Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 1:55 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 Marcin_Zieliński 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr maja 01, 2019 10:30 pm
Posty: 2
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Marcin_Zieliński
Pytam poważnie. Moja mama po odmowieniu modlitwy z prośbą o chrzest w Duchu Świętym, otrzymała prawdopodobnie dar języków. Obie znamy język włoski, ale teraz przychodzą jej na myśl słowa z języka łacińskiego którego nigdy się nie uczyła. Ona sama nie wie co o tym myśleć, nigdy nie byłyśmy w żadnej wspólnocie. Ja te słowa zapisuję, wyszukuję w słowniku ale jest mi trudno je zinterpretować. Dlatego szukam kogoś kto takim darem posługuje.


N maja 05, 2019 6:52 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Marcin_Zieliński
Wiekszosc ksiezy zna bardzo dobrze lacine wiec wystarczy popytac proboszcza w swijej parafii.


N maja 05, 2019 8:40 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Marcin_Zieliński
Mozesz tez zapisac fonetyczne brzmienie tych slow i podac je na forum, bo tu tez sporo osob zna lacine.


N maja 05, 2019 8:48 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Marcin_Zieliński
Rozpoznanie charyzmatów to sprawa Kościoła a nie forum. O. Pio mając dar języków, podczas spowiedzi, po prostu rozumiał spowiadającego się i potrafił z nim podjąć dialog w jego narzeczu. Na tym polega dar języków.
Zna mama łacinę? To ją rozumie, bo myśli w tym języku.


N maja 05, 2019 8:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Marcin_Zieliński
Komunikat w sprawie pana Marcina Zielińskiego
https://kuria.gliwice.pl/2020/01/20/5017/


Pn sty 20, 2020 2:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Marcin_Zieliński
Brandeisbluesky napisał(a):
Komunikat w sprawie pana Marcina Zielińskiego
https://kuria.gliwice.pl/2020/01/20/5017/

Dziękuję. Jak widać tam Zieliński nie może nauczać, a parafii pw. św.Michała Archanioła we Wrocławiu może. :-( Brak w tym konsekwencji. :|
Pozdrawiam Cię serdecznie!
Z Panem Bogiem!

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


Pn sty 20, 2020 10:10 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6812
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Marcin_Zieliński
W Gliwicach rządzi biskup gliwicki. a we Wrocławiu - wrocławski..

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pn sty 20, 2020 10:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Marcin_Zieliński
W komunikacie można przeczytać stwierdzenie "fakt, że niektóre wątki nauczania pana Marcina Zielińskiego budzą wątpliwości natury teologicznej."
Można zatem wnioskować, że biskup zidentyfikował jakąś niejasność w nauczaniu pana Marcina Zielińskiego. Dobrze byłoby, by te niejasności zostały wyjaśnione.


Wt sty 21, 2020 12:19 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Marcin_Zieliński
Tłumy na Marcina Zielińskiego, tłumy i autokary na charyzmatyków, wizjonerów, proroków, uzdrowicieli... a tymczasem kiedy wstępuję na adorację do katedry to kilka osób, czasem niemal nikt... samotny Bóg. Samotność Boga. A tam przecież jest On -Żywy i Prawdziwy.


Wt sty 21, 2020 5:31 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Marcin_Zieliński
equuleuss napisał(a):
a tymczasem kiedy wstępuję na adorację do katedry to kilka osób, czasem niemal nikt... samotny Bóg. Samotność Boga. A tam przecież jest On -Żywy i Prawdziwy.

Tak samo jak i w bliznim.
Wiesz, kazdy kto szczerze przyjmuje Eucharystie, ma Boga w sobie.
To jest jedna z Prawd Bozych, ktorej nie zauwazamy, a ktora nam wskazywal i wskazuje Chrystus, ciagle i codziennie w kazdej Eucharystii.
Po to miedzy innymi zostala ustanowiona Eucharystia. Komunia z Bogiem.
A my widzimy Go jedynie w kosciele, a nie widzimy w Kosciele-wspolnocie.

Eucharystia ma wiele znaczen i wymiarow, podobnie jak Pisma, a szczegolnie jak Apokalipsa.
Zreszta, jedno z drugim jest scisle zwiazane i wzajemnie sie uzupelnia.

A co do Marcina, to juz dawno "lost the plot" i bylo tylko kwestia czasu kiedy dostanie po uszach by sie uspokoil.


Ostatnio edytowano Śr sty 22, 2020 8:05 am przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

Scalono 2 posty



Śr sty 22, 2020 12:04 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Marcin_Zieliński
sam2 napisał(a):
equuleuss napisał(a):
a tymczasem kiedy wstępuję na adorację do katedry to kilka osób, czasem niemal nikt... samotny Bóg. Samotność Boga. A tam przecież jest On -Żywy i Prawdziwy.

Tak samo jak i w bliznim.
Wiesz, kazdy kto szczerze przyjmuje Eucharystie, ma Boga w sobie.
To jest jedna z Prawd Bozych, ktorej nie zauwazamy, a ktora nam wskazywal i wskazuje Chrystus, ciagle i codziennie w kazdej Eucharystii.
Po to miedzy innymi zostala ustanowiona Eucharystia. Komunia z Bogiem.
A my widzimy Go jedynie w kosciele, a nie widzimy w Kosciele-wspolnocie.

Eucharystia ma wiele znaczen i wymiarow, podobnie jak Pisma, a szczegolnie jak Apokalipsa.
Zreszta, jedno z drugim jest scisle zwiazane i wzajemnie sie uzupelnia.


Chyba nieco inaczej zrozumiałeś moją wypowiedź. Przecież bliźniego nie adorujesz tak jak Boga. Nie rzucasz się przed nim na kolana aby go adorować. Bliźniego kochasz i szanujesz. Ale to Bogu oddajesz najwyższą cześć i uwielbienie.

To fakt że w drugim człowieku powinniśmy dostrzegać Chrystusa, On sam nam tak to przedstawił, i nie tylko w takim który przyjął / przyjmuje Komunię. Ale jest różnica w adoracji Boga i dostrzeganiu Boga w Najświętszym Sakramencie.

I kontekst mojej wypowiedzi jest inny. Nawiązujący do tego że jako ludzie szukamy sensacji i ''Ewangelii Sukcesu'', szukamy uzdrowienia, spektakularnych sytuacji, cudów, zdrowia, pomyślności, powodzenia, szczęścia i za tym gonimy, za tym idą tłumy, za człowiekiem który ogłasza się charyzmatykiem czy też uzdrowicielem, bo tam to się dzieje, a jakoś cisza adoracji przed Najświętszym Sakramentem, tutaj jest niemal pustka. A przecież to tutaj jest Bóg Żywy i Prawdziwy. To tutaj jest przedsmak Nieba. To tutaj jest ten co nas uzdrawia i daje nam to czego potrzebujemy na drodze do świętości.


Śr sty 22, 2020 10:03 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz sty 27, 2011 9:47 pm
Posty: 28
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Marcin_Zieliński
equuleuss napisał(a):
Tłumy na Marcina Zielińskiego, tłumy i autokary na charyzmatyków, wizjonerów, proroków, uzdrowicieli... a tymczasem kiedy wstępuję na adorację do katedry to kilka osób, czasem niemal nikt... samotny Bóg. Samotność Boga. A tam przecież jest On -Żywy i Prawdziwy.

Jakbym czytała o sobie, tyle że ja do kapliczki, która u mnie w mieście robi za kościółek. A odnośnie Zielińskiego używam Spotify premium i chciałam mieć dobrą muzykę na co dzień, by również była w mieście, w autobusie itd. Obserwowałam różnych muzyków katolickich i w uszy wpadła mi jedna babeczka. Sprawdzam ją a ona i kazania z mężem pisze i uwielbienie prowadzi, więc myślę wreszcie będę mogła i słuchać kogoś tak jak ludzie słuchają Jacksona czy innego i jednocześnie z tym swoim ulubieńcem muzycznym się modlić. Sprawdzam a jedno z uwielbień z Zielińskim. Coś mnie tknęło i przejrzałam muzykę religijną, którą miałam polubioną na Spotify na zasadzie google i facebooki członków, by sprawdzić czy nie ma polubień Zielińskiego i Głosu na Pustyni.. Cóż z conajmiej 15tu mózyków/zespołów zrobiły mi się 3, ale nie żałuję.


Pn cze 08, 2020 8:41 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL