Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 10, 2024 8:01 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Dlaczego do kościoła chodzi więcej kobiet? 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 28, 2017 10:52 pm
Posty: 800
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego do kościoła chodzi więcej kobiet?
ks. Kostrzewa bodajże mówił, że kobiecie łatwiej jest wejść w relację z kimś kogo nie widzi. Żartował, że w czasami nazywa się nasz Kościół Kościołem Żeńsko Katolickim, a nie Rzymsko.
ks. Pawlukiewicz też poruszał ten temat w kazaniach... Mówił, że forma jest jakby dla kobiet... Złóż rączki, siedź spokojnie itd. A przecież apostołowie to byli komandosi. Walczyli z demonami wypędzając je mocą Pana Jezusa, zmagali się z burzą, poniewierali się po świecie, podróżowali, stykali się z niebezpieczeństwem, z cudami. Wartka akcja i wspaniałe przygody.

A ja jeszcze dorzucę to co się dzieje w duszpasterstwach - siedzi się, gada, pije kawkę i je ciastka.
Poszedłem do duszpasterstwa tylko dla mężczyzn, myślałem, że tam się będzie coś działo. A tam to samo: siedzą, jedzą i gadają, gadają i gadają.


Cz cze 14, 2018 12:33 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego do kościoła chodzi więcej kobiet?
Ludzik napisał

Cytuj:
Walczyli z demonami wypędzając je mocą Pana Jezusa, zmagali się z burzą, poniewierali się po świecie, podróżowali, stykali się z niebezpieczeństwem, z cudami.


Egzorcyzmuje się w imię Jezusa, mocą Chrystusa. Chrystus jest synonimem mocy. W Dziejach Apostolskich, Listach Apostolskich w większości mówi się o Chrystusie lub Jezusie Chrystusie.
Nie ma przypadku w tym, że obecnie w czasie słabowania Kościoła częściej używa się imienia Jezus, rzadziej Chrystusa.


Cz cze 14, 2018 10:20 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego do kościoła chodzi więcej kobiet?
Ludzik napisał(a):
A przecież apostołowie to byli komandosi. Walczyli z demonami wypędzając je mocą Pana Jezusa, zmagali się z burzą, poniewierali się po świecie, podróżowali, stykali się z niebezpieczeństwem, z cudami. Wartka akcja i wspaniałe przygody.


To jest właśnie coś co do mnie przemawia. Wartka akcja i wspaniałe przygody. Bycie wojownikiem i komandosem.

Cytuj:
Mówił, że forma jest jakby dla kobiet... Złóż rączki, siedź spokojnie itd.


To do mnie nie przemawia. A przecież ponoć kobietą jestem, tak?

Cytuj:
A ja jeszcze dorzucę to co się dzieje w duszpasterstwach - siedzi się, gada, pije kawkę i je ciastka.


Ciastek nie chcę, kawę w domu sobie zrobię, gadać nie chcę, chyba że o pasjach i sprzętach.

Cytuj:
Poszedłem do duszpasterstwa tylko dla mężczyzn, myślałem, że tam się będzie coś działo. A tam to samo: siedzą, jedzą i gadają, gadają i gadają.


Nie ma pomysłów na akcję.


Cz cze 14, 2018 10:39 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 2:23 pm
Posty: 1284
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego do kościoła chodzi więcej kobiet?
Ludzik napisał(a):
Poszedłem do duszpasterstwa tylko dla mężczyzn, myślałem, że tam się będzie coś działo. A tam to samo: siedzą, jedzą i gadają, gadają i gadają.

Nie jedz, nie gadaj (na forach też), nie siedź, idź tam ponownie i zaproponuj kilka mądrych, przemyślanych, sensownych, konkretnych i realnych akcji. Konkrety, Facet, konkrety.


Cz cze 14, 2018 2:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego do kościoła chodzi więcej kobiet?
Wespecjan napisał

Cytuj:
Tak więc jego język i przekaz nie jest skierowany z Kościoła do świata, tylko ze świata do Kościoła.


Owszem tak jest. Tyle tylko, że to bolączka całego Kościoła, który nie kreuje już własnego języka, pojeć w świecie choćby nie wiem jak chciał.

Cytuj:
Mówiąc krótko, ten ksiądz wg mnie to ateizator poprzez materializm i liberalizm.


Może już czas zejść na ziemię. Jak postępują misjonarze? Bardzo podobnie, inaczej niczego by nie wskórali. Muszą zachowywać się według tamtejszych pogańskich reguł i ewangelizować. Można lubić tradycje, czuć się w niej dobrze, lecz będzie to margines. Wszędzie tak jest, a wzrost tradycje zawsze jest liniowy pod małym katem. Zdarzają się takie wyjątki, jak poznański proboszcz z Ars ks Węcławski (tak, tak brat ....), który w parafii ma co niedziele na mszy w rycie nadzwyczajnym 200 -250 duszyczek.

Ta feminizacja Kościoła to źle ujęte zagadnienie. Takie są czasy w których wszystko się rozpływa i zatraca kontury. Łatwo się jojczy lub gromi na forum, efekt z tego będzie mniej niż mizerny. Mam lepszy pomysł. Skoro jesteś taki bojowy, to idź do swojego proboszcza, zaproponuj powołanie jakiejś męskiej grupy modlitewnej, czy innej. Pewnie się zgodzi, a potem spróbuj coś takiego zmontować. Daj znać ilu chętnych znalazłeś (zwłaszcza z młodszego pokolenia), jakie są efekty twoich działań.

Być może spojrzysz wówczas na feminizacje inaczej.

Ludzik napisał

Cytuj:
Poszedłem do duszpasterstwa tylko dla mężczyzn, myślałem, że tam się będzie coś działo. A tam to samo: siedzą, jedzą i gadają, gadają i gadają.


Tak o suchym pysku...


Wt cze 19, 2018 11:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego do kościoła chodzi więcej kobiet?
Pamiętam jak do kościoła przyklasztornego przyjechał pustelnik głosić rekolekcje tylko dla tzw. duszpasterstwa mężczyzn. Taka Msza "robiła wrażenie" - same męskie głosy. Ale i kazanie było twarde, mocne, takiego czegoś nie ma na mszach parafialnych.

Jak sięgam pamięcią, to zawsze kobiet (nieważne w jakiej części kraju) w kościołach, kaplicach szpitalnych było po prostu więcej. Wydawało mi się to naturalne :wink: Kobiety, dziewczyny zawsze są grzeczniejsze, bardziej skupione, nie piją i nie palą, więc chodzą do kościoła. Dla dziewczyny to żaden wstyd iść na Mszę na tygodniu, ale facet??? Nigdy! :wink: Takie stereotypy nie są rzadkością.

Jednak ja od jakiegoś czasu zauważam, że mężczyzn też nie brakuje w mojej parafii na Mszach, ale mimo wszystko większość stanowią kobiety...

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Wt kwi 16, 2019 6:53 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pn lip 08, 2019 8:43 pm
Posty: 59
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego do kościoła chodzi więcej kobiet?
Babcie już swoje przeżyły, to na starość mogą się modlić. Mężczyzna to dumne stworzenie i nie chce się raz po raz upokarzać przed innym gostkiem z masturbacji lub z tego, co i jak robi z żoną w łóżku. Ot takie prozaiczne przyczyny bym widział.


Cz sie 06, 2020 8:52 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego do kościoła chodzi więcej kobiet?
Skoro jest jak mówisz to ma ten gość problemy z wiara a nie ze spowiedzią. Jak człowiek jest wierzący to bardzo mu ciąży sytuacja ze nie może do Komunii przystępować. A spowiedź jest po to żeby dostać rozgrzeszenie ale tez jest to pewien proces pracy nad sobą i swoją świętością. Warto zapoznać się z warunkami dobrej spowiedzi.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Cz sie 06, 2020 10:38 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pn lip 08, 2019 8:43 pm
Posty: 59
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego do kościoła chodzi więcej kobiet?
Masz rację, wielu mężczyzn ma problem z wiarą w Kościół i księży.
Że tak powiem, chłopstwo nie chce się klerowi podporządkowywać

PS. księżom, którzy sami baby na boku mają, a karzą się przed sobą, innym chłopom spowiadać :))*

*opinia zasłyszana


Cz sie 06, 2020 11:26 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego do kościoła chodzi więcej kobiet?
A ty masz problem z czytaniem. I nie dopowiadają czego nie powiedziałem. Twój powyższy post to zwyczajna podła manipulacja.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Cz sie 06, 2020 12:53 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pn lip 08, 2019 8:43 pm
Posty: 59
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego do kościoła chodzi więcej kobiet?
Podła, to jest Twoja reakcja i brak odniesienia się do realiów, które przedstawiłem.


Cz sie 06, 2020 1:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego do kościoła chodzi więcej kobiet?
smz napisał(a):
Że tak powiem, chłopstwo nie chce się klerowi podporządkowywać

Przepraszam, ale czy masz jakiekolwiek dowody na poparcie tej tezy? Ja tam jestem facetem i nie mam problemów z posłuszeństwem przełożonym w wierze.



Cytuj:
*opinia zasłyszana

Wróć jak będziesz miał dowody. Na ploty szkoda czasu.


Cz sie 06, 2020 1:37 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pn lip 08, 2019 8:43 pm
Posty: 59
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego do kościoła chodzi więcej kobiet?
W mojej i okolicznych parafiach nieraz już były historie tego typu, że proboszcz czy wikary miał babę na boku i była to wiedzą powszechna.

Natomiast fakt, że chłopstwo nie chce się podporządkowywać klerowi, biorę z obserwacji i rozmów z wieloma meżczyznami.
Po prostu chłop ma to w naturze, że chce być jednostką niezależną.
Kobietki chętniej poddają się prowadzieniu księżom, są bardziej uległe.

No cóż, możecie się świętoszkowato oburzać na realia, ja tylko próbuje odpowiedzieć na pytanie zawarte w temacie.


Cz sie 06, 2020 1:51 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6818
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego do kościoła chodzi więcej kobiet?
smz napisał(a):
W mojej i okolicznych parafiach nieraz już były historie tego typu, że proboszcz czy wikary miał babę na boku i była to wiedzą powszechna.

Czyli jednak ploty..

Cytuj:
No cóż, możecie się świętoszkowato oburzać na realia, ja tylko próbuje odpowiedzieć na pytanie zawarte w temacie.


Więcej nie próbuj. Nie pisz więcej w tym wątku.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Cz sie 06, 2020 1:59 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pn lip 08, 2019 8:43 pm
Posty: 59
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego do kościoła chodzi więcej kobiet?
PeterW napisał(a):
Czyli jednak ploty..



No tak, ploty, w szczególności w przypadku kiedy po tych "plotach" ksiądz rzucał sutannę i wiązał się tą kobietą, zamieszkując w sąsiedniej miejscowości.

Niby dlaczego mam nie pisać? To forum katolickie czy sekciarskie?


Cz sie 06, 2020 2:43 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 146 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL