Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 9:16 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Wileki ucisk- Czy możemy sie obronić? 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn sie 19, 2013 11:34 pm
Posty: 27
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Wileki ucisk- Czy możemy sie obronić?
Witam
Ostatnio coraz więcej sie mówi o nadchodzącym wielkim ucisku i tak sie zastawiam czy my katolicy wyznawcy Jezusa i Maryi możemy sie uchronić przed tym strasznym czasem. Ojciec Klimuszko w swoich przepowiedniach twierdził ze Polska ocaleje ale 10% ludności umrze. Modlitwa, pokuta, spowiedz , zmiana postawy, miłosiedzie dla bliźnich, szczere zawierzenie . Co możemy wiecej.
Co Wy sadzicie o tym temacie.


N maja 24, 2020 3:08 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wileki ucisk- Czy możemy sie obronić?
Nie upadać na duchu, cokolwiek by się nie działo.
Bo taki upadek wyzwala strach. A strach paraliżuje, także samo nasze życie. Sparaliżowane życie, to wegetacja. A wegetacja to rychły koniec życia. To grozi nam podczas wielkiego ucisku.


N maja 24, 2020 4:39 pm
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 24, 2014 4:34 pm
Posty: 421
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wileki ucisk- Czy możemy sie obronić?
Nic się nie zmieni. Takie jest moje zdanie.


N maja 24, 2020 7:16 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wileki ucisk- Czy możemy sie obronić?
Nie naszą sprawą jest dywagowanie czy coś się zmieni. To my mamy się zmieniać. Tworzy się zespół facetów wojowników Maryi. Trzeba dobrze poszukać ks. D.Chmielewskiego. Gdzieś to przybliża. Podobnie mówi Przemek z kanału 'Moc w słabości'. To będą ludzie, którzy w świecie nic nie bedą znaczyli. Ich bronią jest różaniec. O to samo prosił JPII wiele lat temu - odmawiającie różaniec. U nas też już zapraszają mężczyzn na wspólny różaniec.


N maja 24, 2020 8:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wileki ucisk- Czy możemy sie obronić?
Kacperx napisał(a):
. Modlitwa, pokuta, spowiedz , zmiana postawy, miłosiedzie dla bliźnich, szczere zawierzenie . Co możemy wiecej.
Co Wy sadzicie o tym temacie.


Najważniejsze jest to, aby mieć relacje z zywym Jezusem. Bez tego, nawet te wszystkie pobożne praktyki o których wspomniałeś, na nic się nie zdadzą. One nabierają sensu tylko wówczas, kiedy masz osobisty kontakt z Nim. Wówczas z twojego życia zniknie lęk i strach przed nieznaną przyszłościa. Będziesz wiedział, że jesteś w dłoniach z których nikt i nic nie zdoła cie wyrwać i skrzywdzić. Ani śmierć, ani ucisk, ani prześladowanie.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


N maja 24, 2020 9:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wileki ucisk- Czy możemy sie obronić?
I jeszcze słowo. Co zaś się tyczy wielkiego ucisku i scenariuszu zagłady ludzkości, jakie raz po raz gdzieś w Internecie się pojawiają, kiedyś uderzyła mnie wizja ojca Klimuszki z zapowiedzią potopu właśnie. A uderzyła dlatego, bo stała w kontrze do innej wizji świętej (nie pamiętam już jakiej), która widziała jak ogień zatrzymuje się na zachodniej granicy Polski. Myślę że takie pytania o "wielki ucisk" i co z tym możemy zrobić, są źle zadane bo wypływają z tego typu "proroctw". Przy czym, wcale nie chodzi mi o podważenie wizji tego, czy innego mistyka, a raczej o wieksze zwrócenie uwagi na to co mówi Ewangelia o końcu czasu. I trzeba by było otworzyć Pismo i zacząć je przeczytać. A Jezus mówi, że uczniowie będą się wowczas nienawidzić. I teraz pytanie - "czy, albo jak możemy się przed tym obronić?" - brzmi sensownie. Albo gdy Jezus mówi, że "wzmoże się nieprawośc i miłość wielu oziebnie". Ono w jakimś stopniu podpowiada przyczynę kryzysu ludzi i Kościoła końca czasu. W takim myślę kluczu, było by łatwiej odpowiedzieć na pytanie przewodnie wątku, gdyby je przepuścić nie przez wizje mistyków, a przez Ewangelie właśnie.
Ps.Przepraszam że tak niechlujnie, ale pisanie na telefonie idzie mi nie poradnie.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


N maja 24, 2020 9:45 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wileki ucisk- Czy możemy sie obronić?
Jezus wyrzuca faryzeuszom, ze potrafią przewidywać pogodę a nie potrafią czytać znaków czasu. Abp. F.Sheen odnosi się do tej sprawy i podaje przyczyny tego stanu rzeczy. Tak więc mamy zaznaczone znaki czsu i pojawiają się ludzie, którzy je czytają. Maryja w objawieniach powtarza co mamy robić i to zostało podane we wstepniaku.
Ta żywa relacja z Bogiem jest jednak trudna do przełożenia na język zrozumiały: co to oznacza? Akurat odsłuchuję pewnego kazania księdza, którego cenię i on mówi, ze dopiero na pewnym etapie wiary zrozumiemy czym jest Boże Ojcostwo a jeszcze później zaczniemy widzieć działanie DŚ. To jest abstrakt więc dla pewnych osób. Co można na dziś? Różaniec w ręce, bo BXVI woła o modlitwę Kościoła Powszechnego i lokalnego.
Teraz odsyłam do tego kazanania z sytuacją z papieżem Franciszkiem, w czasach Bergolio w tle. Co zrobil?
krótko. Od 19 minuty o kard. Bergolio


N maja 24, 2020 10:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wileki ucisk- Czy możemy sie obronić?
Pomińmy o.Klimuszkę miłościwym milczeniem (ew. pozostańmy na jego przepisach ziołowych).

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N maja 24, 2020 10:04 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wileki ucisk- Czy możemy sie obronić?
merss napisał(a):
Teraz odsyłam do tego kazanania z sytuacją z papieżem Franciszkiem, w czasach Bergolio w tle. Co zrobil?
krótko. Od 19 minuty o kard. Bergolio


Przy okazji, ten krótki list pokazuje Franciszka trochę z innej strony. Poraża mnie czasem zacietrzewienie i różnorakie teorie i oskarżenia pod jego adresem. Przecież to też niszczy Kościół. Zupełnie tak jak gdyby oskarżającym nie mieściło się w głowie, że można być barankiem i lwem, stać w kontrze do ideologi lewicowej, a zarazem kochać gejów i szukać sposobu na przywrócenie ich na łono Kościoła. Modlitwa, modlitwą, ale to co napisałaś we wstępniaku o potrzebie własnego nawrócenia, pracy nad sobą... Tak, ja również zaczął bym zmienianie świata od tego miejsca.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Pn maja 25, 2020 3:48 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL