (Celâleddin Rumi, 1207 - 1273)


N lut 28, 2010 1:25 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sciaganie programów?
Lex napisał(a):
Ale tak poważnie - napisałem też o "skserowaniu" (niech będzie nawet sfotografowanie) - niby wierną kopię mam a jednak jej nie ukradłem, bo oryginał nienaruszony jest tam gdzie był.
kserowanie książek też jest uważane przez prawo za kradzież dóbr intelektualnych.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N lut 28, 2010 9:57 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 3:27 pm
Posty: 200
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sciaganie programów?
Cytuj:
kserowanie książek też jest uważane przez prawo za kradzież dóbr intelektualnych.


Nie jeśli robisz to od znajomego i on to potwierdzi. Podobnie jest z systemem operacyjnym,muzyką,filmem i czymkolwiek chronionym przez prawo autorskie. Znajomy ma prawo ci to udostępnić.

Nie możesz tego dostać od obcej ci osoby lub z miejsca publicznego (np. biblioteka).

Wszystko pięknie nam w zeszłym roku wytłumaczył pewien profesor zajmujący się prawem autorskim ;)

_________________
http://wolnyateista.cba.pl/index.php - Nowe Forum ateistyczne. Zapraszam.


N lut 28, 2010 10:30 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 70 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL