Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 8:41 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Legalny Office 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Legalny Office
Witam!

Cieszy mnie promowanie legalnych programów, a niszczenie piratów. A co powiecie o Office? Macie legalne? Próbowaliście nowego Offica 2007? Cena nie jest aż tak wygórowana, więc można sobie go sprawić, a jest wiele nowych funkcji niż w starych...i lepszy interfejs pakietu... jak chcecie to spróbujcie... ja osobiście wypróbowałem i jestem zadowolony. Napiszcie swoje opinie...


Wt sie 21, 2007 11:11 am
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 19, 2006 11:45 am
Posty: 124
Lokalizacja: Praga
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post 
ładny design, kilka miłych opcji, ogólnie jednak bez rewelacji.
nie polecam, lepiej juz zostac przy poprzednich wersjach mniej ramu zjadajacych.

_________________
Obrazek


Wt sie 21, 2007 11:23 am
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 26, 2005 2:52 am
Posty: 62
Lokalizacja: Sosnowiec / Krakow
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post 
Ja natomiast używam i polecam OpenOffice, alternatywa dla Offica i do ściągnięcia za darmo z sieci...
Obrazek
strona programu...

_________________
Mój Boże, jeżeli istniejesz, daj mi się poznać
- bł. Charles de Foucauld


Wt sie 21, 2007 7:00 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post 
Osobiście uważam, że MS Office 2007 to bardzo dobra rzecz. Zwłaszcza, jeśli ktoś nie miał wcześniejszych wersji. Interfejs moim zdaniem jest świetny - po opanowaniu, bardzo łatwy w obsłudze i do wszystkiego jest szybki dostęp. Generalnie to taki program dla każdego - nie trzeba być informatykiem, by sobie z nim poradzić.

Shadow - nie używam Open Office, ale powiedz mi czy to prawda, że nie ma w nim możliwości sprawdzenia pisowni? Pytam z ciekawości, kiedyś coś takiego słyszałem i wydawało mi się to trochę dziwne.


Cz sie 23, 2007 10:36 pm
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 26, 2005 2:52 am
Posty: 62
Lokalizacja: Sosnowiec / Krakow
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post 
Witam

Robert napisał(a):
Shadow - nie używam Open Office, ale powiedz mi czy to prawda, że nie ma w nim możliwości sprawdzenia pisowni? Pytam z ciekawości, kiedyś coś takiego słyszałem i wydawało mi się to trochę dziwne.


Nie jest to prawdą :)
Opcja słownika ortograficznego jest bardzo podobna do tej z Worda, niemalże identyczna :)
Strona programu napisał(a):
Pakiet jest obecnie wyposażony w polski słownik ortograficzny, słownik synonimów, odpowiednie zasady podziału wyrazów, polską dokumentację i pomoc, zasady autokorekty, a w przygotowaniu jest także korektor gramatyczny.


Pozdrawiam

_________________
Mój Boże, jeżeli istniejesz, daj mi się poznać
- bł. Charles de Foucauld


Cz sie 23, 2007 10:50 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post 
Shadow napisał(a):
Nie jest to prawdą :)
Pozdrawiam


W takim razie pewnie słyszałem o jakieś starszej wersji. Dzięki za rozwianie wątpliwości.

Generalnie w sporze MSoffice vs OOffice wszystko rozbija się o cenę. Mnie na przykład podoba się to, że w MSie mam mnóstwo opcji, że mogę liczyć na wsparcie techniczne wielkiej firmy itd. itp. I jestem skłonny za to zapłacić.
Ale nie da się ukryć, że to iż OO jest darmowy, jest jego bardzo dużym plusem.

Pozdrawiam.


Pt sie 24, 2007 12:32 am
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt sie 21, 2007 9:22 am
Posty: 7
Lokalizacja: 127.0.0.1
Odpowiedz z cytatem
Post 
dla pakietu OO rowniez istnieje wsparcie technicze. wystarczy zajrzec na wszelakiej masci fora/grupy dyskusyjne, a na pewno znajdziesz pomoc ;)
nie sadze, aby ta pomoc roznila sie wiele od tej Microsoftowej... no tyle, ze jest darmowa ;p


Pt sie 24, 2007 9:36 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 28, 2006 6:22 pm
Posty: 1841
Lokalizacja: Oberschlesien
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post 
Komputera uzywam glownie w domu - rozrywkowo, rzadko cos pisze a do tego co pisze w 99% przypadkow wystarcza WordPad ktory jest skladnikiem Windows XP, gdybym musial korzystac z procesora tekstu to bylby to Open Office bo jest darmowy przy zastosowaniach domowych a licencja komercyjna jest duzo tansza niz MS Office.
Ale rozumiem ze produkt 'malegomiekkiego' moze sie podobac zwlaszcza ze wiekszosc uzytkownikow jest z nim w jakis sposob oswojona bo chyba kazdy kiedys mial zainstalowana piracka wersje.

_________________
Wolnej myśli nie można spalić.


Pt sie 24, 2007 10:37 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post 
no tak, racja, pewnie wiekszosc uzytkownikow jest juz oswojona z MSO, dlatego ma taka popularnosc... a co do OO, wydaje mi sie jednak, ze MSO jest lepszy od OO... a to, ze jest darmowy to tylko jeden jego +. MSO ma wiecej funkcji, ktore ulepszaja nasza prace. A teraz cena nowego offica na Allegro to 199 zl (promocja), wiec to chyba majatek nie jest w porownaniu do sklepowych cen (od 300 zl do 1000). To moje zdanie.


Pt sie 24, 2007 1:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 28, 2006 6:22 pm
Posty: 1841
Lokalizacja: Oberschlesien
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post 
Nie znam nikogo kto wykorzystywalby te specjalne funkcje MS Office ktorych nie ma w Open Office - to sa jednostkowe przypadki.

_________________
Wolnej myśli nie można spalić.


Pt sie 24, 2007 3:06 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post 
a próbowaliście otwierać w OO pliki *.doc o wadze większej niz 10MB?
to jest jazda
osobiscie wolę MSO niz OO
z powodów przewidywalności jak będzie wyglądało to co chcę wydrukować

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt sie 24, 2007 10:15 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr maja 26, 2004 8:54 am
Posty: 10
Odpowiedz z cytatem
Post 
Nigdy nie miałam problemów z otwieraniem dużych plików (m.in. moje prace z tonami obrazków) ani z podglądem wydruku, ale nie oszukujmy się - OO jest mniej przyjazny użytkownikowi niż projekty MS - nic dziwnego, idzie nań mniejsza kasa i zaplecze.

Tak czy inaczej - OO jest naprawdę programem wystarczającym - plus opcja konwersji do pdfa "w środku" - mniam. Gdyby jeszcze się lepiej otwierały obrazki z doc.ów to byłaby bajka.

No i gdyby od razu były skróty klawiszowe do indeksów - generalnie ja bardzo polecam linuxy i oo :)

_________________
"(...) uchowaj, Panie Boże, takiej pobożności"


Cz sie 30, 2007 6:14 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post 
Cytuj:
a próbowaliście otwierać w OO pliki *.doc o wadze większej niz 10MB?

Jockey, a próbowałeś otwierać w MS Office pliki *.odt? ;)

Nie wiem, który program jest lepszy technicznie, bo nie znam ich tak dokładnie. OOo Writer też ma parę funkcji lepszych od Worda - np. podpowiadanie słów podczas pisania (program "uczy się" słów z dokumentu) czy wygodny edytor równań.


Wt wrz 11, 2007 8:50 pm
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr mar 14, 2007 9:24 am
Posty: 1
Odpowiedz z cytatem
Post 
OO w domu jak najbardziej dobry wybór. Zwłaszcza że większość użytkowników nie wykorzystuje skomplikowanych funkcji obu programów.
Dodatkowo zdarza mi się naprawiać w OO uszkodzone pliki "doc" czy "xls" których Word czy Excel nie potrafi otworzyć.


Wt wrz 18, 2007 9:28 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL