Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 10:36 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 bławochwałcza koniczyna 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: bławochwałcza koniczyna
Jockey napisał(a):
lajkonik.2 napisał(a):
margaritka napisał(a):
Nawet wierzenie we sny tez jest niebezpieczne


A co by było jakby św. Józef, nie uwierzył w sen, i nie nie zabrał Maryi i dzieciątka, i nie uszedł do Egiptu, tak jak mu to nakazał we śnie anioł? Było to bezpieczne, czy nie, ze uwierzył w sen?

Tak i Józef wziął sennik egipski i przeczytał w nim, że ma przygarnąć Marię bo z Boga się narodzi ten Syn. Normalnie bomba tylko dlaczego teologowie o tym nie wiedzą?


Masz jakieś halucynacje ? Nie pisałem nigdzie o senniku. To Twój wymysł ten sennik. Odpowiedziałem na temat że wierzenie we sny też jest niebezpieczne. Wyjaśnij jeszcze z jakiego sennika, korzystał Józef egipski, gdy wyjaśniał sen Faraonowi.


Pn paź 05, 2020 7:35 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: bławochwałcza koniczyna

Syr 34,1-8

1 Mąż głupi miewa czcze i zwodnicze nadzieje, a marzenia senne uskrzydlają bezrozumnych.
2 Podobny do chwytającego cień i goniącego wiatr jest ten, kto się opiera na marzeniach sennych.
3 Marzenia senne podobne są do obrazów w zwierciadle, naprzeciw oblicza - odbicie oblicza.
4 Co można oczyścić rzeczą nieczystą? Z kłamstwa jakaż może wyjść prawda?
5 Wróżbiarstwo, przepowiednie z lotu ptaków i marzenia senne są bez wartości, jak urojenia, które tworzy serce rodzącej.
6 Poza wypadkiem, gdy Najwyższy przysyła je jako nawiedzenie, nie przykładaj do nich serca!
7 Marzenia senne bardzo wielu w błąd wprowadziły, którzy zawierzywszy im upadli.
8 Prawo wypełni się bez kłamstwa, a mądrość jest wypełnieniem tego, co mówią usta godne zaufania.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn paź 05, 2020 7:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: bławochwałcza koniczyna
Jockey napisał(a):

Syr 34,1-8

1 Mąż głupi miewa czcze i zwodnicze nadzieje, a marzenia senne uskrzydlają bezrozumnych.
2 Podobny do chwytającego cień i goniącego wiatr jest ten, kto się opiera na marzeniach sennych.
3 Marzenia senne podobne są do obrazów w zwierciadle, naprzeciw oblicza - odbicie oblicza.
4 Co można oczyścić rzeczą nieczystą? Z kłamstwa jakaż może wyjść prawda?
5 Wróżbiarstwo, przepowiednie z lotu ptaków i marzenia senne są bez wartości, jak urojenia, które tworzy serce rodzącej.
6 Poza wypadkiem, gdy Najwyższy przysyła je jako nawiedzenie, nie przykładaj do nich serca!
7 Marzenia senne bardzo wielu w błąd wprowadziły, którzy zawierzywszy im upadli.
8 Prawo wypełni się bez kłamstwa, a mądrość jest wypełnieniem tego, co mówią usta godne zaufania.


I co to ma być ? Bardzo dobrze znam te wersety. Chcesz udowodnić ze nie ma snów które pochodzą od Boga? 6 Poza wypadkiem, gdy Najwyższy przysyła je jako nawiedzenie, Na tym zdaniu opierał się Józef Egipski, gdy wyjaśniał sen Faraonowi. Dobrze wiedział że niektóre sny pochodzą od Boga. A jeśli pochodzą od Boga, to również „wytłumaczenia należą do Boga. Prorok Daniel, wezwany do wyjaśnienia snu, poprosił o czas na modlitwę i zabiegał o to, żeby również inni modlili się o światło dla niego (Dn 2,16-23). Na razie tyle.


Pn paź 05, 2020 8:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: bławochwałcza koniczyna
Powiem szczerze wierzylam ze jak przysni sie wypadajacy zab ktos umrze z rodziny.Bardzo niebezpiecznie wierzenie.

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


Pn paź 05, 2020 8:30 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: bławochwałcza koniczyna
no to teraz lajkonik poczyta o rozeznaniu chrześcijańskim i czy wiara w sny mieści się obecnie w tym.
margaritka napisał(a):
Powiem szczerze wierzylam ze jak przysni sie wypadajacy zab ktos umrze z rodziny.Bardzo niebezpiecznie wierzenie.
a tutaj lajkonik ma przykład wiary w sny.

Osobiście nie wierzę i nigdy nie wierzyłem w sny. Natomiast Bóg często do mnie przemawiał przez innych ludzi przez których odpowiadał na moje pytania. Pytania które stawiałem na modlitwie. Oni oczywiście do dzisiaj nie wiedzą, że mi pomogli w różnych decyzjach życiowych.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn paź 05, 2020 9:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: bławochwałcza koniczyna
Jockey napisał(a):
no to teraz lajkonik poczyta o rozeznaniu chrześcijańskim i czy wiara w sny mieści się obecnie w tym.
margaritka napisał(a):
Powiem szczerze wierzylam ze jak przysni sie wypadajacy zab ktos umrze z rodziny.Bardzo niebezpiecznie wierzenie.
a tutaj lajkonik ma przykład wiary w sny.

Osobiście nie wierzę i nigdy nie wierzyłem w sny. Natomiast Bóg często do mnie przemawiał przez innych ludzi przez których odpowiadał na moje pytania. Pytania które stawiałem na modlitwie. Oni oczywiście do dzisiaj nie wiedzą, że mi pomogli w różnych decyzjach życiowych.


A Jockey, niech sobie przeczyta, co lajkonik zacytował i na co odpowiedział.

viewtopic.php?p=1180417#p1180417


Pn paź 05, 2020 9:24 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: bławochwałcza koniczyna
margaritka napisał(a):
Nawet wierzenie we sny tez jest niebezpieczne.A duzo osb osob wierzy ze np jak sni sie komus zab wypadajacy to ze np umrze ktos z rodziny,albo jak snia sie grzyby to choroba.Coz jak czlowiek nie wierzyz w Boga jest w stanie uwierzyc we wszystko.

To może lajkonik przeczyta cały wpis i przestanie rżnąć głupa

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn paź 05, 2020 9:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: bławochwałcza koniczyna
margaritka napisał(a):
Powiem szczerze wierzylam ze jak przysni sie wypadajacy zab ktos umrze z rodziny.Bardzo niebezpiecznie wierzenie.


To są jakieś zabobonny. Zobaczmy co mówi Pismo Święte. 8 Bo to mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Nie dajcie się wprowadzić w błąd przez waszych proroków, którzy są wśród was, i przez waszych wróżbitów; nie zwracajcie uwagi na wasze sny, jakie śnicie3. 9 Oni bowiem prorokują wam kłamstwo w moje imię. Nie posłałem ich - wyrocznia Pana.

Ale także sny o tematyce religijnej. Wiele razy możemy spotkać dane zjawisko na kartach Pisma Świętego. Bóg przychodzi do człowieka wtedy, gdy on śpi.


Pn paź 05, 2020 9:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: bławochwałcza koniczyna
Jockey napisał(a):
margaritka napisał(a):
Nawet wierzenie we sny tez jest niebezpieczne.A duzo osb osob wierzy ze np jak sni sie komus zab wypadajacy to ze np umrze ktos z rodziny,albo jak snia sie grzyby to choroba.Coz jak czlowiek nie wierzyz w Boga jest w stanie uwierzyc we wszystko.

To może lajkonik przeczyta cały wpis i przestanie rżnąć głupa


Gdybym odpowiadał na cały wpis ,to bym zacytował cały wpis. A jak widzisz ja zacytowałem jedno zdanie na które odpowiedziałem. To rżnięcie głupa to raczej do Ciebie pasuje.


Pn paź 05, 2020 9:49 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: bławochwałcza koniczyna
@lajkonik
Czyli zachowałeś się jak świadek Jehowy. Wyrwałeś sobie coś z kontekstu i polemizujesz.

@Margerita.
to o czym piszesz to myślenie magiczne. Polecam nauczanie katolickie na temat snów. Kościół odradza wiarę w sny. Bez względu na to co lajkonik doradza.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn paź 05, 2020 9:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: bławochwałcza koniczyna
Jockey napisał(a):
@lajkonik
Czyli zachowałeś się jak świadek Jehowy. Wyrwałeś sobie coś z kontekstu i polemizujesz.


A Ty jak kto się zachowałeś? Czytaj na drugi raz na co odpowiadasz, i nie wyjeżdżaj z jakimś sarkazmem.

Jockey napisał(a):
Kościół odradza wiarę w sny. Bez względu na to co lajkonik doradza.


Ja już zacytowałem z Pisma Świętego co mówi na ten temat. Dodam jeszcze że Nowy Testament ukazuje Józefa, który śni, że ma przyjąć do siebie Maryję, Trzem Królom śni się, że powinni wracać do Betlejem inną drogą. A co na ten temat mówi który ma więcej do powiedzenia na ten temat jak ja i Ty, to sobie poczytaj.

https://opoka.org.pl/biblioteka/T/TD/pr ... wolno.html

Zarazem, jak sądzę, byłoby zwyczajną przemądrzałością z góry wykluczać nadprzyrodzony charakter tego snu. Bo kto wie, może rzeczywiście to sam Bóg zezwolił owemu ojcu nawet po śmierci przyjść do swego dziecka i wyświadczyć mu tak wielkie dobro.



Pn paź 05, 2020 10:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: bławochwałcza koniczyna
Wierze,że są prorocze sny od Boga.Jednak pewnie potrzeba wielkiej mądrości aby móc je zinterpretować pewnie w dzisiejszych czasach już nie ma osób ,które to potrafią .Bo niby dlaczego nie Bóg mógłby mówić przez człowieka przez sen skoro może przez innych ludzi.Słyszałam jednak ,że na wiele snów nie powinno zwrcać się uwagi bo są to po prosto projekcje podświadomości.Oczywiście są też pewnie tłumaczenia snów sennikowe ale moim zdaniem one nie pochodzą od Boga.

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


Wt paź 06, 2020 8:31 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: bławochwałcza koniczyna
lajkonik.2 napisał(a):
Ja już zacytowałem z Pisma Świętego co mówi na ten temat. Dodam jeszcze że Nowy Testament ukazuje Józefa, który śni, że ma przyjąć do siebie Maryję, Trzem Królom śni się, że powinni wracać do Betlejem inną drogą.


Gdzieś słyszałem (nie pamiętam od jakiego księdza) że jeśli Bóg przemawia w śnie, to w sposób jednoznaczny, że nie trzeba do tego jakiś seników

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Wt paź 06, 2020 8:44 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: bławochwałcza koniczyna
margaritka napisał(a):
Wierze,że są prorocze sny od Boga.Jednak pewnie potrzeba wielkiej mądrości aby móc je zinterpretować pewnie w dzisiejszych czasach już nie ma osób ,które to potrafią .Bo niby dlaczego nie Bóg mógłby mówić przez człowieka przez sen skoro może przez innych ludzi.Słyszałam jednak ,że na wiele snów nie powinno zwrcać się uwagi bo są to po prosto projekcje podświadomości.Oczywiście są też pewnie tłumaczenia snów sennikowe ale moim zdaniem one nie pochodzą od Boga.

Objawienie sie juz dokonało w Jezusie Chrystusie. Nie ma potrzeby aby cokolwiek jeszcze prorokować po Nim, a wszelkie gadanie o interpretacji snów i proroctwach zdradza niezdrową ciekawość co do przyszlosci, która Kosciół potepia.


Wt paź 06, 2020 10:19 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: bławochwałcza koniczyna
PeterW napisał(a):
lajkonik.2 napisał(a):
Ja już zacytowałem z Pisma Świętego co mówi na ten temat. Dodam jeszcze że Nowy Testament ukazuje Józefa, który śni, że ma przyjąć do siebie Maryję, Trzem Królom śni się, że powinni wracać do Betlejem inną drogą.


Gdzieś słyszałem (nie pamiętam od jakiego księdza) że jeśli Bóg przemawia w śnie, to w sposób jednoznaczny, że nie trzeba do tego jakiś seników



Ja uważam że Pismo Święte wyraźnie mówi że Bóg może czasem posłużyć sie snem, by przekazać człowiekowi swoje przesłanie. Jeśli sen pochodzi od Boga, to treść jest zawsze zrozumiała. (tak jak tu: Rdz,15: 12-16) W Piśmie Świętym Bóg podczas snu, zawsze wypowiada się w sposób zrozumiały dla człowieka.


Wt paź 06, 2020 8:45 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 64 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL