Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 11:34 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 Z serii: skandale 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Z serii: skandale
IDZIESZ DO ŚWIĄTYNI OPATRZNOŚCI BOŻEJ, A TAM...
"Ewangelista" Mateusz Wnukowski z "Kościoła Mocy" Artura Cerońskiego
Tak, od tego Artura Cerońskiego, który pisał o "demonach katolickich":
Cytuj:
Następny problem powszechny w większości kościołów Charyzmatycznych i Zielonoświątkowych-brak uwolnienia od demonów w tym katolickich.
Kiedyś napisałem e-maile do paru osób w Polsce, które twierdziły, ze robią uwolnienie od demonów. Nie wiedzieli jednak co to są demony katolickie.
To powszechny problem. Mianowicie, musimy wiedzieć to, ze na skutek religii naszych przodków, czyli np. Słowian czy katolicyzmu, te demony dostały dostęp do linii dziedziczenia u Polaków. Co ciekawe, twoja rodzina nie musi być praktykującą i religijnie łazić na bałwochwalcze pochody maryjne


Tak, tego Cerońskiego, którego żona podczas nabożeństwa skopała i podarła Biblię.
Na słowa oburzenia od innych protestantów, odpowiedziała w Internecie:
Cytuj:
“Uprzejmie informuję tzw. protestantów, że Słowem Bożym jest Jezus Chrystus /osoba! I to Ono stało się ciałem, a nie zbiór pism natchnionych, jakim jest Biblia (…)
“sama książka, a także wiedza bez praktyki, nic nie znaczy, a jak się zniszczy, to można ją wyrzucić i kupić nową”.


Tak, tego samego Ceronskiego, który wmówił członkom swojego zboru, że powinni chodzić na czworakach (będąc jak osiołek, na którym jechał Jezus): https://youtu.be/rfSlbzVp_EY?t=39
(przepraszam, nie znalazłem filmu w normalnym tempie, to przyspieszanie jest zbędne, rzecz jest dostatecznie bulwersująca bez "efektów specjalnych")

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn maja 25, 2020 12:32 am
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Z serii: skandale
Kto jak kto, ale żona tego Pana wiedziała jaki on jest w obyciu poza świątynią. To była reakcją na przewrotność tego Pana. Z całego serca popieram tą kobietę. Bo zrobiła to samo co Chrystus, wywracając stoły kupców, kramarzy z pod świątyni, czy z niej samej.
Tak jest nie tylko w przypadku mężczyzn lecz i kobiet, że idą za wrażeniem piękna słowa. A nie za sensem słowa. To w takich przykładach, staje się wyraźnie, perfidnie obce, temu co osoba głosi. Co jest antygłoszeniem. Bo jeśli ktoś głosi słowo wzrostu w Chrystusie, to niech głosi je swym przykładem, najpierw. Bo inaczej zaprzecza temu co głosi. Stawiając słuchaczy poniżej siebie, bo głosi upomnienia innym, sam się do nich nie stosując. Taka perfidna postawa jest nie do ukrycia, więc i głoszenie takie jest tworzeniem podziałów zamiast jedności.
Nie znam sprawy, zakładam że to deptanie biblii, było przez tą kobietę traktowane jako protest o podanym sensie. A nie atak na samą biblię i jej wartości. Sam znam taką postawę, że osoba w związku, traktuje religię jako, albo bat do biczowania drugiej. Albo jako pretekst do wytykania jej grzeszności. Sama nie przejmując się tym co innym zaleca, bądź wymusza to na nich. Jest fałszywie pojętą walką słowa. Więc fałszywą Ewangelią.
Co dobrze jeśli kończy się takim skandalem, zamiast Polacy nic się nie stało.


Pn maja 25, 2020 10:11 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Z serii: skandale
witoldm napisał(a):
Z całego serca popieram tą kobietę. Bo zrobiła to samo co Chrystus, wywracając stoły kupców, kramarzy z pod świątyni, czy z niej samej.


Nie Witoldzie, to nie jest tak jak sobie sam założyłeś w swojej wypowiedzi i nie można tego porównywać do tego co uczynił Pan Jezus wypędzając kupców ze świątyni. Ta pani jest z tym panem, jest ze swoim mężem w tym wszystkim, popierając go. A ten gest nie zasługuje na poparcie.


Pn maja 25, 2020 2:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Z serii: skandale
Nie znam gościa ani przyczyn zaproszenia go do świątyni, ani też tego co w niej głosił, ale mam taką refleksje, która zapewne Marku skorygujesz. Z tego co piszesz, wynika że niejaki Mateusz Wnukowski, to uczeń jakiegoś kompletnie pogubionego życiowo guru. Z tym pogubieniem zyciowym, mam taki obraz ewangeliczny z dialogu Jezusa z samarytanka przy studni. "Podaj mi wody"
"Jakże ty będąc katolikiem chcesz abym ci podała wody"? Przepraszam ale w trakcie pisania, miałem pokusę zmiany oryginalnego tekstu Pisma, której się nie oparlem i jakoś tak już poszło. Pamiętam z jednego z komentarzy do tego fragmentu, że Jezus nadaje najpierw tej kobiecie sens jej życia. Prosi ją o wodę. To znaczy tyle, że nie jesteś po za nawiasem, ale jesteś potrzebna/y w Kościele. Możesz się w nim realizować. Tzn. ta jej posługa, była częścią szerszego fragmentu relacji z Jezusem, który ostatecznie prowadzi ją do nawrócenia.

Przy czym zakładam, że głoszone w świątyni teksty nie były sprzeczne z nauką naszego Kościoła i nie wyrządziły nikomu wówczas żadnej krzywdy.

Nie byłem też nigdy na żadnym tego rodzaju spotkanlu z kaznodziejami i nie wiem jaką formę to miało. Tak zwyczajnie, w całym tym wydarzeniu doszukuje się najpierw intencji pozytywnych. Gość jest chory, a Kościół jest lekarzem który dla ratowania jego duszy, sięga po każdą okazję do jego ratowania.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Pn maja 25, 2020 2:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Z serii: skandale
Jozek napisał(a):
Gość jest chory, a Kościół jest lekarzem który dla ratowania jego duszy, sięga po każdą okazję do jego ratowania.


Utwierdzając niejako tego człowieka w błędach? Chory potrzebuje lekarstwa jakie jest w sakramencie pokuty i pojednania, potrzebuje metanoi, nawrócenia, powrotu do Kościoła Katolickiego. Pozwalanie i zapraszanie tego człowieka aby głosił swoje nauki w Kościele i w świątyni katolickiej ma być okazją do ratowania go? W jaki sposób, popierając?


Pn maja 25, 2020 4:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Z serii: skandale
Nie dopuszcza się heretyka do głoszenia.
Tyle.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn maja 25, 2020 4:57 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Z serii: skandale
equuleuss napisał(a):

Utwierdzając niejako tego człowieka w błędach? Chory potrzebuje lekarstwa jakie jest w sakramencie pokuty i pojednania, potrzebuje metanoi, nawrócenia, powrotu do Kościoła Katolickiego.

I jak to się ma niby dokonać, skoro jedyne sensowne miejsce dla wszystkich heretyków, znajduje się za bramą naszego Kościoła? Co ma niby z niego zaczerpnąć przez te drzwi? Rozumiem obawy o stado, ale zasada "z jakim przystajesz takim się stajesz, działa przecież w dwie strony". Przy okazji, to że próbuje racjonalnie wytłumaczyć to wydarzenie, wcale nie oznacza że je pochwalam albo potępiam. Raczej teoretyzuje.

Cytuj:
Pozwalanie i zapraszanie tego człowieka aby głosił swoje nauki w Kościele i w świątyni katolickiej ma być okazją do ratowania go? W jaki sposób, popierając?


Napisałem przecież wyraźnie, że nie wiem jaka była formuła spotkania, ani jakie były głoszone na niej treści. Zdrowy rozsądek i ufność w mądrość Kościoła podpowiada mi jednak, że nie były to "jego nauki", a nauki które są zgodne z tym co głosi Kk, czyli jednak nasze.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Pn maja 25, 2020 5:25 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Z serii: skandale
Juzek dobrze napisałeś. Trzeba widzieć dobre strony. Natomiast temat został dziwniwnie potraktowany przez - Barneja. Bo bez wstępniaka o co tu biega. Kto za kim, a kto przeciwko komu, ja też raczej źle to zrozumiałem. Widocznie - Berney jest mocno tym zbulwersowany i dał sobie na wstrzymanie. Nie zajął stanowiska nawet po moim wpisie, no więc nie znamy kontekstu. A to że ktoś nieodpowiedzialne, wyraża zgodę na tego typu wystąpienia w domu bożym, typu Świątynia Opatrzności Bożej. To raczej pomieszanie z poplątaniem administracji kościelnej. Skandal na pewno to jest. Tyle jak dotąd z tego wynika.


Pn maja 25, 2020 5:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Z serii: skandale
Jozek napisał(a):
I jak to się ma niby dokonać, skoro jedyne sensowne miejsce dla wszystkich heretyków, znajduje się za bramą naszego Kościoła?


Tak, w konfesjonale. Tam jest miejsce dla heretyków i nas wszystkich grzeszników, upadających. A nie jest miejscem dla heretyków nie nawróconych aby głosili swoje własne nauki w Kościele z pozycji nauczyciela i ewangelizatora.

Cytuj:
Zdrowy rozsądek i ufność w mądrość Kościoła podpowiada mi jednak, że nie były to "jego nauki", a nauki które są zgodne z tym co głosi Kk, czyli jednak nasze.


Rozmywanie. Bardzo niebezpieczne. Nie, nie nasze, tylko jakiegoś samozwańczego ''kościoła''. Czy jeśli widzisz krzyż na ''świątyni'' scjentologów, a tam widnieje, to uznajesz już ich nauki za swoje własne?


Pn maja 25, 2020 5:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Z serii: skandale
Musze powiedzieć, że to dziwaczna koncepcja - nawracanie niekatolików poprzez dawanie im głosić herezji w Kościele.
Poparzyło Was?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn maja 25, 2020 5:51 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Z serii: skandale
Na pewno masz jakieś szersze informacje i doświadczenie dot tego gościa. Ja akurat nie mam żadnych. Herezji nie wolno głosić w kościele. Tylko że wcześniej nie pisałeś że były tam głoszone herezje, a że gość jest heretykiem bo za nim pojawił się w tym kościele to...

A może od tego niechlubnego czasu o którym pisałeś, przeszedł jakąś już drogę i jest bliżej Kk niż myślisz ?

Tak czy siak, moje hipotetyczne teoretyzowanie nie ma szans w starciu z twoją wiedzą na temat tego jegomościa, więc zwyczajnie sobie je daruje, ufając twojemu rozsądkowi i trzeźwej ocenie sytuacji. Tak po prostu, bo ciebie znam :)

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Pn maja 25, 2020 7:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Z serii: skandale
Sorry, Józek, ale przestań. Głoszenie w Kościele to nie terapia. Ludzie mają prawo - przychodzący do kościoła - czuć się bezpiecznymi doktrynalnie. Co czyni ich zupełnie bezbronnymi wobec głoszącego.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn maja 25, 2020 8:58 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Z serii: skandale
A ciebie to drogi Barneyu dziwi, że zawsze szukam najpierw dobrych intencji w postępowaniu naszego Kościoła ? Ja wiem, że On ma zmarszczki i brzydkie bruzdy, ale czy i ty dałeś się już wkręcić w tą nieufność do Niego i z łatwością, bez weryfikacji powielasz takie "nowiny" ?

Trochę zmusiłeś mnie do zgłębienia tego "skandalu". Znalazłem ten film, z którego wynika to co mówisz o tych ludziach. Tutaj jest filmik z tego wydarzenia. Najlepsze na końcu, gdzie gość podważa ważność sakramentów i kultu. https://www.facebook.com/groups/129185981013338/

I jeden z komentarzy pod nim.

Cytuj:
Episkopat , ani Gospodarze tej Świątyni nic o tym nie wiedzieli. Oni wykorzystali pewien moment i samowolnie wtargnęli do środka i byli tam bardzo krótko, ok. półtorej minuty, ewangelizator zdążył powiedzieć kilka zdań i widzimy, że z zakrystii wychodzą dwaj ludzie w białych albach i go wyprosili, (poniżej zrzut tego fragmentu), a dalsze to jest już ich bajdurzenie na zewnątrz.
I można zauważyć, że zmienili i dali swój podkład muzyczny, a następnie wyciszyli. Widać, że ludzie śpiewali pieśń "Chwalcie łąki umajone" (widoczny tekst na tablicy) i widzimy po lewej stronie ktoś tam dyryguje.
To jest wstrętna manipulacja z ich strony i samowolne wtargnięcie do tej Świątyni.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Pn maja 25, 2020 9:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Z serii: skandale
OK, jeśli napisała to Teresa, to wierzę i odszczekuję.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn maja 25, 2020 11:17 pm
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Z serii: skandale
Juzek dzięki za link. Z tego co tam jest przedstawione wynika że. Facet i facetka z tego ruchu, po prostu popłynęli. Jak to w piosence Jezus jest moim Panem, tylko Jezus jest moim Panem. W tym popłynięciu, padły takie słowa że przyjęcie samego Jezusa swym sercem daje zbawienie. Że żadne sakramenty nie zbawiają. Co miało znaczyć, że sam mechanizm nie zbawia, a zbawia Jezus. Jeśli tak to rozumieć, to nie ma skandalu. Jeśli mieli szczere intencje, to powinni podać komentarz typu, problemu wiary. Gdzie sakramenty są traktowane jako mechanizm zbawiający, bez aktu oddania się w sercu Jezusowi. Co sprawia że żeczywiście nie o to w tym chodzi. Oczywiście że w takiej wersji, jaka padła. To ktoś słysząc że sakramenty nie zbawiają, a dotarło to wyrwane z kontekstu. Natychmiast przyjmie to opatrzone, że jest to herezja, bądź ktoś nie utwierdzony w wierze pomyśli, że nie potrzebne są sakramęty.

Ja znam tego typu uniesienia krzewione w ruchach religinych, wiem że są spontaniczne, więc często mogą mieć niezbyt wyraźne przesłanie. I z taką opinią, na tym etapie zaznajomienia się z zagadnieniem pozostaję. Nie powinno jednak tu dochodzić, do tego typu wystąpień bez przygotowania w szczegółach tekstu.


Wt maja 26, 2020 7:36 am
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 34 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL