Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 02, 2024 2:15 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1663 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 111  Następna strona
 Wstrzymanie Mszy Świętej ze względu na koronawirusa 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Wstrzymanie Mszy Świętej ze względu na koronawirusa
Podobno w niedzielę w Lombardii odwołano wszystkie Msze Święte ze względu na koronawirusa. Nigdy jeszcze się z tym nie spotkałam, by Msze Święte były odwołane ze względu na możliwość zainfekowania się czymś w jej trakcie. Tylko raz Msza była skrócona ze względu na mróz. Co byście zrobili, gdyby w Waszej miejscowości były stwierdzone liczne przypadki koronawirusa, a Msze nie byłyby odwołane? Poszlibyście na Mszę, czy nie?


Wt lut 25, 2020 3:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wstrzymanie Mszy Świętej ze względu na koronawirusa
Brandeisbluesky napisał(a):
Podobno w niedzielę w Lombardii odwołano wszystkie Msze Święte ze względu na koronawirusa. Nigdy jeszcze się z tym nie spotkałam, by Msze Święte były odwołane ze względu na możliwość zainfekowania się czymś w jej trakcie. Tylko raz Msza była skrócona ze względu na mróz. Co byście zrobili, gdyby w Waszej miejscowości były stwierdzone liczne przypadki koronawirusa, a Msze nie byłyby odwołane? Poszlibyście na Mszę, czy nie?

Ja bym poszła.


Wt lut 25, 2020 4:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wstrzymanie Mszy Świętej ze względu na koronawirusa
Wydaje mi się, że trzeba brać pod uwagę parę czynników a głównie swój aktualny stan zdrowia. Gdy zdrowie jest nadwyrężone, pewnie lepiej dwa razy się zastanowić. Przypuszczam, że są takie kościoły, gdzie na Msze przychodzi lokalna starsza cześć społeczności lokalnej, i sporo młodszych turystów, którzy zwiedzają okolicę. Przypuszczam, że takie czynniki mogły odegrać rolę w Lombardii. Jednak jestem zaskoczona tym zamykaniem, nie spodziewałabym się tego. Wygląda na to, że odgórnie wzięto odpowiedzialność za sumienia ludzkie w obawie, że ktoś mógłby przywlec wirusa do kościoła, chcąc wypełnić powinność uczestnictwa we Mszy świętej. Sama znam takich ludzi, którzy zawsze pójdą na Mszę, chyba że jest zdrowotnie z nimi tragicznie.


Wt lut 25, 2020 5:19 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wstrzymanie Mszy Świętej ze względu na koronawirusa
ok.7 '


Wt lut 25, 2020 5:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wstrzymanie Mszy Świętej ze względu na koronawirusa
merss napisał(a):


W filmie mowa o reakcji Papieża Grzegorza I na zarazę dżumy

Cytuj:
A teraz jeszcze ta straszliwa zaraza. Grzegorz I zaczął od tego, co najpilniejsze. W całym mieście zarządził modlitwy o ustanie epidemii.

Wyznaczył siedem kościołów, w których mieli modlić się ludzie różnych stanów. W oznaczonym czasie ze wszystkich tych świątyń wyruszyły procesje pokutne, kierując się do bazyliki Santa Maria Maggiore. Tam nowy papież wygłosił kazanie, przypominając słuchaczom, jak ważna jest modlitwa i pokuta. Wtedy to, jak głosi tradycja, Grzegorz miał ujrzeć nad ogromnym mauzoleum Hadriana (dziś znanym jako Zamek Anioła) postać anioła, chowającego do pochwy skrwawiony miecz. Powszechnie odebrano ten znak jako zapowiedź końca zarazy. Dżuma rzeczywiście ustała, a ludzie zrozumieli, że nowy następca św. Piotra jest Bożym człowiekiem. On sam z kolei nie chciał być władcą. Sam siebie nazwał sługą sług Bożych. Odtąd tymi słowami (po łacinie Servus Servorum Dei) będą się podpisywać wszyscy kolejni papieże.
źródło tekstu https://kosciol.wiara.pl/doc/957293.Grzegorz-I-Wielki-sluga-slug


Wt lut 25, 2020 6:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wstrzymanie Mszy Świętej ze względu na koronawirusa
Nie wiem, ale chyba bym poszedł. Co prawda można się zastanawiać na ile pójście do kościoła gdzie jest wysokie prawdopodobieństwo zarażonych wokół osób to wyraz heroizmu wiary a na ile lekkomyślność...

Wiem tylko, że odwołano mecz mojego ukochanego klubu Interu Mediolan :wink:

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Wt lut 25, 2020 11:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wstrzymanie Mszy Świętej ze względu na koronawirusa
A co z narodową pielgrzymką do Rzymu z okazji 100. rocznicy narodzin Jana Pawła II?


Śr lut 26, 2020 12:51 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 2:23 pm
Posty: 1284
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wstrzymanie Mszy Świętej ze względu na koronawirusa
Nie jestem na 100% przekonana, że bym poszła. Chodzi nie tylko o mnie samą - siebie samą jeszcze mogę zaryzykować, ale nie żyję w izolacji. Gorzej z rodziną, np. ryzykować zdrowie ponadosiemdziesięcioletniej mamy - to wydaje mi się bardzo trudne i niekoniecznie roztropne.


Śr lut 26, 2020 3:16 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wstrzymanie Mszy Świętej ze względu na koronawirusa
W Archidiecezji Tokio zawieszono Msze Święte od 27 lutego do 14 marca w odpowiedzi na rządowe zalecenia unikania dużych skupisk ludzkich. Arcybiskup Kikuchi zachęcił wiernych do zintensyfikowania modlitwy i czytania Pisma Świętego. Ponadto rozważa zorganizowanie nadawania Mszy Świętej przez internet. Podobne zalecenia są dla Diecezji Sapporo, a inne diecezje też najprawdopodobniej zawieszą Mszę Świętą. Japonia ma około 180 zakażonych na lądzie. Ponadto jest jeszcze ten nieszczęsny statek Diamond Princess z duża liczbą chorych, ale nie ma co się dziwić - to tak jakby płytka Petriego dla wirusa (klik).

Zaczął się Wielki Post. Wydaje mi się, że intencja modlitewna, aby koronawirus uległ zaniknięciu jest jak najbardziej warta podjęcia w modlitwie.


Śr lut 26, 2020 6:04 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 24, 2014 4:34 pm
Posty: 421
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wstrzymanie Mszy Świętej ze względu na koronawirusa
Ja się zastanawiam, komu zależy na sianiu paniki? Czy jest to głupota dziennikarzy, czy ktoś chce na tym zarobić? Codziennie ludzie umierają na powikłania po zwykłej grypie i z tego powodu nikt kwarantanny nie zarządza. To samo było z ptasią grypą i co nagle tamten wirus zniknął? Jak widzę, co się w tv wyprawia to mi się scyzoryk otwiera. Musi być gorący news i sensacja...żenada.


Cz lut 27, 2020 8:44 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6813
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wstrzymanie Mszy Świętej ze względu na koronawirusa
ANDPOL napisał(a):
Ja się zastanawiam, komu zależy na sianiu paniki? Czy jest to głupota dziennikarzy, czy ktoś chce na tym zarobić? Codziennie ludzie umierają na powikłania po zwykłej grypie i z tego powodu nikt kwarantanny nie zarządza. To samo było z ptasią grypą i co nagle tamten wirus zniknął? Jak widzę, co się w tv wyprawia to mi się scyzoryk otwiera. Musi być gorący news i sensacja...żenada.


Też to dla mnie dziwne. Ta epidemia to jakaś nanopandemia. Owszem - ludzie chorują i umierają, ale jaki jest to odsetek w skali całej populacji?? Jak się to ma do zarazy dżumy, czy hiszpanki?

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Cz lut 27, 2020 9:28 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wstrzymanie Mszy Świętej ze względu na koronawirusa
Biznes. Sprzedaż na duża skale maseczek, testów do wykrywania wirusa, innej profilaktyki. Potworna kasa na to pójdzie.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Cz lut 27, 2020 9:47 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wstrzymanie Mszy Świętej ze względu na koronawirusa
PeterW napisał(a):
ANDPOL napisał(a):
Ja się zastanawiam, komu zależy na sianiu paniki? Czy jest to głupota dziennikarzy, czy ktoś chce na tym zarobić? Codziennie ludzie umierają na powikłania po zwykłej grypie i z tego powodu nikt kwarantanny nie zarządza. To samo było z ptasią grypą i co nagle tamten wirus zniknął? Jak widzę, co się w tv wyprawia to mi się scyzoryk otwiera. Musi być gorący news i sensacja...żenada.


Też to dla mnie dziwne. Ta epidemia to jakaś nanopandemia. Owszem - ludzie chorują i umierają, ale jaki jest to odsetek w skali całej populacji?? Jak się to ma do zarazy dżumy, czy hiszpanki?

Dlaczego do dżumy czy hiszpanki a nie np. do SARS czy MERS-CoV? Wcześniej porównywałam do grypy sezonowej w USA i widać różnicę w stopie umieralności. Rynki finansowe też zareagowały na koronawirusa.


Cz lut 27, 2020 12:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wstrzymanie Mszy Świętej ze względu na koronawirusa
Uważam, że dobrze jest, że się nagłaśnia sprawę wirusa. Może to skłoni ludzi, którzy normalnie tego nie robią, by częściej myli ręce, porządnie zasłaniali usta, gdy kichają, używali sztuców, zamiast wkładać jedzenie do ust palcami, unikali obcałowywania i ściskania, podawania ręki na przywitanie, rezygnowali z imprez, gdy są zainfekowani, itd... To normalne zachowania, które czasami ludziom nie przychodzą do głowy.


Cz lut 27, 2020 3:56 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6813
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wstrzymanie Mszy Świętej ze względu na koronawirusa
To jest sianie paniki. Owszem - każda śmierć to tragedia. Każda choroba to niefajno, ale.. tyle ile zmarło w Chinach to 2 osoby/milion, w Iranie, drugim co do wielkości ognisku choroby - 0,1 osoby/milion. We Włoszech podobne proporcje: 0,1 osoby/milion (czyli 1 osoba/10 milionów). Chyba więcej ludzi ginie w wypadkach samochodowych..


Obliczenia na podstawie Medonet i danych o populacji danego kraju - Google..

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Cz lut 27, 2020 5:11 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1663 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 111  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 154 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL