Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 6:17 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona
 Cuda i objawienia w Kościele Katolickim 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 25, 2018 9:59 am
Posty: 1271
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cuda i objawienia w Kościele Katolickim
lekarstwo napisał(a):
Czy Pan Jezus na przykład dał moc czynienia cudów tylko tym pierwszym apostołom, a następcom już nie?
Mt. 10, 7 Idźcie i głoście: "Bliskie już jest królestwo niebieskie". 8 Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy! Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie!

Przecież uzdrawianie chorych ma miejsce, podobnie jak oczyszczanie trędowatych i wypędzanie złych duchów, a co do wskrzeszania umarłych, to można podciągnąć pod to nawracanie niewierzących.


N sty 16, 2022 12:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cuda i objawienia w Kościele Katolickim
Co do wskrzeszania umarłych, to taki cud, chociaż bardzo krótko trwający, jest przypisywany św. ks. Bosko.


N sty 16, 2022 1:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lis 18, 2015 10:14 pm
Posty: 1326
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cuda i objawienia w Kościele Katolickim
Jest jakaś strona Watykanu z listą bieżących cudów? Z ostatnich lat, a nie z żywotów świętych?


N sty 16, 2022 3:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2409
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cuda i objawienia w Kościele Katolickim
- Ja bym wrocil do swojego- jakies materialy do ostatniego uznanego cudu w Lourdes. Ktos, cos?
- Cuda to nie tylko uzdrowienia. Dla mnie bardzo przekonujace wystapinie lekarki z Legnicy w sprawie cudu eucharystycznego. Jest na YouTube. Dla mnie bo naszym braciom odlaczonym nic nie mowi a co dopiero niewierzacym.


N sty 16, 2022 3:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2409
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cuda i objawienia w Kościele Katolickim
lekarstwo napisał(a):
Jest jakaś strona Watykanu z listą bieżących cudów? Z ostatnich lat, a nie z żywotów świętych?

Dolaczam sie do pytania. Jezeli nie ma to moim zdaniem dobry pomysl.


N sty 16, 2022 4:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cuda i objawienia w Kościele Katolickim
Przepraszam, ale... po co? Czemu miała by służyć taka lista?


N sty 16, 2022 4:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2409
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cuda i objawienia w Kościele Katolickim
Yarpen Zirgin napisał(a):
Przepraszam, ale... po co? Czemu miała by służyć taka lista?

Np po to zeby “Milujcie Sie” nie opisywalo bzdur o parafii z ktorej nikt nie zginal.


N sty 16, 2022 4:21 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cuda i objawienia w Kościele Katolickim
lekarstwo napisał(a):
Jest jakaś strona Watykanu z listą bieżących cudów? Z ostatnich lat, a nie z żywotów świętych?

Tak. Najprościej przyjrzeć się procesom beatyfikacyjnym i kanonizacyjnym.
Wystarczy wyeliminować te osoby (jedna lub dwie) o których wiadomo, że cudu nie brano pod uwagę, bo go nie było.


N sty 16, 2022 4:25 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N lip 12, 2020 12:12 pm
Posty: 372
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cuda i objawienia w Kościele Katolickim
Barney napisał(a):
Z drugiej strony najwięcej cudów jest kompletnie "niecudownych", zwyczajnych - ludzie modlą się o zdrowie a lekarstwa działają, operacje się udają, okazuje się, ze to była inna choroba


Żaden to cud. Zwyczajne zjawisko. Albo przypadek

merss napisał(a):
Ks. prof. M. Heller uważa, że śladów Boga jest tak dużo


Raczej to interpretacja rzeczywistości pod przyjęte założenia. Biolog czy neurnaukowie powie ze przyorda jest okrutna co przecy miłosiernemu Bogu, a neuronaukowiec że duszy nie ma jest tylko mózg. Michał Heller uważa że Bóg działa np. W prawach przyrody. To teraz spróbujmy przekonać ateistę że Bóg istnieje bo trawa rośnie. Dodatkowo w taki sposób można połączyć politeizm z nauką. Zeus działa poprzez naturalne zjawisko pogodowe itd


N sty 16, 2022 6:48 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cuda i objawienia w Kościele Katolickim
Przywołujesz myślenie stereotypami. Ile książek M.Helera przeczytałeś? Przywołujesz po raz kolejny ten sam cytat, ja znam inne myśli i pochodzą z książek i wykladów. Nie ma też kogoś takiego jak neurobiolog. Kolejny sterotyp. To określa zawód i nie należy do sfery etycznej. W etyce pytamy o człowieka i wówczas ten sam neurobiolog może być dobrym lub złym człowiekiem, niewierzącym lub wierzącym. To samo zdjęcie z neuroobrazowania komentuje medycznie lub nienaukowo ubierając w swoje przekonania światopoglądowe. A religii i wyznań mamy multum.
Tego typu myślenie zaprowadzi cię do niewiary, ponieważ go nie kwestionujesz. Nie dostrzegasz u siebie myślenia schematami i ukierunkowanie na bycie nowoczesnym w światowym znaczeniu tego słowa.
Kiedy wchodziłam na to forum to moja wiedza religijna była na poziomie analfabety religijnego. Miałam szansę (tak myślę), bo ja to widziałam.


N sty 16, 2022 7:36 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cuda i objawienia w Kościele Katolickim
Suzuja napisał(a):
Barney napisał(a):
Z drugiej strony najwięcej cudów jest kompletnie "niecudownych", zwyczajnych - ludzie modlą się o zdrowie a lekarstwa działają, operacje się udają, okazuje się, ze to była inna choroba


Żaden to cud. Zwyczajne zjawisko. Albo przypadek

A skąd ten arbitralny pogląd? I w ogóle co to jest przypadek?

Suzuja napisał(a):
Michał Heller uważa że Bóg działa np. W prawach przyrody. To teraz spróbujmy przekonać ateistę że Bóg istnieje bo trawa rośnie.

Michał Heller (to ksiądz profesor) przede wszystkim zastanawia się skąd się wzięły prawa przyrody, czemu one są tak racjonalne w takim sensie że większość da się, lub będzie dać opisać matematycznie (niekoniecznie rozwiązać, bo są i równania nierozwiązywalne). Przypadek? Losowanie?
W kilku miejscach przytacza Leibnitza "czemu istnieje raczej coś niż nic?".
No i jako rozwinięcie - czy z niczego może być coś? Prawdziwe NIC (to nie próżnia, bo próżnia jest czymś choćby ze swoimi wymiarami i miarą, w fizycznej próżni poza tym istnieją/mogą istnieć cząstki wirtualne) nie może przekształcić się w COŚ. Najlichsze coś - kupka czegokolwiek to zbiór splątanych ze sobą funkcji falowych, oddziaływań silnych, słabych, symetria, łamanie symetrii, czyli potężna, ciężko skomplikowana matematyka, a matematyka nieodparcie powiązana jest z racjonalnością.

Cytuj:
Dodatkowo w taki sposób można połączyć politeizm z nauką. Zeus działa poprzez naturalne zjawisko pogodowe itd

Acha.. Czyli znowu wyskakują krasnoludki...

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


N sty 16, 2022 8:36 pm
Zobacz profil
Online
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cuda i objawienia w Kościele Katolickim
Suzuja napisał(a):
Barney napisał(a):
Z drugiej strony najwięcej cudów jest kompletnie "niecudownych", zwyczajnych - ludzie modlą się o zdrowie a lekarstwa działają, operacje się udają, okazuje się, ze to była inna choroba


Żaden to cud. Zwyczajne zjawisko. Albo przypadek
Widzę, że nie od rozmowy o cudach powinniśmy zacząć, a od podstaw.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N sty 16, 2022 9:28 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cuda i objawienia w Kościele Katolickim
robaczek2 napisał(a):
Cuda to nie tylko uzdrowienia. Dla mnie bardzo przekonujace wystapinie lekarki z Legnicy w sprawie cudu eucharystycznego. Jest na YouTube. Dla mnie bo naszym braciom odlaczonym nic nie mowi a co dopiero niewierzacym.

Akurat w zeszłą niedzielę otworzono wystawę "Cuda Eucharystyczne" w kościele do którego czasem chodzę - jeszcze jej nie widziałam. Ogólnie jestem raczej sceptyczna do tutejszych przedsięwzięć ale wczoraj wchodząc na stronę tego kościoła zorientowałam się że ta wystawa to część większego projektu stowarzyszenia które propaguje beatyfikację sługi bożego Carlo Akutisa - http://www.carloacutis.com/pl/association/associazione. Strona tego stowarzyszenia jest też w języku polskim i zawiera zakładkę "Poproś o Wystawy lub Materiały na temat Carla" gdzie jest link do strony http://www.miracolieucaristici.org/ Tam można pobrać materiały do tej wystawy "Cuda Eucharystyczne" - są w różnych językach, także polskim. Ja sobie właśnie pobrałam - i dopiero zaczęłam je przeglądać. Z tego co widzę opisy tych cudów zajmują każdorazowo jedną stronę, możliwe zatem że są przedstawione dość skrótowo. Ale zawsze to jakiś punkt wyjścia do dalszych poszukiwań gdy któryś szczególnie zainteresuje. Fajne jest to że poszczególne plansze jak i ich pogrupowanie jest przejrzyste. Podaję te linki bo może to kogoś zainteresuje.


N sty 16, 2022 11:20 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz sty 28, 2021 12:49 am
Posty: 637
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cuda i objawienia w Kościele Katolickim
Przypadek:

Przysłowia 16
33 We fałdy sukni wrzuca się losy,
ale Pan sam rozstrzyga.

Jonasz 1
7 Mówili też [żeglarze] jeden do drugiego: «Chodźcie, rzućmy losy, a dowiemy się, z powodu kogo to właśnie nieszczęście [spadło] na nas». I rzucili losy, a los padł na Jonasza.

1 Królewska 22
23 Dał więc Pan teraz ducha kłamstwa w usta tych wszystkich twoich proroków. A na ciebie Pan ma zesłać nieszczęście».
24 Wtedy Sedecjasz, syn Kenaany, podszedł i uderzył Micheasza w policzek, mówiąc: «Którędyż to duch Pański odszedł ode mnie, aby mówić z tobą?»
25 A Micheasz odrzekł: «Oto ty sam zobaczysz tego dnia, kiedy będziesz przechodził z ukrycia w ukrycie, aby się schować».
(...)
28 Na to Micheasz powiedział: «Gdybyś miał powrócić w pokoju, to znaczyłoby, że Pan nie mówił przeze mnie». <I dodał: «Słuchajcie wszystkie narody!»>
(...)
30 [Tam] król izraelski powiedział Jozafatowi: «Zanim pójdę w bój, przebiorę się, ty zaś wdziej swoje szaty!» Następnie król izraelski przebrał się i dopiero wtedy przystąpił do walki.
(...)
33 Kiedy dowódcy rydwanów spostrzegli, że nie jest on królem izraelskim, zawrócili od niego.
34 A pewien człowiek naciągnął łuk i przypadkiem ugodził króla izraelskiego między spojenia pancerza. Powiedział więc król swojemu woźnicy: «Zawróć i wywieź mnie spośród wojska, bo zostałem zraniony».
(...)
37 Król zmarł!» A potem powrócili do Samarii. Następnie pogrzebano króla w Samarii.

Jozue 7
14 Dlatego jutro z rana wystąpicie pokoleniami, a z pokolenia, które Pan wskaże losem, wystąpią poszczególni mężczyźni.
15 U kogo zaś znajdą rzeczy obłożone klątwą, będzie spalony wraz ze wszystkim, co do niego należy, bo złamał przymierze Pana i popełnił zbrodnię w Izraelu».
16 Jozue wstał wcześnie rano i kazał wystąpić Izraelitom pokoleniami. Wskazane losem zostało pokolenie Judy.
17 Następnie kazał wystąpić rodom Judy i został wskazany losem ród Zeracha. Po czym kazał wystąpić rodowi Zeracha rodzinami i została wskazana losem rodzina Zabdiego,
18 a wtedy kazał wystąpić poszczególnym mężczyznom z jego rodziny i wskazany został losem Akan, syn Karmiego, syna Zabdiego, syna Zeracha z pokolenia Judy.
19 Rzekł więc Jozue do Akana: «Synu mój, daj chwałę Panu, Bogu Izraela, i złóż przed Nim wyznanie. Powiedz mi: Coś uczynił? Nic nie ukrywaj przede mną!»
20 Odpowiedział Akan Jozuemu: «Istotnie zgrzeszyłem przeciw Panu, Bogu Izraela. Oto co uczyniłem:
21 Ujrzałem między łupem piękny płaszcz z Szinearu, dwieście syklów srebra i pręt złoty wagi pięćdziesięciu syklów. Zapragnąłem ich i zabrałem je. Są one zakopane w ziemi na środku mego namiotu, a srebro pod nimi».
22 Wtedy wysłał Jozue posłańców, którzy pobiegli do namiotu, i rzeczywiście rzeczy te były zakopane w jego namiocie, a srebro pod nimi.
23 I zabrali je ze środka namiotu, przynieśli do Jozuego i do wszystkich Izraelitów i złożyli je przed Panem.

Przypadek?


N sty 16, 2022 11:49 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N lip 12, 2020 12:12 pm
Posty: 372
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cuda i objawienia w Kościele Katolickim
merss napisał(a):
Przywołujesz myślenie stereotypami. Ile książek M.Helera przeczytałeś?


Przeczytałem jego artykuły, widziałem wyklady a z książek to trochę kazania. W artykułach czy wykładach ciężko znaleźć tam słowa Jezus, Maryja, cud itd.

Cytuj:
ma też kogoś takiego jak neurobiolog. Kolejny sterotyp


Napisałem neuronaukowiec

Cytuj:
To określa zawód i nie należy do sfery etycznej. W etyce pytamy o człowieka i wówczas ten sam neurobiolog może być dobrym lub złym człowiekiem, niewierzącym lub wierzącym.

Ile jest wierzących neuronaukowcow? Ja znalazłem może z trzy osoby

Cytuj:
To samo zdjęcie z neuroobrazowania komentuje medycznie lub nienaukowo ubierając w swoje przekonania światopoglądowe. A religii i wyznań mamy multum.


Ale co?
Cytuj:
Tego typu myślenie zaprowadzi cię do niewiary, ponieważ go nie kwestionujesz. Nie dostrzegasz u siebie myślenia schematami i ukierunkowanie na bycie nowoczesnym w światowym znaczeniu tego słowa.
Kiedy wchodziłam na to forum to moja wiedza religijna była na poziomie analfabety religijnego. Miałam szansę (tak myślę), bo ja to widziałam.


Skąd niby taki wniosek? Prawie wszyscy neuronaukowcy powiedzą że to mózg jest odpowiedzialny za to kim jesteś itd. ze to mogę stwarza świadomość. A skoro tak to znika ona wraz ze śmiercią

PeterW napisał(a):

Michał Heller (to ksiądz profesor) przede wszystkim zastanawia się skąd się wzięły prawa przyrody, czemu one są tak racjonalne w takim sensie że większość da się, lub będzie dać opisać matematycznie (niekoniecznie rozwiązać, bo są i równania nierozwiązywalne). Przypadek? Losowanie?
W kilku miejscach przytacza Leibnitza "czemu istnieje raczej coś niż nic?".
No i jako rozwinięcie - czy z niczego może być coś?


Nijak to nie ma się do wiary w Boga. To że nie wiemy dlaczego cos istnieje wcale nie zachęca do wiary w Boga. A nawet jeśli to co najwyżej do Boga deizmu

Barney napisał(a):
Widzę, że nie od rozmowy o cudach powinniśmy zacząć, a od podstaw


Ale że co? Ja nie neguje że Bóg może działać przez prawa przyrody. Neguję że dziala tylko i wyłącznie przez nie


Pn sty 17, 2022 6:52 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL