Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 15, 2024 12:12 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Klękanie podczas Mszy Św. 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pt cze 21, 2019 1:07 pm
Posty: 28
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Klękanie podczas Mszy Św.
Szczęść Boże ostatnio oglądałem film O tym co dzieje się na Mszy Św. Cataline Rivas i po tym postanowiłem klękać na Mszy Św. W momencie Śpiewu "Święty,Święty,Święty(wtedy stoimy przed obliczem samego Boga, który jest po trzykroć Święty, w tym czasie na twarz padają aniołowie to jak my proch tej ziemi mamy stać).. Na Baranku Boży( wtedy Pan Jezus umiera za nasze grzechy) i na końcowe Błogosławieństwo. Tylko problem polega na tym że w tym momencie wszyscy w Kościele stoją, Czy ja klękając w tych momentach będę się wywyższał? Powinienem stać jak wszyscy? pomimo tego że wiem co dokładnie dzieje się ważnego w tych momentach??
Na tą chwilę klękam bo nie mogę inaczej ale widzę spojrzenia innych uczestników Mszy Św. O to czy klękać podczas Komuni Św. To nawet nie pytam bo ja inaczej Pana Jezusa nie przyjmę niż klęcząc.


Pt sie 30, 2019 7:29 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Klękanie podczas Mszy Św.
Maks222 napisał(a):
Szczęść Boże ostatnio oglądałem film O tym co dzieje się na Mszy Św. Cataline Rivas i po tym postanowiłem klękać na Mszy Św. W momencie Śpiewu "Święty,Święty,Święty(wtedy stoimy przed obliczem samego Boga, który jest po trzykroć Święty, w tym czasie na twarz padają aniołowie to jak my proch tej ziemi mamy stać).. Na Baranku Boży( wtedy Pan Jezus umiera za nasze grzechy) i na końcowe Błogosławieństwo. Tylko problem polega na tym że w tym momencie wszyscy w Kościele stoją, Czy ja klękając w tych momentach będę się wywyższał? Powinienem stać jak wszyscy? pomimo tego że wiem co dokładnie dzieje się ważnego w tych momentach??
Na tą chwilę klękam bo nie mogę inaczej ale widzę spojrzenia innych uczestników Mszy Św. O to czy klękać podczas Komuni Św. To nawet nie pytam bo ja inaczej Pana Jezusa nie przyjmę niż klęcząc.

Zacznij chodzic na trydencką


Pt sie 30, 2019 7:32 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pt cze 21, 2019 1:07 pm
Posty: 28
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Klękanie podczas Mszy Św.
Niestety nie mam takiej możliwości bo u mnie w miejscowości są dwa Kościoły i Msza Św. Odprawiana jest podobnie lub nawet tak samo.


Pt sie 30, 2019 7:35 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Klękanie podczas Mszy Św.
No to przyjrzyjmy się temu, co napisałeś:
Maks222 napisał(a):
Szczęść Boże ostatnio oglądałem film O tym co dzieje się na Mszy Św. Cataline Rivas i po tym postanowiłem klękać na Mszy Św.

Nie umniejszając w niczym Cataline Rivas, ale warto pamiętać, że ta stygmatyczka nie jest nieomylna, zaś katolików obowiązuje nauczanie Kościoła, a nie mistyków.

Cytuj:
W momencie Śpiewu "Święty,Święty,Święty(wtedy stoimy przed obliczem samego Boga, który jest po trzykroć Święty, w tym czasie na twarz padają aniołowie to jak my proch tej ziemi mamy stać)..

Nie wiem, skąd ta mistyczka wytrzasnęła te informacje. "W obliczu Boga" de facto stoimy cały czas przebywając w kościele (lub kaplicy), w którym przechowywany jest Najświętszy Sakrament, ponieważ w Tabernakulum jest obecny Chrystus ze swoim Ciałem, Krwią, Duszą i Bóstwem. Idąc Twoim tokiem myślenia należało by klęczeć przez cały czas.

Maks222 napisał(a):
Na Baranku Boży( wtedy Pan Jezus umiera za nasze grzechy)

Przypuszczam, że to kolejny pomysł tej mistyczki, bo w Kościele takiego nauczania... nie ma. Msza Święta jest uobecnieniem wydarzeń na Golgocie, ale nie ma jednego punktu, w którym mówimy "teraz jest moment, gdy Chrystus za nas umarł".

Maks222 napisał(a):
(...)i na końcowe Błogosławieństwo.

To też przesada.
Maks222 napisał(a):
Tylko problem polega na tym że w tym momencie wszyscy w Kościele stoją, Czy ja klękając w tych momentach będę się wywyższał? Powinienem stać jak wszyscy? pomimo tego że wiem co dokładnie dzieje się ważnego w tych momentach??

Powinieneś stać jak wszyscy, bo taka jest przyjęta przez Kościół postawa dla tych momentów. Klękasz dodatkowo tylko wtedy, kiedy jest to przyjęte w liturgii, a ksiądz o tym uprzedzi.
Nie bądź świętszy od papieża, że tak powiem, i nie traktuj wszystkich wypowiedzi mistyków jak prawdy objawionej.


Pt sie 30, 2019 8:19 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Klękanie podczas Mszy Św.
Kolejny raz wypada zacytować znakomitą książkę Clive Staples Lewisa "Listy starego diabła do młodego" .
Stary diabeł instruuje młodego:
Cytuj:
"Zdaje się, iż ostrzegałem cię uprzednio, że o ile nie da się utrzymać pacjenta z dala od Kościoła, to należy go przynajmniej związać mocno z jakimś stronnictwem w Kościele.
(...) przy wytwarzaniu złośliwości nie liczymy w pierwszym rzędzie na kwestie doktrynalne.
Prawdziwa uciecha to wytworzenie nienawiści między tymi, którzy mówią "msza", a tymi, którzy mówią "święta komunia"(...).
A jakiż cudowny grunt dla naszej działalności stanowią takie skądinąd obojętne rzeczy, jak świece, szaty i inne podobne drobiazgi."

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Ostatnio edytowano Pt sie 30, 2019 9:14 am przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

poprawione cytowanie



Pt sie 30, 2019 8:28 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Klękanie podczas Mszy Św.
W czasie mszy świętej wierni powinni stać w jedności postawy. A to oznacza ze wszyscy w tym samym momencie stoją, czy siedzą czy klecza.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt sie 30, 2019 8:56 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Klękanie podczas Mszy Św.
Barney napisał(a):
Kolejny raz wypada zacytować znakomitą książkę Clive Staples Lewisa "Listy starego diabła do młodego" .
Stary diabeł instruuje młodego:
Cytuj:
"Zdaje się, iż ostrzegałem cię uprzednio, że o ile nie da się utrzymać pacjenta z dala od Kościoła, to należy go przynajmniej związać mocno z jakimś stronnictwem w Kościele.
(...) przy wytwarzaniu złośliwości nie liczymy w pierwszym rzędzie na kwestie doktrynalne.
Prawdziwa uciecha to wytworzenie nienawiści między tymi, którzy mówią "msza", a tymi, którzy mówią "święta komunia"(...).
A jakiż cudowny grunt dla naszej działalności stanowią takie skądinąd obojętne rzeczy, jak świece, szaty i inne podobne drobiazgi."

Lewis był protestantem o ile dobrze kojarzę.
Nie mw nic złego w róznicach w Kościele one zawsze byly i będa aż do końca swiata, problem właśnie jest nasza skłonność do nienawiści i pogardzania tymi co robią odmiennie niż my


Pt sie 30, 2019 9:53 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn sie 18, 2014 7:51 pm
Posty: 655
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Klękanie podczas Mszy Św.
Maks222 napisał(a):
Czy ja klękając w tych momentach będę się wywyższał?

Moje zdanie jest takie: jeśli masz intencję wywyższania się, to będzie to wywyższaniem się. Jeśli klęczysz z intencją okazania Bogu szacunku i źle ci bez tego aktu, to ja bym się nie pogniewał, gdybym stał obok. Pewnie bym też uklęknął - żeby się nie wywyższać.

W Apokalipsie Jana przy słowach "Święty, Święty, Święty, Pan Bóg Wszechmogący" upada na twarz 24 starców (Obj. 4:8-10). Dlaczego więc nie miałbyś uklęknąć przy słowach "Święty, Święty, Święty, Pan Bóg Zastępów", jeśli czujesz taką potrzebę? Ale porozmawiaj o tym z proboszczem. Bo jeśli twój akt miałby obrazić i wzbudzić nienawiść u innych uczestników Mszy, to warto sprawę dogłębnie rozważyć, czy na przykład nie schować się gdzieś z tyłu za załomem muru. W razie czego możesz powiedzieć, że tylko wiązałeś but.


Pt sie 30, 2019 2:24 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pt cze 21, 2019 1:07 pm
Posty: 28
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Klękanie podczas Mszy Św.
A czy klękacie przyjmując Pana Jezusa?


Pt sie 30, 2019 4:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Klękanie podczas Mszy Św.
Maks222 napisał(a):
A czy klękacie przyjmując Pana Jezusa?

Jeżeli taka jest praktyka w danej parafii lub kościele.


Pt sie 30, 2019 4:15 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Klękanie podczas Mszy Św.
Maks222 napisał(a):
A czy klękacie przyjmując Pana Jezusa?

A jakie to ma znaczenie? Raz celebrans decyduje ze procesyjnie i na stojąco, a raz celebrans decyduje ze na klęcząco. Najważniejsza postawa serca. Przypomnę ze apostołowie przyjmowali w wielki czwartek w postawie na wpół leżącej bo taki był zwyczaj postawy na takich spotkaniach w Izraelu za czasów Jezusa.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt sie 30, 2019 5:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Klękanie podczas Mszy Św.
Maks222 napisał(a):
Tylko problem polega na tym że w tym momencie wszyscy w Kościele stoją, Czy ja klękając w tych momentach będę się wywyższał? Powinienem stać jak wszyscy? .

Moim zdaniem tak.

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


So sie 31, 2019 2:08 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 08, 2017 10:59 am
Posty: 736
Lokalizacja: W myśli Boga, w mamie i tacie, później przez chwilę w brzuchu, a teraz w Warszawie i oby do Nieba ;)
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Klękanie podczas Mszy Św.
Maks222 napisał(a):
A czy klękacie przyjmując Pana Jezusa?

Oczywiście(a stoję to w kolejce po chleb).

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=k86d1-2lQEU
https://youtu.be/x2p6pmm3_zQ


So sie 31, 2019 2:28 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Cz maja 23, 2019 4:55 pm
Posty: 136
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Klękanie podczas Mszy Św.
jotef napisał(a):
W razie czego możesz powiedzieć, że tylko wiązałeś but.

no błagać Cię... po pierwsze to kłamstwo, a po drugie to wypieranie się swojej wiary na zasadzie wierzę, że uważam, że tak bardziej uwielbię Boga, ale ludziom naściemniam, żeby nie było wstydu. Jak ktoś nie będzie uczciwy w małej rzeczy to i wielkiej nie będzie, najlepiej to być szczerym ze sobą i z innymi.
Należy być posłusznym Kościołowi, trzeba badać takie natchnienia i być uważnym bo do tego może nawet szatan nakłaniać pod pozorem większego dobra, ale jak człowiek zacznie się wyłamywać, robić inaczej niż wszyscy to potem szatan może nakłaniać do poważnych błędów doktrynalnych i herezji.


So sie 31, 2019 2:57 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7279
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Klękanie podczas Mszy Św.
Widzę dobrą wolę u pytajacego, bo z jednej strony nie chce urazić Boga złą postawą, a z drugiej obawia się czy to nie będzie wywyższanie się,
Tyle że to może być niebezpieczeńśtwo - na razie mikroskopijna szczelina, na razie w dobrej wierze, prez którą szatan będzie wchodził.
Być może (szatan ma jakiś plan, ja nawet nie ma pojęcia jaki) za jakiś czas będziesz się wywyższał nad innych, wierzył w coraz inne, niezatwierdzane objawienia, potem mogą dojśc inne grzechy, przez co będzie faryzeim i dwójmyślenie.
Najlepiej to posłuszeństwo Kościołowi (może kapłanowi który na spowiedzi coś doradzi) polecam Faustynę, gdzie opisuje wartość posłuszeństwa.
Może warto znaleźć inne formy pobożności, nie wychodzić zbyt szybko z kościoła po mszy, może warto Adorację.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


So sie 31, 2019 3:06 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 166 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL