Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 6:10 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Tajemnica Szczęścia-15 modlitw- Św Brygida 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt maja 05, 2020 6:49 pm
Posty: 1
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Tajemnica Szczęścia-15 modlitw- Św Brygida
Niech będzie pochwalony Jezus i Maryja, zawsze Dziewica!
Chciałabym poruszyć temat modlitwy 15 modlitw z Tajemnicy Szczęscia, czy wystarczy pomodlić przez 1 rok , a może z przerwami albo najlepiej do końca życia? Czy ktoś korzysta z tej modlitwy ? Może ktoś podzieli tutaj z świadectwem jak ta modlitwa wpływała na was? Dziękuję za odpowiedź i za każde świadectwo. Serdecznie pozdrawiam


N maja 17, 2020 11:04 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tajemnica Szczęścia-15 modlitw- Św Brygida
Odmawia się rok. Jest opis tych modlitw. Po roku sama się zorientujesz. Napisano też, że to modlitwy pomagające duszom czyściowym, nawet liczby wymieniono. Jeśli będziesz traktowała te modlitwy jako transakcję wymienną, nie zaczynaj. To bowiem kupiectwo, gdy odmawiasz modlitwy bez intencji bezinteresownej pomocy innym i nawrócenia siebie. Wszystko masz wypunktowane pod modlitwami. Nawrócenie siebie musi się zacząć od intencji tego, że naprawdę tego chcesz i może to być nieprzyjemne, bo dowiadywać się o swych ciemnych stronach nie należy do przyjemności.
Może się nic nie wydarzyć, bo nie otrzymasz znaku z nieba i skuteczności. To nic oznacza brak zmysłowego doznania.
Zastanów się dobrze, czy czasem nie o wymuszenie czegoś na Bogu chodzi w zamian za trud odmawiania tych modlitw. Czy nie chcesz sobie czegoś załatwić? To zajmuje ok pół godziny dziennie.


N maja 17, 2020 2:39 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pt maja 15, 2020 9:40 pm
Posty: 2
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tajemnica Szczęścia-15 modlitw- Św Brygida
Rok, tak jak powyżej w wypowiedzi merss.

Ja ostatnio zaczęłam odmawiać ale chyba jeszcze za wcześnie żeby u mnie mówić o efektach.

Też chętnie przeczytam o doświadczeniach innych.


Pn maja 18, 2020 8:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tajemnica Szczęścia-15 modlitw- Św Brygida
Ja zacząłem odmawiać (13 dzień) - 15 modlitw.
NIe miałem siły na Nowennę Pompejańską.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pn maja 18, 2020 10:13 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tajemnica Szczęścia-15 modlitw- Św Brygida
Za każdym razem, po odmówinieniu modlitw otrzymuje się odpust cząstkowy. To może być zachęta dla łasuchów modlitewnych, by zbierać te odpusty, przesyłać Maryi a ona niech rozdaje komu potrzeba. To taka modlitwa, w której pomagamy innym niczym 'czarna stopa'. Tak to powinno chyba wyglądać? W domu odmawiającego będzie gościł Pan ze swoją łaską...i znów, jeśli to stały Gość to wie czego rodzinie potrzeba, nawet prosić nie trzeba konkretnie, wystarczy, że On swoim okiem to oceni. Jeśli będzie ze swoją łaską to i pomoże w odbiorze tej łaski, by jej nie zmarnować.
Pewien łyżwiarz rosyjski, welokrotny mistrz świata i mistrz olimpijski, po występie 10. latki zapytał ją: czy wiesz że jesteś genialna? Tak - odpowiedziała. Kiedy zapytać człowieka, który postepuje w duchowości zobaczy siebie nie jako geniusza w wymiarze ludzkim, ale człowieka, któremu się wydłuża droga do Boga. Widzi, że sporo się namaszerował, ale do Góry daleka droga.
To powinna chyba być motywacja. Realnie pomagamy innym i nikt tego nie widzi. Pomagamy też sobie.
Takich modlitw jest więcej, ta jest dość wymagająca. Można sobie sprawę ułatwić rozbijając treści modlitw od tych, które odmawia się po każdej modlitwie. Ojcze Nas i Zdrowaś 15x można sobie odmówić nawet poza domem idąc ulicą a treść modlitw zajmie niewiele czasu. Nie wchodzi wówczas znużenie i zniechęcenie, gdy to się dzieli. No, chyba, że ktoś porządny łasuch modlitwny. :-D

Andy - za mało na spacery chodzisz. :) Teraz odmawia Nowennę Pomejańską kilkadziesiąt tysięcy osób z księdzem Teodorem i Dominikiem.


Pn maja 18, 2020 10:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tajemnica Szczęścia-15 modlitw- Św Brygida
Jeżeli chodzi o Nowennę to zacząłem, ale był taki dzień że odkładałem na później i miałem tylko Tajemnice Radosne. Chyba żebym zaczał od początku.
PRoblem z Tajemnicami Szcześcia:
widzę notatkę
13/365
2020-05-17 22:11
czyli o 22.11 zakończyłem Tajemnice Szczęścia, ale 17 to był przedwczoraj. Wczoraj odkładałem, i dziś byłem przekonany że odmówiłem wczoraj, i nie wiem czy nie odmówiłem, czy też nie zapisałem nowej daty 18. Może zacznę od początku.
Cytuj:
Można sobie sprawę ułatwić rozbijając treści modlitw od tych, które odmawia się po każdej modlitwie

Oznacza to że bardzo prosto byłoby to odmówić, bez tych 15 to tylko z 50% tekstu a potem 15+15 to będzie krócej niz jeden Rózaniec, przyjmując nawet że Ojcze Nasz jest dłuższe.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Wt maja 19, 2020 11:30 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 08, 2007 7:53 pm
Posty: 2590
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tajemnica Szczęścia-15 modlitw- Św Brygida
Niedawno kiedy szukałam informacji na ten temat natrafiłam na notkę, że w dawnych wydaniach opisu tych modlitw był wymóg, by odmawiać je przez miesiąc i sugestia , że wydluzono do roku , by długość odstraszyla ewentualnych modlacych sie tymi modlitwami. Chcialam znaleźć te notkę i Wam podlinkowac ale nie mogę natrafić.


Wt maja 19, 2020 1:13 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tajemnica Szczęścia-15 modlitw- Św Brygida
Modlitwy w książeczce, którą mam zostały przepisane z książeczki wydrukowanej w Tuluzie w 1744 roku i wydanej przez Ojca Adriana Parvilliers'a z Towarzystwa Jezusowego, misjonarza apostolskiego Ziemi Świętej z pozwoleniem i aprobatą i poleceniem ich rozpowszechniania. To co mi się zgadza w opisie tej modlitwy to słowa Pana Jezusa skierowane do Brygidy. Moje ciało otrzymało 5480 ciosów. Jeżeli chcesz je uczcić praktyką zmów 15 Ojcze nasz i 15 Zdrowaś z modlitwami, których cię nauczyłem podczas całego roku. W ten sposób uczcisz każdą Moją ranę.
Potem w formie obietnicy, dodał, że ktokolwiek zmówi te modlitwy podczas roku...i mamy 21 obietnic, tyle ja mam w swojej książeczce.

Chciałabym te modlitwy połączyć z dzisiejszą homilią abp. G.Rysia, bo postrzegam to jako klucz do czytania tych obietnic, właśnie nie w charakterze transakcji.
Ostatni punkt tych obietnic brzmi: Tam, gdzie odmawia się te modlitwy, Bóg jest obecny swoją łaską.

Jezus mówi w dziesiejszym czytaniu o darze DŚ. Jego ceną (daru) jest odejście Jezusa, tj śmierć. Po co jest nam dany ów obrońca Paraklet? Pierwszą jego misją jest to, by przekonał mnie o grzechu. Dziwne to działanie adwokata, mówi arcybiskup...i kontynuuje. Nie mówi mi On, że jestem taka wspaniała, jestem w porządku. wszyscy inni wokół są źli, winni, ale ja jestem OK. Ten adwokat broni nas najpierw przed samym sobą, czyli takim myśleniem, że jestem nienaganna. Ja mogę sobie , bez pomocy łaski szkodzić kodując w sobie przekonanie o wlasnej doskonałości.

Dlatego też na samym wstępie zaznaczyłam, że zastanów się o co się modlisz. Odmawianie tych modlitw, jeśli towarzyszyć będzie odmawiającemu otwarcie na Ducha Świętego może nie należeć do przyjemnych. Może nie być żadnych cukierków. Kiedy Jeremiasz prosił Boga, by zrobił porządek z tymi krnąbrnymi Izraelitami, bo on nie potrafi to Bóg mu powiedział: najpierw się nawróć. A on oddał swe życie Bogu.


Wt maja 19, 2020 1:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tajemnica Szczęścia-15 modlitw- Św Brygida
merss napisał(a):
Dlatego też na samym wstępie zaznaczyłam, że zastanów się o co się modlisz.

Mam nadzieję że po roku odmawiania zmienię się i będzie mi łatwiej unikać grzechów.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Wt maja 19, 2020 2:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 08, 2007 7:53 pm
Posty: 2590
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tajemnica Szczęścia-15 modlitw- Św Brygida
Nikomu nic nie zarzucam.
Podaję link
https://wobroniewiaryitradycji.com/2014/10/13/komu-zalezy-na-przekretach-modlitewnych-zaskakujace-odkrycie-odnosnie-modlitw-15-sw-brygidy-o-mece-panskiej/


Wt maja 19, 2020 2:05 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tajemnica Szczęścia-15 modlitw- Św Brygida
Nie odczytałam żadnego zarzutu jedynie inną wersję modlitw. To dziwne, bo w miarę upływu czasu wszystko nam skracają. Jaki sens wydłużania? Jakiś psychologiczny trick, że 'lepiej działa'? Nie mnie decydować. Te modlitwy to rzeczywiście opis Męki Pańskiej.


Wt maja 19, 2020 2:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tajemnica Szczęścia-15 modlitw- Św Brygida
MIesiąc to prawie dwa razy krócej niż Nowenna Pompejańska, do tego znacznie mniej modlitw. Czy byłaby taka modlitwa, którą od ręki można by odmawiać? Raczej nie wierzę w miesieczną Tajemnicę Szczęścia.
Również mam kilka zarzutów co do 12-letniej modlitwy.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Wt maja 19, 2020 2:35 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tajemnica Szczęścia-15 modlitw- Św Brygida
Istnieje możliwość, że były jej wersje, stąd podano skąd ją przedrukowano: kto i rok. Tytuł też wyjaśniono. Tajemnica szczęścia bo wzbudza zaciekawienie, ale jednocześnie zastanawia. To rzeczywiście zastanawia dlaczego rozważanie męki Chrystusa to szczęście. Na końcu wstępu napisano o czynieniu pokuty a nie tym, że to z automatu działa i spadnie manna z nieba w postaci załatwienia mych codziennych (ważnych) spraw. To jak z tym obrońcą, którego rozumie się zupełnie inaczej. Ma bronić oskarżając w postaci odczytania łaski i nakłaniać do pokuty? Pan daje więcej, ale nie zawsze to o co prosimy.


Wt maja 19, 2020 2:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 08, 2007 7:53 pm
Posty: 2590
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tajemnica Szczęścia-15 modlitw- Św Brygida
.
Cytuj:
Raczej nie wierzę w miesięczną tajemnicę szczęścia


To Twoja sprawa, duchowość, relacja z Bogiem. Nic mi do tego ale chcę Ci tylko przypomnieć, że istnieje i kilkusekundowa Tajemnica Szczęścia - patrz przykład Dobrego Łotra.


Wt maja 19, 2020 5:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tajemnica Szczęścia-15 modlitw- Św Brygida
Co jakiś czas słyszę o tych modlitwach, ale już wiele lat temu czytałam, że obietnice wiążące się z nimi nie są uznawane przez Kościół. Czyli modlitwy są na "tak", ale obietnice na "nie." Na anglojęzycznej Wikipedii można przeczytać na str.
https://en.wikipedia.org/wiki/Bridget_of_Sweden#Fifteen_'Our_Father_and_Hail_Mary_prayers'

Cytuj:
In 1954, the Supreme Sacred Congregation of the Holy Office found the alleged promises (though not the prayers themselves) unreliable, and directed local ordinaries not to permit the circulation of pamphlets containing the promises.[18][11]


czyli
'W 1954 r. Kongregacja Nauki Wiary uznała domniemane obietnice (choć nie same modlitwy) za niewiarygodne i poleciło lokalnym ordynariuszom, aby nie zezwalali na rozpowszechnianie broszur zawierających obietnice.'

Proszę zobaczyć zamieszczony tam materiał źródłowy
str. 64 w publikacji https://www.vatican.va/archive/aas/documents/AAS-46-1954-ocr.pdf
Cytuj:
III
MONITUM
In aliquibus locis divulgatum est opusculum quoddam, cui titulus
(( SECRETUM FELICITATIS - Quindecim orationes a Domino S. Birgittae in
ecclesia S. Pauli, Romae, revelatae », Mceae ad Varium (et alibi), variis
linguis editum.
Cum vero in eodem libello asseratur S. Birgittae quasdam promissiones a Deo fuisse factas, de quarum origine supernaturali nullo modo
constat, caveant Ordinarii locorum ne licentiam concedant edendi vel
denuo imprimendi opuscula vel scripta quae praedictas promissiones con -
tinent.
Datum Romae, ex Aedibus S. Officii, die 28 Ianuarii 1954.
Marius Oro vini, Supremae S. Congr. S. Officii Notarius


Nie wiem, czy coś zmieniło się w tej sprawie od 1954 r.


Wt maja 19, 2020 5:34 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL