Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 4:54 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1272 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 85  Następna strona
 Kryzys w Kościele 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Suzuja napisał(a):
Oczywiście tej "sporej różnicy" nie wykazesz. A jak masz zamiaru pisać że Sobór mówił o chrześcijaństwie nie Kościele to tylko potwierdzisz to co napisałem

To nie ja tak mówię, tylko tak podaje I Sobór Watykański w cytacie, który sam wrzuciłeś:
Dei Filius napisał(a):
Gdyby ktoś mówił,

a. że cuda nie są wcale możliwe, a zatem wszystkie opowiadania o cudach, nawet te zawarte w Piśmie Świętym, trzeba uznać za baśnie i mity;
b. albo że cudów nigdy nie można poznać w sposób pewny, ani że na ich podstawie nie można w należyty sposób wykazać Bożego pochodzenia chrześcijańskiej religii
– niech będzie wyklęty

Ty zaś napisałeś:
Suzuja napisał(a):
Po czwarte, cuda są potwierdzeniem prawdziwości Kościoła

Tekst Soboru nie pokrywa się z tym, co Ty sobie wymyśliłeś.
Q.E.D.


Cz sty 13, 2022 11:43 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N lip 12, 2020 12:12 pm
Posty: 372
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Religia która pochodzi od Boga jest prawdziwą religią. Myślałem że to oczywiste.dla każdego kto jest choć odrobinę mądrzejszy od przeciętnej kostki brukowej. Ale jak poza żałosnym łapaniem z słówka i zgrywaniem debila nie ma się nic mądrego do powiedzenia to się nie ma nic mądrego do przekazania, to juz nie mój problem


Pt sty 14, 2022 4:04 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Suzuja napisał(a):
Religia która pochodzi od Boga jest prawdziwą religią. Myślałem że to oczywiste.dla każdego kto jest choć odrobinę mądrzejszy od przeciętnej kostki brukowej. Ale jak poza żałosnym łapaniem z słówka i zgrywaniem debila nie ma się nic mądrego do powiedzenia to się nie ma nic mądrego do przekazania, to juz nie mój problem

Twoim problemem jest to ze to co wypisujesz. Nie jest to w żaden sposób spójne z tym co naucza Kościół. I właśnie to ci udowodnił Yarpen.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt sty 14, 2022 8:17 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Suzuja napisał(a):
Religia która pochodzi od Boga jest prawdziwą religią.
Yarpen temu zaprzeczył? Serio?
Cytuj:
Ale jak poza żałosnym łapaniem z słówka i zgrywaniem debila nie ma się nic mądrego do powiedzenia to się nie ma nic mądrego do przekazania, to juz nie mój problem
Nie. Podałeś jako "argument" na swoją tezę fragment tekstu soborowego, który nijak owej tezy nie wspiera . To nie jest "łapanie za słówka" ze strony Yarpena, tylko błędna argumentacja z Twojej.
Zatem... jak to szło?
Suzuja napisał(a):
Myślałem że to oczywiste.dla każdego kto jest choć odrobinę mądrzejszy od przeciętnej kostki brukowej.

;)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt sty 14, 2022 9:00 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Suzuja napisał(a):
Religia która pochodzi od Boga jest prawdziwą religią. Myślałem że to oczywiste.dla każdego kto jest choć odrobinę mądrzejszy od przeciętnej kostki brukowej. Ale jak poza żałosnym łapaniem z słówka i zgrywaniem debila nie ma się nic mądrego do powiedzenia to się nie ma nic mądrego do przekazania, to juz nie mój problem

Zamiast komentarza:

22. Argumentum ad auditorem – zwracać się bezpośrednio do audytorium, zamiast do oponenta. Zamiast odpowiadać racjonalnie na zarzuty stawiane przez rozmówcę, w sposób populistyczny, odwoływać się do gustów i upodobań słuchaczy. Pozyskanie audytorium ma na celu wywarcie presji na oponencie, który nie będzie miał śmiałości przeciwstawić się opiniom grona słuchaczy.

32. Argument ostatni – ad personam: Widząc, że przeciwnik jest mocniejszy, atakować go osobiście, obrażać lub w jakikolwiek sposób porzucać prawdziwy przedmiot sporu. Rzucać inwektywami – używanie słów obraźliwych wobec przeciwnika, np. "Ty i całe twoje stronnictwo jesteście przykładami chorej ambicji, przy maleńkich móżdżkach".


Arthur Schopenhauer, Erystyka czyli Sztuka prowadzenia sporów, Oficyna Wydawnicza "Alma-Press". Cytaz z hasła Erystyka.


Pt sty 14, 2022 11:01 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N lip 12, 2020 12:12 pm
Posty: 372
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Barney napisał(a):
Suzuja napisał(a):
Religia która pochodzi od Boga jest prawdziwą religią.
Yarpen temu zaprzeczył? Serio?
Cytuj:
Ale jak poza żałosnym łapaniem z słówka i zgrywaniem debila nie ma się nic mądrego do powiedzenia to się nie ma nic mądrego do przekazania, to juz nie mój problem
Nie. Podałeś jako "argument" na swoją tezę fragment tekstu soborowego, który nijak owej tezy nie wspiera . To nie jest "łapanie za słówka" ze strony Yarpena, tylko błędna argumentacja z Twojej.
Zatem... jak to szło?
Suzuja napisał(a):
Myślałem że to oczywiste.dla każdego kto jest choć odrobinę mądrzejszy od przeciętnej kostki brukowej.

;)


Napisałem że cuda potwierdzają prawdziwość Kościoła, później przytoczyłem dokument o tym że cuda potwierdzają boskie pochodzenie Kościoła. Myślałem że to oczywiste dla każdego że boskie pochodzenie religii = z synonimem do jej prawdziwości. Ale skoro lubicie zgrywać debili to niech wam będzie


Pt sty 14, 2022 2:03 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
O poważnie? Bo akurat to co zacytowałes mówi dokładnie co innego niż to co pisałeś. Ale skoro jest inaczej to wskaż ten swój wpis. Ale nie ten do którego odnosił się Yarpen bo ten już wykazał ze Kościół mówi coś innego niż ty. A dokument tez nie potwierdza twojej tezy.
I kto tu gra debila? Ze tak pojadę twoimi hasłami.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt sty 14, 2022 2:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Zostawmy to i wróćmy - do ważnego chyba - tematu.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt sty 14, 2022 2:24 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N lip 12, 2020 12:12 pm
Posty: 372
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Jockey napisał(a):
O poważnie? Bo akurat to co zacytowałes mówi dokładnie co innego niż to co pisałeś. Ale skoro jest inaczej to wskaż ten swój wpis. Ale nie ten do którego odnosił się Yarpen bo ten już wykazał ze Kościół mówi coś innego niż ty. A dokument tez nie potwierdza twojej tezy.
I kto tu gra debila? Ze tak pojadę twoimi hasłami.


W którym miejscu mówi co innego? XD

Barney napisał(a):
Pan Jezus chyba nie był entuzjastą "ewangelizacji przez znaki


Co nie znaczy że nie czynił cudów

Cytuj:
teksty świętego Augustyna


Jestem prawie pewien że zmienił on poglądy odnośnie cudów. Na początku miał uważać że cuda w ogóle nie występują tylko że np. cały świat jest cudem

Cytuj:
Nie mam potrzeby widzenia teraz znaków. Po cóż? Umiem wierzyć w Mistrza bez nich


Po pierwsze, nie jestem św. Janem Chryzostomem. Należy mu zazdrościć że to potrafił. Ale obecnie wiele ludzi nie ma takich możliwości
Po drugie, nalezy się zastanowić dlaczego dziś ludzie potrzebują raczej dowodów niż wiary
- w czasach Jana Chryzostoma nie było nauki doświadczalnej. Nikt nie podważał istnienia Adama I Ewy czy historycznosci potopu, wyjścia z Egiptu itd. Obserwacja potwierdzała Biblię a przynajmniej jej nie przeczyła

Cytuj:
Czy nie widzicie, że fakt, iż Bóg zabrał znaki nie jest dla nas hańbą, lecz zaszczytem


Marna to pociecha w obliczu śmierci I braku pewności

Cytuj:
Na Apostołów zaś Duch Święty zstąpił w postaci tchnienia, by wskazać na ich władzę kapłańską w szafowaniu sakramentami. Stąd słowa: „Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone”. W postaci języków ognistych zstąpił na nich, by wskazać na ich urząd nauczycielski. Stąd słowa: „Zaczęli mówić obcymi językami


Co to ma do rzeczy?


Pt sty 14, 2022 3:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Trochę za mało merytoryczna ta polemika, by odpowiedzieć. Teksty jakie przytoczyłem - z Pisma i Ojców - mówią same za siebie.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Ostatnio edytowano Pt sty 14, 2022 3:40 pm przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

zamiana "polityki" na "polemikę"



Pt sty 14, 2022 3:17 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Suzuja napisał(a):
Jockey napisał(a):
O poważnie? Bo akurat to co zacytowałes mówi dokładnie co innego niż to co pisałeś. Ale skoro jest inaczej to wskaż ten swój wpis. Ale nie ten do którego odnosił się Yarpen bo ten już wykazał ze Kościół mówi coś innego niż ty. A dokument tez nie potwierdza twojej tezy.
I kto tu gra debila? Ze tak pojadę twoimi hasłami.

W którym miejscu mówi co innego? XD

Nie rżnij głupa, Suzuja, kiedy każdy widzi, że to robisz. :D


Pt sty 14, 2022 3:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Oczywiście miało być "polemika" a nie "polityka", mój błąd.
Qurcze, polityka wszędzie człowieka dorwie... ;)

Poprawiłem (PW)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt sty 14, 2022 3:39 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2409
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Barney napisał(a):
Pan Jezus chyba nie był entuzjastą "ewangelizacji przez znaki":
"Wówczas rzekli do Niego niektórzy z uczonych w Piśmie i faryzeuszów: Nauczycielu, chcielibyśmy zobaczyć jakiś znak od ciebie. Lecz On im odpowiedział: Plemię przewrotne i wiarołomne żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku proroka Jonasza."/Mt 12:38-39/
I to jest dla naszego dobra:
"Powiedział mu Jezus: Uwierzyłeś dlatego, że Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli."/J 20:29/

Cuda to nie jest do końca dobra motywacja:
"W odpowiedzi rzekł im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Szukacie Mnie nie dlatego, że widzieliście znaki, ale dlatego, że jedliście chleb do syta."/J 6:26/

Jak to jest ze gdy sie chce cos udowodnic to zawsze jakis cytat sie znajdzie. To tak o naszych rozmowach z bracmi odlaczonymi.
Bo jesli chodzi o cuda to bylo rowniez: "niewidomi wzrok odzyskują, chromi chodzą, trędowaci doznają oczyszczenia, głusi słyszą,...... "


Pt sty 14, 2022 4:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Robaczku, napisz, gdzie widzisz tu sprzeczność.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt sty 14, 2022 4:20 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Suzuja napisał(a):
Ja wiem ze wyciągnie wniosków nie jest twoją najmocniejszą stroną ale to już nie mój problem. Nic innego nie potrafisz robić jak "pokaż mi gdzie tak pisze" jak dostajesz to płakusiasz ze nie jest napisane słowo w słowo to samo

Wyjaśnienia są dwa
- albo jesteś idiotą
- albo udajesz

I mamy powtórkę z ad personam. Przykro patrzeć.


Pt sty 14, 2022 5:42 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1272 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 85  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL