Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 8:20 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Dlaczego katolicyzm a nie inne wyznanie? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Dlaczego katolicyzm a nie inne wyznanie?
Dlaczego wybraliście katolicyzm a nie inne wyznanie lub brak wyznia co was przekonało do wiary?
Czy badaliscie inne religie?


Wt sie 20, 2019 8:09 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18248
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego katolicyzm a nie inne wyznanie?
Moja wiara w wieku ok 16 lat została całkowicie zakwestionowana. Zastanawiałem się powaznie nad konwersją (baptyści).
Ale... postanowiłem sprawdzić. Sprawdzałem po kolei, drążąc (rozważanie kilku kwestii naraz nie prowadzi moim zdaniem do niczego sensownego).

W efekcie jestem w Kościele "czterema łapami" i zupełnie pewny, że to ten Kościół (gwoli prawdy; uważam że w pewnym sensie Prawosławie i Kościoły przedchalcedońskie to ten sam Kościół - trochę pokiereszowany przez brak biblijnego zwornika-papieża, ale jednak).

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt sie 20, 2019 9:16 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego katolicyzm a nie inne wyznanie?
Barney napisał(a):
Moja wiara w wieku ok 16 lat została całkowicie zakwestionowana. Zastanawiałem się powaznie nad konwersją (baptyści).
Ale... postanowiłem sprawdzić. Sprawdzałem po kolei, drążąc (rozważanie kilku kwestii naraz nie prowadzi moim zdaniem do niczego sensownego).

W efekcie jestem w Kościele "czterema łapami" i zupełnie pewny, że to ten Kościół (gwoli prawdy; uważam że w pewnym sensie Prawosławie i Kościoły przedchalcedońskie to ten sam Kościół - trochę pokiereszowany przez brak biblijnego zwornika-papieża, ale jednak).

Ale czemu uznaleś ze jakakolwiek religia jest prawdziwa? A nie np samo istnienie Boga a religie to wymysl ludzki?


Wt sie 20, 2019 10:05 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18248
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego katolicyzm a nie inne wyznanie?
Z dwu powodów:
- ponieważ to logiczne
- ponieważ mam relację z Bogiem

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt sie 20, 2019 11:56 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego katolicyzm a nie inne wyznanie?
Podobnie jak Barney w sposób świadomy będąc dorosłym wybrałem katolicyzm. Wprawdzie chrzest i bierzmowanie przyjąłem w odpowiednich czasach ale mając lat 18 uznałem ze Bóg nie istnieje a jeśli nawet istnieje to się ludźmi nie interesuje.
Katolicyzm wybrałem po rożnych przygodach z protestantami którzy koniecznie chcieli mnie nawrócić na swoje. Najważniejsze było ponowne odkrycie eucharystii. To właśnie eucharystia przekonała mnie do katolicyzmu. Realna obecność Jezusa w Ciele i Krwi.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt sie 20, 2019 2:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego katolicyzm a nie inne wyznanie?
Barney napisał(a):
Moja wiara w wieku ok 16 lat została całkowicie zakwestionowana.
W efekcie jestem w Kościele "czterema łapami" i zupełnie pewny, że to ten Kościół .

Jockey napisał(a):
Najważniejsze było ponowne odkrycie eucharystii. To właśnie eucharystia przekonała mnie do katolicyzmu. Realna obecność Jezusa w Ciele i Krwi.

Ze mną było podobnie;ponowne odkrycie eucharystii i obecność Jezusa w Ciele i Krwi. Jestem w 100 %pewna, to ten Kościół .

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Wt sie 20, 2019 7:31 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Cz maja 23, 2019 4:55 pm
Posty: 136
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego katolicyzm a nie inne wyznanie?
Po prostu 22 lata temu ochrzczono mnie w tej wierze z czego się bardzo cieszę i jestem wdzięczna Bogu. Ponieważ w tej wierze Bóg nawiązał ze mną relacje to nigdy nie kwestionowałam jej prawdziwości, nigdy nie badałam tego intelektualnie bo tak jak mawiała moja nauczycielka "kto chce wiarę wziąć na rozum, ten jakby nie wierzył". Aczkolwiek miałam taki epizod w swoim życiu gdy miałam pokusę by przejść na prawosławie. Na szczęście szybko mi przeszło. Teraz się z tego śmieje bo nawet nie wiem czy gdzieś niedaleko domu mam Cerkwie jakąś.


Śr sie 21, 2019 4:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego katolicyzm a nie inne wyznanie?
Sanata napisał(a):
Po prostu 22 lata temu ochrzczono mnie w tej wierze z czego się bardzo cieszę i jestem wdzięczna Bogu. Ponieważ w tej wierze Bóg nawiązał ze mną relacje to nigdy nie kwestionowałam jej prawdziwości, nigdy nie badałam tego intelektualnie bo tak jak mawiała moja nauczycielka "kto chce wiarę wziąć na rozum, ten jakby nie wierzył". Aczkolwiek miałam taki epizod w swoim życiu gdy miałam pokusę by przejść na prawosławie. Na szczęście szybko mi przeszło. Teraz się z tego śmieje bo nawet nie wiem czy gdzieś niedaleko domu mam Cerkwie jakąś.

Nie kwestionowłaś bo bałaś sie kwestionowac ze utracisz wiare?
Nie ma nic zlego w racjonalnym podejsciu do wiary. Bo jak ktos niewiwrzacy zapyta to co powiesz ze wierzysz i dlaczego?


Śr sie 21, 2019 8:34 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16889
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego katolicyzm a nie inne wyznanie?
Człowiek nie kwestionuje tego co uznaje za prawdę. Wiara może być oparta na lęku, ale lęk nie moblizuje do szukania, ale zachowania ststus quo. Musi pojawić się niepokój i fakty, które zaniepokoją. One skłaniają do szukania rozwiązania problemu prawdy. Dlatego więc katolicyzm, bo tam widzę Prawdę. Gdyby Kościół był sprawą ludzką, dawno by się rozpadł i sami hierarchowie by do tego doprowadzili zripostował pewnien kardynał przechwalanki Napoleona, że jest w stanie Kościół zniszczyć.


Śr sie 21, 2019 9:22 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego katolicyzm a nie inne wyznanie?
sachol napisał(a):
Nie kwestionowłaś bo bałaś sie kwestionowac ze utracisz wiare?
Nie ma nic zlego w racjonalnym podejsciu do wiary. Bo jak ktos niewiwrzacy zapyta to co powiesz ze wierzysz i dlaczego?

Ale przecież masz napisane
Sanata napisał(a):
Ponieważ w tej wierze Bóg nawiązał ze mną relacje to nigdy nie kwestionowałam jej prawdziwości, nigdy nie badałam tego intelektualnie bo tak jak mawiała moja nauczycielka "kto chce wiarę wziąć na rozum, ten jakby nie wierzył". Aczkolwiek miałam taki epizod w swoim życiu gdy miałam pokusę by przejść na prawosławie. Na szczęście szybko mi przeszło

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr sie 21, 2019 10:02 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Cz maja 23, 2019 4:55 pm
Posty: 136
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego katolicyzm a nie inne wyznanie?
sachol napisał(a):
Nie kwestionowłaś bo bałaś sie kwestionowac ze utracisz wiare?
Nie ma nic zlego w racjonalnym podejsciu do wiary. Bo jak ktos niewiwrzacy zapyta to co powiesz ze wierzysz i dlaczego?

Jockey napisał(a):
Ale przecież masz napisane

No dokładnie na wszystkie Twoje pytania masz odpowiedź w pierwszym moim poście. Nie kwestionowałam bo Bóg nawiązał ze mną relacje w tej właśnie wierze, więc miałam pewność, że to prawdziwa wiara. Jak ktoś niewierzący zapyta czemu wierzę to zapewne odpowiem to samo. A w żadne przepychanki z ateistami nie chce mi się wdawać bo od tego są teologowie, a poza tym uważam, że do wiary nie powinno się podchodzić rozumowo-intelektualnie bo my i tak nie pojmiemy prawd wiary na nasz ludzki rozum. Co oczywiście nie znaczy, że wystarcza mi wiedza podstawowa na temat wiary katolickiej, wręcz przeciwnie staram się dokształcać.


Śr sie 21, 2019 10:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego katolicyzm a nie inne wyznanie?
Barney napisał(a):
W efekcie jestem w Kościele "czterema łapami" i zupełnie pewny, że to ten Kościół (gwoli prawdy; uważam że w pewnym sensie Prawosławie i Kościoły przedchalcedońskie to ten sam Kościół - trochę pokiereszowany przez brak biblijnego zwornika-papieża, ale jednak).

Dzięki Bogu :) Jak to mówi Scott Hahn, w domu najlepiej :)
Pozdrawiam

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


Śr sie 21, 2019 10:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego katolicyzm a nie inne wyznanie?
Sanata napisał(a):
sachol napisał(a):
Nie kwestionowłaś bo bałaś sie kwestionowac ze utracisz wiare?
Nie ma nic zlego w racjonalnym podejsciu do wiary. Bo jak ktos niewiwrzacy zapyta to co powiesz ze wierzysz i dlaczego?

Jockey napisał(a):
Ale przecież masz napisane

No dokładnie na wszystkie Twoje pytania masz odpowiedź w pierwszym moim poście. Nie kwestionowałam bo Bóg nawiązał ze mną relacje w tej właśnie wierze, więc miałam pewność, że to prawdziwa wiara. Jak ktoś niewierzący zapyta czemu wierzę to zapewne odpowiem to samo. A w żadne przepychanki z ateistami nie chce mi się wdawać bo od tego są teologowie, a poza tym uważam, że do wiary nie powinno się podchodzić rozumowo-intelektualnie bo my i tak nie pojmiemy prawd wiary na nasz ludzki rozum. Co oczywiście nie znaczy, że wystarcza mi wiedza podstawowa na temat wiary katolickiej, wręcz przeciwnie staram się dokształcać.

Ja czesto spotykam sie z krytyka wiary czy jej zasad i co mam wtedy milczec bo od przepychanek sa teologowie?


Cz sie 22, 2019 6:01 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego katolicyzm a nie inne wyznanie?
Jak napisał Kaczkowski:
Chrześcijaństwo to najpiękniejsza religia świata. Nie muszę, jak buddysta, rozpływać się w pleromie, uciekać od własnego ciała i znikać po to, żeby nie cierpieć. Nie muszę, jak nasi starsi bracia w wierze, wykonywać tysiąca czynności na granicy nerwicy natręctw, które mnie uchronią od bycia nieczystym. Nie muszę, jak nasi bracia muzułmanie, potwornie się bać Boga. W której religii możesz do Boga powiedzieć: Ojcze? W której religii możesz do Boga powiedzieć: bracie?

można dodać: że katolicyzm o wiele bardziej pasuje do tego opisu, gdzie jest jeszcze Matka Boża, niż odłamy protestanckie.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Cz sie 22, 2019 6:41 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego katolicyzm a nie inne wyznanie?
sachol napisał(a):
Ja czesto spotykam sie z krytyka wiary czy jej zasad i co mam wtedy milczec bo od przepychanek sa teologowie?

I co udało się kogokolwiek przekonać czy było to zwyczajne bicie piany?

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Cz sie 22, 2019 7:52 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL