Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 3:25 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
 Cuda i objawienia w Kościele Katolickim 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cuda i objawienia w Kościele Katolickim
Cytuj:
Takie którego nie da się w żaden sposób podważyć by wszyscy uwierzyli

A skąd pewność, że obudzeni w kostnicy to zawsze błąd w sztuce diagnozowania? Każdy cud zostanie zakwestionowany, jeśli będzie zła wola.
Cuda działają na warstwę emocjonalną człowieka i jeśli nie zostanie to przepracowane to tam pozostają. Emocje domagają się wzmocnienia: następnego cudu. One są wiecznie głodne.
Rozum ma rozpoznać Boga i może to uczynić w otaczającym świecie. Wątpi? Bo tak chce. Postawi Boga w stan oskarżenia, by samemu wejść na Jego tron.


Cz sty 13, 2022 11:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cuda i objawienia w Kościele Katolickim
Suzuja do Yarpena napisał(a):
Oczywiście tej "sporej różnicy" nie wykazesz. A jak masz zamiaru pisać że Sobór mówił o chrześcijaństwie nie Kościele to tylko potwierdzisz to co napisałem
Wybacz, ale to Ty - jeśli podajesz tekst - powinieneś wykazać, że wspiera to, co napisałeś.
A - powiem Ci w tajemnicy - NIE wspiera. Twoja i zawarta w tekście SVI tezy różnią się znacznie.
Cytuj:
No ale gdzie dzisiaj są np. wskrzeszenia umarłych. Choć jedno by wystarczyło. Takie którego nie da się w żaden sposób podważyć by wszyscy uwierzyli
Pan Jezus chyba nie był entuzjastą "ewangelizacji przez znaki":
"Wówczas rzekli do Niego niektórzy z uczonych w Piśmie i faryzeuszów: Nauczycielu, chcielibyśmy zobaczyć jakiś znak od ciebie. Lecz On im odpowiedział: Plemię przewrotne i wiarołomne żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku proroka Jonasza."/Mt 12:38-39/
I to jest dla naszego dobra:
"Powiedział mu Jezus: Uwierzyłeś dlatego, że Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli."/J 20:29/

Cuda to nie jest do końca dobra motywacja:
"W odpowiedzi rzekł im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Szukacie Mnie nie dlatego, że widzieliście znaki, ale dlatego, że jedliście chleb do syta."/J 6:26/

Takiej "ewangelizacji" swoich braci poprzez cudowności domagał się bogacz w przypowieści:
"Proszę cię więc, ojcze, poślij go do domu mojego ojca. Mam bowiem pięciu braci: niech ich ostrzeże, żeby i oni nie przyszli na to miejsce męki”./Łk 16:27-28/
Odpowiedź Abrahama była jednoznaczna:
"Lecz Abraham odparł: „Mają Mojżesza i Proroków, niechże ich słuchają!”"/Łk 16:29/
Bogacz jednak naciskał (wybacz, ale argumentując trochę podobnie jak Ty) :
„Nie, ojcze Abrahamie (...) lecz gdyby ktoś z umarłych poszedł do nich, to się nawrócą."/Łk 16:30/
Na to jednak Abraham odpowiedział:
„Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby ktoś z umarłych powstał, nie uwierzą”./Łk 16:31/

Może też pomogą - przez analogię - teksty świętego Augustyna mówiące o tym dlaczego po okresie apostolskim ustały pewne inne dary:
Święty Augustyn napisał(a):
"To były znaki przystosowane do czasu. Albowiem konieczne było, aby był ten znak Ducha Świętego we wszystkich językach, aby pokazać, że Ewangelia Boża biegnie przez wszystkie języki na całej ziemi. Stało się tak, aby został objawiony Boży zamiar, po czym znak ów ustał."/Homilie do Pierwszego Listu Jana/
Święty Augustyn napisał(a):
"Czyż dzisiaj Duch Święty nie jest udzielany? (…) Dlaczego więc dziś nikt nie mówi językami wszystkich narodów, tak jak mówił nimi każdy, kto tamtego dnia został napełniony Duchem Świętym? Dlaczego? Bo tamta zapowiedź dziś już jest wypełniona. (...) Wówczas mały Kościół, który się mieścił w jednym domu, mówił językami wszystkich narodów, dziś wielki Kościół na Wschodzie i na Zachodzie też mówi językami wszystkich narodów"/Państwo Boże/

Ciekawie na ten sam temat wypowiada się Święty Jan Chryzostom (+407) . Twierdzi, że brak charyzmatów jest objawem dojrzałości Kościoła; ponieważ jesteśmy dojrzali, wierzymy bez znaków, jak przystoi dorosłym:
Święty Jan Chryzostom napisał(a):
„Nie mam potrzeby widzenia teraz znaków. Po cóż? Umiem wierzyć w Mistrza bez nich. To niewierzący potrzebują znaków, a ja jestem wierzący – nie potrzebuję ich.
(…) niewierzącym potrzebne były znaki, by uwierzyć. Dlatego dano im znaki na potwierdzenie. Zatem znaki nie były przeznaczone dla wiernych, ale dla niewierzących. Dlatego Paweł napisał „języki to znak nie dla wierzących, lecz dla niewierzących”.
Czy nie widzicie, że fakt, iż Bóg zabrał znaki nie jest dla nas hańbą, lecz zaszczytem?”
Podobnie ujmował sprawę zaniku charyzmatów Teodor z Mopsuestii twierdząc, że proroctwa i języki "teraz, gdy wiara rozpowszechniła się na świecie" są po prostu zbędne.

Z kolei Święty Tomasz z Akwinu pisał:
Święty Tomasz z Akwinu napisał(a):
„Na Apostołów zaś Duch Święty zstąpił w postaci tchnienia, by wskazać na ich władzę kapłańską w szafowaniu sakramentami. Stąd słowa: „Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone”. W postaci języków ognistych zstąpił na nich, by wskazać na ich urząd nauczycielski. Stąd słowa: „Zaczęli mówić obcymi językami’’.”/Summa III/

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz sty 13, 2022 11:33 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2411
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cuda i objawienia w Kościele Katolickim
Suzuja napisał(a):
Po pierwsze, nie jestem św. Janem Chryzostomem. Należy mu zazdrościć że to potrafił. Ale obecnie wiele ludzi nie ma takich możliwości
Po drugie, nalezy się zastanowić dlaczego dziś ludzie potrzebują raczej dowodów niż wiary

O ile nie zgadzam sie z Twoim: "Napisałem że cuda potwierdzają prawdziwość Kościoła ale " bo cuda moga sie zdarzac w innych wierzeniach rowniez o tyle pelna zgoda z Twoim "dlaczego dzis ludzie......"
Kazdy z nas pamieta z lekcji fizyki czy chemii ze aby wprowadzic jakies prawo najpierw bylo prezentowane doswiadczenie. Bo mozna uczyc ze - "kazde cialo zanurzone....." i "Chrystus cie kocha..." ale moze to nie kazdemu wystarcza.
Nie spodziewaj sie ze sa cuda ktore przekonaja wszystkich (tu brak zgody z Twoja wczesniejsza wypowiedzia).
Chyba jednak moga zainteresowac niektorych do glebszych poszukiwan.
Takim cudem ktory wplynal na wielu ludzi byla Fatima. Chwala Kosciolowi ktory bardzo krytycznie podchodzi do cudow w Lourdes. Tylko moze je za malo reklamuje. Bo wiesci o wskrzeszeniu Lazarza chyba rozchodzily sie szybciej bez internetu.

Twoje pytanie: nalezy się zastanowić dlaczego dziś ludzie potrzebują raczej dowodów niż wiary
jest super. Szacun. Chyba wlasnie w tym watku to robimy.
Ja zwroce uwage na wiarygodnosc w ewangelizacji. Juz pisalem o bzdurach typu w czasie wojny nikt z parafii nie zginal lub dzieciatko Jezus pojawilo sie w klasie. Chodzi mi o 100% odpowiedzialnosc za informacje taka jaka wydaje sie byc w przypadku Lourdes.
Bo ostatnio czytalem cos o Martha Robin ze moze jednak minimalne ilosci jedzenia wchodzily w rachube.
No i problem - komu wierzyc?


Pt sty 14, 2022 4:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2411
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cuda i objawienia w Kościele Katolickim
Barney napisał(a):
Robaczku, napisz, gdzie widzisz tu sprzeczność.

Moze nie chodzi o sprzecznosc bo uzyles sformulowan :chyba" oraz "nie do konca" co nie oznacza ze w pelni deprecjonujesz cuda ale moze wiecej doswiadczen by sie przydalo. Moze reklamy tych doswiadczen. Jakie bylo ostatnie wydarzenie w Lourdes ktore Kosciol uznal za cudowne?
Ja nie wiem.


Pt sty 14, 2022 4:45 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N lip 12, 2020 12:12 pm
Posty: 372
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cuda i objawienia w Kościele Katolickim
Yarpen Zirgin napisał(a):
Suzuja napisał(a):
Jockey napisał(a):
O poważnie? Bo akurat to co zacytowałes mówi dokładnie co innego niż to co pisałeś. Ale skoro jest inaczej to wskaż ten swój wpis. Ale nie ten do którego odnosił się Yarpen bo ten już wykazał ze Kościół mówi coś innego niż ty. A dokument tez nie potwierdza twojej tezy.
I kto tu gra debila? Ze tak pojadę twoimi hasłami.

W którym miejscu mówi co innego? XD

Nie rżnij głupa, Suzuja, kiedy każdy widzi, że to robisz. :D


Ja wiem ze wyciągnie wniosków nie jest twoją najmocniejszą stroną ale to już nie mój problem. Nic innego nie potrafisz robić jak "pokaż mi gdzie tak pisze" jak dostajesz to płakusiasz ze nie jest napisane słowo w słowo to samo

Wyjaśnienia są dwa
- albo jesteś idiotą
- albo udajesz

robaczek napisał(a):
bo cuda moga sie zdarzac w innych wierzeniach rowniez o tyle pelna zgoda z Twoim


Aha, czyli Bóg czyni cuda w fałszywych religiach uwiarygadaniając je

Piotr Moskal napisał(a):
Co jest tym kryterium, które pozwala odróżnić to, co jest objawieniem Bożym od tego, co nim nie jest? Obiektywnym kryterium pozwalającym na rozeznanie, czy coś jest rzeczywiście Bożym objawieniem, jest coś, co może uczynić tylko Bóg, a co wydarzy się jako potwierdzenie nauczania Chrystusa czy proroków i apostołów. W wierze uznajemy coś za prawdę dlatego, że to coś objawił Bóg. Pierwsze jest rozpoznanie faktyczności objawienia, wtórne zaś – uznanie prawdziwości treści objawionych.


Barney, liczyłem że odpowiesz. No ale cóż


Pt sty 14, 2022 5:28 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2411
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cuda i objawienia w Kościele Katolickim
Suzuja napisał(a):
Aha, czyli Bóg czyni cuda w fałszywych religiach uwiarygadaniając je

A co - zabronisz Bogu?
1) Bog jest Bogiem calego stworzenia. Nawet niewierzacy naleza do Ludu Bozego - czytales?
2) Moze niektore cuda nalezalo by przypisac wrogowi Boga. Slyszales o dziwnych zjawiskach w czasie egzorcyzmow. Stad koniecznosc dokladnego badania.


Pt sty 14, 2022 5:58 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N lip 12, 2020 12:12 pm
Posty: 372
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cuda i objawienia w Kościele Katolickim
Yarpen Zirgin napisał(a):
No przykro mi, ale kretyna sam z siebie zrobiłeś najpierw cytując jako "potwierdzenie" swoich tez dokument I Soboru Watykańskiego, który zawierał inne nauczanie, niż podane przez Ciebie, a następnie, kiedy wskazano Ci błąd, idąc w zaparte, rżnięcie głupa, ad personam i inne metody erystyczne, aby tylko się do niego nie przyznać.



Najpierw wykaż co jest w nim innego. A dopiero później wyskakuj że swoimi mądrościami. Jedyne co potrafisz to plakusiać że nie jest słowo słowo to samo. Stąd wniosek że albo jesteś idiotą albo udajesz bo nie masz argumentów i kojarzenie faktow przerasta twoje zdolności intelektualne

Proszę o wskazanie jakościowej różnicy między twierdzeniem
- cuda potwierdzają prawdziwość Kościoła
- cuda potwierdzają boskie pochodzenie religii katolickiej

Jak nie potrafisz tego zrobić to zamilcz

robaczek2 napisał(a):
1) Bog jest Bogiem calego stworzenia. Nawet niewierzacy naleza do Ludu Bozego - czytales?


Proszę zatem wykazać to odpowiednimi dokumentami
Cytuj:
2) Moze niektore cuda nalezalo by przypisac wrogowi Boga. Slyszales o dziwnych zjawiskach w czasie egzorcyzmow. Stad koniecznosc dokladnego badania


Diabły nie czynią cudów


Pt sty 14, 2022 6:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2411
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cuda i objawienia w Kościele Katolickim
Suzuja napisał(a):
Proszę zatem wykazać to odpowiednimi dokumentami
Diabły nie czynią cudów

- Przeczytaj Lumen Gentium. Chyba ze jestes innym wcieleniem naszych przyjaciol ktorzy maja zle zdanie o Soborze Watykanskim II.
- Troche czytalem wypowiedzi tych ktorzy przeprowadzali egzorcyzmy.
A i Boga oskarzali o robienie czegos moca szatana.


Pt sty 14, 2022 6:42 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz sty 28, 2021 12:49 am
Posty: 637
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cuda i objawienia w Kościele Katolickim
Suzuja:"Diabły nie czynią cudów"

Mateusz 24
23 Wtedy jeśliby wam kto powiedział: "Oto tu jest Mesjasz" albo: "Tam", nie wierzcie!
24 Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych.

A to o czym mówi?


Pt sty 14, 2022 7:50 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N lip 12, 2020 12:12 pm
Posty: 372
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cuda i objawienia w Kościele Katolickim
robaczek2 napisał(a):
Suzuja napisał(a):
Gdzie niby Lumen Gentium że ateiści należą do Ludu Bozego?

Do tej zatem katolickiej jedności Ludu Bożego, która jest znakiem przyszłego pokoju powszechnego i do niego się przyczynia, powołani są wszyscy ludzie i w różny sposób do niej należą lub są jej przyporządkowani zarówno wierni katolicy, jak inni wierzący w Chrystusa, jak wreszcie wszyscy w ogóle ludzie, z łaski Bożej powołani do zbawienia.



Ale tu jest mowa o powołaniu nie o byciu. Co do cudów, jeżeli uważamy za Karlem Rahnerem i wieloma współczesnymi teologami że cud jest znakiem Bożego zbawienia (nie jak dawniej że istotą cudu jest łamanie praw przyrody) to głosisz że Bóg zbawia w fałszywych religiach


Pt sty 14, 2022 10:41 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cuda i objawienia w Kościele Katolickim
Nie mamy łamania praw przyrody, bo to zakłada, że je znasz. Tymczasem do dziś nie znamy ich wszystkich. Naucza się więc, że to korzystanie z praw przyrody w sposób nam nieznany. Nawet zjawiska naturalne ludzie przypisują nadnaturalnej ingerencji Boga i kiedyś pójdą za Antychrystem.
Jezus zapowiedział, że Kościół prowadzi DŚ i będzie powoli wprowadzał nas w głębsze poznanie. Są sprawy niezmienne (Dekalog, dogmaty-. zdefniowane prawdy wiary). Nie mamy więc tu do czynienia ze zmianą nauczania, ale pogłębieniem i nie traktujemy Boga jako zapchajdziury.
Od czasów JPII mamy do czynienia z powolną rekonstrukcją urzędu papieża. Może chodzi o to, by papież był żywotny a nie tylko żywy, bo dziś ludzie żyją dłużej niż kiedyś a tempo życia jest oszałamiające.


Pt sty 14, 2022 11:02 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N lip 12, 2020 12:12 pm
Posty: 372
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cuda i objawienia w Kościele Katolickim
merss napisał(a):
Nie mamy łamania praw przyrody, bo to zakłada, że je znasz. Tymczasem do dziś nie znamy ich wszystkich. Naucza się więc, że to korzystanie z praw przyrody w sposób nam nieznany. Nawet zjawiska naturalne ludzie przypisują nadnaturalnej ingerencji Boga i kiedyś pójdą za Antychrystem.
Jezus zapowiedział, że Kościół prowadzi DŚ i będzie powoli wprowadzał nas w głębsze poznanie. Są sprawy niezmienne (Dekalog, dogmaty-. zdefniowane prawdy wiary). Nie mamy więc tu do czynienia ze zmianą nauczania, ale pogłębieniem i nie traktujemy Boga jako zapchajdziury.
Od czasów JPII mamy do czynienia z powolną rekonstrukcją urzędu papieża. Może chodzi o to, by papież był żywotny a nie tylko żywy, bo dziś ludzie żyją dłużej niż kiedyś a tempo życia jest oszałamiające.


W takim razie powiedz mi jak odróżniasz cud od naturalnego zjawiska?

Barney, przecież to samo napisałem


So sty 15, 2022 2:31 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz sty 28, 2021 12:49 am
Posty: 637
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cuda i objawienia w Kościele Katolickim
Robaczek,

Cytuj:
Rowniez nieladnie ze nie przeprosiles TS7.


Dziękuję za wstawienie się, tylko...
... za co ma przepraszać?
Bo może coś przegapiłem.


So sty 15, 2022 7:10 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cuda i objawienia w Kościele Katolickim
Suzuja napisał(a):
W takim razie powiedz mi jak odróżniasz cud od naturalnego zjawiska?

Jeśli mi napiszesz, że modliłeś się i zobaczyłeś na budyniu czy zasłonie głowę Jezusa to będę optowała, że to zjawisko naturalne. Dlaczego? Bo można posiłkować się tutaj nauką. Jeśli to będzie jakieś zjawisko dotyczące atmosfery to odpowiem, że się nie znam. Znajdzie to wytłumaczenie w nauce, bo widziało to samo więcej osób, też uwierzę. To są sprawy proste. Kościół podchodzi do tego jednoznacznie: zignoruj widzenie/słyszenie. Dlaczego? Bo za tym może stać tego typu ciekawość, która, jak powiadają znawcy duchowości, jest pierwszym krokiem do pielęgnowania pychy.
Zjawiska niewytłumaczalne się bada. Korzysta z dostępnych metod. Nawet uzdrowienie podaje się w kategoriach: na obecnym poziomie badań to niewytłumaczalne. Tysiące uzdrowień zgłoszono w Lourdes do komisji lekarskiej, zatwierdzono 63. Na pewno było ich więcej, ale nie potrafiono się w niektórych przypadkach odnieść. Uzdrowienia duchowe są tak samo podstępne, np nagłe uzdrowienie z alkoholizmu ktoś przypisuje łasce Boga. Tu też trzeba różnicować, bo może mamy do czynienia tylko ze zmianą uzależnienia na religijne. Demony zamieniły się miejscami.
Jeśli kieruje tobą taka ciekawość związana z pychą to istnieje duża szansa na to, że wejdzie w to zły duch i poda ci ciasteczko...by zahamować rozwój duchowy.

To też wpisuje się w przejawy kryzysu w Kościele. Ludzie chcą łatwych rozwiązań. Stawiają Boga w stan oskarżenia, bo nie wiedzą czym jest cierpliwość i pokora wobec nieznanego. Starsze pokolenia potrafiły czekać, nie tak bardzo ufały swoim umiejętnościom, więc nie podejmowały decyzji na zasadzie: wiem. Cud, nawet o charakterze naturalnym przepracowywały na ufność Bogu a nie żądanie kolejnego cudu. Dlatego też zostaną one ukarane Antychrystem wyposażonym w worek cudów. Inteligencja złego ducha jest niewyobrażalna w stosunku do ludzkiej i człowiek uwierzy, bo odbierze sobie mądrość Kościoła: ignoruj. Jeśli to się powtarza w twoim życiu, jakieś cuda to zgłoś to Kościołowi. Musi mieć taka osoba kierownika duchowego znającego te sprawy i nic co Boże nie dzieje się na ogół z automatu. Zacznie się od psychiatry. Jak reaguje współczesny człowiek? Mamy tęn fałsz na forum w postaci zapytania: uważasz, że można o zdrowiu psychicznym rozmawiać? Jeśli ktoś opowiada o dziwnych wydarzeniach w swoim życiu i przypisuje to Bogu to należy wysłać go do psychiatry i to dobrego. On dokona różnicowania. Można samemu to widzieć, ale lekarz psychiatra ma więcej narzędzi diagnostycznych.
Oczekiwanie na cuda to niezdrowa ciekawość i prowadzi donikąd.


So sty 15, 2022 11:39 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cuda i objawienia w Kościele Katolickim
Suzuja napisał(a):

W takim razie powiedz mi jak odróżniasz cud od naturalnego zjawiska?


Cud to nie kuglarstwo by ucieszyć gawiedź, by zapewnić super doznania. Ma coś przekazać, ale tak, by było zgodne z Depozytem Wiary.
Jezus dokonując cudów (albo jak św. Jan to nazywa - znaków) miał jeden zasadniczy cel - by pokazać że to On został posłany, że to On jest Synem Bożym. Każdemu z jego cudów (znaków) towarzyszy jakaś nauka i ta nauka jest ważniejsza od samego cudu, a sam cud jest tylko dowodem że Nauczyciel to nie jeden z wielu innych, choćby i najmędrszy i najszlachetniejszy z ich grona, tylko sam Bóg.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So sty 15, 2022 11:52 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 83 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL