Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 5:49 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Aborcja 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aborcja
AntoninaJ. napisał(a):
sand9999 napisał(a):
Witam, chciałem poruszyć pewien temat...
Chodzi o ludzi, którzy dokonują aborcji... Co o nich myślicie? Bo ja myślę, że z jednej strony okrutnie grzeszą, a z drugiej wykonują Wolę Bożą, bo dzieci aborcyjne cierpią za pokój na świecie...

a z trzeciej strony nie zapominaj o kobietach, ktore w ten sposob ratują swoje zycie
zawsze mnie przygnębia zrownywanie nas z aborcjonistkami z kaprysu

Czym innym jest aborcja "z wygody", a czym innym jeśli wynika z ratowania życia kobiety.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pt lis 23, 2018 3:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aborcja
Jeżeli zabieg ratujący życie kobiety nazwiesz aborcją, to nie ma żadnej różnicy, bo celem jest zabicie dziecka.


Pt lis 23, 2018 3:40 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 26, 2018 2:42 pm
Posty: 92
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aborcja
więc" jest czym innym" czy" nie ma zadnej roznicy"?
obawiam sie ze wiekszosc ma tu zbyt małą wiedze medyczna, aby podjac merytoryczna dyskusję
mòwię tylko ze czasem los nie daje kobiecie zbyt wielkiego wyboru i wrzucanie wszystkich do jednego worka jest krzywdzace

_________________
myśli moje nie są myślami waszymi
ani wasze drogi moimi drogami
(Iz 55, 8 )


Pt lis 23, 2018 4:03 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aborcja
Cytuj:
Jeżeli zabieg ratujący życie kobiety nazwiesz aborcją, to nie ma żadnej różnicy, bo celem jest zabicie dziecka.


No chyba że jest to efekt uboczny procedury leczniczej..

Poza tym od strony moralnej też jest różnica - "wygoda" (wszystkie te uzasadnienia, że niewłaściwy czas, że sprawy ekonomiczne itp), czy jednak ratowanie życia kobiety (nie ma innych możliwości, kobieta umrze z powikłań).
Osoby która zdecydowała się na aborcję właśnie ze względu na niebezpieczeństwo utraty życia nie można tak samo traktować, jak tej co się na to zdecydowała, bo mieszkanie ma za małe i karierę przed sobą.

Tak jak rozróżniamy zabójstwo na tle rabunkowym, z zemsty, czy w afekcie, czy obronie koniecznej.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pt lis 23, 2018 4:09 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 26, 2018 2:42 pm
Posty: 92
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aborcja
podam przyklad ktory mnie dotyczył -zakazenie- grozilo zejsciem nas obojga,
i przyklad ktorych mase sie naogladalam na oddziale -ciąza pozamaciczna

nie można komuś nakazac umrzec za wiare
(koniec zwierzen i szczerosci tośki)


Pt lis 23, 2018 4:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aborcja
PeterW napisał(a):
Osoby która zdecydowała się na aborcję właśnie ze względu na niebezpieczeństwo utraty życia nie można tak samo traktować, jak tej co się na to zdecydowała, bo mieszkanie ma za małe i karierę przed sobą.

Jeżeli istnieje zagrożenie życia matki, to lekarze zaczynają leczenie, którego skutkiem ubocznym jest śmierć dziecka, a nie wysyłają kobietę do kliniki, aby przeprowadziła aborcję. Natomiast "niebezpieczeństwo utraty życia" istnieje w trakcie bodaj każdej ciąży, bo może pojawić się cała masa powikłań, które spowodują śmierć matki albo w trakcie ciąży, albo podczas lub po porodzie.


Pt lis 23, 2018 5:36 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 26, 2018 2:42 pm
Posty: 92
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aborcja
Yarpen Zirgin napisał(a):
Jeżeli istnieje zagrożenie życia matki, to lekarze zaczynają leczenie, którego skutkiem ubocznym jest śmierć dziecka, a nie wysyłają kobietę do kliniki, aby przeprowadziła aborcję.

jeżeli istnieje zagrożenie życia matki, to lekarze zaczynają leczenie, ktore zaklada dokonanie aborcji
mow jak jest

_________________
myśli moje nie są myślami waszymi
ani wasze drogi moimi drogami
(Iz 55, 8 )


Pt lis 23, 2018 5:43 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aborcja
Reguluje to etyczna zasada podwójnego skutku. Aborcja staje się ubocznym skutkiem wdrożonego leczenia ratującego życie matki. Dziś utrzymanie ciąży pozamacicznej jest możliwe, pozwalają na to techniki medyczne, ale nie wolno odnosić tego do czasów, gdy medycyna była bezradna. To lekarze wdrażają procedury medyczne i informują o tym pacjentkę. Do niej należy decyzja. Kościół to szanuje.


Pt lis 23, 2018 5:55 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 14, 2018 11:44 am
Posty: 818
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aborcja
Lekarz ma leczyć i ratować życie a nie zabijać. Jego zadaniem jest zrobić wszystko co w jego mocy, aby uratować zarówno matkę jak i dziecko. To podstawa.


Pt lis 23, 2018 6:15 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aborcja
Primum non nocere (po pierwsze nie szkodzić) – jedna z naczelnych zasad etycznych w medycynie. Dobrze znać bioetykę, by potem próbować zabierać głos. Mamy też etykę chrześcijańską, którą wyprowadza się z Biblii. Można poczytać, obszernie jest omówiona na forum.
Doradzam też poczytanie o wolności, by nie mieszać Boga wszechwiedzy z ludzką wolnością. Dociekliwość bez wiedzy prowadzi bowiem z złym kierunku.


Pt lis 23, 2018 6:26 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 26, 2018 2:42 pm
Posty: 92
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aborcja
merss napisał(a):
. Dziś utrzymanie ciąży pozamacicznej jest możliwe, pozwalają na to techniki medyczne, ale nie wolno odnosić tego do czasów, gdy medycyna była bezradna.

poprosze o udokumentowanie choc jednej donoszonej ciazy jajowodowej

_________________
myśli moje nie są myślami waszymi
ani wasze drogi moimi drogami
(Iz 55, 8 )


Pt lis 23, 2018 6:35 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aborcja
Doczytałam w internecie...
1. Rosjanka jednak bardziej ufała znachorom, niż medycynie. Dopiero będąc w 41. tygodniu ciąży, udała się do szpitala, gdzie zrobiono jej pierwsze badanie ultrasonograficzne. Złe przeczucia kobiety zostały potwierdzone, ponieważ okazało się, że ciąża jest pozamaciczna. Dziecko przez dziewięć miesięcy rozwijało się w jamie brzusznej, a nie w łonie matki.

2. W Australii odnotowano niezwykle rzadki przypadek porodu dziecka, które rozwijało się nie w macicy a w jajniku matki. Organ był kilkunastokrotnie powiększony. Dziecko i matka są zdrowi. Australijscy lekarze twierdzą, że nie przypominają sobie takiego przypadku i określają go mianem "cudu".

Meera Thangarajah nie miała żadnych objawów chorobowych czy komplikacji podczas ciąży, toteż lekarze byli zaszokowani w czwartek, gdy dokonując cesarskiego cięcia odkryli, że dziecko rozwinęło się nie w macicy, lecz w jajniku. Dziewczynka waży 2,8 kg.

Najczęściej poza macicą zarodek zagnieżdża się w jajowodzie, nieco rzadziej na jajniku lub w szyjce macicy. Najrzadziej zaś w jamie brzusznej, np. między jelitami. Z powodu swojej lokalizacji nie może się on prawidłowo rozwijać (choć od tej reguły są bardzo rzadkie wyjątki). Zarodek taki może uszkodzić naczynia krwionośne matki wnikając w jej tkanki, lub pęknąć wywołując w obu przypadkach krwotok, który dla matki może mieć nawet śmiertelny skutek.

https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-t ... nId,212896


Pt lis 23, 2018 6:57 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 26, 2018 2:42 pm
Posty: 92
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aborcja
wybacz merss, 3 nieudokumentowanie medycznie przypadki to dla mnie troszke mało by stwierdzic ze utrzymanie ciazy pozamacicznej jest mozliwe
w przypadku masywnego krwotoku obydwoje pojda do piachu
lepiej przywolaj postac Santa Gianna Beretta Molla - gdzie choc dla jednej strony to optymistycznie sie zakonczylo

_________________
myśli moje nie są myślami waszymi
ani wasze drogi moimi drogami
(Iz 55, 8 )


Pt lis 23, 2018 7:11 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aborcja
Czy ja wcześniej nie napisałam, że o postępowaniu medycznym decyduje lekarz? Doczytalaś? Czy ja nie opisałam zasady podwójnego skutku? Też nie doczytalaś. Atakujesz mnie z powodu, którego nie rozumiem.
Mamy rózne ciąże pozamaciczne i co najmniej trzy metody postępowania. I znów lekarz decyduje. Matka musi jednak wyrazić zgodę na wdrożenie leczenia, bo tak wygląda polskie prawo.
Doczytaj uważnie na czym polega wspomniana przeze mnie zasada etyczna a nie będziesz musiała nikogo atakować.
Ni z gruszki ni pietruszki prosisz o przykłady. Podałam, bo wcześniej znałam. I ty znów o czymś innym. Liczby się zaraz nie zgadzają. Jeden przypadek łamie wszelkie zasady o niemożliwości - mamy zresztą jedną z procedur postępowania w przypadku tych ciąż - wyczekiwanie. I żeby bylo jasne, znów lekarz decyduje, czy można ją wdrożyć.


Pt lis 23, 2018 7:27 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 26, 2018 2:42 pm
Posty: 92
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aborcja
moja droga, ani cie nie atakuję ani nie musze zapoznawac sie z tematem znajac sprawe z praktyki
nie interesuje mnie pozamedyczne "udokumentowanie" typu rmf.24pl
trzy sposoby to brzmi jakby naprawde byly rozne mozliwosci
a w praktyce liczy sie na ile szybko lekarz zoperuje usuwajac ciezarny jajowod aby chociaz kobieta przezyła...no, serio
przekazmy sobie znak pokoju merss :-)

_________________
myśli moje nie są myślami waszymi
ani wasze drogi moimi drogami
(Iz 55, 8 )


Pt lis 23, 2018 7:37 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL