Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 2:41 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Ksiądz Międlar 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So sty 02, 2016 4:50 pm
Posty: 12
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Ksiądz Międlar
Ksiądz Międlar otrzymał zakaz wystąpień publicznych po tym jak odprawił Mszę Św. w Białymstoku z okazji 82. rocznicy utworzenia Obozu Narodowo - Radykalnego. Oczywiście za nacjonalizm, który jest zły. Kuria w Białymstoku przeprasza te osoby, które mogły się poczuć dotknięte widokiem sztandarów z falangą. Ksiądz Międlar dostaje pręgi także od katolików, którzy zżymają się na jego nacjonalizm. Media wycinają zdania z całego kazania księdza, manipulując nimi opinię publiczną.

A ja to wszystko obserwuję i łapię się za głowę. Nie sądziłam, że nasze społeczeństwo jest aż tak niedokształcone, ale co się dziwić - lata komuny i obcięcie godzin historii w szkołach zrobiło swoje. Dlatego śpieszę się z wyjaśnieniem:

Nacjonalizm to doktryna, która zakłada, że w sferze polityki najwyższą wartością jest naród. Nacjonalizm łączy się z postawą patriotyczną i poszanowaniem historii. Jednak z racji tego, że różne są narody, tak bardzo różne będą nacjonalizmy. Polski nacjonalizm zawsze był mocno zabarwiony katolicyzmem - wystarczy sięgnąć chociażby po książki Romana Dmowskiego czy myśli kard. Stefana Wyszyńskiego. Natomiast wypaczeniem nacjonalizmu jest szowinizm, który wzywa do biologicznej eksterminacji drugiej nacji w imię rzekomego dobra pierwszej, którego Polacy doświadczyli ze strony nazizmu i ukraińskiego szowinizmu.

Dlatego wręcz przeraża mnie ta nagonka na ONR i zrównywanie tej organizacji z faszyzmem. Gdyby przeczytać artykuły przedwojennych działaczy narodowo-radykalnych, to okazałoby się jak bardzo krytykowali oni włoski faszyzm (najbardziej oberwało się statolatrii, czyli sytuacji kiedy to państwo jest absolutem i źródłem moralności, a według narodowych radykałów takim źródłem powinno być chrześcijaństwo!) i nazizm za pojmowanie narodu nie w sposób duchowy, a oparty na rasie i związkach krwi oraz za biologicznie pojmowany antysemityzm. Wystarczy sięgnąć chociaż po antologię tekstów działaczy narodowo - radykalnych (zarówno z ONR-ABC jak i z RNR-Falangi) "Życie i śmierć dla narodu" dr Krzysztofa Kawęckiego.

Samo zaś o kazanie ks. Jacka Międlara nie zawierało elementów nawołujących do przemocy, a osławioną "chemioterapię narodu polskiego" należy przeprowadzić właśnie za powrót do zasad chrześcijaństwa.

Dlatego zastanawia mnie za co ks. Jacek Międlar otrzymał zakaz wypowiedzi? Czyżby niedouczenie duchowieństwa?

Poza tym dziwi mnie na medialna nagonka na ONR w tym roku. Rocznice utworzenia ONR w ubiegłych latach, przeprowadzone w innych miastach, także były poprzedzone Mszą Św. (choć nie z udziałem ks. Międlara) i nie wywołały takiego medialnego zamętu.

O co w tym wszystkim chodzi?


So kwi 23, 2016 4:30 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18248
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ksiądz Międlar
Myślę, że kuria może się - po części słusznie - obawiać zbyt bezpośredniego zaangażowania księdza w politykę.
Z drugiej strony nie dostrzegłem w wypowiedzi o.Międlara żadnych niewłaściwości (nie słuchałem co prawda wszystkiego, ale w tym co słyszałem wszystko było OK). Może forma była trochę zbyt populistyczna - ale ten człowiek wziął i pociągnął tych ludzi (niekoniecznie na codzień będących blisko Kościoła) do wiary.

Mogę zrozumieć gdyby kuria "dmuchała na zimne", ale wydaje mi się że powinna pozostawić sprawę zakonowi (no, tu o.Miedlar ma "za uszami", jesli idzie o posłuszeństwo).

Szkoda że z równo determinacje kura krakowska nie reaguje na wybryki "Tygodnika Powszechnego" (które ma - wprawdzie nieprawnie - podtytuł "tygodnik katolicki") który publikuje list "katolików" za "decyzją kobiety" (w sprawie zamordowania jej dziecka).

Porównanie tych dwu reakcji wskazuje na... to że coś się dzieje nie tak.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So kwi 23, 2016 5:25 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ksiądz Międlar
Kokardka napisał(a):
Dlatego zastanawia mnie za co ks. Jacek Międlar otrzymał zakaz wypowiedzi? Czyżby niedouczenie duchowieństwa?

Nie sądzę. Raczej tłumaczyłbym to tzw. "duchem czasu". Panuje obecnie odgórne ciśnienie na jednoczenie się, na łączenie w jeden wspólny kolektyw.
Trendy jest globalizm, holizm, uniwersalizm. Jedna światowa religia (czyli konglomerat religii wszelakiej na czele z Najwyższą Radą Ekumeniczną), jeden światowy rząd, jeden światowy pieniądz.
Księża tacy jak Międlar, dla których troska o naród jest czymś istotnym, czymś ważnym, przedstawiani będą w "Nowym Wspaniałym Świecie" jako wichrzyciele, przez których to rozpętała się najkrwawsza w historii wojenna zawierucha..


So kwi 23, 2016 8:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18248
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ksiądz Międlar
Nadinterpretujesz Watchman... akcenty narodowe są dość często w nauczaniu Kościoła obecne. Przełożeni o.Międlara są raczej przeciwni tak wyraźnemu stricte politycznemu zaangażowaniu, a nie wartościom narodowym.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So kwi 23, 2016 8:32 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ksiądz Międlar
wachtman jak zwykle mija się z prawdą.
Cytuj:
Ks. Jacek Międlar CM otrzymał 19 kwietnia "całkowity zakaz jakichkolwiek wystąpień publicznych oraz organizowania wszelkiego rodzaju zjazdów, spotkań i pielgrzymek, a także wszelkiej aktywności w środkach masowego przekazu, w tym w środkach elektronicznych" - poinformował dziś w przekazanym KAI oświadczeniu ks. Kryspin Banko CM, wizytator Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy.

Jednocześnie oświadczył, że Zgromadzenie "nie popierało i nie popiera wszelkiego rodzajów ruchów skrajnie nacjonalistycznych".

Publikujemy oświadczenie Wizytatora Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy:

Jako Wizytator Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy oświadczam, że w dniu 19 kwietnia b.r. ks. Jacek Międlar CM, otrzymał całkowity zakaz jakichkolwiek wystąpień publicznych oraz organizowania wszelkiego rodzaju zjazdów, spotkań i pielgrzymek, a także wszelkiej aktywności w środkach masowego przekazu, w tym w środkach elektronicznych. Jednocześnie stanowczo oświadczam, że nasze Zgromadzenie nie popierało i nie popiera wszelkiego rodzajów ruchów skrajnie nacjonalistycznych.

Ks. Kryspin Banko CM
Wizytator

źródło

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So kwi 23, 2016 8:33 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lis 18, 2015 10:14 pm
Posty: 1326
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ksiądz Międlar
Paradoksalnie, uczynienie z księdza Międlara "męczęnnika" może jeszcze bardziej wzmocnić jego osobę oraz przekaz do ruchu narodowego.

Wszystko pod jednym warunkiem:
Cytuj:
Nikt nie wznosi się tak wysoko, jak człowiek pokorny. Kiedy zabraknie światła, wszystko staje się ciemne i mroczne. Podobnie, gdy zabraknie pokory, wszystko to, co staramy się czynić według naszej woli, staje się daremne i próżne. (Hezychiusz z Synaju)


Bo jeśli w jakiś sposób jego aktywność łamała śluby posłuszeństwa to jej owoce mogą być zepsute.


N kwi 24, 2016 7:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ksiądz Międlar
Kokardka napisał(a):
Ksiądz Międlar otrzymał zakaz wystąpień publicznych po tym jak odprawił Mszę Św. w Białymstoku z okazji 82. rocznicy utworzenia Obozu Narodowo - Radykalnego. Oczywiście za nacjonalizm, który jest zły. Kuria w Białymstoku przeprasza te osoby, które mogły się poczuć dotknięte widokiem sztandarów z falangą. Ksiądz Międlar dostaje pręgi także od katolików, którzy zżymają się na jego nacjonalizm. Media wycinają zdania z całego kazania księdza, manipulując nimi opinię publiczną.

A ja to wszystko obserwuję i łapię się za głowę. Nie sądziłam, że nasze społeczeństwo jest aż tak niedokształcone, ale co się dziwić - lata komuny i obcięcie godzin historii w szkołach zrobiło swoje.


Ano niestety, i tu na forum miała miejsce mocna awantura z kilkorgiem katolików którzy nawyraźniej wiedzę o historii i obrazie współczesności czerpią z Gazety Wyborczej gdzie np. niejaki pan Spiewak wykazuje się syjonizmem, kłamie i przeinacza oraz zataja niewygodne fakty dotyczące populacji Żydow w Polsce i ich losów podczas i po II wojnie oraz postaw Polaków.
Temu podobne media usiłują uczynic z ONR faszystów i wbic to do głowy społeczeństwu jako dogmat. Przykre że udało się w tak wielu przypadkach.

Pewien zacny forumowicz uświadomił mnie aby w dyskusjach z lemingami nigdy nie używac nawet słowa Żydzi bo z miejsca okrzykną mnie faszystą, co już się zresztą stało i że dla nich patriotyzm to nacjonalizm a nacjonalizm to faszyzm itd.


Kokarda napisał(a):
Dlatego śpieszę się z wyjaśnieniem:

Nacjonalizm to doktryna, która zakłada, że w sferze polityki najwyższą wartością jest naród. Nacjonalizm łączy się z postawą patriotyczną i poszanowaniem historii. Jednak z racji tego, że różne są narody, tak bardzo różne będą nacjonalizmy. Polski nacjonalizm zawsze był mocno zabarwiony katolicyzmem - wystarczy sięgnąć chociażby po książki Romana Dmowskiego czy myśli kard. Stefana Wyszyńskiego. Natomiast wypaczeniem nacjonalizmu jest szowinizm, który wzywa do biologicznej eksterminacji drugiej nacji w imię rzekomego dobra pierwszej, którego Polacy doświadczyli ze strony nazizmu i ukraińskiego szowinizmu.

Dlatego wręcz przeraża mnie ta nagonka na ONR i zrównywanie tej organizacji z faszyzmem.


Owa nagonka datuje się chyba jeszcze sprzed wojny, po wojnie za sprawą komuchów przybrała na sile. Przybrała nawet formy zbrodnicze:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zab%C3%B3 ... iaseckiego

Kokardka napisał(a):
Gdyby przeczytać artykuły przedwojennych działaczy narodowo-radykalnych, to okazałoby się jak bardzo krytykowali oni włoski faszyzm (najbardziej oberwało się statolatrii, czyli sytuacji kiedy to państwo jest absolutem i źródłem moralności, a według narodowych radykałów takim źródłem powinno być chrześcijaństwo!) i nazizm za pojmowanie narodu nie w sposób duchowy, a oparty na rasie i związkach krwi oraz za biologicznie pojmowany antysemityzm. Wystarczy sięgnąć chociaż po antologię tekstów działaczy narodowo - radykalnych (zarówno z ONR-ABC jak i z RNR-Falangi) "Życie i śmierć dla narodu" dr Krzysztofa Kawęckiego.

Samo zaś o kazanie ks. Jacka Międlara nie zawierało elementów nawołujących do przemocy, a osławioną "chemioterapię narodu polskiego" należy przeprowadzić właśnie za powrót do zasad chrześcijaństwa.

Dlatego zastanawia mnie za co ks. Jacek Międlar otrzymał zakaz wypowiedzi? Czyżby niedouczenie duchowieństwa?

Poza tym dziwi mnie na medialna nagonka na ONR w tym roku. Rocznice utworzenia ONR w ubiegłych latach, przeprowadzone w innych miastach, także były poprzedzone Mszą Św. (choć nie z udziałem ks. Międlara) i nie wywołały takiego medialnego zamętu.

O co w tym wszystkim chodzi?


Chodzi jak zwykle o to samo, zabic polski patriotyzm, zohydzic go i wprowadzic schemat myślowy kojarzący go z faszyzmem.

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Pn kwi 25, 2016 1:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ksiądz Międlar
Jak posłucha, sprawa przycichnie, naturalną koleją rzeczy. Chwilowa sensacja i ludzie zapomną Jest młody, nierozważny. Nie były to pierwszy duchowny. Jak nie posłucha, sprawa jest poważniejsza i takież będą konsekwencje. Szatan tylko czeka na takie okazje. Powinniśmy się bardzo modlić w intencji ks M.

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Pn kwi 25, 2016 1:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ksiądz Międlar
Warto przeczytac.

http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/28958 ... bohaterach

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Pn kwi 25, 2016 1:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ksiądz Międlar
mareta napisał(a):
Powinniśmy się bardzo modlić w intencji ks M.


Kuria krakowska zakazała Mszy świętych w intencji ks. Jacka Międlara

Ks. Isakowicz-Zaleski: Nie wolno modlić się za księdza katolickiego?


Pn kwi 25, 2016 6:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lis 18, 2015 10:14 pm
Posty: 1326
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ksiądz Międlar
Wątpię, żeby to była prawda.


Pn kwi 25, 2016 7:48 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ksiądz Międlar
a masz jakieś fakty czy jak zwykle mijasz sie z prawda?

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn kwi 25, 2016 8:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ksiądz Międlar
Kraków z ks. Jackiem Międlarem. Zabronili odprawić mszę. Ks. Szydłowski wyjaśnia sytuację.
W tym materiale filmowym wypowiadają się osoby, które zamówiły Mszę św. w intencji ks. Jacka i która nie została odprawiona.


Pn kwi 25, 2016 8:49 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ksiądz Międlar
Jockey napisał(a):
a masz jakieś fakty czy jak zwykle mijasz sie z prawda?

Widzę, że uporczywie z uporem maniaka, próbujesz przyczepić mi łatkę "mijającego się z prawdą". Ja bez eufemizmów powiem tak:
Jesteś zwykłym oszczercą.


Pn kwi 25, 2016 8:53 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ksiądz Międlar
A odróżniasz fakty od propagandy?
Fakty poproszę. Propagandę zostaw swoim ONR

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn kwi 25, 2016 8:54 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL