Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 10:35 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Oczyszczenie czy upadek Kościoła 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Oczyszczenie czy upadek Kościoła
Powiadasz zawód ksiądz? Nie - ksiądz to powołanie (powinno być), zawód to teolog, filozof. Czasem bywają nawet fizykami czy biologami, lekarzami..

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So gru 05, 2020 4:47 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 05, 2010 7:31 pm
Posty: 25
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Oczyszczenie czy upadek Kościoła
Tak,- masz rację "PeterW" tak powinno być, twoje zdanie powinienem umieścić na koniec w podsumowaniu.

Nawet nie wiesz, jak bardzo, tym zdaniem prowokujesz 3 wojnę światową.
No to zaczynajmy:

Cytuj:
Jak to sie dzieje ze cale narody dadza sie oglupiac.
Az strach wyrazic zdanie ze przypadki pedofilii, aczkolwiek bolesne, sa niczym w porownaniu do nie wiem ilu - dziesiatek, setek, a moze tysiecy przypadkow gdy ludzie cierpia o wiele bardziej.


Księża z powołania - lekarzami ?????????
Szczepionki można wyrzucić do kubła na śmieci, w tym temacie, moje zdanie jest takie jak Edyty Górniak.
Odpowiedzią jest biorezonans, skuteczniejszy od szczepionek i prawie za darmo, używany obecnie przez opluwanych w internecie Chińczyków (tak opanowali pandemię w Wuhan), w celu izolacji Europy od technologii.
"Pandemia" = kpina z ludzi, zniewolenie, bandytyzm i eutanazja, handel organami, w czasie kiedy kościół ugania się za gejami w swoim środowisku.
Stadion Narodowy zamknięty dla kibiców i tylko w tym temacie, czasy się zmieniły (teraz jest telewizja).
W starożytnym Rzymie, jak ginęli ludzie, Koloseum było otwarte.
Ile w tą "pandemię" zostało wpompowanych pieniędzy?

Oczekuję odpowiedzi od Księży (lekarzy) z powołania.


So gru 05, 2020 8:14 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Oczyszczenie czy upadek Kościoła
https://deon.pl/wiara/jak-pani-wytrzymu ... tr0RvkwdVo
Dla mnie dramat. A może inaczej geolożka z Tygodnika Powszechnego

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So gru 12, 2020 2:05 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Oczyszczenie czy upadek Kościoła
Z powodzeniem opublikowaliby jej wynurzenia w Gazecie Wyborczej i na Onecie. Całkowicie zgodne z linią tych mediów.
Te "fstrentne" samce w Episkopacie, które śmią mieć jakąkolwiek waadzę i krytykują LGBT.
Rozczulające to że pani poczuła się urażona że musi przed uroczystością chrztu iść do spowiedzi, jak chce być chrzestną..

Dobre też jej zajęcie.. Ta pani zajmuje się teologią feministyczną. Jest coś takiego? Może jeszcze teologia marksistowska, albo teologia gender?

Ja na Deon zaglądam jedynie dla Pisma Świętego.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So gru 12, 2020 10:57 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Oczyszczenie czy upadek Kościoła
Pełna zgoda PeterW
A odnośnie teologii marksizmu było coś takiego w Ameryce Łacińskiej nazywało się to teologia wyzwolenia. Próba łączenia marksizmu i katolicyzmu. Oczywiście to nie może być zaakceptowane

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So gru 12, 2020 12:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Oczyszczenie czy upadek Kościoła
Pani "teolożka" zaobserwowała - jak rozumiem ze wstrętem - że wszyscy polscy biskupi są "białymi mężczyznami po czterdziestce". No to już jest doprawdy skandal! Żeby w dzisiejszym, genderowo-fluidowym, multikulturowym społeczeństwie tolerować taki ciemnogród i brak różnorodności? Ukończywszy studia teologiczne pani autorka uważa także za "szokująco dziwne", że władza w Kościele i odpowiedzialność za naukę, jaką ten Kościół głosi, ma ta wąska grupa mężczyzn, czyli - jak wyliczyła - mniej niż pół promila ochrzczonych. To się pewnie kłóci z zasadami demokracji i partycypacji obywatelskiej w procesie decyzji i jest równie zacofane jak brak parytetów...

A tak serio, to nawiązując do tytułu tego tekstu, nie rozumiem, czemu ta pani się tak męczy w takim Kościele. Można sobie wybrać jakiś inny, gdzie jest większa paleta barw i różnorodność płciowa (przepraszam - genderowa), a każdy członek takiego zboru sobie sam wybiera co mu pasuje do wierzenia. Można też sobie założyć własne wyznanie.


So gru 12, 2020 12:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Oczyszczenie czy upadek Kościoła
Większych bzdur dawno nie czytałem. Katolickie wcielenie Marty Lempart, feministka, której przeszkadzają biskupi mężczyźni i to, że do spowiedzi trzeba pójść jak chrzestną chce zostać. No szok i skandal normalnie. Pewnie jej zdanie podziela ks. Boniecki czy Szymon Hołownia. Pretensje do wszystkiego i o wszystko. Dla mnie ta pani jest niezrównoważona psychicznie. W dodatku egoistka, cały czas tylko ja, ja i ja. Ma być w Kościele tak jak tej teolozki się widzi.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


So gru 12, 2020 3:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Oczyszczenie czy upadek Kościoła
Oskarżył Henryka Gulbinowicza o pedofilię. Teraz przeciwko niemu wytoczono potężne działania.

https://wroclaw.wp.pl/oskarzyl-henryka- ... l=&src01=f


Wt gru 15, 2020 6:55 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Oczyszczenie czy upadek Kościoła
lajkonik.2 napisał(a):
Oskarżył Henryka Gulbinowicza o pedofilię. Teraz przeciwko niemu wytoczono potężne działania.

https://wroclaw.wp.pl/oskarzyl-henryka- ... l=&src01=f


Geniusz jakiś? W wieku 16 lat już po maturze?

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Wt gru 15, 2020 10:13 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Oczyszczenie czy upadek Kościoła
Koleś w ogóle sprawia wrażenie mało wiarygodnego świadka. Szkoda, że wszystko skończyło się jak się skończyło bez rzetelnego śledztwa. Mam tylko nadzieję, że wydając decyzję ws. kard. Gulbinowicza, Watykan miał mocniejsze przesłanki niż zeznanie tego człowieka.


Wt gru 15, 2020 1:08 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Oczyszczenie czy upadek Kościoła
https://www.youtube.com/watch?v=_OhT4cr5iSM


Wt gru 15, 2020 1:37 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 18, 2020 7:22 pm
Posty: 167
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Oczyszczenie czy upadek Kościoła
Jak Kościół ma być dobrym ziarnem dla świata, jeżeli sam jest jak ten "grób pobielany"? Wspomnijcie przypowieść o synu marnotrawnym, albo inne proroctwa o podobnym wydźwięku - chrześcijanie odczytują wciąż te proroctwa jako dawną zapowiedź głoszenia Słowa wśród pogan. Ale nie widzą siebie obiektywnie, nie widzą, że to też dziś aktualne - to my dziś jesteśmy jakby żydami 21 wieku. Co Jezus u nas zastanie gdy przyjdzie? Monumentalny, skrzętnie wybielany grób? Czy może Oblubienicę strojną na dzień zaślubin? Wyobrażacie sobie, żeby narzeczona poszła do ślubu nie wziąwszy najpierw solidnej kąpieli?

_________________
A Jezusa pytałeś?


Śr gru 23, 2020 6:51 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Oczyszczenie czy upadek Kościoła
Jakie oczy, takie widzenie. Grób jest obrazem śmierci. Natomiast cała Biblia ulożona jest w porzadku: wielu i reszta. Reszta Izraelitow utworzyła chrześcijaństwo. Chrześcijanie mają być w tym świecie światłem. Niewielu potrzeba, by dojrzało prawdę wielu. Można jednak skupić się na ciemności i widzieć popsute lampy. Oczyszczenie to uporzadkowanie stanu, że Bóg jest traktowany przedmiotowo. Ludzie nadal się nawracają, bo spotykają światło i odchodzą, bo inaczej rozwiązują sobie potrzeby magiczne. Rośnie armia wróżek, czego Francja najlepszym przykladem. Niewiedza jest także zawiniona lub nie.
Ewangelia jest najpierw kierowana do mnie osobiście. To ja mam sie nawracać a nie skupiać na nawracaniu innych. Zawodowo czynić to trudno, zwłaszcza gdy życie prywatne rozbiega się z głoszonymi słowami o tym jak żyć należy. Nie wybrzmi wówczas Dobra Nowina, ale jej parodia.


Śr gru 23, 2020 7:20 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 69 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL