Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 4:55 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 400 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27
 Gry komputerowe... 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gry komputerowe...
TS7 napisał(a):
Czujesz przymus wulgaryzatorstwa?
Niedobrze. Niewola grzechu?
Czy to kolejny sposób, aby pokazać swoją "moc", taka tradycja w Twoim środowisku?
Macie jeszcze jakieś zwyczaje "Katolickie", którymi chcesz się podzielić
To ciekawe że głowy przyszły ci tylko wulgaryzmy. Często ci się zdarza dopatrywać się tylko najgorszego? U ludzi, w grach, w życiu?
Cytuj:
Tak. Jak powiedziałem, moim celem było uświadomienie ludzi nieobeznanych z tematem, co się dzieje.
Może choćby, żeby ich uświadomić, co mogą robić dzieci lub młodzież, gdy nie patrzą.
Jak wyżej. Twoim zdaniem młodzież i dzieci tylko tylko czekają by pogrążyć się w rozpuście i grzechu?
Cytuj:
Pytanie czy takowe traktowanie gier jak Twoje, jest poprawne z punktu widzenia Boga czy Kościoła?
Jeśli Bóg i Kościół traktują gry inaczej niż tylko jako gry, to coś z nimi nie tak.
Cytuj:
A swoje zainteresowania i kpiny możesz zachować dla Siebie, z dala od publicznego forum, gdzie mogą to czytać ludzie, którzy być może nie powinni tego wysłuchiwać.
Na tym właśnie to polega, forum jest publiczne po to by każdy mógł się wypowiedzieć. To na którym piszemy nie jest póki co zamkniętym forum prywatnym. A temat który poruszamy dotyczy wszystkich którzy ocierają się o gry. Był też poruszany na części tego forum przeznaczonej tylko dla katolików i innych wierzących. Odesłałbym Ciebie do ciekawej i bardzo rozsądnej wypowiedzi jednego z userów, ale nie mogłem jej znaleźć i chyba już jej nie ma.

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Śr paź 13, 2021 10:40 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz sty 28, 2021 12:49 am
Posty: 632
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gry komputerowe...
Inczuczuna,

Cytuj:
To ciekawe że głowy przyszły ci tylko wulgaryzmy. Często ci się zdarza dopatrywać się tylko najgorszego? U ludzi, w grach, w życiu?


A jakie to jest "słownictwo, którego nie akceptuje moderacja", o której mówisz "Łaskawie pominę to milczeniem"? Może za słabo znam regulamin albo nie zauważyłem, żeby drobniejsze rzeczy były tu kasowane.
Wypowiadaj się jaśniej to może zostaniesz lepiej zrozumiany. Ja nie spędzam czasu nad tym by rozmyślać za co mogą mnie "ukarać".
Niektórzy mawiają, że "dobrze" znają prawo Ci którzy mają regularne problemy z policją.

Znam dużo gorsze rzeczy niż wulgaryzmy, więc spudłowany komentarz.

Cytuj:
Jak wyżej. Twoim zdaniem młodzież i dzieci tylko tylko czekają by pogrążyć się w rozpuście i grzechu?


Niektóre tak.
Przebudź się i zorientuj się co się dzieje na Świecie.
Zaczynać się może już od podstawówki.
Normą są dzieci ze Smartfonami, którym koledzy mogą pokazywać różne rzeczy np. w szkole podstawowej np. na przerwach.
Co Sobie studenci niektórzy dla "zabawy" wklejają to nie chcę mówić. Jeszcze byś się zdziwił.

Świat się szybko zmienia.

Cytuj:
Jeśli Bóg i Kościół traktują gry inaczej niż tylko jako gry, to coś z nimi nie tak.


A może to z Tobą jest coś nie tak i jesteś uzależniony od Twoich "hobby"?
Co byś zrobił gdyby Ci Bóg czy Kościół nakazał zaprzestać grać we wszystkie Twoje ulubione gry?
Zmienisz wiarę?

Cytuj:
Na tym właśnie to polega, forum jest publiczne po to by każdy mógł się wypowiedzieć. To na którym piszemy nie jest póki co zamkniętym forum prywatnym.


1 Koryntian 10
23 Wszystko wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko wolno, ale nie wszystko buduje.
24 Niech nikt nie szuka własnego dobra, lecz dobra bliźniego!

Mamy nawet Prawo iść do Piekła.
Ale kierujesz się Prawem czy Miłością?

Cytuj:
A temat który poruszamy dotyczy wszystkich którzy ocierają się o gry.


Drwiny i szpanerstwo są częścią tej dyskusji?

Cytuj:
Był też poruszany na części tego forum przeznaczonej tylko dla katolików i innych wierzących. Odesłałbym Ciebie do ciekawej i bardzo rozsądnej wypowiedzi jednego z userów, ale nie mogłem jej znaleźć i chyba już jej nie ma.


Niestety nie odniosę się do postu, którego nie widzę, a nie mam czasu ani ochoty na grzebanie się w archiwum.

Twierdzisz, że jest ten post tu argumentem, ale nie potrafisz go sparafrazować? Dziwne.


Śr paź 13, 2021 7:47 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Wt lut 28, 2017 8:12 pm
Posty: 638
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gry komputerowe...
TS7 napisał(a):
Przebudź się i zorientuj się co się dzieje na Świecie.
Zaczynać się może już od podstawówki.
Normą są dzieci ze Smartfonami, którym koledzy mogą pokazywać różne rzeczy np. w szkole podstawowej np. na przerwach.
Co Sobie studenci niektórzy dla "zabawy" wklejają to nie chcę mówić. Jeszcze byś się zdziwił.

Normy się zmieniają. Świat się zmienia.
Całkowicie się nie zgodzę z tym, że dzieci chcą zejść na złą drogę.

Nowe rzeczy niosą nowe możliwości i nowe zagrożenia, których trzeba być świadomym. Tak jak książki, które mogą uczyć, ale też nieść złe treści.


N cze 25, 2023 5:58 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gry komputerowe...
Dzieci nigdy nie chcą zejść na złą drogę. To nasze wyposażenie fabryczne i sprawdzano empatię u 9. miesięcznych niemowląt. Tam, gdzie chodzi o wychowanie złych ludzi to włącza się wychowanie. Nazywamy to patologicznym środowiskiem wychowawczym. Problem w tym, że wyposażenie fabryczne człowieka to wolna wola, która jest wyskalowana w jednym kierunku: to ma być dobre. Rozum natomiast podejmuje się realizacji tego dobra. Jeśli to jest złe to ma za zadanie tak to podać woli, że będzie to dobre. Klasycznym przykładem takiego zafałszowania rozumu jest decyzja pedofila; on nie czyni dziecku zła, ale dziecko tego chce.

Wiara w to, że jakkolwiek wychowując dzieci wychowamy je dobrze, bo one chcą czynić dobro to iluzja. Historia ludzkości wskazuje nam, że potrafimy wychowywać ludzi o odwróconym sumieniu. Tych sumień mamy zresztą więcej: jest min autonomiczne (odwołuję się do siebie), szerokie (sam rozszerzam granice dobra i zła), skrupulanckie i tylko jedno moralne. To ostatnie jednak uzyskujemy poprzez właściwe wychowanie dzieci. Patologia rodzi patologię to nie slogan a ludzkie doświadczenie. Dlatego odseparowujemy dzieci od takich rodziców i przenosimy do innych środowisk - czasem to nieskuteczne o czym wiedza wychowawcy w ośrodkach dla młodzieży niedostosowanej społecznie.

Gry są jednym z elementów wychowywania i nie mogą ich używać dzieci poza kontrolą rodziców. A rodzice uzależniają już niemowlęta od smartfonów, bo są nieświadomi swej głupoty; chcą dobrze dla dziecka.

Dasz wszystko prosięciu i dziecku to otrzymasz bardzo dobrą świnę i bardzo złego czlowieka. Dasz wszystko ukształtowanemu człowiekowi to będzie potrafił ocenić i nie wejść w bagno; widzi bagno, dziecko nie widzi, bo nie nabyło doświadczenia. Świnia też nie wyjdzie z bagna.


N cze 25, 2023 7:23 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pn maja 23, 2011 11:28 am
Posty: 79
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gry komputerowe...
W temacie smartfonow, to na szczescie sytuacja sie zmienia. Nie zmienia sie dlatego, ze rodzice zrozumieli dlaczego smartfony sa zle, ale zauwazyli efekt - ze smartfony sa szkodliwe w wychowaniu dzieci. A zobaczyli to na przykladzie dzieci znajomych/rodziny.

Smartfony to jest uzaleznienie dzieci od dopaminy. Aplikacje dzisiaj bardzo czesto sa tak projektowane aby uzytkownika bardziej naklonic/zachecic do klikania, do kupowania itp. Ja juz to dawno temu wiedzialem i nielatwo mi bylo zone do tego przekonac, ale z czasem przez znajomych, doswiadczenia z innych szkol wlasnie stalo sie coraz czestszym, ze tych dzieci bez smartfonow zaczelo przybywac, a nie ubywac. Wiec jakas nadzieja jest.

Co do gier komputerowych, to mam swoje zdanie. Ja sporo gralem za mlodu, i to w roznej masci gry, nawet te ktore ksiadz Natanek by uznal za szatanskie i to mojej wiary nie zlamalo. Natomiast na pewno rodzic powinien wiedziec w co gra dziecko.

O ile nie mam problemu z dawnymi grami (z lat 90tych i wczesniejszych), to mam z dzisiejszymi. Dawniej gry, wedlug mnie, potrafily czegos dzieciaka uczyc. Potrafily uczyc wytrwalosci, zawziecia, niepoddawania sie. Natomiast dzisiaj gry sa projektowane, tak jak aplikacje na smarftona. Zeby dziecko uzaleznic. Dawne gry tego nie mialy, gdyz nie bylo zadnej korzysci u producenta gry zeby uzytkownika od gry uzaleznic. Po co? Nie bylo z tego zadnych pieniedzy. Kiedys sie skakalo od gry, do gry. Dzisiaj, w niektore gry dzieciaki graja latami.

Co do wychowania dzieci, to zgadzam sie, ze to ze dzieci chca dobrze to mit i bardzo duzo zalezy od tego jak rodzice wychowuja dzieci. Niestety im ten model bardziej nowoczesty i modernistyczny, tym wieksze problemy. A dzieciom potrzeba tego samo co dziecku Bozemu: milosci i sprawiedliwego sadu(dyscypliny). Musi byc i jedno i drugie.


Pn cze 26, 2023 8:09 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Wt lut 28, 2017 8:12 pm
Posty: 638
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gry komputerowe...
Roebrto,
Mam wrażenie, że nie dość poznałeś rynek gier. Mało etyczne pod względem projektu gry były kiedyś (np te na automatach) oraz są i dziś (Diabolo). Coś, co się zmieniło na przestrzeni tych lat to łatwość dostępu do gier w związku ze zwiększeniem popularności modelu F2P.
Czuję się osobiście urażony Twoim komentarzem, bo nie tworzę gier, które mają uzależniać, a które mają dać określone doświadczenie.
Jedno jest pewne: dziś łatwiej jest stworzyć grę lub aplikację, która ma uzależniać, bo wiadomo więcej o tym, jak działa mózg, a dzięki temu łatwiej dobrać mechaniki, które będą uzależniały gracza lub skłaniały go do dalszych zakupów.

Nie zgodzę się też z tym, że z dzisiejszych gier nie można się niczego nauczyć. Nauczyłem córkę układów współrzędnych i nawigacji w minecrafcie w simsach uczyliśmy się odpowiedzialności i projektowania domów, w fortnite uczyliśmy się komunikacji.


Wt cze 27, 2023 7:51 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gry komputerowe...
Gry komputerowe można wykorzystać dobrze lub źle, ale przed tym wykorzystaniem idzie koncepcja wychowawcza: co chcę uzyskać? Chcę mieć święty spokój czy poszukam narzędzia edukacyjnego i jednocześnie poświęcę czas dziecku. Nawet ołówek możesz wykorzystać niszcząc człowieka.
Poza tym 'ja' nie oznacza statystyki. Tymczasem mamy alarmujące statystyki ze strony psychologów i psychiatrów dziecięcych i to w Polsce. To zwielokrotnienie uzależnień. Rodzice rozpaczają, że kolejki do terapeutów są tak długie, że wprost są nieosiągalni. Odsłania to jeszcze jedną prawdę: rodzice są wykształceni zawodowo, ale jednocześnie są analfabetami wychowawczymi. Odrzucili tradycję i zostali bezbronni wobec rzeczywistości. Nagle pojawiłi się rodzice, którzy na spacerach z dziećmi mają nosy w smartfonach, obserwuję to nawet na placach zabaw; dzieci odrywają ich od ekranu. To także sytuacja wychowawcza dla dzieci, one są tego w ten sposób uczone - nie przeszkadzać rodzicowi lub zmusić go, by zajął się maluchem. Dziecko jest słabsze, więc w końcu rezygnuje i odsuwa się od rodziców. Uczone są braku komunikacji z najbliższymi i potem randki nastolatków to siedzenie na ławkach z nosami w ekranach smartfonów. To są jednak moje obserwacje, zauważyłam zmianę zachowań. Czy wszyscy tacy są? Oczywiście, że mamy odpowiedzialnych rodziców.
Sztuki komunikacji zawodowej uczą skutecznie na szkoleniach. Rozwodów to nie ogranicza, niechęci do tworzenia trwałych związków także nie. .Pojawił się nowy termin: związek monogamiczny czasowo. Ważne jest więc na jakim poziomie człowiek posługuje się umiejętnościami komunikacyjnymi. Ludzie mający świetną opinię w tym zakresie zapadają na depresje; nauczyli się tłumić agresję a nie rozumieć i mieć dobry stosunek do siebie i ludzi. Nie potrafią uzyskać wewnętrznej spójności. Komunikacja w grach uczy zachowań, czyli działania na najpłytszym ludzkim poziomie. Poza tym to także wyposażenie gnetyczne związane z wyższą aktywnością lewego czy prawego płata przedczołowego. Ty prezentujesz sztukę komunikacji wyuczoną tak to ja czytam. Ludowe przysłowie powiada, ze poznasz człowieka tylko w trudnych sytuacjach. Gry uczą zasad, nawyki sprawdza zdrowie psychiczne. Wychowanie powinno to potraktować jako punkt wyjścia a nie docelowy. Wracamy do roli narzędzia: możesz nie potrafić wykorzystać jego bezcennej funkcji. I skupiam się na grach wartościowych pod względem edukacyjnym a nie wszystkie do których mają dostęp dzieci mają taki charakter. Zaleca się rodzicom blokowanie pewnych stron nie z powodu tego, żeby ograniczyć kreatywność dziecka.


Wt cze 27, 2023 11:32 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Wt lut 28, 2017 8:12 pm
Posty: 638
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gry komputerowe...
Merss,
Rzadkie wydarzenie, dzięki czemu przyjemniejsze.
Zgadzam się z Tobą :)


Wt cze 27, 2023 11:53 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pn maja 23, 2011 11:28 am
Posty: 79
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gry komputerowe...
jimmyblack napisał(a):
Czuję się osobiście urażony Twoim komentarzem, bo nie tworzę gier, które mają uzależniać, a które mają dać określone doświadczenie.

Nie musisz sie czuc urazony, bo tak jak prawie we wszystkim, sa wyjatki od reguly, i byc moze Twoje gry takimi sa. Jesli tak i bardziej przypominaja model lat 90tych, a nie nowoczesny, to problemu z tym nie mam. Wydaje mi sie, ze to dosc dobrze przedstawilem roznice pomiedzy dwoma modelami w oryginalnym poscie. Ja przedstawialem to, ze jesli chodzi o ogolne trendy i to z czym sie wiekszosc graczy spotyka, to typowy model zeby jak najbardziej uzaleznic i jak najwiecej wyssac z malolata.

Cytuj:
Jedno jest pewne: dziś łatwiej jest stworzyć grę lub aplikację, która ma uzależniać, bo wiadomo więcej o tym, jak działa mózg, a dzięki temu łatwiej dobrać mechaniki, które będą uzależniały gracza lub skłaniały go do dalszych zakupów.

Dokladnie to mialem na mysli. Sam mi przyznales racje w nastepnym zdaniu. Skoro dzis latwiej takie gry tworzyc, a dzis wiekszosc duzych projektow to duza kasa, to sie i takie gry tworzy. Prosta pilka. Dawniej nie bylo jak na tym uzaleznieniu zarobic, wiec sie tego nie wykorzystywalo bo to bylo bezcelowe. Krotka sprawa.


Pn lip 03, 2023 12:41 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Wt lut 28, 2017 8:12 pm
Posty: 638
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gry komputerowe...
Myślę, że pierw należałoby tu podzielić gry na 2 kategorie. Te w modelu pay-once i te z modelem subskrypcji lub mikropłatności. Mamy jeszcze gry mobilne, które są jeszcze innym dodatkowym tworem.

Większość studiów tworzy gry korzystające z modelu pay-once. Tym nie zależy na tym, aby uzależniać gracza, ani stosować nieuczciwe praktyki.

Subskrypcje odchodzą powoli do lamusa. Ludzie wolą nie płacić za grę.

Więc pozostają nam mikropłatności. Jeśli wyłączymy mobilki z tego zbioru, to ilość tego typu gier jest stosunkowo mała w kontekście całego rynku. No tutaj często mamy do czynienia z motywami, które mają utrzymać gracza i sprawić, aby sięgał do portfela.

Ogólnie rzecz biorąc. Temat jest bardzo duży i taka generalizacja, którą uprawiasz jest imo nieuczciwa.
Samo to, że dziś łatwiej jest stworzyć uzależniającą grę, nie oznacza, że faktycznie się to robi (w większości wypadków).


Pn lip 24, 2023 9:26 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 400 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL