Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 1:23 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Oczyszczenie czy upadek Kościoła 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Oczyszczenie czy upadek Kościoła
Po pierwsze, należy zachowac proporcje, i jednak nie przyjmować narracji wrogów Kościoła, którzy relacjonują i oceniają bardzo jednostronnie.

Po drugie, należy wypalić gorącym żelazem to, co nalezy wypalić.

Po trzecie, należy skorzystać z okazji, by skończyć w Kościele z "książętami Kościoła" i "przewielebnymi". Współczesnemu człowiekowi ta tytulatura (słusznie) szkodzi na mdłości, a duchownym szkodzi na charakter.
Przy okazji wydalenie ze stanu duchownego pewnej (dużej) części duchownych pomoże, a nie zaszkodzi Kosciołowi. Byle znowu nie skończyło się na tych, co ujawniają afery albo przedstawicielach jednego z marginesów (jak było z księzmi - narodowowcami). Wszystkich tych "aborcja nie, ale...", nie głoszących wiary katolickiej tylko jakieś wynalazki (czy to z lewej, czy z prawej strony Kosciola), Lenczewskich, jesli natychmiast nie przestaną - na zewnątrz. Niech chodza do koscioła w charakterze zwykłych wiernych. Wszystkich, którzy ukrywali pedofilię czy mafię lawendową (nie mówiąc już o sprawcach), wszystkich biskupów - agentów SB itd.
Tacy ludzie nie są użyteczni jako przewodnicy, skoro sami nie ida tam, gdzie trzeba.
A przy tym reagowanie ostro na wszelkie fałszywe oskarżenia.

Po czwarte, w przypadku źle postępujących przełożonych w wierze, mamy jasne polecenie Chrystusa:
Mt 23:3 "Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią."

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr lis 11, 2020 3:41 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Oczyszczenie czy upadek Kościoła
Cytuj:
Rozpaczacie, jak gdyby świat się zawalił, a Kościół nagle okazał się przestępczą organizacją, a nie mistycznym Ciałem Chrystusa. Czy to pierwszy raz w historii Kościoła, kiedy niektórzy biskupi i prezbiterzy okazali się wielkimi grzesznikami i przestępcami?


A mamy się cieszyć i radować, że na wierzch kolejny raz (który z kolei?) wychodzą skandale z udziałem kościelnych hierarchów?

Nie pierwszy raz, ale teraz w dobie internetu i błyskawicznym przepływie informacji brudy i afery wypływają znacznie szybciej niż w XVI wieku.

Mnie podobnie jak sachol zastanawia jak osoby duchowne dopuszczające się takich obrzydliwości dzień później odprawiają Mszę Świętą... Czy faktycznie nie ma już wiary w żywą obecność Jezusa w Eucharystii? A może i w ogóle brak wiary w Boga...

Niestety, ale coraz ciężej będzie bronić Kościoła, księży kiedy dzień po dniu jesteśmy zasypywani kolejnymi skandalami z ich udziałem...

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Śr lis 11, 2020 5:07 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 30, 2015 5:59 pm
Posty: 789
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Oczyszczenie czy upadek Kościoła
Tylko kto ma zrobić to po drugie i po trzecie? Fajnie się głosi hasła o tęczowej zarazie, a gdy przychodzi wziąć odpowiedzialność za Paetza czy Dziwisza, to jakoś cały czas działa zmowa milczenia czy fałszywie pojmowana troska o dobro Kościoła.

Niestety, ale punkt pierwszy jest obecnie nie do zrealizowania. Bo przez lata ta narracja była absolutnie bez zachowania proporcji, tylko w drugą stronę.

A po czwarte jest jakąś kpiną. W czym niby katolicy mają nie naśladować tych pasterzy? Do czego nawoływali, czego sami nie czynili? Nawoływali do zakazu tuszowania grzechów ludzi Kościoła? A może do niemolestowania podwładnych?

W Polsce leci film ze scenariuszem wykorzystanym już w kilku innych krajach. Różnica wg mnie jest taka, że w Polsce wielu ludzi Kościoła zostało uformowanych do osobistej wiary i są oni w stanie ją zachować.

Już lecą pytania o Jana Pawła II i jego odpowiedzialność.


Śr lis 11, 2020 5:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Oczyszczenie czy upadek Kościoła
mniszek_pospolity napisał(a):
Cytuj:
Rozpaczacie, jak gdyby świat się zawalił, a Kościół nagle okazał się przestępczą organizacją, a nie mistycznym Ciałem Chrystusa. Czy to pierwszy raz w historii Kościoła, kiedy niektórzy biskupi i prezbiterzy okazali się wielkimi grzesznikami i przestępcami?


A mamy się cieszyć i radować, że na wierzch kolejny raz (który z kolei?) wychodzą skandale z udziałem kościelnych hierarchów?

Nie, ale nie możemy zachowywać się tak, jak gdybyśmy to my byli winni temu, że oni złamali przykazania i prawo. Oraz, co gorsza, że jesteśmy za to odpowiedzialni i musimy się z tego tłumaczyć i przepraszać.

Cytuj:
Nie pierwszy raz, ale teraz w dobie internetu i błyskawicznym przepływie informacji brudy i afery wypływają znacznie szybciej niż w XVI wieku.

Takie życie. Nic na to nie poradzimy.

Cytuj:
Mnie podobnie jak sachol zastanawia jak osoby duchowne dopuszczające się takich obrzydliwości dzień później odprawiają Mszę Świętą... Czy faktycznie nie ma już wiary w żywą obecność Jezusa w Eucharystii? A może i w ogóle brak wiary w Boga...

Ponieważ nie mamy daru czytania w myślach i sercach, to tego się nie dowiemy. Chyba, że któryś z tych hierarchów odpowie na takie pytania.

Cytuj:
Niestety, ale coraz ciężej będzie bronić Kościoła, księży kiedy dzień po dniu jesteśmy zasypywani kolejnymi skandalami z ich udziałem...

To przestań. Osoby, która jest na "nie" i tak nie przekonasz, a osoba na "tak" nie potrzebuje być przekonywana.


Śr lis 11, 2020 5:16 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Oczyszczenie czy upadek Kościoła
Cytuj:
Nie, ale nie możemy zachowywać się tak, jak gdybyśmy to my byli winni temu, że oni złamali przykazania i prawo. Oraz, co gorsza, że jesteśmy za to odpowiedzialni i musimy się z tego tłumaczyć i przepraszać.


Winni nie jesteśmy i żadna w tym nasza odpowiedzialność czy wina właśnie. Przepraszać nie mamy za co, ale czemu oni nie przeproszą tak na dobry początek? Niestety jak to pisałem wiele razy ich czyny brudzą cały Kościół, niszczą nas wszystkich, skłócają, bo w oczach przeciwników Kościoła idąc na Mszę czy pomodlić się, to tak jakbyśmy nie widzieli nic złego w ich czynach, a może i jeszcze na to się po cichu zgadzali...

Cytuj:
To przestań. Osoby, która jest na "nie" i tak nie przekonasz, a osoba na "tak" nie potrzebuje być przekonywana.


Nigdy pierwszy nie zaczynam tematu w rozmowach ze znajomymi o Kościele (jeżeli już, to bardzo rzadko). I kiedy gdzieś tam pojawia się slogan "księża to pedofile" reagować muszę, bo nie wszyscy księża, zdecydowana część duchowieństwa to wspaniali, wierzący, święci ludzie. Mili, dowcipni i poświęceni pracy z drugim człowiekiem, modlitwą.

Tak, wielu się nie przekona, bo to jest dla człowieka niewykonalne. Jak ktoś jest tak silnie zakorzeniony w swojej nienawiści do Kościoła, to pole manewru mamy...żadne. Czasem zastanawiam się czy antyklerykałowi udałoby się mnie przekonać do swoich poglądów...I oczywiście nie, więc w drugą stronę też tak to "działa".

Mocne słowa Roberta Winnickiego na dzisiejszym Marszu Niepodległości (nie tylko o tym przemawiał):

"Wielu z nas w ostatnich tygodniach stanęło pod kościołami, by bronić przed profanacją. Stali tam wierzący, stali niewierzący, bo bronili symboli tradycji i tożsamości. Ja chciałem jasno powiedzieć, że nie będziemy bronić pałaców i plebanii tych, którzy bronią pedofilów, nie będziemy bronić gorszycieli"

"Kościół w Polsce musi się oczyścić w ogniu prawdy i sprawiedliwości". - Jeśli Kościół sam tego nie zrobi, jeśli wy - księża, duchowni, biskupi nie zrobicie tego sami (...) to nie lewica będzie was usuwać, to my was będziemy usuwać" - podkreślił. "Won gorszycielom, won lawendowej mafii z kościoła - wołał.

https://wydarzenia.interia.pl/polska/news-robert-winnicki-na-marszu-niepodleglosci-dzisiaj-obliczem-bu,nId,4848758

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Śr lis 11, 2020 5:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Oczyszczenie czy upadek Kościoła
mniszek_pospolity napisał(a):
Przepraszać nie mamy za co, ale czemu oni nie przeproszą tak na dobry początek?

Nie do mnie pytanie.

mniszek_pospolity napisał(a):
Niestety jak to pisałem wiele razy ich czyny brudzą cały Kościół, niszczą nas wszystkich, skłócają, bo w oczach przeciwników Kościoła idąc na Mszę czy pomodlić się, to tak jakbyśmy nie widzieli nic złego w ich czynach, a może i jeszcze na to się po cichu zgadzali...

No cóż, nic nie poradzimy na to, że niektórzy nie rozumieją tego, iż wierzymy w Boga, a nie w księży. To jednak nie jest powód aby brać udział w nagonce.

mniszek_pospolity napisał(a):
Mocne słowa Roberta Winnickiego na dzisiejszym Marszu Niepodległości (nie tylko o tym przemawiał):

Głupie słowa Winnickiego. Ktoś mu powinien przypomnieć co Chrystus powiedział żydom, którzy chcieli ukamienować pewną prostytutkę.


Śr lis 11, 2020 6:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Oczyszczenie czy upadek Kościoła
Jockey napisał(a):
Mamy ostry atak na Kościół z jednej strony a z drugiej wychodzą różne grzechy pasterzy tego Kościoła
https://dorzeczy.pl/kraj/160178/trzesie ... -czas.html
Jak to Pan Jezus mówił, że zgorszenia przyjdą ale biada tym przez, których przychodzą. osobiście jestem całą sprawą zgorszony. Przez tyle lat kardynał Gulbinowicz miał ogromny wpływ na Kościół w Polsce. Wychował wielu i jak widzę oni też jemu podobni. Mówię o abp Janiaku, o bp. Tyrawie. Czy jest tak jak piszą ks. Isakowicz-Zalewski i red. Terlikowski?

Co dalej? Kiedyś Terlikowski wzywał biskupów do rozliczenia się z czasów PRL i z różnych afer i wspominał na to co nie dzisiaj dzieje. Że jeśli nie zrobią tego sami to zrobią to za nich media i nie będzie to łatwiejsze. A raczej będzie bardziej bolało.

Warto też moim zdaniem rozpocząć krucjatę modlitewną za księży i za nasz Kościół aby był prawdziwym znakiem sprzeciwu w świecie bo tak jak to wygląda w tej chwili to jest zgorszeniem i przez takich księży tylko ludzie mogą popadać w zwątpienie i odrzucenie Boga.

A może jest tak (w co wątpię ale nie można tego odrzucić bez zastanowienia), że oskarżenia są fałszywe.



Mamy ostry atak na Kościół: Ale w postaci propagandy takiej samej jak zastosował minister propagandy III Rzeszy Józef Goebbels po ogłoszeniu przez Piusa XI encykliki Mit brennender Sorge. Encyklika ta, krytykująca ideologię nazistowską została ogłoszona 14 marca 1937 r., a już pod koniec tego miesiąca niemieckie media zaczęły gwałtownie omawiać wszelkie znane przypadki nadużyć seksualnych ze strony duchowieństwa katolickiego. Omawiano autentyczne zdarzenia z wielu poprzednich lat, ale wyolbrzymianie zjawiska i nadanie mu rozgłosu właśnie w owym czasie miało spowodować ‘panikę moralną’, czyli święte oburzenie na Kościół. Dzisiaj obserwujemy podobne zjawisko na skalę światową

I proszę mnie brać za obrońcę pedofilów bo do takich nie należę. Jestem wrogiem każdego pedofila, nie zależnie od tego czy on występuje; czy to w sutannie, czy to mundurze, czy w garniturze, ale nie godzę się na to że te zboczenia są przemilczane tam gdzie występują w garniturze, i w mundurze , są przemilczane a wszystko zwalane jest księży Kościoła Katolickiego, tam gdzie jest ich znikoma ilość. Jeżeli to kogoś interesuje to pogrzebałem w swoich danych to podaję linki do stron z których korzystałem dziesięć lat temu gdy dyskutowałem na ten temat na forum, Nie było to to forum. Na samym początku podaje link co pisał na ten temat Maciej Giertych,(ojciec słynnego mecenasa Romana Giertycha) o czym przestrzegał Polski Kościół, Czy nie miał racji?

http://opoka.giertych.pl/owk73.htm

https://www.gosc.pl/doc/1173272.Falszywie-osadzeni

https://www.salon24.pl/u/nicko/397365,p ... niz-ksiezy

https://www.bibula.com/?p=20065

https://prawy.pl/4329-to-nie-kosciol-ma ... a-a-zydzi/


https://www.tvp.info/21001668/swiadkowi ... -seksualne


Cz lis 12, 2020 4:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Oczyszczenie czy upadek Kościoła
Osobiście nie podoba mi się ,że kościół obecnie nie miesza się do moralności. Jeśli nie kościoł ma mówić o moralności to kto poloniści?

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


Cz lis 12, 2020 4:17 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Oczyszczenie czy upadek Kościoła
Jak masz coś napisać to napisz coś sensownego na temat. A Ty nie dość że piszesz bzdury, to jeszcze ubliżasz Kościołowi , bo piszesz Go z małej litery.


Cz lis 12, 2020 11:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Oczyszczenie czy upadek Kościoła
(ciach offtop -J)

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


Pt lis 13, 2020 7:09 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 05, 2010 7:31 pm
Posty: 25
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Oczyszczenie czy upadek Kościoła
W życiu częściej bywa tak, że trzeba wybierać mniejsze zło.
Trzeba mieć tego świadomość i wtedy zawsze pozostaje czas i możliwość sprostowania błędów, należy tylko ten czas wykorzystać. Niestety zazwyczaj tą chwilę zakrywa pycha, duma i chęć dążenia do kolejnego celu w podobny sposób.
Zadośćuczynienie staje się zbyt kosztowne i mało istotne, i to neguje dokonane wybory i ustanawia jako złe i nie prawidłowe.
W konsekwencji, należy się zastanowić nad pytaniem, co by było gdyby kościół walczył bardziej zdecydowanie z pedofilią w tamtej sytuacji?
Jest jeszcze inna sprawa, jest nawet tu na forum wiele próśb o czystość. No to Pan Bóg spełnia te prośby, to o co Wam chodzi?
Od głowy się zaczyna, i najlepiej jak by to była głowa, a nie inna część, ale jak wybieracie, tak macie.
Moim zdaniem przyczyną jest kłamstwo, a cała reszta wyjdzie przy okazji.
Moim zdaniem papież JP2 miał naiwne wizje papiestwa oparte na tradycji, pozbawione własnych doświadczeń.
A w życiu jest tak, że można robić najgłupsze rzeczy, ale liczy się efekt tych czynów i nawet jak się pcha sznurek, zamiast ciągnąć, to trzeba mieć uzasadnienie, mądry człowiek odpowie dlaczego, a głupi nie, albo powie, że tak mu kazali, taka jest tradycja i.t.p., tylko Papieża pytać nie wypada, takie pytania powinny pochodzić od Papieża, tylko musi mieć tego świadomość. "Kto nie potrafi pytać nie potrafi żyć" (Albert Einstein).
Bo czasem efekt pytań może być taki, że można się poniżyć przed ludźmi.
Nad celowością czynów i jej skutkami można dyskutować, ale na ogół nikomu się nie chce, łatwiej zanegować, i tak najczęściej bywa (i to blokuje rozwój).
Ja uważam, że te błędy, które popełniał Papież JP2 miały odbicie w jego neurologicznym stanie zdrowia, w ciągu ostatnich 10 lat przed śmiercią,
i negatywny wpływ na jego najbliższe otoczenie (również na sekretarza Dziwisza)? Teraz życie JP2 jest już ukończoną księgą , którą możemy oceniać i to nie jest nic złego.
Co do byłego biskupa Guldinowicza, to jego współpraca z władzą komunistyczną na terenie Podlasia jest dyskusyjna, na terenie Wrocławia negatywna.
To wynika ze sposobu organizacji życia społecznego, ale skąd on miał o tym wiedzieć, pytanie jest, czy chciał wiedzieć, czy bazował na przyzwyczajeniach?
Jego wielki wygląd bardziej by świadczył o przyzwyczajeniach.
Takie wypadki jak eksterminacja wsi białoruskich przez AK po wojnie, nie miała prawa się odbywać, bo było to morderstwo bez względu na ideologię, zorganizowane przez człowieka nie pochodzącego z tamtych okolic i nie znającego kultury tamtych ludzi, za takie rzeczy się płaci.
Byli gorsi od Guldinowicza tacy jak np. Kardynał Glemp, który nazwał ks.I.Zalewskiego "nadubowcem".
Pomijam wątki pedofilskie, które powinny być wyjaśnione i ukarane, pozostaje tylko kwestia wątpliwej uczciwości duchowej, na taki teatr
było przyzwolenie Kościoła (ludzi), ale teraz, to już obiektywnie ocenia ktoś wyżej .
Obecnie widzę więcej czarnych charakterów związanych z globalizacją, to co było to "pikuś", w stosunku do idei depopulacji.
Szczęść Boże!


N lis 22, 2020 12:14 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Oczyszczenie czy upadek Kościoła
margaritka napisał(a):
Osobiście nie podoba mi się ,że kościół obecnie nie miesza się do moralności. Jeśli nie kościoł ma mówić o moralności to kto poloniści?
Zupełnie słusznie.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N lis 22, 2020 1:24 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2411
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Oczyszczenie czy upadek Kościoła
lajkonik.2 napisał(a):
wyolbrzymianie zjawiska i nadanie mu rozgłosu właśnie w owym czasie miało spowodować ‘panikę moralną’, czyli święte oburzenie na Kościół. Dzisiaj obserwujemy podobne zjawisko na skalę światową

Dokladnie.
Jak to sie dzieje ze cale narody dadza sie oglupiac.
Az strach wyrazic zdanie ze przypadki pedofilii, aczkolwiek bolesne, sa niczym w porownaniu do nie wiem ilu - dziesiatek, setek, a moze tysiecy przypadkow gdy ludzie cierpia o wiele bardziej.
Pierwszy z brzegu przyklad to cierpienie dzieci gdy rodzice sie rozwodza. Juz widze kampanie srodkow masowego oglupiania ktore z rowna gorliwoscia zajma sie tematem.
Chwala Kosciolowi ktory jako jedyny glosi Prawde w tym temacie.


N lis 22, 2020 5:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Oczyszczenie czy upadek Kościoła
Cytuj:
Dokladnie.
Jak to sie dzieje ze cale narody dadza sie oglupiac.
Az strach wyrazic zdanie ze przypadki pedofilii, aczkolwiek bolesne, sa niczym w porownaniu do nie wiem ilu - dziesiatek, setek, a moze tysiecy przypadkow gdy ludzie cierpia o wiele bardziej.
Pierwszy z brzegu przyklad to cierpienie dzieci gdy rodzice sie rozwodza. Juz widze kampanie srodkow masowego oglupiania ktore z rowna gorliwoscia zajma sie tematem.
Chwala Kosciolowi ktory jako jedyny glosi Prawde w tym temacie.


Bardzo śmiała teza, której nigdy nie odważyłbym się postawić...

Przypadki pedofilii są "niczym" do innych "gdzie ludzie cierpią o wiele bardziej". Bardzo ciekawe i...kontrowersyjne.

Przykład rozwodu rodziców to gruba przesada i nadużycie. Jaką tu skalę porównawczą należy zastosować? Dzieci cierpią, kiedy rodzice się kłócą, tata uderzy mamę, rozwodzą się itd., ale... czy to jest gorsze od tego jak dziecko jest brutalnie gwałcone przez księdza (i nie tylko księdza) i latami molestowane i wykorzystywane seksualnie?

Śmiem wątpić (i pewnie nie tylko ja zresztą).

Niestety rozwody są "na porządku dziennym" w polskich rodzinach. To tragedia, ale wokół jest tego tak wiele, że przestaje robić to i na samych dzieciach wrażenie (mam taki przypadek w rodzinie niestety). Tata zabiera na weekend do siebie, zabawy, kino i McDonald's (stan sprzed pandemii) ; i wracają do domu, do mamy i szkoły. Oswoili się.

Jednak czym innym jest kiedy dziecko cierpi taki ból i męczarnie na skutek pogwałcenia swoich najintymniejszych warstw życia. Takie archaiczne myślenie "nie tylko księża to pedofile" jest już nieaktualne. Nie można w kółko tego tak argumentować. Kościół strzela sobie w stopę ; kryjąc pedofili, tuszując sprawy, zamiatając pod dywan... a potem dziwne, że cała ogromna lawina wali się na nas (informacji już mamy bez liku).

I niestety, ale "lawendowa mafia" przed którą 15 lat temu przestrzegał ks. dr Oko, o której mówi i pisze ks. Isakowicz-Zaleski sprowadza na wszystkich bez wyjątku katolików krytykę, hejt, wściekłość.

Ksiądz to ma być drugi ojciec - ostoja bezpieczeństwa jak mawia o. Leon Knabit OSB. A co to za ojciec, który w tak haniebny sposób krzywdzi własne dzieci? Zostawia im "pamiątkę" i traumę na całe życie, z tego nie da się podnieść od tak hop siup. Lekceważenie tego problemu i ciągłe zganianie winy na to, że "lewackie media" to nagłaśniają jest niestety infantylne.


„Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”

"Kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza"

Dość wybielania...pisałem, że dla dobra Kościoła trzeba oczyszczać z pedofilów tenże Kościół ; radyklanie i stanowczo. Mamy czekać na kolejne afery i pocieszać się w duchu (ufff, to nie nasz proboszcz...)? To droga donikąd albo i do zatracenia. Przeciwnicy Kościoła tylko na tym korzystają.

a co gorsza, bardzo wielu wierzącym coraz trudniej identyfikować się z Kościołem skoro jak grzyby po deszczu wyrastają kolejne afery pedofilskie z udziałem duchiwnych.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Pt gru 04, 2020 5:44 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 05, 2010 7:31 pm
Posty: 25
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Oczyszczenie czy upadek Kościoła
Czas zajmowania się potomstwem zależy od kultury społecznej, możliwości, standardów materialnych i od naturalnych potrzeb małego człowieka, standardem bywa, że im szybciej samodzielny tym lepiej.
Co do pedofilii, jest to niszczenie szacunku do wartości duchowych,
które nie mieści się w ramach żadnej ewolucji.
To jest kontynuacja sposobów walki komunistów z czasów Stalinowskich, przejęta przez kupionych przez PZPR
hierarchów kościelnych, już po zmianie systemu w Polsce.
Reguły przyjęte na wygodnych, błędnych założeniach, że diabeł się nawróci, po obejrzeniu szopki.
Co za tym idzie, również przez opiniotwórcze niszczenie materialne ludzi Kościoła (to w czyim interesie).
Chyba, że przechodzimy na satanizm i składanie ofiar z dzieci.
Kolejną sprawą jest Chrześcijańskie wychowanie seksualne i udawanie prób różnych opcji odnowy.
Nie podobają mi się reformy w kościele zaczynając od pedofilii.
Wiedzą o tym wrogowie Kościoła, że jak się zaczyna od d.. to zawsze będzie smród, obojętnie od efektu zakończenia.
W najlepszych rozwiązaniach tego typu, pozostaną ludzie nie samodzielni, którzy są czyści, tacy co ich nawet kijem nie chciał nikt dotknąć, reszta albo się dostosuje, albo ucieknie.
Pytanie? Czy tak ma wyglądać oczyszczenie Kościoła?
Cz. Miłosz, w wierszach opisywał tradycję północno-wschodniej Polski (sam tego nie wymyślił), będącej pochodną tradycji Pruskiej, Krzyżackiej, pisał:
"człowiek nie powinien rozłupywać ziarna żeby zobaczyć, co jest w środku".
Wychowanie zależy od kultury księży z jakiej się wywodzą, tu powinna być selekcja, bo w niektórych rejonach Polski
zawód księdza wiąże się jedynie z prestiżem i już na starcie trzeba hołdować układom społecznym, a najlepiej z nich się wywodzić.
Czasy, jasełek się skończyły, teraz jest czas sprawdzania (jak w pokerze).
Ja księdzem nie jestem, dlatego mi może z zewnątrz łatwiej jest krytykować, ale czasem potrzebna jest izolacja, bo jak się chce coś trwale naprawić, to zazwyczaj trzeba to rozebrać, problemem jest jak jeden chce naprawić a inny popsuć, chociaż początek roboty wygląda tak samo.
Pozostaje ocena klienta, ideologia Chrześcijańska sobie poradzi, trzeba zacząć od podstaw, tylko niektórym limit prób się wyczerpał.


So gru 05, 2020 3:45 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 86 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL