Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 8:54 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 984 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66  Następna strona
 Kościoły w których można przyjąć Ciało Chrystusa bezpośred- 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościoły w których można przyjąć Ciało Chrystusa bezpoś
Yarpen ale zdajesz sobie sprawę, że na podstawie tych danych nie można wyciągnąć takiej zależności? Co nie znaczy że różnego rodzaju schizmatycy tego nie robią.
Tonans napisał(a):
Doskonale zrozumiałem sarkazm w twoim poście. Widzę za to, że Ty nie załapałeś sarkazmu w mojej odpowiedzi.
U ciebie to raczej była próba manipulacji co widzi każdy kto zaliczył logikę przynajmniej na poziomie szkoły podstawowej.
Teraz jak wyciągnąłem twoje manipulacje to próbujesz wmówić że to był sarkazm.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt paź 20, 2020 1:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościoły w których można przyjąć Ciało Chrystusa bezpoś
Jockey napisał(a):
Yarpen ale zdajesz sobie sprawę, że na podstawie tych danych nie można wyciągnąć takiej zależności?

Wiem. Tym niemniej jestem ciekawy w jaki sposób Tonans będzie próbował dowieść, że istnieje taki związek. :D


Wt paź 20, 2020 1:17 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościoły w których można przyjąć Ciało Chrystusa bezpoś
Też jestem ciekaw.
Ale obawiam się że się nie doczekasz. Będzie jakaś ogólna ściema i tyle. Albo jak to nas przyzwyczaili różnego rodzaju tradycjonaliści, że będzie jedna wielka manipulacja i tak na Kościół. Ile razy już to przerabialiśmy na tym forum?

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt paź 20, 2020 1:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościoły w których można przyjąć Ciało Chrystusa bezpoś
Nie liczę takich przypadków. W tym przypadku jedyne, czego się spodziewam, to dalszego zaklinania rzeczywistości i ucieczek do "jak możesz tego nie widzieć". :D


Wt paź 20, 2020 1:36 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościoły w których można przyjąć Ciało Chrystusa bezpoś
On nie ma wiedzy a system decyzyjności ewolucyjnej (pozarefleksyjny) podaje wnioski nawet, gdy ma jeden czynnik. To błąd rozumu polegający na niewiedzy. Rozum nie mając do obrobienie wielu faktów podaje fałszywy wynik przyczynowo skutkowy uważając, że te procenty wystarczą.
Podam dla informacji, że 70% amerykańskich katolików nie wierzy w Przeistoczenie a zakonnicy rozdają komunię w paczuszkach świątecznych, mamy praktycznie interkomunię z protestantami. Czynią to w dobrej wierze.
Nasz mądrala jednak i tej informacji nie wykorzysta, nawet nie zostanie zaniepokojony, dalej będzie powtarzał mundrości ludowe.
Objaw dalej będzie prezentował jako przyczynę. I będzie prorokował, że komunia na rękę prowadzi do niewiary.


Wt paź 20, 2020 2:04 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt sie 21, 2018 1:33 pm
Posty: 291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościoły w których można przyjąć Ciało Chrystusa bezpoś
Yarpen Zirgin napisał(a):
Tonans napisał(a):
Jak widzisz są to państwa w których na msze chodzą dzisiaj tłumy. Jak nie widzisz to zależności to ja ci już nie pomogę. Możesz dalej udawać głupa.

W tym momencie widzę listę państw, w których wprowadzono ten sposób udzielania Komunii Świętej. Nie wykazałeś jeszcze, że w ich przypadku spadek liczby praktykujących i wierzących był większy niż w innych państwach, oraz że był on spowodowany formą udzielania Sakramentu Eucharystii.

Chyba, żartujesz. Porównaj sobie liczbę wiernych na Mszach w tych krajach do liczby wiernych w Polsce czy Meksyku.


Wt paź 20, 2020 2:58 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt sie 21, 2018 1:33 pm
Posty: 291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościoły w których można przyjąć Ciało Chrystusa bezpoś
Jockey napisał(a):
Yarpen ale zdajesz sobie sprawę, że na podstawie tych danych nie można wyciągnąć takiej zależności? Co nie znaczy że różnego rodzaju schizmatycy tego nie robią.
Tonans napisał(a):
Doskonale zrozumiałem sarkazm w twoim poście. Widzę za to, że Ty nie załapałeś sarkazmu w mojej odpowiedzi.
U ciebie to raczej była próba manipulacji co widzi każdy kto zaliczył logikę przynajmniej na poziomie szkoły podstawowej.
Teraz jak wyciągnąłem twoje manipulacje to próbujesz wmówić że to był sarkazm.

Mam nadzieje, że tym wpisem nie sugerujesz,że jestem schizmatykiem.

Uważasz, że manipuluje. Twoja subiektywna opinia. Ja uważam, że ty manipulujesz. Mistrzu logiki.


Wt paź 20, 2020 3:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościoły w których można przyjąć Ciało Chrystusa bezpoś
Tonans napisał(a):
Chyba, żartujesz. Porównaj sobie liczbę wiernych na Mszach w tych krajach do liczby wiernych w Polsce czy Meksyku.

To Ty twierdzisz, że istnieje związek między spadkiem liczby wiernych a wprowadzeniem Komunii Świętej na rękę, więc to Ty masz obowiązek to wykazać, a nie ja. "Porównaj sobie" to wymówka, a nie dowód.


Wt paź 20, 2020 3:26 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt sie 21, 2018 1:33 pm
Posty: 291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościoły w których można przyjąć Ciało Chrystusa bezpoś
merss napisał(a):
On nie ma wiedzy a system decyzyjności ewolucyjnej (pozarefleksyjny) podaje wnioski nawet, gdy ma jeden czynnik. To błąd rozumu polegający na niewiedzy. Rozum nie mając do obrobienie wielu faktów podaje fałszywy wynik przyczynowo skutkowy uważając, że te procenty wystarczą.
Podam dla informacji, że 70% amerykańskich katolików nie wierzy w Przeistoczenie a zakonnicy rozdają komunię w paczuszkach świątecznych, mamy praktycznie interkomunię z protestantami. Czynią to w dobrej wierze.
Nasz mądrala jednak i tej informacji nie wykorzysta, nawet nie zostanie zaniepokojony, dalej będzie powtarzał mundrości ludowe.
Objaw dalej będzie prezentował jako przyczynę. I będzie prorokował, że komunia na rękę prowadzi do niewiary.

Zaczyna się od komunii na rękę a potem mamy 70% katolików nie wierzących w przeistoczenie. Oczywiście, może być tak, że komunia na rękę też jest objawem (pierwszym symptomem utraty wiary Katolickiej a dalej to już jest komunia w paczuszkach ) . Ale to jeszcze gorzej bo w tym przypadku, Biskupi dopuszczając komunie na rękę wykazali by się kompletnym brakiem roztropności. Może jestem za dużym optymista twierdząc, że komunia na rękę to jedna z przyczyn braku wiernych w kościołach.


Wt paź 20, 2020 3:39 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt sie 21, 2018 1:33 pm
Posty: 291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościoły w których można przyjąć Ciało Chrystusa bezpoś
Yarpen Zirgin napisał(a):
Tonans napisał(a):
Chyba, żartujesz. Porównaj sobie liczbę wiernych na Mszach w tych krajach do liczby wiernych w Polsce czy Meksyku.

To Ty twierdzisz, że istnieje związek między spadkiem liczby wiernych a wprowadzeniem Komunii Świętej na rękę, więc to Ty masz obowiązek to wykazać, a nie ja. "Porównaj sobie" to wymówka, a nie dowód.

No to zrobię to za Ciebie.
Holandia -5% praktykujących Katolików
Polska 35-40% praktykujących katolików.

Jak chcesz mogę podać Ci dane z reszty państw.
Jak widać komunia na rękę przynosi wspaniałe owoce.


Wt paź 20, 2020 3:54 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościoły w których można przyjąć Ciało Chrystusa bezpoś
Prosiłem abyś wykazał, że istnieje związek między spadkiem liczby wierzących i wprowadzeniem Komunii Świętej na rękę, a nie podawał statystyki i twierdził, że to "widać". Ja na przykład takiego związku nie widzę.


Wt paź 20, 2020 3:56 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościoły w których można przyjąć Ciało Chrystusa bezpoś
Tonans napisał(a):
Zaczyna się od komunii na rękę a potem mamy 70% katolików nie wierzących w przeistoczenie.
Bzdura. Zaczyna się od tego, że w domu rodzice nie modlą się z dziećmi. U nas komunia na rękę to jednak nowość i marginalne a jednak poziom wiary spada. I spada od dawna. Problemem jest zamiatanie pod dywan różnych afer w tym pedofilskich, nie rozliczenie się kościoła ze współpracy z SB, itp. Kolejna sprawa to jakość katechizacji w Polsce. Wbrew ogólnej opinii to religia w szkole przyniosła więcej szkody niż pożytku. Jak to powiedział św. Jan Paweł II dzisiaj potrzebujemy nie nauczycieli a świadków. Problem w tym, że wielu księży nie potrafi być świadkiem ewangelii. Mało jest takich którzy jak kiedyś św. Jan Bosko potrafił iść do biednych i zdemoralizowanych. Zamiast głosić ewangelię zajmują się sprawami niepotrzebnymi. Popatrz na upadek ks. Natanka, ks. Międlara itp. księży jawnie wypowiadających posłuszeństwo swoim przełożonym.
Tonans napisał(a):
Oczywiście, może być tak, że komunia na rękę też jest objawem (pierwszym symptomem utraty wiary Katolickiej a dalej to już jest komunia w paczuszkach ) . Ale to jeszcze gorzej bo w tym przypadku, Biskupi dopuszczając komunie na rękę wykazali by się kompletnym brakiem roztropności. Może jestem za dużym optymista twierdząc, że komunia na rękę to jedna z przyczyn braku wiernych w kościołach.
Nie wiem czy do ciebie taka informacja dotarła ale komunia na rękę jest legalna od wielu lat. A nie wykazałeś powiązania pomiędzy komunią na rękę z upadkiem wiary.
Tak samo jak nie udało się powiązać SVII z upadkiem wiary.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt paź 20, 2020 3:59 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt sie 21, 2018 1:33 pm
Posty: 291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościoły w których można przyjąć Ciało Chrystusa bezpoś
Jockey napisał(a):
Tonans napisał(a):
Zaczyna się od komunii na rękę a potem mamy 70% katolików nie wierzących w przeistoczenie.
Bzdura. Zaczyna się od tego, że w domu rodzice nie modlą się z dziećmi. U nas komunia na rękę to jednak nowość i marginalne a jednak poziom wiary spada. I spada od dawna. Problemem jest zamiatanie pod dywan różnych afer w tym pedofilskich, nie rozliczenie się kościoła ze współpracy z SB, itp. Kolejna sprawa to jakość katechizacji w Polsce. Wbrew ogólnej opinii to religia w szkole przyniosła więcej szkody niż pożytku. Jak to powiedział św. Jan Paweł II dzisiaj potrzebujemy nie nauczycieli a świadków. Problem w tym, że wielu księży nie potrafi być świadkiem ewangelii. Mało jest takich którzy jak kiedyś św. Jan Bosko potrafił iść do biednych i zdemoralizowanych. Zamiast głosić ewangelię zajmują się sprawami niepotrzebnymi. Popatrz na upadek ks. Natanka, ks. Międlara itp. księży jawnie wypowiadających posłuszeństwo swoim przełożonym.
Tonans napisał(a):
Oczywiście, może być tak, że komunia na rękę też jest objawem (pierwszym symptomem utraty wiary Katolickiej a dalej to już jest komunia w paczuszkach ) . Ale to jeszcze gorzej bo w tym przypadku, Biskupi dopuszczając komunie na rękę wykazali by się kompletnym brakiem roztropności. Może jestem za dużym optymista twierdząc, że komunia na rękę to jedna z przyczyn braku wiernych w kościołach.
Nie wiem czy do ciebie taka informacja dotarła ale komunia na rękę jest legalna od wielu lat. A nie wykazałeś powiązania pomiędzy komunią na rękę z upadkiem wiary.
Tak samo jak nie udało się powiązać SVII z upadkiem wiary.


Spada ale dużo wolniej z 50% - 35% w 40 lat. a mieliśmy komunizm i jawna walkę z religią. . Te wszystkie rzeczy które napisałeś (z którymi się zgadzam) miały też miejsce na zachodzie a wiarę utracono tam dużo szybciej.
Co do komunii na rękę to dotarło do mnie że jest legalna i w posłuszeństwie akceptuje to. uważam, że to błąd ale jestem posłuszny.


Wt paź 20, 2020 4:19 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościoły w których można przyjąć Ciało Chrystusa bezpoś
Widzę uciekasz żeby nie odpowiedzieć Yarpenowi.
Prześledź Irlandię. kiedyś 300 księży wyświęcanych dzisiaj 1. I nie komunia na rękę była powodem a akcja z aferami pedofilskimi.
Tak więc chociażby tym obala się twoją teorię odnośnie powiązań pomiędzy komunią na rękę a spadkiem wiary.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt paź 20, 2020 4:31 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościoły w których można przyjąć Ciało Chrystusa bezpoś
Tonans napisał(a):
Zaczyna się od komunii na rękę a potem mamy 70% katolików nie wierzących w przeistoczenie. Oczywiście, może być tak, że komunia na rękę też jest objawem (pierwszym symptomem utraty wiary Katolickiej a dalej to już jest komunia w paczuszkach ) . Ale to jeszcze gorzej bo w tym przypadku, Biskupi dopuszczając komunie na rękę wykazali by się kompletnym brakiem roztropności. Może jestem za dużym optymista twierdząc, że komunia na rękę to jedna z przyczyn braku wiernych w kościołach.

Wiesz kiedy się zaczęło i to wielkim cichcem? Przysięga antymodernistyczna kapłanów nie wzięła się z sufitu. Ta wymuszona Komunia to kilkadziesiąt lat później, gdy było wiadomo, że już nie będzie możliwości położyć na tym ciężkiej ręki. Ta Komunia wpisuje się w teologię, która opuściła logikę arytotelejską i zauroczyła się Heglem.
Gdy będziesz widział takie kamyczki to nie zauważysz, że jest przesuwany głaz. Zważ na to co widział Jan Bosko: papieski okręt zmienił kurs, ale było to widoczne dopiero jak z morza wyłoniły się dwie kolumny. Nie chodzi, by wierzyć wizjom, ale ta jest ciekawa i kompatybilna z tajemnicami Fatimskimi. Może jednak za wcześnie na łączenie tego?

Nikt nie wychodzi dobrze ani na wymówieniu posłuszeństwa, ani na ograniczeniu się do krytykowania. Rola kierownika duchowego to pokusa szatańska. Mądry Żyd to kupiec. Co uczynił Abraham? Zaczął się tak zapiekle targować, że uhandlował do pięciu ludzi. Każde z nas więc może rozejrzeć się chociażby za jednym sprawiedliwym, ale najpierw trzeba siebie doprowadzić do stanu, że będzie można przystąpić do negocjacji z Panem Bogiem....czytać rzeczywistość, ale mieć nadzieję i robić swoje na tyle na ile mamy możliwości. :)


Wt paź 20, 2020 4:47 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 984 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 132 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL